Najlepsze nurkowania

PALAU 2020 - Safari nurkowe w Mikronezyjskim raju - termin z Polakami

Palau | 08.02.2020 - 18.02.2020


11 WOLNYCH MIEJSC

Palau to jedno z piękniejszym miejsc na ziemi oferujące cudowne nurkowania! Każde zanurzenie obfituje w inne doznania, spotkania z rekinami, mantami, ogromnymi nautilusami. Wszystko to odbywa się w prawdziwie bajkowej scenerii wapiennych wysepek rozrzuconych po turkusowym bezkresnym oceanie.


Opis

Program 13 dni / 10 nocy

08.02.2020 - 18.02.2020

 

11 miejsc wolnych zapisy na  biuro@nurkowania.pl 

Wspaniała Republika Palau, nazywana również Belau przez jej mieszkańców, zawdzięcza swoją nazwę wczesnym odkrywcom i znana była na świecie, w zależności od czasów jako Zachodnie Karoliny, Palaos, Nowe Filipiny, Palong, czy wyspa Pelew. Baśniowy archipelag malutkich wysepek znajduje się na wchód od Filipin o 3 godziny lotu z Manili. Palau to nie tylko przepiękne białe plaże, przeraźliwie bujnie zielone 343 małe wyspy, które wyglądają z samolotu jakby malarz prysnął farbą z pędzla na niebieskie zapierające dech w piersiach tło.Ten odległy zakątek świata to egzotyczny raj nurkowy słynący ze spotkań z mantami, rekinami, nurkowaniami na pięknych zdrowych rafach, snurkowania w jeziorze pełnym niejadowitych meduz Jelly Fish Lake.

Nurkowie podróżujący na Palau mogą oczekiwać spotkań z różnymi gatunkami rekinów rafowych, dużych szkółek ostroboków oraz barakud, mantami i rajami, napoleonami oraz batfishami a także licznymi gatunkami najmniejszych mieszkańców wielobarwnych raf koralowych. Typowo nurkowania odbywają się w drugie. Jest również okazja by zanurkować na kilku wrakach, które pamiętają bitwy z okresu II Wojny Światowej stoczone pomiędzy Amerykanami i Japończykami.

