Najlepsze nurkowania

EGIPT: Północ & Brothersy - safari nurkowe MAJÓWKA 2018

Egipt - Marsa Alam | 26.04.2018 - 03.05.2018


BRAK MIEJSC

Trasa rejsu umożliwi nurkowanie zarówno na licznych wrakach Abu Nuhas oraz Thistlegormie, jak i na przepięknych ścianach wysp Brothers.  Wszystkie nurkowania są rekreacyjne bez konieczności uprawnień wrakowych jednak od nurków wymagane jest aby posiadali już pewne doświadczenie w nurkowaniu np. uprawnienia AOWD lub 50 zalogowanych nurkowań.


Opis

Safari Północ & Brothersy

26.04 - 03.05.2018

0 miejsc wolnych

szukasz miejsc wolnych? napisz  biuro@nurkowania.pl 

TRASA

Podczas tego rejsu znajdziesz najbardziej popularne i najlepsze miejsca nurkowe w północnym Morzu Czerwonym, w tym wraki Abu Nuhas, zanim jeszcze dotrzesz na południe na słynne Wyspy Brother. Poznaj zadziwiające Wyspy Braci, które oferują zapierający dech w piersiach podwodny świat, składający się z klifów, nurkowania wrakowego i wielu niezliczonych morskich stworzeń. Północna część tej trasy pozwala odkryć jedne z najlepszych wraków Morza Czerwonego Jest to idealna wycieczka dla tych, którzy chcą poznać słynne na całym świecie wraki i rafy.

SS Thistlegorm - Shaab Ali: SS Thistlegorm jest obowiązkowym wrakiem do zaliczenia dla każdego nurka z Morza Czerwonego. Jest idealny dla fanów wraków, nie tylko ze względu na spektakularny ładunek. Oferuje wiele różnych ryb i innych stworzeń. Wielkie ławice barakud lub dużego tuńczyka i lucjana nie należą do rzadkości. Wrak obecnie stanowi sztuczną rafę przyciągającą niezliczone ryby koralowe. Warte zobaczenia jest rufa z armatami, śródokręcie i dziób statku ładunek, a także ciężarówki. Prądy na wraku są umiarkowane, czasem zrywają czapki z głów ????  Widok jest ogólnie umiarkowany i często na miejscu znajduje się wiele łodzi dlatego najlepszy czas na nurkowanie tutaj jest wczesnym rankiem.

Abu Nuhas: Znany również jako "Cmentarz statków". Kto nie słyszał o mistycznych wrakach Abu Nuhas? Ta rafa oferuje więcej statków niż jakakolwiek inna w Morzu czerwonym. Po północnej stronie Abu Nuhas na piaszczystej dnie morza leżą cztery wraki: Giannis D, SS Carnatic, Chrisoula K i Kimono M. Po południowej stronie rafy znajduje się bezpieczne miejsce do cumowania dla liveaboardów i można tu również wykonać ciekawe nocne nurkowania.

Giannis D - Abu Nuhas: Giannis D leży na głębokości 26 m od strony portu z całkowicie nietkniętym ogonem i interesującą maszynownią wypełnioną glassfishami.

Carnatic - Abu Nuhas: Brytyjski parowiec P & O, który osiadł na rafie w 1869 roku. Carnatic leży na głębokości 29 metrów. Cały kadłub jest ozdobiony kolorowymi miękkimi koralami. Wrak jest domem dla glassfishy, ośmiornicy, mureny i makreli. Od czasu do czasu można tu znaleźć żabnice.

 

Wyspa Wielkiego Brata: 400-metrowa wyspa z 2 pięknymi wrakami i wspaniałymi ścianami. Wrak Numidii znajduje się na północnym skraju od 10 do 80 metrów. W północno-zachodniej części wyspy znajduje się wrak Aidy. Każda sekcja tej rafy jest pokryta koralami i życiem.

