Najlepsze nurkowania

MALTA - SIERPIEŃ 2018 | 8 DNI

Europa - Malta | 11.08.2018 - 18.08.2018


9 WOLNYCH MIEJSC

Doskonały sposób na wyjazd nurkowy kilka godzin lotu od Polski w doskonałej cenie i jedynie z dowodem osobistym w ręku. Gwarantowany niepowtarzalny klimat basenu Morza Śródziemnego, doskonała pogoda i wspaniałe nurkowania.


Opis

MALTA

sierpień 2018              11.08 - 18.08.2017

polska grupa

 

9 WOLNYCH MIEJSC

Zapisy już ruszyły!  biuro@nurkowania.pl

 
Cudowny kurort znajdujący się nad Morzem Śródziemnym, na wyspie Malta. Śródziemnomorski klimat sprawia, że nawet w zimie temperatura nie spada tu poniżej 20 stopni C. Malta to mieszanka eklektycznej kultury, wspólnej historii europejczyków i arabów, a także wspaniała gościnność ludów basenu Morza Śródziemnego. To wspaniałe miejsce na relaks o każdej porze roku.
Maltańskie wyspy położone nad Morzem Śródziemnym to niemal idealne miejsce do nurkowania rekreacyjnego. Wszystkie trzy wyspy - Malta, Gozo i Comino oferują unikalne doświadczenia podczas nurkowania, bogate rafy, jaskinie,  wraki, co sprawia nurkowanie tu najciekawszym w regionie Morza Śródziemnego.
 
Spokojne i przejrzyste morze sprawia, że pod wodą mamy doskonałą widoczność, a ryzyko napotkania niebezpiecznych ryb jest bardzo niskie. Malta oferuje wiele miejsc odpowiednich dla początkujących nurków. Dla bardziej doświadczonych osób, znajdzie się także wiele trudnych i wymagających nurkowań do wyboru.
 

Przelot

Przelot Air Malta z Warszawy w cenie bagaż 10kg podręczny + 20 kg bagaż główny i dla nurków dodatkowy bagaż 20kg.
 

Zakwaterowanie - Primera 3*

Hotel oferuje 82 komfortowe i przestronne pokoje, z których większość ma widok na Morze Śródziemne. Hotel posiada liczne udogodnienia jak choćby odkryty basen na dachu (czynny od maja do października), restaurację, lobby bar oraz 24-godzinną recepcję. Personel jest przyjazny i chętnie służy pomocą.
 
Restauracja hotelowa serwuje najlepsze specjały kuchni śródziemnomorskiej. Używane są tu tylko najlepsze i najświeższe składniki, które będą spełniać wysokie oczekiwania klientów. Podczas wakacji musisz spróbować lokalnych specjałów które Malta ma do zaoferowania! Maltański chleb jest znany na całym świecie ze swojej chrupiący zewnątrz skórki i lepkiego, białego wnętrza.
 
Przestronne pokoje również posiadają wszystkie niezbędne udogodnienia. Większość pokoi posiada balkony z widokiem na morze lub z widokiem na kurort w zależności od kategorii wybranego pokoju. Wystrój jest elegancki lecz prosty. Dostępne są również apartamenty. Każdy pokój wyposażony jest w jedno podwójne lub dwa pojedyncze łóżka, łazienkę, klimatyzację, telewizor, a za dopłatą można korzystać z sejfu, minibarku i ekspresu do kawy.
 
Uwaga!! Hotel jest w bardzo dobrej cenie co przekłada się na obfitość śniadań tzn.,że śniadania nie należą do obfitych i urozmaiconych. Mając to na uwadze będziecie Państwo zadowoleni z pobytu tym bardziej, że hotel znajduje się w centrum i do wszystkich atrakcji i restauracji jest bardzo blisko.  Hotel jest czysty, można mieć zastrzeżenia do designu niektórych starszych pokoi, ale właściciel systematycznie remontuje pokoje i wymienia meble.

