Najlepsze nurkowania

Argo

Kostaryka/Wyspa Kokosowa


Argo is a great dive boat. It has a DeepSea bathyscaphe that allows immersing to a depth of up to 300m.


Opis

Argo is a new boat owned by Undersea Hunter . Since 2009, trips to Cocos Island have been offered . The port of the boat is Punta Arenas , located on the west coast of Costa Rica . Punta Arenas is 3 hours by car from the capital of San Jose. There are organized 10- and 12-day diving safaris . It takes approx. 36 hours to reach Cocos Island. Because of this, there are 7 or 9 days of diving.


Wyposażenie

Ten komfortowy, 40-metrowy statek posiada 7 klimatyzowanych kabin oferujących miejsce dla maksymalnie 16 nurków. Każda kabina jest wyposażona w osobną łazienkę, jedno łóżko typu qeen size lub dwa pojedyncze łóżka, gniazdka 110V, indywidualnie regulowaną klimatyzację, telefon satelitarny do wykonywania połączeń międzynarodowych oraz płaski TV z odtwarzaczem DVD. Ponadto wszystkie kabiny są udekorowane malowidłami ściennymi wykonanymi przez lokalnego artystę - każda z innym motywem. Do dyspozycji gości jest duży pokład słoneczny i nurkowy. W przestronnym salonie można się spokojnie zrelaksować, zaś w części jadalnej serwowane są w formie bufetu smaczne i urozmaicone posiłki. Do bezpłatnych napojów należą kawa, herbata, bezalkoholowe napoje i piwo. Statek jest świetnie przystosowany do potrzeb nurków. Znajdują się tu miejsca do opłukania sprzętu, do ładowania aparatów. Istnieje możliwość naładowania butli nitroksem i korzystania z rebreathera. Elektroniczne wyposażenie zgodne z najnowszymi osiągnięciami techniki. Łódź posiada dwie dodatkowe, 8- metrowe łodzie z włókna szklanego. Na pokład Argo zabierana jest często łódź podwodna Deep Sea, więc goście mają możliwość zejść nią nawet na głębokość 450 metrów.

Zobacz statek i wyspę kokosową w wirtualnej podróży

Cocos Island - CostaRica


Nurkowanie

Na pokładzie Argo wszystko kręci się wokół nurkowania. W dni nurkowe odbywają się 3-4 nurkowania. Podczas każdego nurkowania towarzyszy nurkom przewodnik, który na życzenie może nurkowanie także poprowadzić, zazwyczaj nurkuje się jednak samodzielnie. Wszystkie nurkowania odbywają się po wyczerpującym intro na jednej z dodatkowych łodzi. Nitroks jest na pokładzie łodzi bezpłatny. Ponieważ nurkowania są dosyć długie, łatwo dojść do nurkowania dekompresyjnego, dlatego poleca się nurkowanie na nitroksie. Każdy nurek musi posiadać własną bojkę, wszyscy nurkowie dostaną nadajnik, tak żeby można było ich łatwo odnaleźć gdyby odłączyli się od grupy.


Miejsca nurkowe

Wyspa Kokosowa razem z Galapagos oferuje jedne z najlepszych miejsc nurkowych na świecie. Spotkania z dużymi rybami są gwarantowane. Większość nurkowań odbywa się wokół pobliskich skał i wysepek. W miejscach tych znajdują się cleaning station, do których regularnie przypływają rekiny młoty. Podczas prawie każdego nurkowania pojawiają się też duże ławice ryb, głównie makreli, barakud, silver tip sharks, grey sharks, mant, rekinów wielorybich i delfinów. Nurkom towarzyszą się także żółwie, mureny, langusty. Dodatkową atrakcją jest nurkowanie nocne z polującymi white tip sharks. Wyspa Malpelo odwiedzana jest stosunkowo rzadko. Również tutaj znajduje się wiele dużych ryb. Poza rekinami młotami, pojawiają się także żarłacze jedwabiste i mureny.


Naszym zdaniem

Argo is a great dive boat. It has a DeepSea bathyscaphe that allows immersing to a depth of up to 300m.