Wyspa Małego Brata: rafa ma bardzo wysoką koncentrację życia na bardzo małej powierzchni. Lasy koralowe, nawisy, twarde i miękkie koralowce w różnorodnych i niesamowitych kolorach ... i oczywiście jest dużo ryb! Przy regularnych obserwacjach spotyka się rekiny młoty, kosogony, rekina szarego, rekina jedwabnego i żarłacze białopłetwe, których należy się spodziewać o każdej porze roku.

 

Generalnie, żeglowanie i nurkowanie na Morzu Czerwonym uzależnione jest od warunków pogodowych dlatego warto zdać się na doświadczonego kapitana i załogę, którzy poprowadzą trasę rejsu w bezpieczny i jak najbardziej widowiskowy sposób.

 

 

MY BLUE PEARL

Jacht My Blue Pearl to 36 metrowy statek ,  który cechuje eleganckie wzornictwo oraz ergonomia. Został on zbudowany w 2003 r i regularnie oferuje rejsy na trasach północnych oraz południowych, podczas, których można wykonać do 21 nurkowań w ciągu jednego tygodnia.

Blue Pearl może pomieścić maksymalnie 20 gości w 8 bliźniaczych kabinach i 2 kabinach z podwójnym łóżkiem. Wszystkie kabiny posiadają łazienki oraz klimatyzację. MY Blue Pearl oferuje komfortowy salon i jadalnię wyposażoną w telewizor, odtwarzacz DVD i CD, a na zewnątrz znajdują się 2 przestronne, częściowo zacienione, amortyzowane pokłady słoneczne, zapewniające dużo miejsca do wypoczynku.

Podwójne klatki schodowe prowadzą na dużą platformę nurkową gdzie znajdują się stacje ładujące do latarek i akumulatorów do aparatów fotograficznych, kuwety do płukania sprzętu i prysznice pokładowe.

Codzienne menu szefa obejmuje 3 świeżo przygotowane posiłki dziennie, wybór przekąsek między nurkowaniami, butelkowane napoje bezalkoholowe, wodę mineralną, herbatę i kawę.

Dodatki dostępne do zakupu na pokładzie to lokalne wina, piwa, miksery i napoje dietetyczne.

 

 


Naszym zdaniem

BRAK MIEJSC

Trasa rejsu umożliwi nurkowanie zarówno na licznych wrakach Abu Nuhas oraz Thistlegormie, jak i na przepięknych ścianach wysp Brothers.  Wszystkie nurkowania są rekreacyjne bez konieczności uprawnień wrakowych jednak od nurków wymagane jest aby posiadali już pewne doświadczenie w nurkowaniu np. uprawnienia AOWD lub 50 zalogowanych nurkowań.


MY Blue Pearl from Blue Planet Liveaboards on Vimeo.

Cena od: 6490 PLN

(przelot z Polski, noclegi, nurkowanie, wyżywienie, transfery, opłaty parkowe, ubezpieczenie.)


Cena za osobę:6490 PLN

Cena zawiera:
- przelot międzynarodowy (cenę przelotu potwierdzamy w momencie rezerwacji, do kalkulacji przyjęto kwotę 1399zł),
- transfery lotniskowe,
- pełne wyżywienie (śniadania, obiady, kolacje),
- napoje (woda, kawa, herbata, butelkowane softdrinks),
- 6 dni nurkowych (butla, balast, przewodnik, pas balastowy),
- ubezpieczenie Kosztów Leczenia i Nieszczęśliwych Wypadków ze zwyżką za sporty wysokiego ryzyka (ochrona nurkowa),
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
- opłata parkowa,
- wiza egipska.

Cena nie zawiera:
- napojów puszkowanych,
- nespresso i alkoholu,
- napiwków.

