Najlepsze nurkowania

GALAPAGOS - termin z Polakami

Galapagos/Ekwador | 12.09.2018 - 21.09.2018


Jeżeli słowo „endemiczny” przyprawia Was o gęsią skórkę, to odnajdziecie tu Nirwanę. Jest to miejsce pełne legendarnych żółwi, kormoranów, plujących solą legwanów morskich, rekinów wielorybich, rekinów młotów i pingwinów.


Opis
Wyspy Galapagos oddalone są o 600 mil od wybrzeża Ekwadoru i są prawdziwym rajem dla każdego miłośnika dużych stworzeń. Jeżeli słowo „endemiczny” przyprawia Was o gęsią skórkę, to możecie być pewni, że odnajdziecie tu spełnienie najskrytszych marzeń. 

 

Jest to miejsce pełne legendarnych żółwi, kormoranów, plujących solą legwanów morskich, rekinów wielorybich, rekinów młotów i pingwinów. Ten Park Narodowy, wpisany na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO w 1978 roku stał się jedną z najbardziej popularnych destynacji nurkowych na świecie.
Geologicznie jest to obszar stosunkowo młody, wyspy wyrastają nad powierzchnię od 6 milionów lat. Wiele aktywnych wulkanów wskazuje na to, że wyspa nadal rośnie.

Ten kierunek najbardziej znany jest z zachwycających wysp Wolf i Darwin. Na te małe i odosobnione wyspy dotrzeć można tylko na pokładzie łodzi safaryjnej. Wielu nurków uważa te dwa nurkowiska, czasami określane mianem Wenman i Cupepper, za najlepsze na świecie.

 
 
 
Darwin’s Arch (Łuk Darwina) to najbardziej na północ wysunięty jej kraniec. Różnorodność występujących tu dużych gatunków jest właściwie nie do opisania.: duże ławice tropikalnych rekinów z Galapagosżarłaczy jedwabistych, mant i orlenimureny cętkowane, żółwie zielone i szylkretowedelfiny oraz merliny. Szczególnie powszechne są tu rekiny wielorybie, które spotyka się na prawie wszystkich zejściach na Darwin’s Arch podczas całego sezonu. 
Na North Seymour Island (10-30 m) można spotkać duże zwierzęta, pokaźną liczbę ryb gatunków rafowych oraz intrygujące formacje jaskiniowe i nawisy skalne. Porośnięte koralowcami ściany skalne na wschodniej stronie wyspy łagodnie schodzą na głębszą wodę i są pokryte jaskiniami i wąwozami - jest to wyjątkowo dobre miejsce, by zobaczyć odpoczywające rafowe żarłacze białobrzeżne, niektóre znaczących rozmiarów. Rekiny wydają się być przyzwyczajone do nurków i nurkujący mogą podpłynąć do nich blisko, jeśli będą poruszać się wolno i spokojnie. Widoczność na płytkich wodach nad skalistym dnem przy tej kolonii jest zawsze znakomita, dzięki czemu jest to idealne miejsce do nurkowania z fajką.

 

Wszystkie miejsca wspaniale nadają się do fotografii podwodnej.

 

Jacht: Galapagos Aggressor III


Naszym zdaniem

Jeżeli słowo „endemiczny” przyprawia Was o gęsią skórkę, to odnajdziecie tu Nirwanę. Jest to miejsce pełne legendarnych żółwi, kormoranów, plujących solą legwanów morskich, rekinów wielorybich, rekinów młotów i pingwinów.


Cena od: 28820 PLN

(przelot międzynarodowy i lokalny, 1 nocleg w Guayaquil, 7 nocy w kabinie dwuosobowej na Galapagos Aggressor III, pełne wyżywienie podczas rejsu (3 posiłki i napoje), codzienne nurkowania)


Osoba nurkująca (przelot, rejs, nurkowanie)28820 PLN

W cenie: przeloty, 1 nocleg w Guayaquil, 7 nocy rejs Galapagos Islands with Wolf & Darwin, zakwaterowanie w podwójnej kajucie; wyżywienie FB, napoje w tym lokalne alkoholowe, transfery, nurkowanie z butlą i balastem.

W cenie nie zawarto: opłat parkowych i pozwoleń 120 USD
Nurkowanie

Miejsca nurkowe wyspy Galapagos uchodzą za najlepsze na świecie rewiry dużych ryb. Do największych atrakcji zaliczają się szkółki rekinów młotów, inne gatunki rekinów, lwy morskie i wiele żółwi morskich. Wywierające niesamowite wrażenie formacje lawy na wyspie osadziły się pod wodą i tworzą wspaniały, pięknie porośnięty krajobraz. Do najciekawszych miejsc nurkowych należą: Wolf i Darwin - słynące z obfitej obecności rekinów młotów oraz endemitycznych gat. rekinów. Dodatkowo można natknąć się tu na orlenie, manty, lwy morskie, żółwie, przy odrobinie szczęścia zobaczymy orki, rekina wielorybiego, tygrysiego i merlina. Uwaga niestety nie wszystkie łodzie od czerwca 2007 pływają na Wolfa i Darwina, należy dowiedzieć się w biurze które jednostki realizują rejsy.

