Najlepsze nurkowania

Uepi Dive Resort - Uepi Island

Wyspy Salomona


Mała, profesjonalna baza organizująca nurkowania na najlepszych miejscach Wysp Salomona


Opis

To małe centrum nurkowe, kierowane przez Australijczyka oferuje wycieczki nurkowe, kursy nurkowania i wynajem sprzętu.


Nurkowanie

Codziennie oferowanych jest kilka wycieczek do blisko położonych miejsc nurkowych. Nocne nurkowania odbywają się na specjalne życzenie.


Miejsca nurkowe

Od płytkich ogrodów koralowych do stromych ścian schodzących na głębokość 600 metrów, wyspa Uepi ma wiele do zaoferowania nurkom i to tuż przy brzegu. Wokół Uepi rozpościera się wspaniała rafa z fantastyczną roślinnością. Atrakcją tutaj jest Elbow – stroma ściana gdzie z pewnością spotkacie przedstawicieli wielkich gatunków ryb.


Naszym zdaniem

Mała, profesjonalna baza organizująca nurkowania na najlepszych miejscach Wysp Salomona


Cena od: 2297 PLN

(10 nurkowań z łodzi z butlą i balastem)Cena w terminie 01.01.2016-31.12.2017 od osoby:
10 nurkowań (w cenie łódź, butla, balast)2297 PLN
Każde dodatkowe nurkowanie255 PLN
Nurkowanie

Rafy wokół Gizo i Uepi należą do najlepszych na świecie, nietknięte korale i duże ryby zachwycą nawet bardzo doświadczonych nurków. Wraki wokół Honiara, pozostałości po II wojnie światowej sprawiają, że wyspy Salomona należą do jednego z najlepszych miejsc do nurkowania wrakowego na Pacyfiku. Należy zabrać ze sobą certyfikaty, logbook, świadectwo zdrowia i adapter INT. Temperatura wody wynosi od 26ºC do 29ºC. pianka o grubości 3 do 5 mm w zupełności wystarczy. Naszym zdaniem Wyśmienite nurkowania na stromych skałach, nietknięte rafy i wiele wraków. Także spotkania z dużymi rybami są tu na porządku dziennym.Kraj i ludzie

Wyspy Salomona leżą między Papuą- Nową Gwineą a Vanuatu. Od 1978 roku jest to niepodległe państwo pozostające jednak w brytyjskiej Wspólnocie Narodów. Można się tu dostać samolotem z Australii w 3 godziny. Jest to najrzadziej odwiedzana wyspa na Pacyfiku. Poza tropikalna roślinnością Wyspy Salomona zachwycają turystów wspaniałymi rafami i prawie niezmienioną atmosferą.Łodzie

Poza różnorodnymi miejscami nurkowymi dzięki rejsom nurkowym można osobiście doświadczyć uprzejmości mieszkańców Wysp Salomona. Rejsy Bilikiki Cruises należą do najbardziej interesujących.Galeria

Pogoda i klimat

Klimat jest ciepły i wilgotny. Pora deszczowa trwa od grudnia do kwietnia. Temperatura powietrza wynosi z reguły 28ºC- 32ºC. Najlepszy czas na podróż to miesiące od lipca do grudnia.


Wjazd

Dla gości z Europy środkowej dokumentem wymaganym przy wjeździe jest paszport ważny na przynajmniej 6 miesięcy od daty przylotu oraz bilet powrotny. Wiza turystyczna jest przyznawana na lotnisku. Jeśli podróż odbywa się przez Australię, może być wymagana również australijska wiza. Prosimy o upewnienie się w najbliższym konsulacie bądź ambasadzie o warunkach dotyczących państwa narodowości.


Język

Językiem urzędowym jest angielski. Kolokwialnym językiem jest pidgin english. Ponadto na wyspach występuje wiele plemiennych języków.


Waluta

Walutą kraju jest dolar Wysp Salomona. 1SBD=0,71PLN. Nigdzie na wyspie nie są honorowane karty kredytowe ani czeki podróżne. Warto posiadać przy sobie pewną ilość gotówki w dolarach amerykańskich


Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od uszkodzenia lub utraty bagażu. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia na wypadek awaryjnego lotu do domu.


Wyjzad

Przy wyjeździe nie są pobierane żadne opłaty.


Zdrowie

Dla turystów przyjeżdżających z Europy nie ma wymagań dotyczących szczepień. W wielu miejscach nadal występuje malaria. Zalecamy potwierdzenie powyższych informacji w najbliższym konsulacie lub ambasadzie. Zaleca się profilaktykę antymalaryczną i zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

240V, konieczny jest adapter.


Powiązane ofertyHotele

Uepi Island Resort - Uepi

Wyspy Salomona

Mały raj Morza Południowego z niesamowitą atmosferą.

22 213 18 31
od 2297 PLN