Najlepsze nurkowania

Tajlandia - Rejs na Similany z Polakami - LUTY 2015

Tajlandia | 31.01.2015 - 30.11.-0001


Tajlandia to marzenie nie jednego nurka. Wreszcie jest okazja by odbyć wspaniałe safari na stylowej azjatyckiej łodzi nurkując w najlepszych miejscach tego regionu: Similanach, Surin, Koh Bon, Richelieu Rock. Termin idealny na spotkania z mantami, rekinem wielorybim oraz żółwiami. W naszej opinii, to najlepszy wybór gdzie cena rejsu wcale nie oznacza gorszej jakości obsługi.


Opis

Safari nurkowe na łodzi The Junk 

Similan - Koh Tachai - Surin

termin rejsu 31.01.2015 - 06.02.2015

(7 dni)

 

Zapraszamy na wspaniały rejs z polską grupą do wysp Similan oraz Surin. Termin rejsu został wybrany tak aby zapewnić Wam najlepszą widoczność pod wodą sięgającą od 25 do 40m (!) oraz najbardziej stabilne warunki pogodowe, kiedy morze jest najspokojniejsze. Do najciekawszych stworzeń morskich, które planujemy "upolować" należą manty, rekiny wielorybie oraz będące pod ochroną żółwie szylkretowe a okazji będzie ku temu wiele!

 

 

Wyspy Similan

Na morski krajobraz Tajlandii składają się oszałamiająco piękne, białe, piaszczyste plaże. Z najpopularniejszych miejsc nurkowych warto wspomnieć choćby o Boulder City, Rafie Sharkfin, Rafie Anity czy Zatoce Honeymoon. Pod powierzchnią wody można zobaczyć takie gatunki jak: rekin leopardzi, niebieskie cętkowane płaszczki, clown trigger fish, skorpeny, barrakudy, snappery, emperory, trevally czy angelfishe. Ogrody koralowe, formacje skalne i podwodna fauna i flora dają niezapomniane wrażenia wszystkim nurkującym.
 
Koh Bon
To miejsce słynie ze spotkań z lubianymi przez wszystkich mantami. Oprócz nich pojawiają się tu również napoleony, sweetlips, ośmiornice, karanksy, ogromne mureny, barakudy, goby, krewetki, homary a także ślimaki nagoskrzelne. Nurkowanie jest zróżnicowane od stromych ścian az do łagodnie opadających raf z zatopionymi głazami po bujne ogrody koralowe.
 

Koh Tachai

Koh Tachai znane jest przede wszystkim z pinakli oraz spokojniejszych nurkowań na rafie. Zazwyczaj można tu spotkać rekiny leopardzie, płaszczki, Żółwie, Barakudy. Przy odrobinie szczęścia można trafić także na większe okazy, takie jak manty czy rekiny wielorybie, szczególnie pod koniec stycznia, aż do końca kwietnia.
 
Richelieu Rock
Ten wapienny szczyt został ochrzczony przez Jacques Cousteau nazwiskiem jednej z postaci powieści  Trzech Muszkieteraów, Kardynała Richelieu, którego szkarłatna peleryna przypominała mu to miejsce. Znajdziecie tu niesamowicie piękne purpurowe miękkie korale z gatunku dendronepthya pokrywające niemal każdy obszar tego szczytu.
Ze względu na wysokie zróżnicowanie i kształt możliwe jest wykonanie wielopoziomowego nurkowania. Znajduje się tu wiele miejsc  oferujących schronienie przed prądem. Do najczęściej spotykanych okazów fauny należą: sepie (pharaoh cuttlefish), anemonki (5 gatunków), kilka gatunków muren, ghostpipefishe, mantisy, harlequiny, koniki morskie, makrele, frogfishe i ławice snaperów. Okazjonalnie pojawiają się manty oraz rekiny wielorybie.
 