Cena od: 28193 PLN

(10 nocy w kabinie DBL, wyżywienie FB, nurkowanie)Cena od osoby w terminie 01.01.2016-31.12.2019
10 nocy w kabinie dwuosobowej28193 PLN

Cena zawiera:
zakwaterowanie w kabinie DBL, wyżywienie FB, napoje bezalkoholowe, nurkowanie z butlą i balastem, nitroks przy wcześniejszej rezerwacji

DODATKOWE OPŁATY
Transfery San Jose / Puntarenas (aktual. 2018, za osobę, 1 way)118 PLN
Morska opłata transportowa156 PLN
Opłata parkowa (453 EUR)1956 PLN
Opłata ewakuacyjna, na miejscu (25 USD, dla posiadaczy DAN bezpłatna)112 PLN

Opłata Paliwowa: Łódź zastrzega możliwość wprowadzenia opłaty paliwowej w wysokości 200 USD, jeżeli koszt paliwa w Kostaryce wzrosnie. Dopłata może zostać zwiększona, jeżeli na 75 dni przed rejsem cena paliwa w Kostaryce będzie wyższa niż 1 USD za litr.

Napiwek (zwyczajowo 5-10% ceny rejsu)
Nurkowanie

Najlepsze nurkowania na Kostaryce są na pacyficznej stronie kraju. Miejsca nurkowe nie zachwycają bogactwem gatunków tropikalnych wód, ale bogactwem ryb i spotkaniami z dużymi rybami. Wspaniałe nurkowania oferują wsypy Catalina i Bat w północno- zachodniej części Kostaryki, można tu regularnie spotkać żarłacze tępogłowe, manty, orlenie i szkoły płaszczek i mant. Nurkowanie przy wyspie Kokosowej

 

Wyspa Kokosowa

to obok Galapagos i Malpelo najbardziej znane i spektakularne miejsce spotkań dużych ryb. Większość nurkowań odbywa się na pobliskich skałach i wyspach. W tych miejscach znajdują się stacje czyszczenia, w których regularnie zjawiają się rekiny młoty. Niezliczone białonose żarłacze rafowe są w ciągu dnia mało aktywne i można je dobrze obserwować. Podziwiać można duże ławice ryb, takich jak makrele, barakudy oraz dużych ryb między innymi rekiny szaronose, manty, rekiny wielorybie, delfiny i walenie. Poza tym zawsze zobaczyć można żółwie, mureny i langusty. Skały są słabo porośnięte, nie ma tutaj korali i gąbek. Nurkowanie na Kostaryce możliwe jest przez cały rok, jednak najlepszy okres to miesiące od grudnia do maja. Na wyspie Kokosowej nurkowania dobre jest przez cały rok ponieważ nie ma podziału na porę suchą i deszczową.

Temperatura wody wynosi od 20ºC do 28ºC. Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, świadectwo zdrowia i adapter INT. Najbliższa komora znajduje się w Punto Arenas. Naszym zdaniem: Nurkowanie na Kostaryce nie oferuje kolorów Pacyfiku za to jest tu dużo ryb i dużych ryb. Wyspa Kokosowa to światowej klasy miejsce do nurkowania z dużymi rybami.

 

 

Cocos Island - CostaRica


Kraj i ludzie

Kostaryka jest jedną z najstarszych demokracji w Ameryce i jednym z najbardziej stabilnych państw w Ameryce Środkowej. Na północy graniczy z Nikaraguą, na wschodzie z Karaibami, na południowym wschodzie z Panamą, a na południowym zachodzie i zachodzie z Oceanem Spokojnym. Całkowita powierzchnia kraju wynosi 51 100 km². Stolicą jest San Jose. Z północnego zachodu na południowy wschód kraj przecinają pasma Kordylierów. Najwyższa góra to Chirripó Grande (3 819 metrów) oraz czynny wulkan Irazú (3 432 metry). Większość ludzi mieszka na płaskowyżu Meseta Central położonym pomiędzy łańcuchami górskimi.

Tropikalny las deszczowy na nizinach w północno-wschodniej części kraju musiał niemal w całości ustąpić plantacjom bananów, podczas gdy wilgotne oraz suche sawanny na skraju gór przekształcono w grunty uprawne. Na pierwotną roślinność składają się drzewa hebanowe i balsowe, mahoń i cedr. Poza tym rośnie tu około tysiąca gatunków orchidei. Urozmaicony świat zwierzęcy to między innymi owady, małpy, gepardy, jaguary i 725 gatunków ptaków. Znaczna część ludności Kostaryki to Europejczycy (potomkowie Hiszpan). Biali i metysi składają się na niemal 90% całej populacji Kostaryki. Około 500 kilometrów na zachód od wybrzeży Kostaryki leży owiana legendą wyspa Kokosowa. Przez wiele wieków była ona celem dla awanturników i poszukiwaczy przygód oraz piratów. Ta niezamieszkana, porośnięta lasem deszczowym wyspa o powierzchni 24 km² jest parkiem narodowym i stanowi dziedzictwo kulturowe ludzkości.Rejsy nurkowe