Odległości do lokalnych atrakcji

Wyspa św. Pawła 1,9 km
Kościół Rotunda w Mosta 4,8 km
Zatoka Ghadira 6 km
Ta' Qali National Stadium 6 km
Narodowy Rezerwat Przyrody 6 km
Popeye Village 7 km
Katedra św. Pawła 7 km
Muzeum Historii Naturalnej 8 km
Zatoka Spinola 8 km
Domus Romana 8 km
 

Nurkowanie na Malcie

Głębokość nurkowań jest bardzo rożna, od bardzo płytkich 12 metrowych spotów, po 50 metrowe tunele.  Standardem jest nurkowanie z brzegu. W tym celu będziemy mieli zapewniony transfer do miejsc nurkowych. Nurkowania nadają się zarówno dla osób początkujących jak i bardziej zaawansowani nurkowie znajdą coś dla siebie gdyż podwodny świat jest przepiękny i bardzo urozmaicony - fascynujące jaskinie, wraki, ściany i skały, krystaliczna, turkusowa woda. Spotkać tutaj można wiele ryb, mureny, koniki morskie, ośmiornice a także ogromne stada tuńczyków.  Dla zainteresowanych polecamy lekturę według nas najlepszych miejsc nurkowych na Malcie.
 
 
 
 

Naszym zdaniem

9 WOLNYCH MIEJSC

Doskonały sposób na wyjazd nurkowy kilka godzin lotu od Polski w doskonałej cenie i jedynie z dowodem osobistym w ręku. Gwarantowany niepowtarzalny klimat basenu Morza Śródziemnego, doskonała pogoda i wspaniałe nurkowania.


Cena od: 3949 PLN

(przelot z bagażem, zakwaterowanie, nurkowanie, ubezpieczenie nurkowe)9 WOLNYCH MIEJSC
Osoba nurkująca (przelot, noclegi, nurkowanie)3949 PLN
Opcjonalne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (składka jednorazowo płatna w momencie blokady miejsca)119 PLN

Cena zawiera:
- przelot z Warszawy liniami rejsowymi (z bagażem 20kg + bagaż podręczny),
- zakwaterowanie w pokoju standardowym dwuosobowym w hotelu Primera (lub podobnym),
- transfery lotnisko - hotel - lotnisko,
- pakiet nurkowy (5 dni nurkowych / 10 nurkowań z brzegu, butla, balast, transfery do miejsc nurkowych),
- podstawowe ubezpieczenie turystyczne KL/NNW,
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:
- wyżywienia (nasze doświadczenie podpowiada by nie pokładać nadziei w hotelowe śniadania na Malcie więc wolimy sami wybierać miejsca posiłków ;) ),
- wypożyczenia sprzętu nurkowego (każdy posiada własny lub wypożyczony komplet),
- Dopłat do pakietu nurkowego:
- nurkowanie z tuńczykami 50EUR,
-nurkowanie z łodzi 35EUR,
-nurkowanie na Gozo 25EUR,
-nurkowanie nocne z brzegu (cena nie zawiera latarki) 40EUR,
butla 15l 6EUR,
Nitrox 12l butla (EAN40) 6EUR


WARUNKI REZERWACJI

1. Pierwsza wpłata w momencie blokady miejsca. 1200PLN. Liczba miejsc w grupie jest ograniczona.

2. Druga wpłata najpóźniej do 10.07.2018 2749PLN


KONTO DO WPŁAT

Wpłaty można dokonać gotówką w naszym biurze lub przelewem w złotych polskich (PLN)

Najlepsze Nurkowania
ul. Legionów 69
91-070 Łódź

konto do wpłat w PLN: Mbank: 29 1140 2017 0000 4802 0529 1960
Nurkowanie

Malta i Gozo

 
Maltańskie wyspy położone nad Morzem Śródziemnym to niemal idealne miejsce do nurkowania rekreacyjnego. Wszystkie trzy wyspy - Malta, Gozo i Comino oferują unikalne doświadczenia podczas nurkowania, bogate rafy, jaskinie,  wraki, co sprawia nurkowanie tu najciekawszym w regionie Morza Śródziemnego.
 
Spokojne i przejrzyste morze sprawia, że pod wodą mamy doskonałą widoczność, a ryzyko napotkania niebezpiecznych ryb jest bardzo niskie. Malta oferuje wiele miejsc odpowiednich dla początkujących nurków. Dla bardziej doświadczonych osób, znajdzie się także wiele trudnych i wymagających nurkowań do wyboru.
 
Głębokość nurkowań jest bardzo rożna, od bardzo płytkich 12 metrowych spotów, po 50 metrowe tunele.
 
Na Malcie znajduje się kilka baz nurkowych oferujących kursy nurkowe i wypożyczanie sprzętu. Nurkowania odbywają się raczej z brzegu.
 
