Najlepsze nurkowania

Safari nurkowe na Sipadanie z przelotem - polska grupa - 23/04/2016

Malezja | 23.04.2016 - 30.11.-0001


Super wyprawa w polskim towarzystwie na łodzi Celebes Explorer. Doskonała okazja by zanurkować na Sipadanie oraz okolicznych rafach.


Opis

Zapraszamy na safari po Sipadanie

 

Plan wyjazdu

dzień 1 Wylot z Warszawy do Kuala Lumpur i Tawau
dzień 2 zaokrętowanie na łodzi
dzień 3 dzień nurkowy 3-4 nurkowania
dzień 4 dzień nurkowy 3-4 nurkowania
dzień 5 dzień nurkowy 3-4 nurkowania
dzień 6 dzień nurkowy 3-4 nurkowania
dzień 7 dzień nurkowy 3-4 nurkowania
dzień 8 dzień nurkowy 3-4 nurkowania
dzień 9 wyokrętowanie transport na lotnisko przelot do Tawau, ew. dodatkowy nocleg w Kuala Lumpur (płatny dodatkowo)
dzień_10         przylot do Warszawy
Istnieje opcja rozszerzenia programu o dodatkowe kilka dni i zwiedzanie rezerwatu Orangutanów w Sepiloku oraz 3 dniowy pobyt w lesie deszczowym na Kinabatanga River.

 

Opis łodzi

Wygodny, długi na 29 metrów jacht motorowy wypływa zawsze w niedziele, środy i czwartki z Semporna lub Tawau do miejsc nurkowych w okolicy Semporna Marine Park. Trasy mogą zostać dostosowane do życzeń gości. W ofercie są 3, 4 ,5 ,6 i 7 dniowe wycieczki. Przyjazd możliwy jest w niedziele, środy i czwartki. Należy wcześniej pytać o wolne miejsca. Podatek na Sipadan Rząd Malezji wprowadził nowe rozwiązanie dotyczące odwiedzania wyspy Sipadan. Celem była jeszcze lepsza ochrona podwodnego świata w tych rejonach. Od 1 lipca 2006 roku dziennie tylko 120 turystów może odwiedzać Sipadan. Nurkowie i inni odwiedzający płacą dziennie 11,- US$ za wejście. Załoga Celebes Explorer będzie składała w Państwa imieniu wnioski o pozwolenie na odwiedzenie wyspy. Statek pływa na wyspę Sipadan z reguły w poniedziałki, wtorki, piątki i soboty. Ze względu na załatwianie tego pozwolenia już przy rezerwacji prosimy o podanie nam Państwa numeru paszportu, datę urodzenia i adres miejsca zamieszkania.

W ośmiu kabinach w zależności od obłożenia może przebywać od 16 do 22 gości. Wszystkie kabiny są klimatyzowane, mają prysznice i toalety. 2 kabiny z podwójnym łóżkiem, reszta z górnymi pojedynczymi a dolnymi podwójnymi łóżkami. Wygodny pokój wypoczynkowy ze sprzętem muzycznym i telewizorem oraz barkiem. Przestronny pokład do opalania zachęca do odpoczynku. Obfite i smaczne jedzenie to udane połączenie kuchni malezyjsko- indonezyjskiej z potrawami kuchni europejskiej. Za dopłatą dostępny jest komputer z łączem internetowym.


Naszym zdaniem

Super wyprawa w polskim towarzystwie na łodzi Celebes Explorer. Doskonała okazja by zanurkować na Sipadanie oraz okolicznych rafach.


Cena od: 10189 PLN

(Program 9 dni / 7 nocy zakwaterowanie w kabinie dwuosobowej z prywatną łazienką, 6 dni nurkowych, przelot Warszawa - Tawau - Warszawa)


Zakwaterowanie 8dni/7nocy w kabinie 2 osobowej z przelotem10189 PLN
Zakwaterowanie 8dni/7nocy w kabinie 2 osobowej z przelotem , rez po 29 lutego 10744 PLN

Cena zawiera:
- pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie kuchnia azjatycka / lokalna),
- napoje (z wyłączeniem alkoholi i napoi butelkowanych / puszkowanych)
- 6 dni nurkowych do 3/4 nurkowań dziennie,
- 12l butle, balast, przewodnik, powietrze,
- transfery lotniskowe z lotniska Tawau lub hotelu do łodzi
- przeloty Warszawa - Kualalumput - Tawau - Kula Lumpur - Warszawa (cenę potwierdzamy po wstępnej rezerwacji samolotu)

Cena nie zawiera:
- opłaty parkowej 65 USD
- dopłaty za rozszerzenie programu o dodatkowy tydzień - ew. hoteli nie ujętych w programie

Uwaga cenę całkowitą potwierdzamy po wstępnej rezerwacji samolotu

Uwaga promocja do 29 lutego!!
Nurkowanie

Miejsca nurkowe wokół Borneo oferują właściwie wszystko, co porusza serca nurków. Różnorodność gatunków, duże ryby, żółwie, strome skały, wiele organizmów makro i dużo, dużo więcej, to wszystko zobaczy każdy, kto zdecyduje się nurkować wokół Borneo.

