Najlepsze nurkowania

Kostaryka: Wulkan Arenal, Gorące Źródła i Las Mglisty Monteverde - 3 dni/2 noce

Kostaryka/Wyspa Kokosowa


Niesamowita podróż obejmująca największe atrakcje Kostaryki, w tym Wulkan Arenal i Las Mglsity Monteverde.

Opis

3-dniowa wycieczka po Kostaryce obfitująca w moc atrakcji, z których największą jest Wulkan Arenal najmłodszy i najbardziej aktywny wulkan Kostaryki, z którego stale wydobywają się materiały piroklastyczne i strumienie lawy pięknie mieniącej się po zmroku. Również podczas podróży będzie można odwiedzić przepiękny Las Monteverde przez wielu uznawany za najpiękniejszy las mglisty Ameryki, zamieszkały przez wiele unikalnych stworzeń, np: kwezala herbowego i złotą żabkę. Uczestnicy zobaczą także Jezioro Arenal malowniczo położone u stóp słynnego wulkanu.


Naszym zdaniem

Niesamowita podróż obejmująca największe atrakcje Kostaryki, w tym Wulkan Arenal i Las Mglsity Monteverde.


Program

Dzien 1:

Wyjazd z San Jose City o godz. 8:30, przejazd drogą wśród pięknych krajobrazów lasów i wsi przed dotarciem do miasta Fortuna w rejonie Arenal Volcano. Zakwaterowanie w Hotelu Arenal Paraiso, wieczorem przejazd do Parku Narodowego Arenal, gdzie będzie można obserwować wulkan i jego aktywność. Na tym obszarze można również często zobaczyć: ptaki tropikalne, małpy i inne zwierzęta tropikalnych lasów deszczowych. Relaks przy zachodzie słońca z możliwością podziwiania gorących źródeł w hotelu. W bezchmurną noc można zobaczyć erupcję zabójczych gazów, lawy i pyłu wulkanu Arenal. Nocleg w Arenal Paraiso Hotel.

Dzień 2:

Przejazd malowniczą trasą wokół Jeziora Arenal przemierzając kraj od równin północnoatlantyckich przez suche lasy tropikalne Guanacaste aż do Lasu Mglistego Monteverde. Podczas jazdy często można obserwować egzotyczne ptaki tropikalne a czasami też ssaki. Wczesnym popołudniem wycieczka przyrodnicza z przewodnikiem na Butterfly Farm. Nocleg w Montaña Monteverde Hotel.

Dzień 3:

Wczesna wycieczka przyrodnicza z przewodnikiem po najprzyjemniejszym z mglistych lasów tropikalnych Ameryki – Lasem Mglistym Monteverde, będącym domem kwezala herbowego i panamskiej złotej żabki. Pokaz slajdów i oglądanie galerii kolibrów. Popołudniem powrót do San Jose przez Pan-American Highway.
Ceny za osobę obowiązują przy minimum 2 uczestnikach wycieczki

Cena zawiera:
transport, przewodnika, jedną noc w pokoju Standard ze śniadaniem w Arenal Paraiso Hotel, opłatę za noc w pokoju Standard ze śniadaniem w Monta?a Monteverde Hotel, opłaty za wstęp do Parku Narodowego Arenal, wstępy i przewodnika po Butterfly farm i Rezerwacie Monteverde.
Nurkowanie

Najlepsze nurkowania na Kostaryce są na pacyficznej stronie kraju. Miejsca nurkowe nie zachwycają bogactwem gatunków tropikalnych wód, ale bogactwem ryb i spotkaniami z dużymi rybami. Wspaniałe nurkowania oferują wsypy Catalina i Bat w północno- zachodniej części Kostaryki, można tu regularnie spotkać żarłacze tępogłowe, manty, orlenie i szkoły płaszczek i mant. Nurkowanie przy wyspie Kokosowej

 

Wyspa Kokosowa

to obok Galapagos i Malpelo najbardziej znane i spektakularne miejsce spotkań dużych ryb. Większość nurkowań odbywa się na pobliskich skałach i wyspach. W tych miejscach znajdują się stacje czyszczenia, w których regularnie zjawiają się rekiny młoty. Niezliczone białonose żarłacze rafowe są w ciągu dnia mało aktywne i można je dobrze obserwować. Podziwiać można duże ławice ryb, takich jak makrele, barakudy oraz dużych ryb między innymi rekiny szaronose, manty, rekiny wielorybie, delfiny i walenie. Poza tym zawsze zobaczyć można żółwie, mureny i langusty. Skały są słabo porośnięte, nie ma tutaj korali i gąbek. Nurkowanie na Kostaryce możliwe jest przez cały rok, jednak najlepszy okres to miesiące od grudnia do maja. Na wyspie Kokosowej nurkowania dobre jest przez cały rok ponieważ nie ma podziału na porę suchą i deszczową.

Temperatura wody wynosi od 20ºC do 28ºC. Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, świadectwo zdrowia i adapter INT. Najbliższa komora znajduje się w Punto Arenas. Naszym zdaniem: Nurkowanie na Kostaryce nie oferuje kolorów Pacyfiku za to jest tu dużo ryb i dużych ryb. Wyspa Kokosowa to światowej klasy miejsce do nurkowania z dużymi rybami.

