Najlepsze nurkowania

Egipt - Safari nurkowe na Morzu Czerwonym z flotą Emperor 2015

Egipt - Marsa Alam | 27.12.2014 - 30.11.-0001Opis

Promocja świąteczna Egipt 2015 

Safari nurkowe z flotą Emperor 
oferta aktualna do 24.12.2014

Łodzie Asmaa, Superior i Elite taniej w wybranych terminach 2015

 

terminy rejsów:

23.01 / 30.01 - Asmaa

20.02 / 13.03 - Superior

25.03 / 01.04 / 08.04 - Asmaa

18.12 / 25.12 - Superior

18.12 / 25.12 - Elite

 

 

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia flota Emperor oferuje Państwu rejsy po Morzu Czerwonym w promocyjnych cenach na trzech swoich łodziach : Asmaa, Superior i Elite.  Oferowane rejsy realizowane są na trasach Fury & St. John's oraz Reefs & Wrecks 

 

 

PONIŻSZE CENY PROMOCYJNE DOTYCZĄ REZERWACJI DOKONANYCH MIĘDZY 11 A 24 GRUDNIA

 

rejs łodzią Asmaa - trasa Reefs & Wrecks - 23.01 i 30.01.2015499 EUR
rejs łodzią Superior - trasa Reefs & Wrecks - 20.02.2015599 EUR
rejs łodzią Superior - trasa Reefs & Wrecks - 13.03.2015639 EUR
rejs łodzią Asmaa - trasa Fury & St. John's - 25.03.2015589 EUR
rejs łodzią Asamaa - trasa Fury & St. John's - 01.04.2015589 EUR
rejs łodzią Asamaa - trasa Fury & St. John's - 08.04.2015619 EUR
rejs łodzią Superior - trasa Reefs & Wrecks - 18.12.2015649 EUR
rejs łodzią Elite - trasa South & St. John's - 18.12.2015749 EUR
rejs łodzią Superior - trasa Reefs & Wrecks - 25.12.2015649 EUR
rejs łodzią Elite - trasa South & St. John's - 25.12.2015749 EUR
 

 

Łodzie floty Emperor posiadają bardzo wysoki standard i zapewniają doskonałe warunki nurkowe. Zakwaterowanie dla maksymalnie 20 podróżujących w 9 podwójnych kabinach i podwójnym apartamencie Master. Wszystkie kabiny posiadają indywidualnie regulowaną klimatyzację i łazienki. Żeby odciążyć Państwa bagaże każdy gość dostaje na statku ręczniki oraz szlafrok kąpielowy. Dodatkowo na łodzi są 3 pokłady słoneczne, pokład nurkowy z platformą, dwa klimatyzowane salony, jadalnia. Sprzęt nurkowy i standardy bezpieczeństwa są zgodne z najnowszymi osiągnięciami techniki. Mimo, że łodzie Elite i Superior są bardzo duże, miejsca jest jedynie dla 20 podróżujących. Przygotowane są na nurkowania techniczne i z nitroksem. Jak na wszystkich statkach floty Emperor również tutaj znajduje się minimum dwóch przewodników nurkowych.

 

 

Trasa Fury & St. Johns

Rejs zaczyna się krótkim przepłynięciem do pobliskiego miejsca, idealnego na pierwsze nurkowanie kontrolne. Później spędzisz cały tydzień nurkując, nurkując i nurkując.

 
Na Fury Shoals zanurkuj w Sha’ab Claudio, z jego sławnymi korytarzami i wielkimi koralami porites. Nieco na południe od rafy zobaczyć można Triaenodon obesus, ukwiały i błazenki (clownfish). Na Abu Galawa Soraya znajdziesz fantastyczny ogród koralowy i wrak prywatnej żaglówki z wieloma glass fish.
 
Sha'ab Maksur – to duża i zróżnicowana rafa, porównywana często do słynnej Elphinstone, strome spadki i silne prądy sprawiają, że jest to miejsce, w którym doświadczenie nurkowe jest podstawą. Północne i południowe płaskowyże zaczynają się na 20 metrach i rozciągają do 40 metrów. Płaskowyż ma iglice, które można podziwiać podczas wynurzania się i przystanków bezpieczeństwa. Na płaskowyżach i opadając wzdłuż wschodniej ściany, możesz napotkać różne gatunki rekinów i manty.
 
