Najlepsze nurkowania

MAJÓWKA 2019 - Safari nurkowe na St. Johns z Polakami

Egipt - Marsa Alam | 25.04.2019 - 02.05.2019


0 WOLNYCH MIEJSC

Sezon nurkowy czas zacząć w najlepszym rejonie Morza Czerwonego - St. Johns. Wspaniała łódź, towarzystwo polskich nurków i świetne nurkowiska. Zapraszamy!


Opis

Safari południowe St. Johns

25.04 - 02.05.2019

0 miejsca wolne
 
Pytania i rezerwacja napisz  biuro@nurkowania.pl
 
O ile północna cześć Egiptu oferuje nurkowania wrakowe o tyle południowa część to zapierające dech w piersi  rafy koralowe! Rejon ten jest również znacznie mniej zatłoczony i oferuje świeże niezniszczone miejsca nurkowe.  Tylko na południu zobaczysz tak zdrowe i obfite rafy koralowe.
 

  

TRASA St. Johns

Grafik naszego safari nurkowego obejmuje południowe wybrzeże Morza Czerwonego, olśniewające nurkowania na różnorodnych rafach, ścianach oraz w ogrodach twardych koralowców tętniących życiem. 

St. Johns to grupka niewielkich raf uznawanych jako najpiękniejsze w całym Morzu Czerwonym.  Habili Ali sprawia, że nawet najbardziej doświadczeni nurkowie wzdychają z podziwem, podziwiając lasy wielkich koralowców wachlarzy i czarnych koralowców, które zaludniają jego ściany. Na jego zachodnim krańcu można obserwować szare rekiny rafowe, żarłacze srebrnopłetwe i ogromne szkółki rekinów młotów. 

  

  

Najlepsze nurkowania odbywają się tu wczesnym rankiem kiedy to jest największa szansa na spotkanie rekina młota lub szarego żarłacza rafowego krążącego wokół plateu rafy Elphinstone i wzdłuż ścian porośniętych miękkimi koralowcami.

Shaab Sataya, największy system rafowy grupy Fury Shoal ma wszystko czego zapragniesz -  ściany, antyczne amfory i duże szanse na pływanie z chętnymi do zabawy delfinami.

    

Shaab Abu Galawa Saghira jest natomiast pięknym ogrodem w kształcie amfiteatru, który tworzą twarde koralowce.

  

 

Plan rejsu:

Dzień 1  przybycie do Egiptu, transfer na jacht. Pierwsza noc w porcie.

Dzień 2   wyruszamy z portu o godz. 8.00-9.00, w pobliżu Marsa Alam wykonamy 2 nurkowania sprawdzające, 3. nurkowanie lub nurkowanie nocne, nocna przeprawa do St. Johns.

Dzień 3 - 5  nurkowania na St. Johns:  3-4 nurkowania dziennie przez 2,5 dnia, w tym nurkowania nocne. PLanowane nurkowanie na: Small i Big Gota, Habili Ali, Dangerous Reef, St. Johns Caves. Nocna przeprasa do Fury Shoals.

Dzień 6  nurkowanie na Fury Shoal: Malahi, Sha'ab Claudia, Sha'ab Maksur, Sataya / Dolphin Reef. Powrót w kierunku Port Ghalib.

Dzień 7  ostatnie 2 nurkowania w rejonie Marsa Alam (przy dobrej pogodzie rafa Elphinstone). Ostatnia noc na jachcie.

Dzień 8  po śniadaniu wykwaterowanie z jachtu i transfer na lotnisko. Lot do Polski.

Plan rejsu i odwiedzane miejsca mogą ulec zmianom ze względu na zastane warunki pogodowe.

 

JAK TRUDNE JEST TO SAFARI?

Safari przeznaczone jest dla każdego nurka rekreacyjnego posiadającego już uprawnienia Open Water Diver lub wyższe. W grafiku rejsu nurkowania odbędą się na stosunkowo prostych miejscach nurkowych ale mogą pojawić się miejsca jak np. Elphinstone gdzie prąd może być silniejszy, dlatego dobrze by było aby uczestnik safari posiadał już pewne doświadczenie nurkowe i panował nad pływalnością.