  

Wyspy Surin

Tym co pierwsze rzuca się w oczy, przepływając nieopodal wysp Surin to wiecznie zielone lasy namorzynowe i niewielkie piaszczyste plaże, które swą urodą przewyższają nawet urok Wysp Similan. Pod powierzchnią wody znajduje się zaś największa różnorodność koralowców na całej Tajlandii. Istnieje spore prawdopodobieństwo zobaczyć tam Wargacze, Napoleony, Skalary i Barramundi, jak również wiele żółwi, które przybywają w te okolice aby złożyć jaja. Z powodu unikalnego położenia miejsce to nie jest szczególnie uczęszczane przez turystów, więc zapewnia nam to doskonałe warunki nurkowe, bez konieczności dzielenia przestrzeni z innymi.

 

6 noclegów / 19 nurkowań z czego 4 nurkowania nocne

 

ŁÓDŹ

The Junk to 33-metrowy, były chiński statek handlowy, który oferuje rejsy nurkowe na archipelagu wysp Similan oraz Surin. Ten klasyczny trójmasztowiec przeszedł w listopadzie 2014 roku pod zarząd Worldwide Dive and Sail, w skład którego wchodzą statki floty Siren. Począwszy od listopada do maja oferowane są 6-dniowe wycieczki do najlepszych miejsc nurkowych w okolicach wysp Similan a także raf wokół archipelagu Surin i Richelieu Rock. Rejsy rozpoczynają się w soboty w Patong na półwyspie Phuket.

 

Przelot: z Warszawy

 

   

 

  PROGRAM WYJAZDU*
 1 DZIEŃ

31.01.2015: Przylot do Phuket. Transfer na łódź,  check-in godz. 18.00.

 2- 6 DZIEŃ  

01.02. - 05.02.2015: Lekkie śniadanie, briefing i pierwsze nurkowanie, drugie śniadanie i drugie nurkowanie,  lunch i po nim trzecie nurkowanie, kolacja serwowana w zależności, czy nurkowanie jest tuż po zachodzie słońca, czy późno w nocy.

7 DZIEŃ 

06.02.2015: Wykwaterowanie z łodzi o godz. 10.00. Transfer na lotnisko i powrót do Polski. Dla chętnych możliwość zorganizowania wycieczki lądowej w Tajlandii lub do Kambodży.

 

* program może ulec zmianom

 

 

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń do nas.

mail: biuro@nurkowania.pl

tel: 22 213 18 31


Naszym zdaniem

Tajlandia to marzenie nie jednego nurka. Wreszcie jest okazja by odbyć wspaniałe safari na stylowej azjatyckiej łodzi nurkując w najlepszych miejscach tego regionu: Similanach, Surin, Koh Bon, Richelieu Rock. Termin idealny na spotkania z mantami, rekinem wielorybim oraz żółwiami. W naszej opinii, to najlepszy wybór gdzie cena rejsu wcale nie oznacza gorszej jakości obsługi.


Cena od: 6458 PLN

(zakwaterowanie na 6 nocy w kabinie czteroosobowej, przelot, wyżywienie, napoje bezalkoholowe, nurkowania (butla, balast, przewodnik) Kurs EUR: 4.30 PLN)6 nocy w kabinie dwuosobowej - 19 nurkowa?

6 nocy w kabinie trzyosobowej - 19 nurkowa?

6 nocy w kabinie czteroosobowej - 19 nurkowa?
Przelot na trasie WAW - HKT - WAW (aktual.13 listopada 14) 3199 PLN

>>PROMOCJA<<
Dowolna kabina za wszystkie osoby14744 PLN

Cena w euro zawiera:
zakwaterowanie, wy?ywienie, napoje bezalkoholowe, 19 nurkowa? (w tym 4 nocne), butla, balast, przewodnik lokalny


Cena w euro nie zawiera:

przelotu, transferów lotniskowych na ?ód? 16euro, op?at parkowych 1800THB, Nitroxu,
Nurkowanie

Tajlandia to przede wszystkim niesamowita różnorodność zarówno pod, jak i nad wodą. Najbardziej popularne miejsca nurkowe znajdują się na zachodniej stronie kraju na Morzu Andamańskim, wszystkie dostępne wyłącznie z łodzi. Wyspy Similan, niezamieszkałe i obdarowane białymi piaszczystymi plażami, dostępne są z Phuket podczas kilkudniowych wyjazdów i z Khao Lak podczas całodziennych rejsów lub safari nurkowych. Niektóre wyspy można odwiedzić w przerwie pomiędzy nurkowaniami, rajskie krajobrazy piaszczystych plaż w połączeniu z tropikalną roślinnością stanowią nie lada atrakcję.

