Najlepsze nurkowaniaNurkowanie w Papui Nowej Gwinei


Papua Nowa Gwinea to światowej klasy miejsce do nurkowania z nieskazitelnymi rafami koralowymi, niezwykle bogatym życiem morskim i egzotyczną kulturą. Kraj leży na południe od równika i 160 km na północ od Australii, obejmując wschodnią stronę wyspy Nowa Gwinea oraz 600 mniejszych wysp i atoli. System raf ma łącznie 45 000 km, więc jest to miejsce, w którym nurkowie rzadko spotykają inne grupy. Jest domem dla jednych z najbardziej spektakularnych nurkowań na świecie, z opcjami dla każdego nurka.

 
Nurkowanie w Papui Nowej Gwinei koncentruje się wokół wysp Morza Bismarka i Zatoki Milne, a także wielu raf koralowych u wybrzeży kontynentu. Różnorodność nurkowania w PNG przyciąga wielu nurków, w tym podwodnych fotografów szukających atoli i ścian koralowych, raf koralowych, wraków z II wojny światowej oraz licznych obiektów szerokokątnych i makro, z których znany jest Indo-Pacyfik. Papua Nowa Gwinea ma również własną komorę hiperbaryczną i najwyższej klasy sprzęt do nurkowania, z wszelkimi udogodnieniami dla podwodnych fotografów. PNG to miejsce, w którym zarówno ośrodki wypoczynkowe, jak i rejsy nurkowe to równie świetne opcje.
 
Papua Nowa Gwinea znajduje się w „trójkącie koralowym” i można się spodziewać spotkań z mnóstwem różnorodnego życia morskiego. Nurkowania makro obejmuje frogfishe, pipefishe, koniki morskie, egzotyczne ślimaki nagoskrzelne, kraby, krewetki i mnóstwo innych stworzeń. Duże życie morskie obejmuje rekiny pelagiczne, żółwie, węże morskie, a nawet ssaki morskie. Ci, którzy są miłośnikami historii, znajdą różne wraki II wojny światowej, w tym statki, samoloty i okręty podwodne.
 

Topowe miejsca nurkowe Papui Nowej Gwinei

 

Port Moresby

Port Moresby znajduje się na głównej wyspie i ma jedyne międzynarodowe lotnisko w kraju, więc wszyscy turyści przybywający drogą lotniczą rozpoczynają swoję PNG przygodę tutaj. Większość z nich udaje się bezpośrednio do innych miejsc nurkowych w kraju za pośrednictwem lotów lokalnych jednak Port Moresby ma wyjątkowe nurkowanie i zasługuje na co najmniej kilka dni. Rafa Nateara to rafa barierowa dostępna wprost z portu. Wzdłuż rafy znajduje się wiele miejsc do nurkowania, niektóre z nich znajdują się głębiej, a inne w lagunie. Wybór miejsca nurkowego obejmuje również wraki.

Milne Bay

Prowincja Milne Bay jest najpopularniejszym miejscem nurkowym i znajduje się również na głównej wyspie. W rzeczywistości jest to obszar, który plasuje Papuę Nową Gwineę na mapie najlepszych miejsc nurkowych na świecie. Najlepszym wrakowym miejscem nurkowym w PNG także uważany jako najlepszy na świecie) jest wrak B-17 nazywany The Black Jack.
 
 

Kimbe Bay

Kimbe Bay znajduje się na wyspie Nowa Brytania, która jest największą z wysp Papui Nowej Gwinei. Wyspa jest wulkaniczna z wieloma aktywnymi wulkanami. Jeśli chodzi o Kimbe Bay, jest to bardzo duży obszar, oferujący szeroki zakres możliwości nurkowania. Zróżnicowany podwodny krajobraz pozwala na różnorodność i dobrą zabawę dla nurków. Ponadto grupa wysp wulkanicznych Witu jest dostępne dla nurków z zatoki Kimbe.
 