Fotografowie podwodni będą szczególnie zachwyceni zróżnicowanym krajobrazem podwodnych ogrodów koralowych oraz gęsto porośniętych ścian i grą świateł w jaskiniach St. Johns.

Jeśli jesteś miłośnikiem większych mieszkańców mórz i oceanów takich jak rekiny to jest to safari dla Ciebie. W planie odwiedzanych miejsc nurkowych powinny się pojawić szare żarłacze rafowe, srebrnopłetwe żarłacze a także rekiny młoty. Nurkując w tym rejonie mamy również dużą szansę spotkać się z delfinami!

 

NIE CZEKAJ DOŁĄCZ DO NAS

 biuro@nurkowania.pl

 

JACHT

Miss Nouran to wygodny jacht motorowy, zbudowany w Aleksandrii w najlepszej stoczni Egipskiej, znajduje się w czołówce jachtów nurkowych Morza Czerwonego. Jest najchętniej wybieranym jachtem przez nurków klubowych. Posiada ona wygodne podwójne kabiny pasażerskie, z których każda posiada klimatyzację oraz prywatną łazienkę. Na statku znajdują się również salon i jadalnia, które są oddzielone i niezwykle wygodne, zachęcając do relaksu i do korzystania z rozrywki zapewnianej przez pełny system audiowizualny.

Jacht posiada dwa pokłady słoneczne, jeden z nich jest częściowo zacieniony. Posiadają one sporo miejsca do relaksu oraz wygodne materace i poduszki , na których można swobodnie wypoczywać pomiędzy nurkowaniami. 

Pokład nurkowy został przygotowany tak aby każdy nurek posiadał swoje miejsce z wieszakami, butlą nurkową i wystarczającą ilością miejsca do wygodnego przygotowania sprzętu nurkowego. 

Łódź dysponuje 12l butlami z powietrzem. Dostępny jest również NITROX.

  


Naszym zdaniem

0 WOLNYCH MIEJSC

Sezon nurkowy czas zacząć w najlepszym rejonie Morza Czerwonego - St. Johns. Wspaniała łódź, towarzystwo polskich nurków i świetne nurkowiska. Zapraszamy!


Cena od: 5685 PLN

(przelot z Polski, 7 nocy na łodzi, pełne wyżywienie, nurkowanie, transfery, ubezpieczenie podróżne i nurkowe, TFG.)TERMIN WYPRAWY (Z LOTAMI): 25.04 - 02.05.2019
Cena za osobę:5685 PLN
Obowiązkowe opłaty do trasy St. Johns 160 euro / os.
(opłata parkowa / portowa / wiza egipska)
703 PLN

Cena zawiera:
- przelot międzynarodowy (cenę przelotu potwierdzamy w momencie rezerwacji, do kalkulacji przyjęto kwotę 1550zł),
- transfery lotniskowe z grupą (indywidualne transfery - innym lotem niż grupa - mogą być dodatkowo płatne),
- pełne wyżywienie (śniadania, obiady, kolacje),
- napoje (woda, kawa, herbata, softdrinks),
- 5- 6 dni nurkowych (3-4 nurkowania dziennie, ostatniego dnia 2 nurkowania),
- butla, balast, pas balastowy,
- przewodnik lokalny,
- Nitrox (dotyczy rezerwacji early booking - szczegóły u Organizatora)
- opieka polskiego przewodnika (przy grupie minimum 8 uczestników)
- ubezpieczenie Kosztów Leczenia i Nieszczęśliwych Wypadków ze zwyżką za sporty wysokiego ryzyka (ochrona nurkowa),
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

Cena nie zawiera:
- napojów alkoholowych i drinków,
- napiwków.
- opłaty do trasy St Johns (parkowe / portowe / wiza egipska) j.w.