 

 

Cocos Island - CostaRica


Kraj i ludzie

Kostaryka jest jedną z najstarszych demokracji w Ameryce i jednym z najbardziej stabilnych państw w Ameryce Środkowej. Na północy graniczy z Nikaraguą, na wschodzie z Karaibami, na południowym wschodzie z Panamą, a na południowym zachodzie i zachodzie z Oceanem Spokojnym. Całkowita powierzchnia kraju wynosi 51 100 km². Stolicą jest San Jose. Z północnego zachodu na południowy wschód kraj przecinają pasma Kordylierów. Najwyższa góra to Chirripó Grande (3 819 metrów) oraz czynny wulkan Irazú (3 432 metry). Większość ludzi mieszka na płaskowyżu Meseta Central położonym pomiędzy łańcuchami górskimi.

Tropikalny las deszczowy na nizinach w północno-wschodniej części kraju musiał niemal w całości ustąpić plantacjom bananów, podczas gdy wilgotne oraz suche sawanny na skraju gór przekształcono w grunty uprawne. Na pierwotną roślinność składają się drzewa hebanowe i balsowe, mahoń i cedr. Poza tym rośnie tu około tysiąca gatunków orchidei. Urozmaicony świat zwierzęcy to między innymi owady, małpy, gepardy, jaguary i 725 gatunków ptaków. Znaczna część ludności Kostaryki to Europejczycy (potomkowie Hiszpan). Biali i metysi składają się na niemal 90% całej populacji Kostaryki. Około 500 kilometrów na zachód od wybrzeży Kostaryki leży owiana legendą wyspa Kokosowa. Przez wiele wieków była ona celem dla awanturników i poszukiwaczy przygód oraz piratów. Ta niezamieszkana, porośnięta lasem deszczowym wyspa o powierzchni 24 km² jest parkiem narodowym i stanowi dziedzictwo kulturowe ludzkości.Łodzie

Na Wyspę Kokosową można dostać się jedynie rejsowym statkiem nurkowym. Podróż bywa dosyć ciężka, gdyż trwa około 35 godzin. Nurkowania wokół Wyspy Kokosowej nie są dla nurków początkujących, z tego powodu na tę wyprawę powinni wybrać się jedynie nurkowie doświadczeni. Wszystkie jednostki pływające na wyspę są w bardzo dobrym stanie i są świetnie przystosowane do długich podróży i przebywania na pokładzie przez prawie dwa tygodnie.Programy

Ponad 20% powierzchni Kostaryki pokrywają tereny pod ochroną. Na lądzie jest więc niezliczona ilość atrakcji. Lasy deszczowe, bagna namorzynowe, łańcuchy górskie i wulkany oferują wiele rozrywek dla zainteresowanych gości.

Pogoda i klimat

Pogodę na Kostaryce wyznaczają przede wszystkim dwie pory roku. W górach i na wybrzeżach Pacyfiku od listopada do kwietnia panuje pora sucha, pora deszczowa trwa od maja do października. Jeśli już pada, to po południu i to w formie krótkotrwałej ulewy. Przeciętna temperatura na wybrzeżu wynosi 30ºC a w górach około 23ºC. Wyspa Kokosowa ma raczej wysoką wilgotność powietrza, co tworzy swego rodzaju mikroklimat. Temperatura utrzymuje się na poziomie 28ºC. Pory roku nie są tak wyróżnione jak na stałym lądzie. Ulewy są na porządku dziennym. Niezależnie od pogody nurkowania przez cały rok są najwyższej jakości.


Wjazd

Aby wjechać do Kostaryki (Wyspa Kokosowa), Europejczycy potrzebują paszportu ważnego na 6 miesięcy od daty wylotu oraz powrotnego biletu lotniczego. Prosimy o skontaktowanie się z ambasadą Kostaryki aby ustalić wymagania dotyczące wjazdu dla danego kraju.


Język

Językiem oficjalnym jest język hiszpański. Na pokładzie statków językiem obowiązującym jest język angielski.


Waluta

Oficjalną walutą Kostaryki jest kostarykański colon. 100CRC = 1,16 PLN. W większych hotelach i sklepach akceptowane są karty kredytowe. Warto mieć przy sobie dolary amerykańskie w gotówce lub czeki podróżne.


Ubezpieczenie

Zalecamy wykupienie poniższych ubezpieczeń: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty i zniszczenia bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży, specjalne ubezpieczenie nurkowe na przelot awionetką-ambulansem.


Wyjzad

Obowiązuje opłata lotniskowa w wysokości 20USD.


Zdrowie

Dla osób przylatujących z krajów europejskich, nie ma wymagań w kwestii szczepień. Dla osób przyjeżdżających z innych krajów, prosimy o skontaktowanie się z ambasadą bądź konsulatem Kostaryki. Dla osób planujących przedłużyć swój pobyt w Kostaryce, zaleca się profilaktykę antymalaryczną. Malaria może występować podczas pory deszczowej na terenach przybrzeżnych i położonych powyżej 600 metrów. Zaleca się również zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

110V; wymagany jest amerykański adapter do gniazdek.


Powiązane ofertyRejsy

Argo

Kostaryka/Wyspa Kokosowa

Argo is a great dive boat. It has a DeepSea bathyscaphe that allows immersing to a depth of up to 300m.

22 213 18 31