Sha'ab Sataya – ta położona na południu Fury Shoals ogromna naturalna laguna została uformowana przez masywną rafę. Znana jest ze stromych spadków oraz iglic pokrytych miękkimi i twardymi koralami, ale prawdziwą atrakcją są duże stada delfinów długoszczękich, co sprawiło, że Sataya stała się drugim „Dolphin House”.
Później płyniemy na południe do St. Johns. Ogromny system małych raf oferuje jedne z najdalszych i najbardziej atrakcyjnych nurkowań Morza Czerwonego. Habili Ali ze swoimi wielkimi gorgoniami i czarnymi koralami to dom dla rekinów. Na Habili Gafaar znajdziesz dywany miękkich korali z ławicami lucjanowatych, ryb motyli oraz barakud. W oddali dostrzeżesz manty i rekiny.
 
Gota Kebir  to masywna rafa, znana ze względu na swoje tunele i południowy płaskowyż, gdzie można zobaczyć ostrobokowate i barakudy, a czasem nawet manty. Tunele idealne są dla początkujących nurków jaskiniowych.
 
Gota Soraya jest postrzegana jako jedna z najlepszych ścian koralowych Morza Czerwonego, z nawisami i szczelinami pełnymi glassfish oraz zmiataczowatymi (Pempheridae), żarłaczami szarymi, srebrnopłetwymi oraz młotowatymi.
 
 
 

Egipt - Trasa Reefs & Wrecks (flota Emperor), z Hurghady

 

Abu Nuhas - Straits of Gubal - SS Thistlegorm - Ras Mohamed - Ulysses - Rosalie Moller

 

Słynna rafa w kształcie podkowy Shaab El Erg jest idealnym przykładem, co mają do zaoferowania rafy na tej trasie – piękny ogród twardych korali i szansa na spotkanie delfinów.

 

Aby Nuhas ma 4 znane wraki: Giannis D, Carnatic, Kimon M, Chrisoula K, wszystkie oferują spektakularne nurkowania i bogactwo życia podwodnego.

 

Nurkowania nocne ma wyspie Gubal Island mogą być wspaniałe. Ten mały wrak spoczywający na 8-10 metrach, podobnie jak wielki wrak Ulyssesa i Rosalie Moller, zapewnia świetne nurkowanie nocne z Pterois (lionfish), skorpenowatymi oraz murenami. Następnie płyniemy do Kingston na Shag Rock, Carina niedaleko Sha’ab Ali oraz Dunraven na Beacon Rock w Parku Narodowym Ras Mohamed. Na koniec najbardziej znany wrak Morza Czerwonego – Thistlegorm na Sha’ab Ali.

 

SS Thistlegorm został zatopiony w 1941 roku w wyniku bombardowania przez niemiecką Luftwaffe. Wiózł wtedy ładunek amunicji i uzbrojenia oddziałom brytyjskim w Północnej Afryce. Rosalie Moller, wioząca ładunek węgla, podzieliła jego los 2 dni później. Podczas pobytu w Ras Mohamed, możesz mieć okazję do zanurkowania na Shark Reef, stromej ścianie opadającej w wielki błękit. Stąd łódź zawraca do Hurghady.

 

Między nurkowaniami na wrakach odwiedzisz także rafy Straits of Gubal, Gulf of Suez i tych na północ od Hurghady. Strome ściany, ogrody koralowe i różnorodność ryb koralowych sprawiają, że warto je odwiedzić.

 

Nurkowania na wrakach zależne są od doświadczenia nurków i warunków pogodowych.


Cena od: 2358 PLN

(Rejs łodzią Asmaa trasą Reefs & Wrecks - 23.01.2015)


rejs ?odzi? Asmaa - trasa Reefs & Wrecks - 23.01 i 30.01.20152358 PLN
rejs ?odzi? Superior - trasa Reefs & Wrecks - 20.02.20152831 PLN
rejs ?odzi? Superior - trasa Reefs & Wrecks - 13.03.20153020 PLN
rejs ?odzi? Asmaa - trasa Fury & St. John's - 25.03.20152783 PLN
rejs ?odzi? Asamaa - trasa Fury & St. John's - 01.04.20152783 PLN
rejs ?odzi? Asamaa - trasa Fury & St. John's - 08.04.20152925 PLN
rejs ?odzi? Superior - trasa Reefs & Wrecks - 18.12.20153067 PLN
rejs ?odzi? Elite - trasa South & St. John's - 18.12.20153539 PLN
rejs ?odzi? Superior - trasa Reefs & Wrecks - 25.12.20153067 PLN
rejs ?odzi? Elite - trasa South & St. John's - 25.12.20153539 PLN