 

 

Polecane miejsca nurkowe:

 

Similan Islands

W Podwodnym Parku Narodowym wysp Similan, zobaczyć możemy dwa typy terenów nurkowych:

Od strony zachodniej prawie wszystkie wyspy otoczone są olbrzymimi granitowymi blokami. Są to idealne miejsca nurkowe, gdzie zobaczyć można zarówno większe ryby typu rekiny czy manty jak i mnóstwo mniejszych gatunków.

Po wschodniej stronie wysp leżą łagodnie opadające rafy, gdzie znajdziemy piaszczyste dno pokryte blokami koralowymi, a na nich wielką różnorodność miękkich i twardych korali, mniejsze gatunki życia podwodnego typu makro jak i mureny, płaszczki czy żółwie.    Similany dają schronienie ok. 200 rodzajom korali kamiennych, ok. 350 rodzajom korali miękkich, setkom rodzajów ryb, z których kilka jest szczególnie popularnych nurkującym, jak np. rekin tygrysi czy manty.

 

Elephant Head Rock – jedno z najbardziej widowiskowych nurkowisk na całych Similanach. Nazwa miejsca pochodzi od nietypowego ułożenia ogromnych skał, które kształtem przypominają głowę słonia. Sceneria pod wodą to głównie strome ściany i piękne, ogromne, granitowe bloki, które tworzą tunele, przejścia i półki. Nurkując wokół nich mamy szansę na spotkanie płaszczek, żółwi, muren czy ławice większych ryb z gatunku sweetlips, snapper czy przy odrobinie szczęścia rekiny rafowe.

 

Anita’s Reef – to typowe dla wschodniej strony wysp Similan nurkowisko, z łagodnie opadającym piaszczystym dnem, gdzieniegdzie usianym kolorowymi blokami koralowymi. Nurkowanie zwykle odbywa się dryfując z prądem, a podziwiać możemy między innymi: skrzydlice, rogatnice, żółwie, węgorze czy płaszczki. Pomiędzy usłanymi miękkimi koralami blokami koralowymi spotkać możemy ślimaki nagoskrzelne, żabnice, kraby i krewetki.

 

Koh Bon

Położony na północy Wysp Similan oferuje spektakularną stromą ścianę po południowo-zachodniej stronie wyspy i jest najlepszym miejscem w Tajlandii do podziwiania przepływających blisko mant

 

Koh Tachai

Wyspa położona 30 km na północ od Ko Bon oferuje dużą różnorodność twardych i miękkich korali. Koh Tachai znany jest z możliwości regularnego oglądania barakud czy mant

 

Richelieu Rock

Uznawane za najlepsze miejsce nurkowe całego Morza Andamańskiego, leży około 45 km na północ od Koh Tachai. Ta samotnie stojąca skała, która pojawia się jedynie przy niskim poziomie wody, strzeżona jest całkowicie przez różne rodzaje miękkich korali i oferuje jedyne w swoim rodzaju bogactwo ryb, wśród nich barakudy, krewetki, skorpeny, bat fish, duże ławice makreli, jak również ogończy. To miejsce nurkowe jest również często odwiedzane przez rekina wielorybiego.

 

Archipelag Merguii mielizny Birmy należą do najlepszych miejsc nurkowych południowej Azji. Znajdziemy tu bogactwo korali i różnorodność ryb: tuńczyków, mant, barrakud oraz rekinów wielorybich. Równie piękne miejsca nurkowe znajdziemy wokół wyspy Ko Lanta obfite w korale miękkie oraz w wiele kolorowych ryb rafowych osiedlonych w jej pobliżu. Na wielu rafach spotkać można rekiny tygrysie.