Nurkowie, którzy chcą nurkować w systemie partnerskim muszą nurkować we dwójkę, a także przedstawić certyfikat PADI Advanced Open Water lub równoważny ekwiwalent. Zawsze zalecane jest, aby skontaktować się z najbliższym centrum nurkowym, oraz dostosować się od warunków pogodowych i poziomu doświadczenia.
 
 

Najlepsze miejsca nurkowe na Malcie i na Gozo

 
 
Wrak Um El Faroud
Trzy i pół roku po eksplozji części statku w Grand Harbour w Valletcie uszkodzony tankowiec został zatopiony 2 września 1998. Położony jest pionowo na głębokości około 35m a jego wymiary to około 110m długości i 16m szerokości. Po wielkich sztormach w zimie 2005 roku statek jest złamany na pół tak, że obie jego części stykają się niemal równolegle.
 
Blue Hole
Miejsce wymaga nieco trudu, aby się tam dostać, ale absolutnie warto je odwiedzić. Blue Hole to niesamowicie czysta i spokojna woda, a nurkowanie w nim to niesamowite przeżycie. Głęboki na około 15 m, posiada ogrody koralowe, jaskinię i tunel. Można z niego wypłynąć dalej w morze.
 
INLAND SEA
 
Wejście do morza o głębokości 2 metrów, początkowo może wydawać się słabym pomysłem, jednak po przepłynięciu ok. 60 metrów, dopływamy do długiego na 80 metrów tunelu, który jest bardzo przestronny, posiada wiele ścian o zmiennym kształcie, zaś same głębokości oscylują w granicach 9 - 26 metrów.
 
Wrak P29 
 
Wrak lodzi p29 został zatopiony 14 sierpnia 2007 roku, tuż obok rafy  Cirkewwa. Został zatopiony celowo dla potrzeb nurków. Mimo faktu, że znajduje się pod wodą od niedawna, występuje tam ciekawe życie morskie, a w pobliżu znajdziemy duże ławice ryb i innych przedstawicieli fauny morskiej w samym środku wraku.
 
CIRKEWWA ARCH
 
Łuk Cirkewwa był swego czasu bardzo duzą jaskinią. Jego sklepienie zawaliło się tworząc spektakularny łuk, a jego górna część rozpościera się od 12m do 8 metrów kończąc na piaszczystym dnie.
 
Wrak łodzi ROZI TUG 
 
Wrak Rozi został celowo zatopiony w 1992 roku jako atrakcja dla podwodnego Safari z łodzi podwodnej. Rozi to 40 metrowy holownik, leżący prosto na piaszczystym dnie morza, tuż przy rafie Cirkewwa.
 
BRISTOL BEAUFIGHTER
 
Leżący na głębokości 42m wrak jest dostępny tylko dla nurków technicznych. To wspaniały okręt wojenny z II wojny światowej. W dalszym ciągu znajduje się w doskonałym stanie, a ze względu na głębokość na jakiej się znajduje jest bardzo mało uczęszczany.
 
 
JASKINIE SANTA MARIJA 
 
Comino jest doskonale znane z krystalicznie czystej wody, która zawsze pozwala zrobić wspaniałe zdjęcia. Jaskinie Santa Marija oferują przyjemne płytkie nurkowania o maksymalnej głębokości około 10 m. To miejsce może być osiągnięta tylko z łodzi. Jedno z najlepszych miejsc nurkowych na Malcie.
 
 
WRAK HMS MAORI 
 
 
Wrak oferujący cudowne, proste i płytkie nurkowania, a także szansę by zobaczyć piękną przyrodę.  Leżący na głębokości ok 14m wrak Maori jest niesamowitą łodzią z II wojny światowej. Prawie każde nurkowanie obfituje w strwolotki, węgorze, mureny i ośmiornice. Jeśli nurkujesz z dobrym przewodnikiem możesz spotkać tu nawet koniki morskie.
 
 
WRAKI NA GOZO 
 
 
Wraki Gozo znajdują się blisko brzegu i wszystkie 3 położone są blisko siebie, na dnie morza na głębokości od 35 do 45 metrów. Pierwszy z nich - prom samochodowy Xlendi został zatopiony w dniu 12 listopada 1999 roku, niestety przekręcił się i wylądował do góry nogami. Prom pasażerski i łódź turystyczna Karwela i Cominoland zostały zatopione w dniu 12 sierpnia 2006 roku a dla poprawy pływalności były przywiązane sznurami do plastikowych beczek, aby utrzymać je w pozycji pionowej. Wszystkie trzy leżą mniej więcej w odległości 42m.
 
