Najlepsze nurkowania

Little Cayman Beach Resort

Cayman Islands


Ośrodek różni się stylem od innych hoteli na wyspie. Jest to obszerny kompleks stworzony z widoczną miłością do detali. Szczególnie rodziny z dziećmi będą się tu wspaniale czuły.

Ośrodek różni się stylem od innych hoteli na wyspie. Jest to obszerny kompleks stworzony z widoczną miłością do detali. Szczególnie rodziny z dziećmi będą się tu wspaniale czuły.


Położenie

Przepiękny ośrodek oddalony jest o zaledwie 2 minuty od lotniska na południowym wybrzeżu wyspy, bezpośrednio przy prywatnej, porośniętej palmami plaży, daleko do codziennych stresów.


Wyposażenie

Ośrodek dysponuje 40 pokojami. Wszystkie mają własną łazienkę, klimatyzację, istnieje możliwość przygotowania kawy, telewizja kablowa i bezprzewodowy internet. 12 pokoi Deluxe wyposażonych jest dodatkowo w lodówkę, mikrofalówkę i prywatny balkon z widokiem na morze. Jest basen z leżakami. Małe centrum fitness i sklepik z pamiątkami. W centrum Spa można się wspaniale zrelaksować. Świetna restauracja z europejską i amerykańską kuchnią. Rano i wieczorem w formie bufetu. Miły personel oferuje wspaniałą obsługę i stara się spełnić każde życzenie. Istnieje możliwość wypożyczenia rowerów. Jest to idealny środek do zwiedzenia całej wyspy na własną rękę.
Cena na zapytanie
Nurkowanie

   Kajmany były pierwszym nurkowym rejonem Karaibów. Już od 50 lat oferowane są tu nurkowania. Od dawna są tu parki wodne i tereny chronione, niektóre miejsca nurkowe dostępne są również z lądu. Do większości dostać należy się łódka, ponad 300 różnych miejsc oznaczonych jest bojami. W jednym miejscu może przebywać tylko jedna łódka, dlatego bardzo rzadko można spotkać innych nurków. Na Kajmanach ochrona przyrody jest bardzo ważna, między innymi całkowicie zakazane jest nurkowanie w rękawiczkach.

   Miejsca nurkowe

   Wszystkie miejsca nurkowe na Kajmanach wyróżniają się świetną widocznością i pięknymi porośnięciami w szczególności z gąbkami i koralami. Można tu spotkać całe bogactwo podwodnego świata Karaibów, dodatkowo są tu także wraki a przy Grand Cayman także bardzo znane miejsce nurkowe Stingray City. Eldorado ogończy składa się z dwóch miejsc, jedno o głębokości tylko 4 metrów gdzie przeważają nurkowie z fajkami, drugie miejsce położone jest trochę bardziej na wschód. Tutaj można nurkować z ogończami, tu nie jest już tak tłoczno. Najbardziej znane miejsce Little Cayman to Bloody Bay Wall, ta stroma skała rozciąga się na długości ponad kilometra wzdłuż zachodniego wybrzeża. Poza niezliczonymi żółwiami na tej pięknie porośniętej ścianie spotkać można także orlenie i rekiny rafowe. Na otwartej wodzie przy odrobinie szczęścia napotkać można rekiny młoty. Temperatura wody wynosi przez cały rok od 27ºC do 29ºC. Szczególną atrakcję na Grand Cayman stanowią rejsy nurkowe łodziami głębokomorskimi PC-1203 i PC-1205. Tymi małymi łodziami podwodnymi mogą jednocześnie dwie osoby przeprowadzić ekspedycję na głębokość 300 metrów, tutaj można spotkać prawdziwych mieszkańców głębin. Te 90-120- minutowe wyprawy kosztują około 800 US$ od osoby i można je zamówić na miejscu. Wrak Captain Keith Tibbetts, Kajmany Ta 92 metrowa była rosyjska fregata została przetransportowana w 1996 r. z Kuby by stworzyć sztuczną rafę w pobliżu Cayman Brac. Lucjany, ślimaki nagoskrzelne oraz mureny zamieszkały w tym statku, który obecnie został połamany przez sztormy na dwie części. Prawdopodobnie czyni to z Tibbetts bardziej interesującym miejscem nurkowym a części wraku mogą być stosunkowo łatwo eksplorowane. Pobliskie Małe Kajmany oferują dostęp do widowiskowych ścian koralowych w Parku Morskim Bloody Bay. ...więcej o wrakachKraj i ludzie

Grupa wysp Kajmany położona jest o około 290 km na północny zachód od Jamajki i składa się z trzech wysp: Grand Cayman, Little Cayman i Cayman Brac. Te wyspy koralowe mają łączna powierzchnię wynoszącą około 260 km² i oferują rajskie wyspy i wspaniałe miejsca nurkowe. Stolica Georgetown z międzynarodowym lotniskiem leży na Grand Cayman. Na północ od stolicy znajduje się plaża Seven Mile, najdłuższa plaża na wsypie na której usytuowanych jest wiele hoteli. Jednak na uboczu są także małe hotele. w 1503 roku wyspy zostały odkryte przez Kolumba, który nadał im nazwę „Las Tortugas”- „Żółwie”. Była brytyjska kolonia ma obecnie około 45.000 mieszkańców. Korzystne prawo bankowe przyciąga międzynarodowy świat finansowy, co nakręca gospodarkę, co z kolei sprawia, że mieszkańcom żyje się tu naprawdę dobrze.Programy
Pogoda i klimat

Klimat na Kajmanach jest przez cały rok tropikalny ciepły, tylko pasaty przynoszą odrobinę ochłodzenia. Pora deszczowa trwa od maja do października, deszcze są wtedy są krótkie, ale intensywne, słońce szybko zaczyna znowu świecić. Od połowy sierpnia do końca października mogą występować tropikalne huragany.


Wjazd

Obywatele polscy podlegają obowiązkowi wizowemu. Wizę można otrzymać w Ambasadzie Brytyjskiej: ul. Emilii Plater 28, 00-688 Warszawa, tel (22) 311 00 00. Należy też pamiętać o wizie amerykańskiej, kiedy lecimy przez USA


Język

Językiem urzędowym jest angielski.


Waluta

Na Kajmanach obowiązuje dolar kajmański 1 KYD = 4,2 PLN. Powszechnie akceptowane są karty kredytowe, a gotówkę można podjąć w licznych bankomatach.


Zdrowie

Dla turystów przyjeżdżających z Europy środkowej nie ma wymagań dotyczących szczepień. Zalecamy skonsultowanie powyższych informacji w najbliższym konsulacie lub ambasadzie. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi oraz żółtaczce typu A i B.

22 213 18 31