 

Bazy nurkowe w Malezji stoją na wysokim, międzynarodowym poziomie. Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, jak również adapter INT oraz świadectwo zdrowia. Przy odpowiednich kwalifikacjach można z reguły nurkować na własną rękę.

 

Na Sipadanie znajduje się komora dekompresyjna. Temperatura wody wynosi od 26°C do 29°C. Pianka o grubości od 3 mm do 5 mm powinna być wystarczająca.

 

Naszym zdaniem: Są tu wspaniałe nurkowania na bogatych rafach. Malezja oferuje wszystko, od nurkowań na stromych skałach z dużymi rybami do nurkowań wśród organizmów makro.

 

 Kraj i ludzie

Malezja składa się z regionów bardzo od siebie oddalonych geograficznie. Zachodnia Malezja, której stolicą jest Kuala Lumpur oraz wschodnia Malezja, położona na wyspie Borneo wraz ze stanami Sabah i Sarawak. Borneojest trzecią co do wielkości wyspą na kuli ziemskiej, jednak tylko czwarta jej część należy do Malezji. Mały Sułtanat Brunei oraz Indonezja dzielą między sobą pozostałą część wyspy. Sabah ze stolicą w Kota Kinabalu i wyspy Sipadan, Mabul oraz Layang Layang zlokalizowane są w północnej części Borneo. Góra Kinabalu, niedaleko Kota Kinabalu, zaprasza turystów na szczyt 4101 m nad poziomem morza otoczony tropikalnym lasem deszczowym, będący parkiem narodowym. Parki Narodowe i rezerwaty dla zwierząt ściągają wielu miłośników przyrody równie skutecznie jak piękne plaże i wyspy.Łodzie

Właściciele Sipadan Mabul Resort organizuje rejsy na Scuba Explorer. Oferowane są różne wyprawy zaczynające się i kończące w Kudat lub Sandakan. Nurkowanie odbywają się w 9 niezniszczonych miejscach i na interesującym wraku.Programy

Sabah oferuje nurkom również inne atrakcje poza nurkowaniem. Obok Kota Kinabalu znajduje się Park Narodowy z najwyższym szczytem w południowo- wschodniej Azji, Mt. Kinabalu. Organizowane są jednodniowe lub kilkudniowe wyprawy na górę. Można wtedy podziwiać piękną przyrodę. Rafting i odwiedzanie jaskiń, to kolejna interesująca propozycja na spędzenie wolnego czasu. Wyprawa nad rzekę Sepilok, to możliwość poczucia prawdziwej atmosfery lasów deszczowych. Najbardziej warta odwiedzenia jest jednak szkoła orangutanów.

Pogoda i klimat

Na Borneo panuje ciepły, tropikalny klimat z dużą wilgotnością powietrza, temperatury przez cały rok wahają się między 22°C w nocy a 34°C w dzień. Nie ma wyraźnego podziału na porę deszczowa i suchą, zawsze może dojść do mocnych opadów deszczu, jednak nie mają one wpływu na nurkowanie.


Wjazd

Wymaganym dokumentem jest paszport z okresem ważności przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego wylotu. Dla turystów z Europy przyznawana jest przy wjeździe darmowa wiza. Prosimy o skontaktowanie się z lokalną ambasadą lub konsulatem w kwestii wymagań dla danego kraju.


Język

Językiem oficjalnym jest bahasa malezyjska. Wielu malezyjczyków posługuje się i rozumie po angielsku.


Waluta

Walutą Malezji jest ringgit; 1MYR=1,04PLN. W wielu miejscach akceptowane są czeki podróżne i karty kredytowe. Często przy płaceniu kartą należy się spodziewać doliczenie kilku procent do ceny.


Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia DAN na obejmującego wypadki nurkowe.


Wyjzad

Opłata za wyjazd z kraju wynosi 40 ringgitów.


Zdrowie

Dla turystów przyjeżdżających z Europy środkowej nie ma wymagań dotyczących szczepień. W lasach tropikalnych Borneo występuje malaria, jednak centra turystyczne zazwyczaj są bezpieczne. Zalecamy potwierdzenie powyższych informacji w najbliższym konsulacie lub ambasadzie. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina i żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

220V, konieczny jest amerykański adapter do kontaktów.

22 213 18 31
od 10189 PLN