Warunki rezerwacji:

- Zgłoszenie uczestnictwa na biuro@nurkowania.pl
- Wpłata depozytu 2000zł /os. w momencie rezerwacji.
- Dopłata reszty kwoty do 26.03.2018

Konto do wpłat: Najlepsze Nurkowania 29 1140 2017 0000 4802 0529 1960
Nurkowanie

Nurkowanie w Egipcie to przede wszystkim Morze Czerwone, nurkuje się także w Morzu Śródziemnym, ale nie oferuje ono takiego bogactwa życia, jak Morze Czerwone. Podwodne życie Morza Czerwonego można krótko opisać jako piękne podwodne ogrody koralowe i bogactwo ryb. Można zaobserwować różne gatunki ryb rafowych, a także rekiny, manty, żółwie, delfiny, diugonie i ryby oceaniczne. Stan rafy, w porównaniu do innych miejsc, jest całkiem dobry. Warunki do nurkowania są znakomite przez cały rok. Widoczność jest zawsze dobra, jeśli nie doskonała. Miejsca nurkowe dostępne są z brzegu lub z łodzi, jednak aby zobaczyć klejnoty Morza Czerwonego konieczne jest skorzystanie z rejsów nurkowych (safari nurkowe, liveaboards), które trwają od 3 do 14 dni. Łodzie na całodniowe wyprawy, szczególnie te biorące udział w safari, są komfortowe. A to wszystko tylko o 4 godziny samolotem od Europy. Te wszystkie warunki sprawiły, że Egipt znalazł się na liście najbardziej uczęszczanych miejsc nurkowych na świecie. 

 

Nurkowie powinni posiadać swoje certyfikaty, logbooki, adaptery INT i świadectwo zdrowia. Temperatura wody waha się w granicach 20° do 29°C. W lecie najbardziej adekwatnymi piankami będą 5 milimetrowe, podczas reszty sezonu 7 mm kombinezon będzie zapewniał wystarczającą ochronę. Komory dekompresyjne znajdują się w Sharm el SheikhHurghadzieEl Gouna i Marsa Alam.

 

NURKOWANIE W MARSA ALAM

 

Marsa Abu Dabbab

To fantastyczne miejsce nurkowe dostępne z brzegu. Niemal gwarantowane są bliskie spotkania z ogromnymi zielonymi żółwiami, często można stracić rachubę jeśli próbuje się je policzyć. Równie często spotykane są guitar sharks, płaszczki ogończowate. Wielbiciele zdjęć makro będą zachwyceni, uważne oko dostrzeże tu pygmy pipehorses, igliczniowate (ghost pipefish), a nawet Hippocampus histrix. Znajdziesz też miękkie korale, wygładzone iglice, ławice barwenowatych, skorpenowatych i rai w każdym rozmiarze. Wszystko to na głębokości od 4 do 18 metrów.

 

Elphinstone

Słynna na całym świecie rafa Elphinstone jest klejnotem w koronie. Strome ściany i występujący prąd czynią to miejsce odpowiednim tylko dla doświadczonych nurków. Na wschodniej ścianie zanurkuj o poranku, a na zachodniej po południu, by słońce oświetlało korale. Wielkie wachlarze gorgonii i czarne korale skrywają tu przeróżne stworzenia, np. okryte złą sławą Oxycirrhites typus (longnose hawkfish). Nietrudno wypatrzyć tu także lucjanowate, duże barakudy i ogromne napoleony. Na północy i południu, w opadającej do 40 m głębi spotkać można manty, żarłacze srebrnopłetwe, młotowate, Carcharhinus amblyrhynchos.

 

Shaab Abu Dabab

Miejsca te charakteryzują się doskonałą widocznością, wspaniałym życiem podwodnym (z ukwiałami, napoleonami, żółwiami i rajami pośród barwnych korali), iglicami, a nawet małym wrakiem, Heaven One.Kraj i ludzie

Egipt to znacznie więcej niż same świątynie, piramidy, meczety i minarety, więcej niż bogowie i grobowce. Współczesny Egipt oferuje turystom nie tylko swoje dziedzictwo kulturowe ale również jedne z najlepszych na świecie atrakcje dla nurków, surferów i maniaków słońca oraz pustyni. Egipt poza Kairem i piramidami to przede wszystkim kurorty w El Gounie, Hurghadzie, Safadze, Marsa Alam, Hamacie, Tabie, Dahab i Sharm El Shaikh. Kurorty oferują hotele od 2-gwiazdkowych po 5-gwiazdkowe - położone w większości nad brzegiem morza lub w jego bezpośredniej bliskości.