ULONG CHANNEL
Często rozpatrywane jest w kategoriach najlepszych miejsc nurkowych na Palau! Podczas tego nurkowania w dryfie nurek zalicza praktycznie wszystko: twarde i miękkie korale porastające ściany, szkółki rekinów i inne akcje pelagicznych, piękny spot z koralowcami sałatowymi, ogromne małże i liczne stadka grouperów. Miej oczy dookoła głowy bo nurkowanie na Uulong to mnóstwo akcji!
SIAES TUNNEL, ULONG
To miejsce oferuje nurkom wspaniałe doświadczenie gdyż nurkuje się tutaj w dużym naturalnym tunelu. Do zobaczenia liczne gatunki koralowców twardych, miękkich, rafowe gatunki ryb gromadzące się wzdłuż ścian i sufitu tego tunelu. Przy dnie kanału spotkasz dart fishe, long nose hawkfish, gobi oraz frogfishe. W pobliżu wyjścia z kanału można spotkać odpoczywające na dnie rafowe rekiny białopłetwe.
IRO WRECK
Ten japoński statek dostarczający ropę zatonął podczas II Wojny Światowej. Znajduje się on na głębokości zaledwie 20m w pobliżu portu Koror. Dziób statku jest ozdobiony licznymi koralami z których nadal dobrze widać działo. W pobliżu wraku często pojawiają się duże groupery oraz szkółki batifshy.
GERMAN CHANNEL
Kanał ten powstał w 1900 r. kiedy Niemieccy  górnicy musieli przetransportować fosforany na stały ląd a ponieważ utrudniały im to rafy otaczające wyspy Palau to postanowili wysadzić w powietrze rafy w prostej linii tworząc kanał transportowy. Obecnie miejsce to jest znane ze spotkań z mantami. Kanał ma długość 1km i pozwala na odbycie wspaniałego nurkowania w dryfie.
SAM'S WALL, MALAKAL HARBOUR
Miejsce to znajduje się tuz przy centrum nurkowym Sam''s Tours i pomimo swojej niewielkiej powierzchni jest miejscem zamieszkania dla licznych mniejszych zwierzaków takich jak pipefishe, spiny devilsfishe, młode batfishe i innych skorupiaków. Miejsce to jest znane z nurkowania nocnego i spotkań z "grubiutkimi" spółkującymi mandarynami.
TURTLE COVE, NGEMELIS ISLAND
Nurkowanie rozpoczyna się skokiem w niewielkim blue hole na szczycie płytkiej rafy. Wychodząc po dnie nurkowie spotykają szkółki pokolcow (surgeonfish), butterflydishy oraz red tooth triggerfishy. Duże szkółki snapperów mają dużo radości z wpływania wprost na nurków płynących wzdłuż ściany. Plateau na końcu nurkowania jest przepełnione pięknymi anemonami, rybami rafowymi, rekinami i żółwiami. Okazjonalnie można tu spotkać rekina leopardziego lub raje.
JELLY FISH LAKE
Jest to jedno z około 70 jeziorek na Palau, które powstały wskutek obniżenia się poziomu wód oceanicznych. W wyniku odcięcia dostępu do otwartego oceanu w jeziorze tym rozwinął się endemiczny gatunek meduz (golden jellyfish - Mastigias), które nie mając naturalnych wrogów zatraciły parzydełka . Meduzy te każdego dnia podążają za światłem słońca. Algi żyjące na meduzach, w wyniku naświetlenia promieniami słonecznymi produkują życiodajne cukry, którymi dzielą się ze swoim gospodarzem. Szlak prowadzący do jeziorka nie jest zbyt długi ale momentami jest stromny dlatego dobrze mieć stabilne obuwie.
Uwaga: Obecnie JellyFish lake jest zamkniete dla zwiedzających ze względu na suszę, która miała miejsce w 2016r. Wycieczka ta będzie oferowana o ile liczba meduz będzie satysfakcjonująca.
BLUE HOLE / BLUE CORNER, NGEMELIS ISLAND
Jest to bardzo duże miejsce nurkowe i być może najbardziej znane na Palau. Blue Corner posiada strome ściany i niesamowitą liczbę życia morskiego. Silne prądy zwabiają liczne gatunki rekinów czarnopłetwych, białopłetwych oraz szarych, duże szkoły ostroboków oraz ogromne napoleony wargacze. W sekcji ogrodu koralowego natomiast spotyka się żółwie oraz liczne tropikalne ryby, w tym niezwykle rzadkie zwierzaki makro takie jak leaf fish. Najwięcej akcji rekinów możesz się spodziewać pomiędzy 15 a 25m na rogu. Zalecamy zabranie haków rafowych, dzięki którym będziesz miał największe szanse by podziwiać podwodny show.
PELELIU CUT, PELELIU ISLAND
Nurkowanie z odrobiną adrenaliny ze względu na dosyć szybki dryf. Spotkasz tu różne gatunki rekinów a także tuńczyki, barakudy, sweetlips oraz rainbow runners, szkółki ostroboków i snapperów. Pionowe ściany opadają na głębokość około 30m i pokryte są koralowcami w kształcie ogromnych tub zwabiających kolorowe ryby oraz żółwie.

 

MY PALAU SIREN

Palau Siren jest 40 metrową łodzią budowaną w tradycyjnym indonezyjskim stylu z teku i żelaza. Swoje pierwsze rejsy odbyła latem 2012 na trasach wokół Palau. Jacht napędzany jest mocnymi silnikami ale posiada również piękne niebieskie żagle, które przy dobrej pogodzie również są wykorzystywane. Ta duża, komfortowa łódź posiadająca 8 kabin, w których znajduje się miejsce dla 16 nurków. Wszystkie kabiny są bardzo przestronne i wyposażone w indywidualnie regulowaną klimatyzację, tv/komputer oraz posiadają bulaje.