 

Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, świadectwo zdrowia oraz adapter INT. Jako że woda w tych rejonach należy raczej do chłodnych, zalecamy pianki 7-milimetrowe z kapturami lub suche kombinezony. Nurkowania nocne są zabronione na Galapagos.

 

Na Galapagos jest jedna komora dekompresyjna na Santa Cruz, druga w Guayaquil na stałym lądzie. Naszym zdaniem: Zagwarantowane spektakularne nurkowania, ale bez kolorów tropikalnych raf. Najlepsze miejsce na spotkanie dużych rybKraj i ludzie

Wulkaniczny archipelag Galapagos leży około 1000 kilometrów na zachód od wybrzeża Ekwadoru, na środku Pacyfiku. Niemal całą jego powierzchnię obejmuje park narodowy, przyciągający miłośników przyrody i zwierząt z całego świata. Tu właśnie mają swój dom słynne legwany, wielkie żółwie i dziesiątki tysięcy ptaków morskich. Galapagos znane również jest ze swych lokalnych gatunków ptaków, które miały swój zarodek właśnie na tych wyspach. To właśnie tutaj Karol Darwin opracował swą Teorię Ewolucji.Łodzie

Rejs nurkowy stanowi unikalną możliwość odkrycia tej fascynującej grupy wysp nad i pod powierzchnią wody. Na wyspy Wolfa i Darwina, należące do najlepszych miejsc na spotkania z rekinami młotami, można dostać się jedynie podczas kilkudniowych rejsów. Standard statków jest z reguły bardzo wysoki.Programy

Unikatowy krajobraz i dzika przyroda Galapagos mogą zachwycić niejednego. Każda z wysp ma innych mieszkańców: lwy morskie, pingwiny, albatrosy, pelikany, legwany, jaszczurki i wielkie żółwie. Warto również odwiedzić stację badawczą Karola Darwina w Puerto Ayora.


WideoGaleria

Pogoda i klimat

Wyspy leżą dokładnie na równiku można je odwiedzać przez cały rok. Największy wpływ na klimat mają wiatry. Od stycznia do czerwca wieje wiatr z północnego wschodu utrzymując temperaturę na przyjemnym poziomie 24º-28ºC. Prąd panamski z północy powoduje, że woda również ma temperaturę wahającą się między 24º a 28ºC. W tym czasie występują częste przelotne deszcze. Zimny prąd Humboldta i południowo-wschodnie wiatry mają największy wpływ w okresie między lipcem a grudniem. Temperatury powietrza zawierają się w granicach 20º- 26ºC temperatura wody waha się między 18ºC a 23ºC. Na wyspach często pada, podczas gdy wybrzeża pozostają suche.


Wjazd

Dla Europejczyków jedynym dokumentem wymaganym przy wjeździe jest paszport, ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty planowanego odlotu oraz powrotny bilet lotniczy. Prosimy skontaktować się z najbliższym konsulatem bądź ambasadą aby ustalić wymagania dla danego kraju. Wszyscy goście zobowiązani są do opłacenia honorarium za wejście do parku narodowego w wysokości 100USD oraz lokalnego podatku (12USD).


Język

Językiem oficjalny jest język hiszpański. Na statkach obowiązuje język angielski.


Waluta

Walutą obowiązującą na terenie Ekwadoru jest dolar amerykański (od 12 sierpnia 2000r). 1USD = 25000 Sukrów (poprzednia oficjalna waluta Ekwadoru). W obiegu jest wiele podrobionych banknotów a banki i sklepy z reguły nie przyjmują banknotów 50- i 100-dolarowych. Należy wziąć to pod uwagę, zabierając ze sobą gotówkę. W wielu miejscach przyjmowane są karty kredytowe i czeki podróżne.


Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia (np. DAN) na wypadek awaryjnego lotu do domu.


Wyjzad

Przy wyjeździe obowiązuje opłata lotniskowa w wysokości 25USD.

 


Zdrowie

Aktualnie nie ma żadnych wymagań w kwestii szczepionek. Prosimy skonsultować się z ambasadą by ustalić najświeższe wymagania zdrowotne obowiązujące osoby wjeżdżające. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

110V, wymagany jest amerykański adapter do kontaktu.

22 213 18 31
od 28820 PLN