 

Cywilizacja starożytnego Egiptu jest jedną z najstarszych cywilizacji, a jej kultura zaczęła formować się blisko 6 tysięcy lat temu. Przez tysiąclecia Egiptem rządzili faraonowie, a ludność żyła w zgodzie z naturalnymi zjawiskami przyrody, z których osią był Nil i jego życiodajne wylewy. Nie sposób też wyobrazić sobie Egiptu bez hieroglifów, obrazkowego pisma, którym posługiwali się starożytni. Niezwykle ważnym i charakterystycznym elementem kultury egipskiej było wielobóstwo - starożytni Egipcjanie czcili cały panteon bóstw. Niektórzy bogowie byli jednak ważniejsi od innych, chyba każdy słyszał o głównych bogach choć raz: o bogu słońca - Re czy bogu zmarłych - Ozyrysie. W wierzeniach starożytnych dusza istnieje także po śmierci, dlatego tak ważne było balsamowanie ciał oraz budowanie piramid - domów dla duszy. W późniejszych wiekach Egipt ulegał wpływom Hellenizmu, Chrześcijaństwa i kultury islamskiej, co stworzyło niezwykłą kulturową mieszankę.

 

Marsa Alam

To jedno z najbardziej dziewiczych miejsc do nurkowania w Egipcie znajduje się 260 km na południe od Hurghady. Baza noclegowa w postaci ekskluzywnych hoteli i prywatnych apartamentów jest dosyć uboga, jednak ze względu na fakt, iż tutejsze rafy są jednymi z najlepiej zachowanych w Egipcie, jest to ulubiony kierunek polskich wypraw na nurkowanie na rafach egipskich.Łodzie

W Marsa Alam nurkuje się zarówno z brzegu, jak i z łodzi. Wypływają stąd liveaboard'y (rejsy nurkowe, safari nurkowe), których typowymi trasami są:

 

Trasa Simply the Best

Trasa oferuje nurkowania w 3 najlepszych miejscach rejonu: Elphinstone, gdzie spotkać można white tip sharks, Brothers, które zachwycają bogactwem spotkań z morskimi stworzeniami oraz wrakami (Aida II i  Numidia) oraz Deadalus Reef z młotowatymi i żarłaczami rafowymi.

UWAGA Aby możliwe było zanurkowanie na tej trasie, egipskie prawo wymaga od nurków 50 zalogowanych nurkowań.

 

Trasa Południowa i St. Johns (South & St. Johns)

Podróż do najbardziej wysuniętych na południe raf, Fury Shoals i St. John. Kusi wspaniałymi ogrodami koralowymi i spotkaniami z mieszkańcami podwodnej krainy (ukwiały, gorgonie, czarne korale, Triaenodon obesus, błazenki - clownfish, żółwie, ustnikowate, tuńczyki, młotowate, żarłacze srebrnopłetwe, lucjanowate, barakudy, manty). Znajduje się tak także wrak prywatnej żaglówki, można zanurkować na stromych ścianach oraz w tunelach, idealnych dla początkujących nurków jaskiniowych.

UWAGA Aby możliwe było zanurkowanie na tej trasie, egipskie prawo wymaga od nurków 40 zalogowanych nurkowań.

 

Trasa Marsa Alam Mini Cruise

Niezależnie, czy jesteś początkującym, czy zaawansowanym nurkiem, i tak znajdziesz tu coś dla siebie. Podczas tego rejsu odwiedzisz takie miejsca jak Abu Dabab Reef, Shaab Sharm, Shaab Marsa Alam.

UWAGA Aby możliwe było zanurkowanie na tej trasie, egipskie prawo wymaga od nurków 20 zalogowanych nurkowań.

 

Trasa Simply Magnificent

Trasa oferuje nurkowania na dziewiczych terenach, wśród stromych skał, spektakularnych nawisów i gór, w otoczeniu formacji twardych korali. Jest tu również duża szansa spotkania ławic młotowatych i szarych żarłaczy.