Warunki rezerwacji:

- Zgłoszenie uczestnictwa na biuro@nurkowania.pl
- Wpłata depozytu 1500zł /os. w momencie rezerwacji.
- Dopłata reszty kwoty do 20.03.2019

Konto do wpłat: Najlepsze Nurkowania 29 1140 2017 0000 4802 0529 1960

UBEZPIECZENIE OD KOSZTÓW REZYGNACJI

Zachęcamy do wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży. W sytuacji gdy spotyka Cię nieprzewidziane zdarzenie (np. choroba), które zmusza do rezygnacji z upragnionych wakacji taka polisa umożliwia odzyskanie do 100% poniesionych kosztów. Składka jest jednorazowa i płatna w momencie rezerwacji wycieczki.
Składka standardowa 3% (rejs + bilet lotniczy)171 PLN
Nurkowanie

Nurkowanie w Egipcie to przede wszystkim Morze Czerwone, nurkuje się także w Morzu Śródziemnym, ale nie oferuje ono takiego bogactwa życia, jak Morze Czerwone. Podwodne życie Morza Czerwonego można krótko opisać jako piękne podwodne ogrody koralowe i bogactwo ryb. Można zaobserwować różne gatunki ryb rafowych, a także rekiny, manty, żółwie, delfiny, diugonie i ryby oceaniczne. Stan rafy, w porównaniu do innych miejsc, jest całkiem dobry. Warunki do nurkowania są znakomite przez cały rok. Widoczność jest zawsze dobra, jeśli nie doskonała. Miejsca nurkowe dostępne są z brzegu lub z łodzi, jednak aby zobaczyć klejnoty Morza Czerwonego konieczne jest skorzystanie z rejsów nurkowych (safari nurkowe, liveaboards), które trwają od 3 do 14 dni. Łodzie na całodniowe wyprawy, szczególnie te biorące udział w safari, są komfortowe. A to wszystko tylko o 4 godziny samolotem od Europy. Te wszystkie warunki sprawiły, że Egipt znalazł się na liście najbardziej uczęszczanych miejsc nurkowych na świecie. 

 

Nurkowie powinni posiadać swoje certyfikaty, logbooki, adaptery INT i świadectwo zdrowia. Temperatura wody waha się w granicach 20° do 29°C. W lecie najbardziej adekwatnymi piankami będą 5 milimetrowe, podczas reszty sezonu 7 mm kombinezon będzie zapewniał wystarczającą ochronę. Komory dekompresyjne znajdują się w Sharm el SheikhHurghadzieEl Gouna i Marsa Alam.

 

NURKOWANIE W MARSA ALAM

 

Marsa Abu Dabbab

To fantastyczne miejsce nurkowe dostępne z brzegu. Niemal gwarantowane są bliskie spotkania z ogromnymi zielonymi żółwiami, często można stracić rachubę jeśli próbuje się je policzyć. Równie często spotykane są guitar sharks, płaszczki ogończowate. Wielbiciele zdjęć makro będą zachwyceni, uważne oko dostrzeże tu pygmy pipehorses, igliczniowate (ghost pipefish), a nawet Hippocampus histrix. Znajdziesz też miękkie korale, wygładzone iglice, ławice barwenowatych, skorpenowatych i rai w każdym rozmiarze. Wszystko to na głębokości od 4 do 18 metrów.

 

Elphinstone

Słynna na całym świecie rafa Elphinstone jest klejnotem w koronie. Strome ściany i występujący prąd czynią to miejsce odpowiednim tylko dla doświadczonych nurków. Na wschodniej ścianie zanurkuj o poranku, a na zachodniej po południu, by słońce oświetlało korale. Wielkie wachlarze gorgonii i czarne korale skrywają tu przeróżne stworzenia, np. okryte złą sławą Oxycirrhites typus (longnose hawkfish). Nietrudno wypatrzyć tu także lucjanowate, duże barakudy i ogromne napoleony. Na północy i południu, w opadającej do 40 m głębi spotkać można manty, żarłacze srebrnopłetwe, młotowate, Carcharhinus amblyrhynchos.

 

Shaab Abu Dabab

Miejsca te charakteryzują się doskonałą widocznością, wspaniałym życiem podwodnym (z ukwiałami, napoleonami, żółwiami i rajami pośród barwnych korali), iglicami, a nawet małym wrakiem, Heaven One.Kraj i ludzie

Egipt to znacznie więcej niż same świątynie, piramidy, meczety i minarety, więcej niż bogowie i grobowce. Współczesny Egipt oferuje turystom nie tylko swoje dziedzictwo kulturowe ale również jedne z najlepszych na świecie atrakcje dla nurków, surferów i maniaków słońca oraz pustyni. Egipt poza Kairem i piramidami to przede wszystkim kurorty w El Gounie, Hurghadzie, Safadze, Marsa Alam, Hamacie, Tabie, Dahab i Sharm El Shaikh. Kurorty oferują hotele od 2-gwiazdkowych po 5-gwiazdkowe - położone w większości nad brzegiem morza lub w jego bezpośredniej bliskości.