Na Wyspę Kokosową można dostać się jedynie rejsowym statkiem nurkowym. Podróż bywa dosyć ciężka, gdyż trwa około 35 godzin. Nurkowania wokół Wyspy Kokosowej nie są dla nurków początkujących, z tego powodu na tę wyprawę powinni wybrać się jedynie nurkowie doświadczeni. Wszystkie jednostki pływające na wyspę są w bardzo dobrym stanie i są świetnie przystosowane do długich podróży i przebywania na pokładzie przez prawie dwa tygodnie.Wycieczki lądowe

Ponad 20% powierzchni Kostaryki pokrywają tereny pod ochroną. Na lądzie jest więc niezliczona ilość atrakcji. Lasy deszczowe, bagna namorzynowe, łańcuchy górskie i wulkany oferują wiele rozrywek dla zainteresowanych gości.


Pogoda i klimat

Pogodę na Kostaryce wyznaczają przede wszystkim dwie pory roku. W górach i na wybrzeżach Pacyfiku od listopada do kwietnia panuje pora sucha, pora deszczowa trwa od maja do października. Jeśli już pada, to po południu i to w formie krótkotrwałej ulewy. Przeciętna temperatura na wybrzeżu wynosi 30ºC a w górach około 23ºC. Wyspa Kokosowa ma raczej wysoką wilgotność powietrza, co tworzy swego rodzaju mikroklimat. Temperatura utrzymuje się na poziomie 28ºC. Pory roku nie są tak wyróżnione jak na stałym lądzie. Ulewy są na porządku dziennym. Niezależnie od pogody nurkowania przez cały rok są najwyższej jakości.


Wjazd

Aby wjechać do Kostaryki (Wyspa Kokosowa), Europejczycy potrzebują paszportu ważnego na 6 miesięcy od daty wylotu oraz powrotnego biletu lotniczego. Prosimy o skontaktowanie się z ambasadą Kostaryki aby ustalić wymagania dotyczące wjazdu dla danego kraju.Język

Językiem oficjalnym jest język hiszpański. Na pokładzie statków językiem obowiązującym jest język angielski.Waluta

Oficjalną walutą Kostaryki jest kostarykański colon. 100CRC = 1,16 PLN. W większych hotelach i sklepach akceptowane są karty kredytowe. Warto mieć przy sobie dolary amerykańskie w gotówce lub czeki podróżne.Ubezpieczenie

Zalecamy wykupienie poniższych ubezpieczeń: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty i zniszczenia bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży, specjalne ubezpieczenie nurkowe na przelot awionetką-ambulansem.Wyjazd

Obowiązuje opłata lotniskowa w wysokości 20USD.Prąd

110V; wymagany jest amerykański adapter do gniazdek.Powiązane ofertyWycieczki

Kostaryka: Wulkan Arenal, Las Mglisty Monteverde i Wybrzeże Centralnego Pacyfiku ? 4 dni/3 noce

Kostaryka/Wyspa Kokosowa

Wycieczka umożliwiająca podziwianie słynnego wulkanu Kostaryki - Arenal oraz Lasu Mglistego Monteverde, najpiękniejszego lasu mglistego Ameryki.

Kostaryka: Wulkan Arenal, Gorące Źródła i Las Mglisty Monteverde - 3 dni/2 noce

Kostaryka/Wyspa Kokosowa

Niesamowita podróż obejmująca największe atrakcje Kostaryki, w tym Wulkan Arenal i Las Mglsity Monteverde.

Kostaryka: Park Narodowy Arenal Volcano, Gorące Źródła, Canopy Tour lub jazda konno - 2 dni/1 noc

Kostaryka/Wyspa Kokosowa

Fantastyczna wycieczka po Parku Narodowym Arenal Volcano z możliwością obserwacji najbardziej spektakularnego wulkanu Kostaryki.

Kostaryka: Arenal Volcano, Hot Springs & Monteverde Cloud Forest

Kostaryka/Wyspa Kokosowa

Wspaniała wycieczka, która urozmaici Państwa pobyt na Kostaryce o zwiedzenie wulkanu i lasu chmurowego

22 213 18 31
od 28193 PLN