Do wyposażenia kabin należą wygodne pojedyncze lub podwójne łóżka, szafki, stolik / biurko, szlafrok, suszarka z do włosów, ściemniacz światła oraz klimatyzacja. W 3 większych kabinach umiejscowione są 3 pojedyncze łóżka. Dodatkowo wszystkie kabiny posiadają łazienkę z ciepłą wodą i toaletę. Podobnie jak na innych łodziach floty Siren do dyspozycji fotografów oddano system audiowizualny z 19-calowym płaskim monitorem.  W kabinach znajdują się też gniazdka 220V.

W dużym, klimatyzowanym salonie znajduje się bar, automat do kawy, telewizor, mała biblioteczka i przytulny kącik wypoczynkowy. W zewnętrznej części, przy półokrągłym stole serwowane są w formie bufetu smaczne dania kuchni europejskiej i azjatyckiej. Z przodu statku znajduje się przestronny pokład słoneczny z leżakami. Za drobną opłatą można spróbować jazdy na nartach wodnych lub wakeboardzie. Bezpłatnie można wypożyczyć kajaki. Masaże i pralnia również są do dyspozycji gości, za dodatkową opłatą.

  

INTERNET PODCZAS REJSU PALAU SIREN

Na Palau zasięg internetu jest mocno ograniczony ze względu na bardzo dużą odległość wysp od stałego lądu. Aby umożliwić gościom jachtu kontakt z bliskimi lub wrzucenie do sieci kilku fotek wzbudzających zazdrość Palau Siren oferuje szybkopasmowy internet satelitarny.
 
Dostępne są trzy plany, których ceny są niższe jeśli zamówisz je wcześniej:
Ceny planów internetowych zamówionych wcześniej : 200MB / 60 USD, 500MB / 150 USD, 1GB / 300 USD
Ceny planów internetowych na łodzi: 200 MB / 70 USD, 500 MB / 175 USD

 

WYŻYWIENIE PODCZAS REJSU NA PALAU

Jedzenie podczas rejsu na jachtach floty Siren przygotowywane jest przez doświadczonych kucharzy, który dokładają dużo starań aby zadowolić kubki smakowe gości z różnych regionów świata. Dlatego na pewno zaskoczy Cię różnorodność serwowanych potraw.
 
Śniadanie przygotowane jest na zamówienie - wolisz jajecznicę niż sadzone jajko? Nie ma problemu, a do tego wybierz ulubione dodatki wędlin, serów, jogurt a na koniec świeże owoce.
 
Lunch serwowany jest w formie bufetu. Do wyboru jest kilka różnych dań mięsnych a także bezmięsnych. Możesz spróbować kuchni międzynarodowej a także włoskich makaronów czy wybornych dań kuchni azjatyckiej.
 
Popołudniowe przekąski to smakołyki z całego świata: owoce, prażynki, ciastka, ciasta i inne pyszne przegryzki.
 
Kolacja to również różnorodny bufet oraz na koniec zwykle pyszny deser, na który czekają wszyscy!
 
Przez cały dzień bezpłatnie możesz korzystać z dobrze zaopatrzonych lodówek z napojami gazowanymi i niegazowanymi a także piwem. Jeśli preferujesz gorące napoje to na jachcie będziesz miał wybór kilku różnych rodzajów herbat a także kawę sypaną / rozpuszczalną czy z ekspresu. Za dodatkową opłatą w barze zamówisz drinki lub wino.
 

ORGANIZACJA NURKOWANIA PODCZAS REJSU

Nurkowania odbywają się w małych grupach max. po 6 nurków, zgodnie z wytycznymi PADI i odbywają się codziennie od 3 do 4 razy w zależności od rejonu . Typowy dzień nurkowy podczas rejsu wygląda następująco:

  • Lekkie śniadanie, briefing i 1. nurkowanie
  • Pełne śniadanie, relaks, briefing i 2. nurkowanie
  • Lunch, relaks, briefing i 3. nurkowanie
  • Przekąski
  • Briefing, nurkowanie o zachodzie lub nurkowanie nocne
  • Kolacja
  • Relaks / Spanie

Do miejsc nurkowych dopływa się łodziami motorowymi (RIB), które posiadają stalową drabinkę opuszczaną do wody. Dla każdego nurka znajdzie się miejsce na pokładzie łodzi, a następnie płynie się do miejsc nurkowych, może to trwać od kilku do kilkunastu minut w zależności od odległości od miejsca nurkowania. Odprawa odbywa się w języku angielskim.

