Najlepsze nurkowania

Tufi Dive

Papua-Nowa Gwinea


Baza organizuje wspaniałe nurkowania na najlepszych miejscach regionu


Opis

Centrum nurkowe kierowane przez Szwajcara ma w swojej ofercie wyprawy nurkowe, kursy PADI i wynajem sprzętu.


Nurkowanie

Centrum posiada kilka szybkich łodzi nurkowych, wszystkie wyposażone w radio, echosondę, GPS, apteczkę i tlen. Pływają one do punktów odległych o maksimum 60 minut. Codziennie organizowane są 3 nurkowania. Nocne nurkowania organizowane są na prośbę nurków.


Miejsca nurkowe

Łodzie pływają w miejsca gdzie zwykle widoczność jest bardzo dobra. W wodzie można znaleźć wszystko, od przedstawicieli największych gatunków do najmniejszych ślimaków nagoskrzelnych. Wokół Tufi jest wiele miejsc, które czekają na swoich odkrywców.


Naszym zdaniem

Baza organizuje wspaniałe nurkowania na najlepszych miejscach regionu


Cena od: 3686 PLN

(5 dni nurkowych z łodzi (10 nurkowań))Cena w terminie 01.01.2017-31.12.2017 od osoby:
2 nurkowania z łodzi, w cenie butla, balast, łódź737 PLN
6 nurkowań1810 PLN
2 nurkowania na rafie przybrzeżnej350 PLN
Nurkowanie nocne na rafie przybrzeżnej411 PLN

DODATKOWE OPŁATY, płatne na miejscu
Opłata na rzecz środowiska za dzień (PGK 13, ok. 5 EUR)24 PLN
Nurkowanie

Papua Nowa Gwinea ma jedne z najlepszych miejsc nurkowych na ziemi. Pod wodą jest tutaj dwa razy więcej gatunków ryb niż na przykład w Morzu Czerwonym i dziesięć razy więcej niż na Karaibach. Podwodne krajobrazy są unikalne. To, w połączeniu z górami porośniętymi bujnymi lasami tropikalnymi, wygasłymi wulkanami, składa się na niesamowity i imponujący krajobraz zachwycający zarówno nurków jak i osoby nie nurkujące. Jedną z charakterystycznych cech Papui Nowej Gwinei jest fakt, że głęboka woda zaczyna się zaraz przy wybrzeżu. Rafy opadają na wielką głębokość już kilka metrów od plaży. Pod wodą i na powierzchni leży kilka wraków, głównie z okresu drugiej wojny światowej: samoloty, okręty, łodzie podwodne, a wiele z nich cały czas jest w znakomitym stanie. Zmieniły się one teraz w sztuczne rafy. Nurkowanie z brzegu jest bardzo atrakcyjną opcją, jako że większość miejsc nurkowych leży bardzo blisko wybrzeża i można nich szybko dopłynąć małymi motorówkami. Szczególnie docenią to nurkowie, którzy nie lubią spędzać zbyt wiele czasu na pokładzie statków, gdyż nie zostaną oni z ograniczonym wyborem miejsc nurkowych. Niemniej jednak nurkowania w pobliżu wybrzeża zależne są mocno od warunków pogodowych. Po mocnych ulewach widoczność nie jest już taka dobra. Podstawowe miejsca nurkowe to

 

Kimbe Bay

gdzie znajduje się Walindi – jest swoistym podwodnym rajem ze srebrnymi ławicami ryb, łąkami czerwonych gorgonii i krystalicznie czystą wodą. Szacuje się, że występuje tu 536 rodzajów korali, co stanowi ponad połowę gatunków na świecie oraz około 900 gatunków ryb rafowych. Wodę zamieszkują tu zarówno wspaniałe malutkie i wielkie gatunki zwierząt – od koników morskich po kaszaloty. Rafa jest w świetnym stanie, niezmiennie żywa od kilkunastu lat – nie ma tu komercyjnego połowu ryb i utworzono tu 14 morskich obszarów chronionych. Spotkamy tu między innymi babki - rybki, które często spędzają całe życie na jednym konkretnym koralu.