UWAGA Aby możliwe było zanurkowanie na tej trasie, egipskie prawo wymaga od nurków 50 zalogowanych nurkowań.Programy

Egipt jest krajem nie tylko dla nurków. Każdego, kto interesuje się kulturą, zainteresują wycieczki, które odbyć można z El Gouny:

 

LUKSOR – DOLINA KRÓLÓW

Leżący nad Nilem Luksor był jednym z ważniejszych miast w antycznym świecie. Na wschodnim brzegu rzeki znajdują się Świątynie oraz Muzeum Luksorskie, a na zachodnim, poza świątyniami (np. Świątynia Hatszepsut) i słynnymi Kolosami Memnona, powstała tu ogromna nekropolia, tzw. Dolina Królów, gdzie w ponad 60 grobowcach pochowani są władcy starożytnego Egiptu. Grobowce wykute są w skałach i bogato zdobione, a największy ma ponad 100 m długości. W latach 20. XX w. odkryto tu nienaruszony grób Tutanchamona. Nazywany największym muzeum świata pod gołym niebem, Luksor został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

TAMA W ASUANIE

Ta długa na ponad 3 km Wysoka Tama (Wysoka Tama Asuańska, Wielka Tama Asuańska) jest jedną z 2 wybudowanych na Nilu zapór. Jej budowa trwała od 1960 roku przez blisko 11 lat. Przy jednym z końców Tamy znajduje się pomnik w kształcie kwiatu lotosu, upamiętniający pomoc finansową i wsparcie konstrukcyjne, jakie przy budowie zapory Egipt otrzymał od ZSRR. Tama Asuańska zapewniła możliwość regulacji poziomu wody na Nilu i zapanowania nad wylewami rzeki. Z materiału, jaki został użyty do jej budowy możliwe byłoby zbudowanie 17 piramid Cheopsa, a gdyby pękła, woda z jeziora Nasera zalałaby cały Egipt.


Galeria

Pogoda i klimat

Klimat Egiptu to śródziemnomorski na północy (umiarkowany w lecie i chłodny i deszczowy w zimie) do gorącego na południu, gdzie nie ma w ogóle deszczu a temperatury często przekraczają 50°C. Temperatury w tym regionie wahają się między 20°C a 40°C w ciągu roku. Niemniej jednak zimowe noce na pustyni potrafią być zimne.


Wjazd

Dla Europejczyków jedynym dokumentem wymaganym przy wjeździe jest paszport, ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty planowanego odlotu. Wizę (w cenie około 15 USD) można otrzymać na dowolnym lotnisku lub w porcie. W celu uzyskania bliższych informacji sugerujemy skontaktować się z najbliższym egipskim konsulatem bądź ambasadą lub w biurze egipskich linii lotniczych.


Język

Językiem oficjalnym jest język arabski ale w wielu miejscach turystycznych można się porozumieć po angielsku, niemiecku, rosyjsku bądź francusku.


Waluta

Lokalną walutą jest funt egipski, 1EL=100 piastrerów. (1EL = 1PLN). Polecamy wziąć gotówkę w postaci dolarów, EURO bądź czeki podróżne. Często można również płacić kartą kredytową


Ubezpieczenie

   Zalecamy: ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia na przeloty awaryjne w międzynarodowej organizacji (na przykład DAN) lub za naszym pośrednictwem turystyczne ze zwyżką za uprawianie sportów ekstremalnych, pokrywające koszty leczenia w komorze dekompresyjnej. Więcej o ubezpieczeniu nurkowym.


Wyjzad

Na dzień dzisiejszy nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty.


Zdrowie

Dla osób przylatujących z krajów europejskich, nie ma wymagań w kwestii szczepień. Dla osób przyjeżdżających z innych krajów, prosimy o skontaktowanie się z ambasadą bądź konsulatem Egiptu. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego


Prąd

220V, zalecamy wzięcie europejskiego adaptera do gniazdek.

22 213 18 31
od 6490 PLN