 

WARUNKI NURKOWANIA NA PALAU

Tropikalne wody oblewające archipelag Palau to przyjemne nurkowanie w temperaturze 27'C. Większość osób nurkujących na Palau czuje się komfortowo w krótkich 3 mm piankach ale jeśli jesteś zmarzluchem to zalecamy zabranie dłuższej pianki, tym bardziej, że planowanych jest 3 do 4 nurkowań dziennie.


Naszym zdaniem

11 WOLNYCH MIEJSC

Palau to jedno z piękniejszym miejsc na ziemi oferujące cudowne nurkowania! Każde zanurzenie obfituje w inne doznania, spotkania z rekinami, mantami, ogromnymi nautilusami. Wszystko to odbywa się w prawdziwie bajkowej scenerii wapiennych wysepek rozrzuconych po turkusowym bezkresnym oceanie.


 

Palau Siren Unique Full Moon Expedition from Paul Collins on Vimeo.

Cena od: 24229 PLN

(10 nocy w kabinie dwuosobowej, pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie), nurkowanie, transfery)Program lotów oraz dodatkowych atrakcji możemy dostosować indywidualnie. Zalecamy przylot na Palau co najmniej 1 dzień przed planowanym rozpoczęciem rejsu.

Termin rejsu: 08 - 18.02.2020
Osoba nurkująca / kabina dwuosobowa24229 PLN
Przelot (przewidywany koszt, cena jest potwierdzana w momencie rezerwacji)4300 PLN

Cena zawiera:

zakwaterowanie w kabinach dwuosobowych, pełne wyżywienie (trzy posiłki dziennie: śniadanie, lunch, kolacja), przekąski popołudniowe, woda, herbata, kawa, napoje bezalkoholowe oraz lokalne piwo, do 36 nurkowań (3-4 nurkowania dziennie, butla, balast, przewodnik), transfery lotniskowe w dniu rozpoczęcia i zakończenia rejsu

Cena nie zawiera:

przelotu międzynarodowego, opłat parkowych i pozwoleń 270 USD (aktual. 2018r.), noclegów innych niż podczas rejsu, ubezpieczenie podróżne 30euro /10 dni jest obowiązkowe dla wszystkich uczestników rejsu (KL 30 000euro, NNW 4000 euro, ochrona nurkowa z komorą dekompresyjną, bagaż podróżny i sportowy)


REZERWACJA:

Zgłoszenie pod numerem 790 611 123 lub mailowo biuro@nurkowania.pl

Wpłata depozytu:
-I rata blokada miejsca do 01.09.2018 1650 USDza osobę
- II rata - końcowa płatność do 20.11.2019

Konto do wpłat Najlepsze Nurkowania: 29 1140 2017 0000 4802 0529 1960
Nurkowanie

Piękny archipelag Palau składa się z 307 wysp, stworzonych głównie ze skał wulkanicznych oraz wapieni, co daje idealne podłoże pod rozległe rafy koralowe i liczne systemy światowej sławy jaskiń. Uznawane jest za jedno z najpiękniejszych i najbardziej widowiskowych miejsc nurkowych na świecie.  Jest tam ponad 60 regularnie odwiedzanych punktów, gdzie można wspaniale zanurkować na rafach, w błękitnych studniach czy olbrzymich jaskiniach. Znajduje się tam również znane na całym świecie Blue Holes oraz wiele wraków z okresu drugiej wojny światowej. Spotkania z wielkimi rybami nie należą tu do rzadkości, a obfitość małych ryb, korali i makro-organizmów jest zdumiewająca.