 

Cywilizacja starożytnego Egiptu jest jedną z najstarszych cywilizacji, a jej kultura zaczęła formować się blisko 6 tysięcy lat temu. Przez tysiąclecia Egiptem rządzili faraonowie, a ludność żyła w zgodzie z naturalnymi zjawiskami przyrody, z których osią był Nil i jego życiodajne wylewy. Nie sposób też wyobrazić sobie Egiptu bez hieroglifów, obrazkowego pisma, którym posługiwali się starożytni. Niezwykle ważnym i charakterystycznym elementem kultury egipskiej było wielobóstwo - starożytni Egipcjanie czcili cały panteon bóstw. Niektórzy bogowie byli jednak ważniejsi od innych, chyba każdy słyszał o głównych bogach choć raz: o bogu słońca - Re czy bogu zmarłych - Ozyrysie. W wierzeniach starożytnych dusza istnieje także po śmierci, dlatego tak ważne było balsamowanie ciał oraz budowanie piramid - domów dla duszy. W późniejszych wiekach Egipt ulegał wpływom Hellenizmu, Chrześcijaństwa i kultury islamskiej, co stworzyło niezwykłą kulturową mieszankę.

 

Marsa Alam

To jedno z najbardziej dziewiczych miejsc do nurkowania w Egipcie znajduje się 260 km na południe od Hurghady. Baza noclegowa w postaci ekskluzywnych hoteli i prywatnych apartamentów jest dosyć uboga, jednak ze względu na fakt, iż tutejsze rafy są jednymi z najlepiej zachowanych w Egipcie, jest to ulubiony kierunek polskich wypraw na nurkowanie na rafach egipskich.Łodzie

W Marsa Alam nurkuje się zarówno z brzegu, jak i z łodzi. Wypływają stąd liveaboard'y (rejsy nurkowe, safari nurkowe), których typowymi trasami są:

 

Trasa Simply the Best

Trasa oferuje nurkowania w 3 najlepszych miejscach rejonu: Elphinstone, gdzie spotkać można white tip sharks, Brothers, które zachwycają bogactwem spotkań z morskimi stworzeniami oraz wrakami (Aida II i  Numidia) oraz Deadalus Reef z młotowatymi i żarłaczami rafowymi.

UWAGA Aby możliwe było zanurkowanie na tej trasie, egipskie prawo wymaga od nurków 50 zalogowanych nurkowań.

 

Trasa Południowa i St. Johns (South & St. Johns)

Podróż do najbardziej wysuniętych na południe raf, Fury Shoals i St. John. Kusi wspaniałymi ogrodami koralowymi i spotkaniami z mieszkańcami podwodnej krainy (ukwiały, gorgonie, czarne korale, Triaenodon obesus, błazenki - clownfish, żółwie, ustnikowate, tuńczyki, młotowate, żarłacze srebrnopłetwe, lucjanowate, barakudy, manty). Znajduje się tak także wrak prywatnej żaglówki, można zanurkować na stromych ścianach oraz w tunelach, idealnych dla początkujących nurków jaskiniowych.

UWAGA Aby możliwe było zanurkowanie na tej trasie, egipskie prawo wymaga od nurków 40 zalogowanych nurkowań.

 

Trasa Marsa Alam Mini Cruise

Niezależnie, czy jesteś początkującym, czy zaawansowanym nurkiem, i tak znajdziesz tu coś dla siebie. Podczas tego rejsu odwiedzisz takie miejsca jak Abu Dabab Reef, Shaab Sharm, Shaab Marsa Alam.

UWAGA Aby możliwe było zanurkowanie na tej trasie, egipskie prawo wymaga od nurków 20 zalogowanych nurkowań.