 

Miejsca nurkowe w Zatoce Tajlandzkiej może nie są tak pełne kolorów jak w Morzu Andamańskim, ale również tutaj przeżyć można piękne nurkowania. Najlepszym rejonem jest obszar raf wokół Koh Tao. Zaletą nurkowania w Zatoce jest fakt, że nurkowanie odbywa się w niej niezależnie od sezonu, podczas gdy odległe miejsca nurkowe na Similanach na zachodniej stronie Tajlandii dostępne są jedynie w tzw. porze suchej, czyli od mniej więcej listopada do kwietnia/maja.

 

Najlepszy czas na wyjazd: sezon na safari nurkowe na Similan Islands trwa od listopada do kwietnia.

Porady: Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, adapter INT . Temperatury wody wahają się pomiędzy 27°C a 30°C. Wystarcza pianka o grubości od 3 do 5 mm.

 

Komora dekompresyjna znajduje się w Phuket i Koh Samui

 

Według nas: Idealne w połączeniu z programami lądowymi. Najlepsze nurkowania możliwe są podczas safari.Kraj i ludzie

Obszar kraju graniczy na północy i zachodzie z Myanmar (Birma), na północnym-wschodzie z Laosem, na południowym-wschodzie z Kambodżą. Bangkok jest stolicą i jednocześnie największym miastem kraju. Tajowie stanowią przeważającą część społeczeństwa Tajlandii. Największą grupą mniejszości są Chińczycy - ok. 1%, z których wielu jest już obywatelami Tajlandii. Pozostałe grupy mniejszości to żyjący na południowych prowincjach Malezyjczycy, członkowie narodów górskich Północy jak np. obywatele Kambodży i uchodźcy wietnamscy na wschodzie kraju. Tajlandia, to kraj śmiechu. Turystę zachwycają widoki na szerokie piaszczyste plaże, lazurową wodę, zielone połacie pól i rzeczki wijące się przez tropikalne ściany. Tajlandia jest krajem spokojnym i jednocześnie bardzo przyjemnym do życia.

Bangkok będący stolicą kraju łączy te przeciwieństwa - codzienny chaos komunikacji i wzmożonego ruchu oraz miejsca ciszy w tamtejszych świątyniach. Bangkok stanowi również idealny punkt wyjścia dla całodziennych wycieczek oraz podróży po regionach tego fascynującego kraju.

Przepiękne plaże po zachodniej stronie Morza Andamańskiego lub wschodniej stronie zatoki zapraszają do pobytu. Sławne wyspy Phuket i Ko Samui oferują turystom różnorodne możliwości, wraz z hotelami odpowiadającymi wymaganiom standardów światowych.Łodzie

Zabierają nurków do najlepszych miejsc nurkowych wokół Morza Andamańskiego. Łodzie nurkowe wypływają najczęściej z Khao Lak lub Phuket, a dostępne rejsy trwają zwykle od 4 do 8 dni. Podczas krótszych rejsów odwiedzić można: Wyspy Similan, Koh Bon, Koh Tachai, Richelieu Rock, a dłuższe rejsy dodatkowo zabiorą nas jeszcze do Surin Islands, Birma Banks i Archipelagu Mergui. Standard statków nurkowych w Tajlandii jest dobry, a jedzenie wyśmienite.Programy

Zwiedzanie starych zabytków i monumentów minionych kultur przenoszą zwiedzających w inny czas. Lśniące złotem świątynie i pełne splendoru pałace spotkać można na terenie całego kraju. Północna Tajlandia i legendarny "Złoty Trójkąt" zwiedzić można podczas wycieczek objazdowych. Możliwa jest klasyczna prywatna wycieczka do najlepszych hoteli lub indywidualna trasa w małej grupie. Ludzie tam mieszkający są bardzo serdeczni i przyjaźni, trudno więc zapomnieć o tej wspaniałej przygodzie. Podróżowanie i zwiedzanie Tajlandii należy do dość łatwych zadań, różnorodność i dostępność wszelkiego rodzaju wycieczek czyni ten kraj bardzo interesującym. W zależności od zainteresowań możemy wybrać się na zwiedzanie niezliczonych świątyń, muzeów, trekkingi po lasach deszczowych i oglądanie wodospadów, zakupy nocne w Bangkoku, wycieczki lasem na słoniach czy odwiedziny licznych parków narodowych z ich atrakcjami takimi jak: oglądanie małp czy tygrysów, wyprawy kajakowe lub raj wspinaczkowy w Krabi.