 

Polecane miejsca nurkowe:

Blue Corner

większość czasopism nurkowych opisuje Blue Corner jako najlepsze miejsce nurkowe na świecie. Formacje rafowe, strome ściany i niezliczona ilość ryb sprawiają, że nurkowanie w tym miejscu to wyjątkowe doświadczenie. Obszar wyznaczają trzy boje cumownicze usytuowane wzdłuż rafy. Można nurkować z dwóch różnych kierunków, w zależności od kierunku prądu. Miejsce to omywają silne prądy, a nurkowie przypinają się hakami do rafy na skraju urwiska w celu obserwowania rekinów. Niesamowity spektakl, szczególnie, że widoczność w tym miejscu wynosi od 18 do 45 metrów.

German Channel

Sztucznie utworzony kanał jest  jedynym w okolicy miejscem gdzie woda z wewnętrznej laguny swobodnie przepływa do oceanu. Powoduje to silne prądy w okolicach ujścia jak i w samym kanale. Najlepszym miejscem nurkowym jest jego południowe ujście, oraz licznie występujące „stacje czyszczenia” dla różnych gatunków ryb. Spotkać tu można przede wszystkim manty, rekiny i wiele ryb tropikalnych, jednak w tym miejscu można obserwować prawie każdy możliwy do spotkania gatunek występujący na Palau jak choćby barakudy, snapery i karanksy.

Blue Holes

Jest to system jaskiń z możliwością wydostania się na powierzchnię w każdej chwili. Jest to niemal pionowa ściana, w której znajduje się kilka dziur, przez które można schodzić do Blue Holes. Wewnątrz samego zagłębienia można znaleźć wiele miękkich korali zdobiących całe ściany. Piaszczyste dno natomiast jest siedliskiem wielu gatunków ślimaków. Duże skupiska barakud, tuńczyków i snapperów żerują zazwyczaj przy wejściu do Blue Holes. Wewnątrz można spotkać niemal każdy gatunek tropikalnych ryb i koralowców jaki można sobie wyobrazić.

Jelly Fish Lake

Niewątpliwie najsłynniejsze spośród słonych jezior, zamieszkiwane przez niezliczoną ilość meduz, które przez setki lat odosobnienia straciły zdolność parzenia. Należy do jednego z najczęściej fotografowanych nurkowisk na Palau, oprócz meduz możemy liczyć na spotkanie różnych gatunków ryb ławicowych, kraby, małże oraz gąbki.

Wraki: Bichu Maru, Zero i Hydroplan

Dla pasjonatów nurkowania wrakowego również znajdą się nie lada atrakcje, ponieważ dno wokół wysp Palau wręcz usiane jest pamiątkami po walkach między USA a Japonią podczas II wojny światowej.  Wrak Bichu Maru - 110 metrowy wojskowy frachtowiec, czy ciekawe okazy samolotów, znajdujące się na niewielkich głębokościach, jak choćby wrak Hydroplanu i myśliwca Zero, na których na pewno warto zanurkować.

 

Najlepszy czas na wyjazd:

Palau jest bardzo rzadko nawiedzane przez złą pogodę, która, jeśli już się zdarzy, zwykle trwa nie dłużej niż kilka dni. Warto jednak zwrócić uwagę na poszczególne sezony:

Grudzień – luty: to doskonały sezon na manty

Luty – maj: w tych miesiącach można zaobserwować duże liczby rekinów gromadzących się, by łączyć się w pary. Zachowania te zależą od temperatury wody, oraz innych nieznanych czynników, dlatego też ich intensywność różni się każdego roku.

Czerwiec – lipiec: w lagunie panuje najlepsza widoczność, dzięki czemu w okresie tym panują idealne warunki do nurkowania wrakowego w Palau.

Sierpień – wrzesień: spotykane są duże szkółki młodych rekinów po narodzinach (wielkości 0,2m - 0,4m). W jednej grupie może być nawet do 100 osobników. Najczęściej spotykane są w okolicach Ngerchong, Turtle wall, German Channel oraz Short Drop Off.