 
 
RAFA FORTIZA 
 
To jest płytka rafa, dostępna z łodzi nurkowych. Pod wodą znajduje się wiele wąwozów, prześwitów i tuneli. Duża liczba przedstawicieli życia morskiego sprawia, że nurkowania dla początkujących, jak i zaawansowanych nurków są niesamowite.
 
 
Wrak P31 
 
Brat bliźniak wraku P29, który został zatopiony w Cirkewwa, to kolejny wielki wrak przeznaczony dla nurków. Znajdujący się na głębokości tylko 19 metrów w przejrzystej wodzie jest idealny dla fotografów. Można  stąd bardzo łatwo dostać się do jaskiń Santa Marija.
 
 
RAFA DOMOWA DIVEWISE 
 
Centrum nurkowe które jest idealnie położone tuż nad morzem, w St Julians. Duża rafa która rozciąga się daleko w morze. Można znaleźć całą masę morskich stworzeń, węgorze, ośmiornice, mątwy, scorpeny i wiele innych. Idealne na nurkowanie nocne.
 
 
WRAKI TWO TUGS
 
Leżące płasko na głębokości 22m na piaszczystym dnie dwa holowniki - St. Michael (20m długości) i 10 (16m długości), zatopione by utworzyć w tym miejscu sztuczną rafę. Wszystkie drzwi i okna zostały usunięte z wraków więc dostęp do nich jest ułatwiony. Mieszka tu wiele ryb włączając w to węgorze elektryczne.
 
 
IMPERIAL EAGLE
 
Zbudowany w 1938 roku statek o wadze 257 ton, jest niesamowitym wrakiem, który dostępny jest przede wszystkim dla nurków technicznych. W okolicy można znaleźć także słynny posąg Jezusa Chrystusa z uniesionymi w górę rękoma.
 
 
HMS STUBBORN
 
 
HMS Stubborn to brytyjski okręt podwodny klasy S zbudowany w lutym 1943 roku. Większość czasu swej eksploatacji spędził na Północnym Atlantyku, ale w 1945 roku został przeniesiony na Morze Śródziemne. W 1946 roku został celowo zatopiony i stosowany jako cel sonaru. Aby dotrzeć do HMS Stubborn trzeba płynąć łodzią. Oferowane są doskonałe nurkowania ale tylko dla nurków technicznych. 


Kraj i ludzie

Malta

 
Największymi nadmorskimi atrakcjami turystycznymi są kurorty, z pięknymi plażami znajdujące się po północnej stronie wyspy. Największą i najbardziej popularną plażą jest zatoka Mellieha Bay - długa na ponad kilometr plaża o płytkich i ciepłych wodach. Znajdziemy tam wiele barów i restauracji, a także sporo udogodnień dla wypoczywających. Innymi popularnymi miejscami są Pretty Bay, St. George's Bay w St. Julian's oraz Ramla Bay na wyspie Gozo.
 
Obowiązuje tu ruch lewostronny. Komunikacja działa sprawnie i bardzo łatwo jest przemieszczać się promami między poszczególnymi wyspami.
 
Malta słynie z historycznej zabudowy i kultury, która jest mieszanka wpływów europejskich i arabskich. 
 
Na wyspie znajduje się także wodny park rozrywki z delfinarium.
 

GOZO

 
Gozo to mała siostrzana wysepka, znajdująca się tylko kilka minut drogi promem od Malty. Co cichy, spokojny kurort, oferujący wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Promem płynie się tutaj tylko 20 minut, mijając malutką wyspę Comino. 
 
Ludzie na Gozo są przyjaźni, a tutejsza kuchnia zaspokoi nawet najwybredniejszych.


Łodzie

Oferowane są tylko nurkowania z brzegu lub łodzi. Nie ma za to regularnych kursów łodzi safari.


Pogoda i klimat
Malta znajduje się w klimacie subtropikalnym i śródziemnomorskim, co charakteryzuje ją łagodnymi zimami i długimi ciepłymi, częściowo gorącymi latami. Średnia roczna temperatura wynosi 23 °C w dzień i 16 °C w nocy. Średnia temperatura morza wynosi 15–16 °C.
 
W najcieplejszym miesiącu roku – sierpniu, temperatury oscylują zwykle w granicach od 28 do 34 °C w ciągu dnia, około 23 °C w nocy, a średnia temperatura morza wynosi 26 °C. 
 
Malta jest jednym z niewielu miejsc w Europie, gdzie jest zielono przez cały rok.
22 213 18 31
od 3949 PLN