 

Trasa Simply Magnificent

Trasa oferuje nurkowania na dziewiczych terenach, wśród stromych skał, spektakularnych nawisów i gór, w otoczeniu formacji twardych korali. Jest tu również duża szansa spotkania ławic młotowatych i szarych żarłaczy.

UWAGA Aby możliwe było zanurkowanie na tej trasie, egipskie prawo wymaga od nurków 50 zalogowanych nurkowań.Programy

Egipt jest krajem nie tylko dla nurków. Każdego, kto interesuje się kulturą, zainteresują wycieczki, które odbyć można z El Gouny:

 

LUKSOR – DOLINA KRÓLÓW

Leżący nad Nilem Luksor był jednym z ważniejszych miast w antycznym świecie. Na wschodnim brzegu rzeki znajdują się Świątynie oraz Muzeum Luksorskie, a na zachodnim, poza świątyniami (np. Świątynia Hatszepsut) i słynnymi Kolosami Memnona, powstała tu ogromna nekropolia, tzw. Dolina Królów, gdzie w ponad 60 grobowcach pochowani są władcy starożytnego Egiptu. Grobowce wykute są w skałach i bogato zdobione, a największy ma ponad 100 m długości. W latach 20. XX w. odkryto tu nienaruszony grób Tutanchamona. Nazywany największym muzeum świata pod gołym niebem, Luksor został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

TAMA W ASUANIE

Ta długa na ponad 3 km Wysoka Tama (Wysoka Tama Asuańska, Wielka Tama Asuańska) jest jedną z 2 wybudowanych na Nilu zapór. Jej budowa trwała od 1960 roku przez blisko 11 lat. Przy jednym z końców Tamy znajduje się pomnik w kształcie kwiatu lotosu, upamiętniający pomoc finansową i wsparcie konstrukcyjne, jakie przy budowie zapory Egipt otrzymał od ZSRR. Tama Asuańska zapewniła możliwość regulacji poziomu wody na Nilu i zapanowania nad wylewami rzeki. Z materiału, jaki został użyty do jej budowy możliwe byłoby zbudowanie 17 piramid Cheopsa, a gdyby pękła, woda z jeziora Nasera zalałaby cały Egipt.


Galeria

Pogoda i klimat

Klimat Egiptu to śródziemnomorski na północy (umiarkowany w lecie i chłodny i deszczowy w zimie) do gorącego na południu, gdzie nie ma w ogóle deszczu a temperatury często przekraczają 50°C. Temperatury w tym regionie wahają się między 20°C a 40°C w ciągu roku. Niemniej jednak zimowe noce na pustyni potrafią być zimne.


Wjazd

Dla Europejczyków jedynym dokumentem wymaganym przy wjeździe jest paszport, ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty planowanego odlotu. Wizę (w cenie około 15 USD) można otrzymać na dowolnym lotnisku lub w porcie. W celu uzyskania bliższych informacji sugerujemy skontaktować się z najbliższym egipskim konsulatem bądź ambasadą lub w biurze egipskich linii lotniczych.


Język

Językiem oficjalnym jest język arabski ale w wielu miejscach turystycznych można się porozumieć po angielsku, niemiecku, rosyjsku bądź francusku.


Waluta

Lokalną walutą jest funt egipski, 1EL=100 piastrerów. (1EL = 1PLN). Polecamy wziąć gotówkę w postaci dolarów, EURO bądź czeki podróżne. Często można również płacić kartą kredytową


Ubezpieczenie

   Zalecamy: ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia na przeloty awaryjne w międzynarodowej organizacji (na przykład DAN) lub za naszym pośrednictwem turystyczne ze zwyżką za uprawianie sportów ekstremalnych, pokrywające koszty leczenia w komorze dekompresyjnej. Więcej o ubezpieczeniu nurkowym.


Wyjzad

Na dzień dzisiejszy nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty.


Zdrowie

Dla osób przylatujących z krajów europejskich, nie ma wymagań w kwestii szczepień. Dla osób przyjeżdżających z innych krajów, prosimy o skontaktowanie się z ambasadą bądź konsulatem Egiptu. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego


Prąd

220V, zalecamy wzięcie europejskiego adaptera do gniazdek.

22 213 18 31
od 5685 PLN