Cena zawiera: rejs 7 nocy w kabinie DBL, ?niadania, obiady, kolacje, nurkowanie (butla, balast, przewodnik), transfery lotniskowe, op?aty parkowe

Cena nie zawiera: przelotu
op?aty paliwowej378 PLN
wizy egipskiej95 PLN
Nurkowanie

Nurkowanie w Egipcie to przede wszystkim Morze Czerwone, nurkuje się także w Morzu Śródziemnym, ale nie oferuje ono takiego bogactwa życia, jak Morze Czerwone. Podwodne życie Morza Czerwonego można krótko opisać jako piękne podwodne ogrody koralowe i bogactwo ryb. Można zaobserwować różne gatunki ryb rafowych, a także rekiny, manty, żółwie, delfiny, diugonie i ryby oceaniczne. Stan rafy, w porównaniu do innych miejsc, jest całkiem dobry. Warunki do nurkowania są znakomite przez cały rok. Widoczność jest zawsze dobra, jeśli nie doskonała. Miejsca nurkowe dostępne są z brzegu lub z łodzi, jednak aby zobaczyć klejnoty Morza Czerwonego konieczne jest skorzystanie z rejsów nurkowych (safari nurkowe, liveaboards), które trwają od 3 do 14 dni. Łodzie na całodniowe wyprawy, szczególnie te biorące udział w safari, są komfortowe. A to wszystko tylko o 4 godziny samolotem od Europy. Te wszystkie warunki sprawiły, że Egipt znalazł się na liście najbardziej uczęszczanych miejsc nurkowych na świecie. 

 

Nurkowie powinni posiadać swoje certyfikaty, logbooki, adaptery INT i świadectwo zdrowia. Temperatura wody waha się w granicach 20° do 29°C. W lecie najbardziej adekwatnymi piankami będą 5 milimetrowe, podczas reszty sezonu 7 mm kombinezon będzie zapewniał wystarczającą ochronę. Komory dekompresyjne znajdują się w Sharm el SheikhHurghadzieEl Gouna i Marsa Alam.

 

NURKOWANIE W MARSA ALAM

 

Marsa Abu Dabbab

To fantastyczne miejsce nurkowe dostępne z brzegu. Niemal gwarantowane są bliskie spotkania z ogromnymi zielonymi żółwiami, często można stracić rachubę jeśli próbuje się je policzyć. Równie często spotykane są guitar sharks, płaszczki ogończowate. Wielbiciele zdjęć makro będą zachwyceni, uważne oko dostrzeże tu pygmy pipehorses, igliczniowate (ghost pipefish), a nawet Hippocampus histrix. Znajdziesz też miękkie korale, wygładzone iglice, ławice barwenowatych, skorpenowatych i rai w każdym rozmiarze. Wszystko to na głębokości od 4 do 18 metrów.

 

Elphinstone

Słynna na całym świecie rafa Elphinstone jest klejnotem w koronie. Strome ściany i występujący prąd czynią to miejsce odpowiednim tylko dla doświadczonych nurków. Na wschodniej ścianie zanurkuj o poranku, a na zachodniej po południu, by słońce oświetlało korale. Wielkie wachlarze gorgonii i czarne korale skrywają tu przeróżne stworzenia, np. okryte złą sławą Oxycirrhites typus (longnose hawkfish). Nietrudno wypatrzyć tu także lucjanowate, duże barakudy i ogromne napoleony. Na północy i południu, w opadającej do 40 m głębi spotkać można manty, żarłacze srebrnopłetwe, młotowate, Carcharhinus amblyrhynchos.