Październik – listopad: mniejsze szanse na pogodę deszczową, pod wodą zobaczymy manty, rekiny.

Porady:

Należy zabrać ze sobą certyfikat nurkowy, logbook, świadectwo zdrowia oraz adapter INT. Temperatura wody waha się w granicach 26º do 30ºC. Pianka o grubości 3 mm, długa lub krótka będzie odpowiednia. Zalecamy zabranie haków rafowych i bojek.

Komora dekompresyjna znajduje się na PalauKraj i ludzie

Republika Palau leży około 900 kilometrów na wschód od Filipin. Spośród ponad 300 wysp tylko 8 jest zamieszkanych, a większość z 15 000 mieszkańców żyje w stolicy Koror. Na wyspach dominuje roślinność tropikalna, a same wyspy wyglądają jak grzyby wyrastające z morza. Dobrze znana Rock Island rozciąga się na obszarze 20 kilometrów wzdłuż brzegów głównej wyspy Koror. Codzienne wyprawy nurkowe przepływają obok tej chronionej grupy imponujących wysp.Łodzie

7-dniowe rejsy w Palau odwiedzają te same miejsca, na które pływają jednodniowe wyprawy. Jako że nie ma potrzeby daleko płynąć z wyspy do miejsca nurkowego, dziennie można wykonać do 5 nurkowań. Są również rejsy 10-dniowe, i na nich można odwiedzić bardziej oddalone rafy.Programy

Osobom nienurkującym polecamy wizyty na wodospadzie Ngardmau, przeloty helikopterem nad wyspami Rocky Island lub wyprawę na kajaki oraz wycieczki motorówką.  Ciekawymi miejscami są także farma aligatorów, i wspomniane wcześnie Jelly Fish Lake z niezliczoną ilością nieparzących meduz. Na północy można podziwiać kamienne monolity z wizerunkami twarzy. Wartym odwiedzenia jest także stolica Palau - Ngerulmud,  z pięknym gmachem parlamentu i niesamowitą biblioteką.


Galeria

Pogoda i klimat

Na Palau panuje klimat tropikalny ze względnie stałymi temperaturami od 22º do 32ºC i wysoką wilgotnością.Nrowands


Wjazd

Wymaganym dokumentem jest paszport z okresem ważności przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego wylotu. Dla turystów z Europy przyznawana jest przy wjeździe 30-dniowa wiza. Prosimy o skontaktowanie się z lokalną ambasadą lub konsulatem w kwestii wymagań dla danego kraju.


Język

Językiem oficjalnym jest język angielski. Dodatkowe na wyspie mówi się w kilku Mikronezyjskich dialektach.


Waluta

Walutą kraju jest dolar amerykański. W wielu miejscach można płacić kartą kredytową i czekami podróżnymi


Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od uszkodzenia lub utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia na wypadek awaryjnego lotu do domu.


Wyjzad

Obowiązuje opłata w wysokości 20 USD.


Zdrowie

Dla turystów przyjeżdżających z Europy środkowej nie ma wymagań dotyczących szczepień. Na Palau malaria nie występuje. Zalecamy potwierdzenie powyższych informacji w najbliższym konsulacie lub ambasadzie. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi , chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocukie nsfdsdfześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

110V, wymagany adapter do amerykańskich gniazdek


Powiązane ofertyHotele

West Plaza Hotels - Koror

Palau

Hotele West Plaza to dobra możliwość noclegu w Palau. Nie są one jednak zbyt korzystnie usytuowane. Najtrafniejsze będzie porównanie ich do amerykańskich moteli. West Plaza by the Sea leży nieco na uboczu. Pokoje klasy Superior mają ładny widok a w hotelu jest restauracja. West Plaza Malakal leży najbliżej centrum i najłatwiej z niego wieczorem wybrać się na kolację do restauracji. Z Malakal również najłatwiej dostać się (pieszo) do centrum nurkowego Sama.

22 213 18 31
od 24229 PLN