 

 

Milne Bay

znajdziecie tu fantastyczne systemy raf w kryształowo czystej wodzie, obfitujące oczywiście w koralowce i olbrzymie ławice ryb, szukające tu schronienia. Atrakcję stanowią także strome urwiska, przy których spotyka się głowomłoty, zdecydowanie warto także wybrać się na jedną z najlepszych stacji czyszczenia dla mant. Miłośnicy makro i raf również będą zadowoleni z widowiskowych ścian wokół których kręcą się tuńczyki, orlenie i rekiny. W pobliżu Tufi miłośnicy wraków znajdą między innymi dwa torpedowce oraz bombowiec B17. Wrak Blackjack B17 to Latająca Forteca B17 (ciężki amerykański samolot bombowy), który rozbił się w morzu podczas nalotu na japońską bazę Rabaul w 1943 r. Samolot spoczywa na piaszczystym dnie na głębokości 45 m. Można zbadać kokpit oraz wieżyczki strzelnicze. Samolot jest zdumiewająco nienaruszony oraz udekorowany rozgwiazdami oraz liliowcami. Szczęśliwcy będą mieli okazję spotkać liczne duże grouper’y. 

 

Coral Sea/Eastern Fields 

Piękno fauny i flory Morza Koralowego zachwyci nawet najbardziej wymagających nurków oraz fotografów podwodnych. Można tu spotkać rzadką odmianę rekina młota (Great hammerhead) oraz rekiny wielorybie, których występują nawet w pobliżu Port Moresby. Do egzotycznych okazów należą tu różne odmiany scorpeny (Lacy Scorpionfish, Leaf Scorpionfish, False Stonefish), płaskogłowowate, pigmejskie koniki morskie, tasselled wobbegong oraz rekiny lamparcie. Tutejsze wody mają ograniczoną, jednak odpowiednią do fotografii podwodnej widoczność. Dalej od brzegu, w czystych wodach Morza Koralowego znajdują się spektakularne

 

Eastern Fields

Atol wznoszący się na wysokość ponad 1200m obejmujący obszar około 400M² powierzchni. Większość obszarów tego systemu raf jest nadal nieodkryta. Eastern Fields znajduje się 90 NM na południowy zachód od Port Moresby w północnej części Morza Koralowego. Czasami przez Morze Koralowe przechodzi cyklon zmierzający w kierunku południowym. Z powodu bliskości wschodniej granicy Cieśniny Torres (nazwa wód dzielących Australię z Papuą/Nową Gwineą) występują tu prądy morskie które przyciągają ryby pelagialne, m.in.: dog tooth, tuńczyk żółtopłetwy i niebieskopłetwy, hiszpańska makrela czy wahoo. Manty często spotyka się przy ścianach podobnie jak ryby z gatunku horse-eye jack w formacjach otaczających ławice barakud. Często widywane są tu szare rekiny rafowe oraz ich bardziej eleganccy bracia - rekiny srebrnopłetwe. W najmniej oczekiwanym momencie można spotkać głowomłoty. Można tu podziwiać miejsca nurkowe takie jak Carls Ultimate z bardzo bogatym i zróżnicowanym życiem podwodnym, na których nurkowie robią nawet po 12 nurkowań i nadal proszą o więcej. Nie należy pomijać także mniejszych przedstawicieli świata podwodnego, do których zaliczają się ślimaki nagoskrzelne, z których wiele odmian nie zostało jeszcze zidentyfikowanych. Wiele różnych gatunków ryb babkowatych, ślizgowców i innych spotyka się podczas nurkowań w tym rejonie.

 

Poziom centrów nurkowych, kierowanych głównie przez Australijczyków, jest z reguły wysoki, jednak zaleca się zawarcie ubezpieczenia od wypadków nurkowych, szczególnie na czas rejsów, podczas których organizowanych jest bardzo dużo nurkowań. W Port Moresby znajduje się nowa komora dekompresyjna.