 

Shaab Abu Dabab

Miejsca te charakteryzują się doskonałą widocznością, wspaniałym życiem podwodnym (z ukwiałami, napoleonami, żółwiami i rajami pośród barwnych korali), iglicami, a nawet małym wrakiem, Heaven One.Kraj i ludzie

Egipt to znacznie więcej niż same świątynie, piramidy, meczety i minarety, więcej niż bogowie i grobowce. Współczesny Egipt oferuje turystom nie tylko swoje dziedzictwo kulturowe ale również jedne z najlepszych na świecie atrakcje dla nurków, surferów i maniaków słońca oraz pustyni. Egipt poza Kairem i piramidami to przede wszystkim kurorty w El Gounie, Hurghadzie, Safadze, Marsa Alam, Hamacie, Tabie, Dahab i Sharm El Shaikh. Kurorty oferują hotele od 2-gwiazdkowych po 5-gwiazdkowe - położone w większości nad brzegiem morza lub w jego bezpośredniej bliskości.

 

Cywilizacja starożytnego Egiptu jest jedną z najstarszych cywilizacji, a jej kultura zaczęła formować się blisko 6 tysięcy lat temu. Przez tysiąclecia Egiptem rządzili faraonowie, a ludność żyła w zgodzie z naturalnymi zjawiskami przyrody, z których osią był Nil i jego życiodajne wylewy. Nie sposób też wyobrazić sobie Egiptu bez hieroglifów, obrazkowego pisma, którym posługiwali się starożytni. Niezwykle ważnym i charakterystycznym elementem kultury egipskiej było wielobóstwo - starożytni Egipcjanie czcili cały panteon bóstw. Niektórzy bogowie byli jednak ważniejsi od innych, chyba każdy słyszał o głównych bogach choć raz: o bogu słońca - Re czy bogu zmarłych - Ozyrysie. W wierzeniach starożytnych dusza istnieje także po śmierci, dlatego tak ważne było balsamowanie ciał oraz budowanie piramid - domów dla duszy. W późniejszych wiekach Egipt ulegał wpływom Hellenizmu, Chrześcijaństwa i kultury islamskiej, co stworzyło niezwykłą kulturową mieszankę.

 

Marsa Alam

To jedno z najbardziej dziewiczych miejsc do nurkowania w Egipcie znajduje się 260 km na południe od Hurghady. Baza noclegowa w postaci ekskluzywnych hoteli i prywatnych apartamentów jest dosyć uboga, jednak ze względu na fakt, iż tutejsze rafy są jednymi z najlepiej zachowanych w Egipcie, jest to ulubiony kierunek polskich wypraw na nurkowanie na rafach egipskich.Łodzie

W Marsa Alam nurkuje się zarówno z brzegu, jak i z łodzi. Wypływają stąd liveaboard'y (rejsy nurkowe, safari nurkowe), których typowymi trasami są:

 

Trasa Simply the Best

Trasa oferuje nurkowania w 3 najlepszych miejscach rejonu: Elphinstone, gdzie spotkać można white tip sharks, Brothers, które zachwycają bogactwem spotkań z morskimi stworzeniami oraz wrakami (Aida II i  Numidia) oraz Deadalus Reef z młotowatymi i żarłaczami rafowymi.

UWAGA Aby możliwe było zanurkowanie na tej trasie, egipskie prawo wymaga od nurków 50 zalogowanych nurkowań.

 

Trasa Południowa i St. Johns (South & St. Johns)

Podróż do najbardziej wysuniętych na południe raf, Fury Shoals i St. John. Kusi wspaniałymi ogrodami koralowymi i spotkaniami z mieszkańcami podwodnej krainy (ukwiały, gorgonie, czarne korale, Triaenodon obesus, błazenki - clownfish, żółwie, ustnikowate, tuńczyki, młotowate, żarłacze srebrnopłetwe, lucjanowate, barakudy, manty). Znajduje się tak także wrak prywatnej żaglówki, można zanurkować na stromych ścianach oraz w tunelach, idealnych dla początkujących nurków jaskiniowych.

UWAGA Aby możliwe było zanurkowanie na tej trasie, egipskie prawo wymaga od nurków 40 zalogowanych nurkowań.

 

Trasa Marsa Alam Mini Cruise

Niezależnie, czy jesteś początkującym, czy zaawansowanym nurkiem, i tak znajdziesz tu coś dla siebie. Podczas tego rejsu odwiedzisz takie miejsca jak Abu Dabab Reef, Shaab Sharm, Shaab Marsa Alam.

UWAGA Aby możliwe było zanurkowanie na tej trasie, egipskie prawo wymaga od nurków 20 zalogowanych nurkowań.