Pogoda i klimat

Tropikalne powietrze z wysokim poziomem wilgotności. Dwa okresy pogodowe dominują na zachodzie Tajlandii. Od maja do października jest pora deszczowa, jest upalnie, parno i może bardzo dużo padać. Od listopada do kwietnia jest najsuchszy i najprzyjemniejszy czas, choć może być również bardzo upalnie. Po wschodniej stronie Zatoki Tajlandzkiej te dwie fazy klimatyczne zmieniają się co pół roku. W regionach gór na północy "Złotego Trójkąta" może nocami ochładzać się do punktu zamarzania. Tajlandia jest jednakże całorocznym celem podróży, także podczas pory deszczowej, gdzie krótkie intensywne ulewy przeplatają się z promieniami mocno świecącego słońca.


Wjazd

 

Od dnia 11 sierpnia 2011 posiadacze polskich paszportów mogą podróżować do Tajlandii w celach turystycznych do 30 dni pobytu bez konieczności ubiegania się o wizę. W sytuacji gdy granica Tajlandii będzie przekraczana drogą lądową z państw sąsiednich (Laos, Malezja, Kambodża i Birma) pobyt wynosi 15 dni. Gdy pobyt będzie przekraczał 30 dni bądź cel wizyty będzie inny niż turystyczny należy ubiegać się o wizę w Ambasadzie Królestwa Tajlandii.
 
Przekraczając granicę Tajlandii i korzystając ze zwolnienia wizowego należy posiadać:
- paszport ważny minimum 6 miesięcy w momencie wjazdu,
- bilety (lotnicze, kolejowe, autobusowe itp.) potwierdzające opuszczenie terytorium Tajlandii w ciągu 30 dni (15 dni jeżeli granica Królestwa Tajlandii przekraczana jest drogą lądową),
- środki finansowe na pobyt (10.000 Baht/osoba, 20.000 Baht/rodzina).

 

 

W Tajlandii obowiązują surowe sankcje za wykonywanie pracy bez urzędowego zezwolenia, nawet wobec zagranicznych przewodników turystycznych. Złamanie tego przepisu grozi karą więzienia lub deportacją.
Osoby o niedbałym i nieestetycznym wyglądzie mogą nie uzyskać zgody na wjazd.

Język

Językiem narodowym jest tajski, jednak w turystycznie dobrze zagospodarowanych rejonach można porozumieć się w języku angielskim.


Waluta

Walutą narodową jest Baht. 1 EURO = 38,- Baht (stan na kwiecień 2002). Czeki podróżne najlepiej w dolarach oraz karty kredytowe są akceptowane w znacznym stopniu.


Ubezpieczenie

Zalecamy ubezpieczenia: od odwołania wyjazdu, bagażu oraz zdrowotne na czas podróży. Nurkom zaleca się członkostwo w DAN-ie.


Wyjzad

Podczas wyjazdu z Tajlandii pobierana jest opłata w wysokości Baht 500. Zapłata może nastąpić jedynie w walucie narodowej na lotnisku.


Zdrowie

Przed przybyciem z Europy nie ma konieczności zrobienia specjalnych szczepień. W Tajlandii co prawda istnieją jeszcze rejony objęte malarią, jednakże nie na zachodzie kraju. Informacji na ten temat udzielić Państwu może lekarz rodzinny lub centrum medycyny tropikalnej w Warszawie. Warte polecenia są szczepionki Tetanus, Polio, Hepatitis A i B. Zalecamy również wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego na czas podróży.


Prąd

220 Volt, potrzebna międzynarodowa wtyczka.

22 213 18 31
od 6458 PLN