 

Należy zabrać ze sobą certyfikat, książeczkę nurkową, świadectwo zdrowia i adapter INT. Temperatura wody waha się w granicach 25ºC do 30ºC. Przeważnie pianka o grubości 3-5mm jest wystarczająca. Według nas – najlepsze nurkowania na świecie. Nieuszkodzone, kolorowe rafy i ogromna różnorodność ryb i korali oraz duże ryby i wraki sprawiają, że serce każdego nurka bije szybciej.Kraj i ludzie

Papua Nowa Gwinea leży w najbardziej odległym zakątku zachodniego Pacyfiku i jest jednym z największych państw leżących na wyspach południowego Oceanu Spokojnego. Jej obszar to 461 000 km2. Wschodnia część wyspy Papua Nowa Gwinea to 85% całej powierzchni państwa. Zamieszkuje ją około tysiąca plemion, mówiących w ponad 700 językach i narzeczach. Równie urozmaicony jest krajobraz. Są tu góry wznoszące się na wysokość 4500 metrów nad poziomem morza, rzeki, bujne lasy deszczowe i wygasłe wulkany. Ze względu na ekstremalne skontrastowanie społeczeństwa, poziom rozbojów jest bardzo wysoki i nie zaleca się podróżowania po kraju na własną rękę. Wszystkie hotele, kompleksy i wycieczki lądowe w naszej ofercie prowadzone są przez lokalnych profesjonalistów, którzy są świadomi sytuacji w kraju i organizują bezpieczny wypoczynek.Łodzie

Rejsy zapewniają nurkom najintensywniejszy sposób na uprawianie tego sportu. Używając mądrze komputera można wykonać 4-5 nurkowań dziennie. Tropikalny klimat oraz temperatura wody sprawiają że jest to bardzo przyjemne przeżycie. Życie na pokładzie obraca się wokół nurkowania. A czas pomiędzy nurkowaniami można spędzić na opalaniu, jedzeniu, spaniu i krótkich wycieczkach. Standard statków nurkowych na Papua Nowa Gwinea jest bardzo wysoki, a ponieważ większość z nich pływa od jakiegoś czasu, ich załogi świetnie znają miejsca nurkowe. Nurkowania są prowadzone przeważnie bardzo indywidualnie, jako że nurkowie są zwykle bardzo doświadczeni.Programy

Turyści na Papua Nowa Gwinea nie mogą nie skorzystać z okazji wycieczki w góry lub nad rzekę Sepik. Te wyprawy do epoki kamienia łupanego dają sposobność obcowania z dawnymi łowcami i ich ówczesnym otoczeniem na tle wyjątkowych krajobrazów.


Wideo


Pogoda i klimat

Lokalny klimat to przede wszystkim tropikalne ciepło i wysoka wilgotność powietrza. Pora deszczowa trwa od grudnia do marca, natomiast pora sucha zaczyna się w maju, a kończy w październiku. Nie oznacza to jednak że podczas pory deszczowej nieustannie pada. Temperatury są raczej stałe i wahają się pomiędzy 25º a 30ºC. Średnia temperatura wody w Morzu Koralowym wynosi 25ºC, natomiast w Morzu Bismarcka jest to 29ºC.


Wjazd

Wymagana jest wiza którą można uzyskać w Londynie lub na granicy w Port Moresby


Język

Językiem oficjalnym jest angielski. Poza tym na terenie Papua Nowa Gwinea istnieje około 700 lokalnych dialektów.


Waluta

Walutą obowiązującą jest kina. 1PGK=1,04PLN. W większości hoteli i większych miast akceptowane są karty kredytowe i czeki podróżne.


Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia na wypadek awaryjnego lotu do domu (np. DAN)


Zdrowie

Dla turystów przyjeżdżających z Europy środkowej nie ma wymagań dotyczących szczepień. Malaria występuje w wielu rejonach kraju. Zalecamy potwierdzenie powyższych informacji w najbliższym konsulacie lub ambasadzie. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

220V. Wymagany jest adapter uniwersalny.


Powiązane ofertyHotele

Tufi Dive Resort - Tufi

Papua-Nowa Gwinea

Ośrodek położony na Przylądku Nelson na północny-zachód od Milne Bay jest dobrym wyborem dla osób ceniących sobie jakość zakwaterowania i fantastyczne krajobrazy.

22 213 18 31
od 3686 PLN