 

Trasa Simply Magnificent

Trasa oferuje nurkowania na dziewiczych terenach, wśród stromych skał, spektakularnych nawisów i gór, w otoczeniu formacji twardych korali. Jest tu również duża szansa spotkania ławic młotowatych i szarych żarłaczy.

UWAGA Aby możliwe było zanurkowanie na tej trasie, egipskie prawo wymaga od nurków 50 zalogowanych nurkowań.Programy

Egipt jest krajem nie tylko dla nurków. Każdego, kto interesuje się kulturą, zainteresują wycieczki, które odbyć można z El Gouny:

 

LUKSOR – DOLINA KRÓLÓW

Leżący nad Nilem Luksor był jednym z ważniejszych miast w antycznym świecie. Na wschodnim brzegu rzeki znajdują się Świątynie oraz Muzeum Luksorskie, a na zachodnim, poza świątyniami (np. Świątynia Hatszepsut) i słynnymi Kolosami Memnona, powstała tu ogromna nekropolia, tzw. Dolina Królów, gdzie w ponad 60 grobowcach pochowani są władcy starożytnego Egiptu. Grobowce wykute są w skałach i bogato zdobione, a największy ma ponad 100 m długości. W latach 20. XX w. odkryto tu nienaruszony grób Tutanchamona. Nazywany największym muzeum świata pod gołym niebem, Luksor został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

TAMA W ASUANIE

Ta długa na ponad 3 km Wysoka Tama (Wysoka Tama Asuańska, Wielka Tama Asuańska) jest jedną z 2 wybudowanych na Nilu zapór. Jej budowa trwała od 1960 roku przez blisko 11 lat. Przy jednym z końców Tamy znajduje się pomnik w kształcie kwiatu lotosu, upamiętniający pomoc finansową i wsparcie konstrukcyjne, jakie przy budowie zapory Egipt otrzymał od ZSRR. Tama Asuańska zapewniła możliwość regulacji poziomu wody na Nilu i zapanowania nad wylewami rzeki. Z materiału, jaki został użyty do jej budowy możliwe byłoby zbudowanie 17 piramid Cheopsa, a gdyby pękła, woda z jeziora Nasera zalałaby cały Egipt.


Galeria

Pogoda i klimat

Klimat Egiptu to śródziemnomorski na północy (umiarkowany w lecie i chłodny i deszczowy w zimie) do gorącego na południu, gdzie nie ma w ogóle deszczu a temperatury często przekraczają 50°C. Temperatury w tym regionie wahają się między 20°C a 40°C w ciągu roku. Niemniej jednak zimowe noce na pustyni potrafią być zimne.


Wjazd

Dla Europejczyków jedynym dokumentem wymaganym przy wjeździe jest paszport, ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty planowanego odlotu. Wizę (w cenie około 15 USD) można otrzymać na dowolnym lotnisku lub w porcie. W celu uzyskania bliższych informacji sugerujemy skontaktować się z najbliższym egipskim konsulatem bądź ambasadą lub w biurze egipskich linii lotniczych.


Język

Językiem oficjalnym jest język arabski ale w wielu miejscach turystycznych można się porozumieć po angielsku, niemiecku, rosyjsku bądź francusku.


Waluta

Lokalną walutą jest funt egipski, 1EL=100 piastrerów. (1EL = 1PLN). Polecamy wziąć gotówkę w postaci dolarów, EURO bądź czeki podróżne. Często można również płacić kartą kredytową


Ubezpieczenie

   Zalecamy: ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia na przeloty awaryjne w międzynarodowej organizacji (na przykład DAN) lub za naszym pośrednictwem turystyczne ze zwyżką za uprawianie sportów ekstremalnych, pokrywające koszty leczenia w komorze dekompresyjnej. Więcej o ubezpieczeniu nurkowym.


Wyjzad

Na dzień dzisiejszy nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty.


Zdrowie

Dla osób przylatujących z krajów europejskich, nie ma wymagań w kwestii szczepień. Dla osób przyjeżdżających z innych krajów, prosimy o skontaktowanie się z ambasadą bądź konsulatem Egiptu. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego


Prąd

220V, zalecamy wzięcie europejskiego adaptera do gniazdek.

22 213 18 31
od 2358 PLN