Rabaul i Wyspy Duke of York

Wyspy te są również częścią prowincji Nowa Brytania, ale na przeciwległym końcu wyspy od zatoki Kimbe. Rzeczywiście, Rabaul znajduje się na krawędzi kaldery z Simpson Harbor, który jest naturalnym portem. Podczas II wojny światowej obszar ten stał się główną japońską bazą wojskową, a według danych zatopiono tu ponad 50 statków w porcie. Lokalizacja większości z nich została utracona po wybuchu w 1944 r. Mimo to w porcie znajduje się co najmniej 10 wraków, które są znane i można na nich nurkować.
 

Kavieng

Kavieng znajduje się na północnym krańcu wyspy Nowa Irlandia i oferuje głównie nurkowanie wrakowe. Ponadto nadmorskie wybrzeże wyspy Bismark oferuje wspaniałe nurkowanie na rafach. Dodatkowo, zarówno Ocean Spokojny, jak i Morze Bismarka obfitują w pelagiczne gatunki przez cały rok. Albatross Passage jest uważane za najbardziej charakterystyczne miejsc nurkowe dla tego obszaru. Silny prąd w kanale między dwiema wyspami tworzy światowej klasy nurkowanie w dryfie.
 

Co zobaczyć pod wodami Papui Nowej Gwinei?

Różnorodność biologiczna tego obszaru jest po prostu oszałamiająca i charakteryzuje się ponad 600 gatunkami koralowców i 3000 gatunkami ryb rafowych. Dla porównania… Morze Czerwone ma odpowiednio około 200 gatunków koralowców i 1000 gatunków ryb, a Karaiby odpowiednio 50 i 900.
 

Jachty nurkowe

Solomons PNG Master
Febrina
Chertan
Oceania
Pearl of Papua
 

Porty

 
Zaokrętowanie:Honiara
Wyokrętowanie:Honiara
 
 

Jak się tam dostać?

 
Obecnie tylko kilka linii lotniczych dociera do lotniska w Port Moresby, będącego jednocześnie stolicą Papui Nowej Gwinei i międzynarodowym węzłem. Air Niugini, największy przewoźnik Papui Nowej Gwinei oferuje bezpośrednie loty do Cairns, Brisbane, Sydney w Australii a także Singapuru, Kuala Lumpur, Hong Kongu, Manili i Tokio.

Powiązane ofertyHotele

Walindi Plantation Resort - Walindi

Papua-Nowa Gwinea

Ośrodek położony na wybrzeżu Nowej Brytanii nad Zatoką Kimbe w przepięknym otoczeniu z najprawdopodobniej najlepszą na świecie możliwością nurkowania z ośrodka.

Tufi Dive Resort - Tufi

Papua-Nowa Gwinea

Ośrodek położony na Przylądku Nelson na północny-zachód od Milne Bay jest dobrym wyborem dla osób ceniących sobie jakość zakwaterowania i fantastyczne krajobrazy.

Lissenung Island Resort - Kavieng

Papua-Nowa Gwinea

Ośrodek położony niedaleko Kavieng, stolicy Nowej Irlandii niewysokim standardzie. Oferuje najbardziej indywidualne nurkowanie w regionie Papui i Nowej Gwinei.


Rejsy

Febrina

Papua-Nowa Gwinea

Bardzo komfortowy statek. Pływa po Zatoce Kimbe, Morzu Bismarcka i Zatoce Milne.


Bazy nurkowe

Walindi Dive Resort

Papua-Nowa Gwinea

Wspaniale przeprowadzane nurkowania na niezwykłych miejscach regionu

Tufi Dive

Papua-Nowa Gwinea

Baza organizuje wspaniałe nurkowania na najlepszych miejscach regionu

Lissenung Diving

Papua-Nowa Gwinea

Niezwykle urozmaicone nurkowania organizowane przez profesjonalną bazę