Najlepsze nurkowania

Aquanauts Grenada

Grenada


Baza oferuje nurkowania na najlepszych miejscach Grenady, między innymi na wraku Bianca C


Opis

Bazami kierują Gerlinda i Peter Seupel. Oferują one poza codziennymi wyprawami także kursy PADI i wypożyczanie sprzętu. Obie znajdują się bezpośrednio na plaży. Baza przy Rendezvous Beach Resort dysponuje własną łodzią wysięgnikową. Obie bazy mają w pobliżu małe rafy przybrzeżne, które wspaniale nadają się do nocnych nurkowań. Wystarczająca ilość wyposażenia, 90 10- i 12- litrowych butli aluminiowych z zaworami typu INT i dwa kompresory K15 Bauera.


Nurkowanie

Bazy dysponują dwoma łodziami nurkowymi, obie wyposażone są w radio, system tlenowy DAN i apteczkę. Codziennie rano odbywają się 2 nurkowania a w razie potrzeby także jedno nurkowanie po południu. Raz w tygodniu odbywają się całodzienne rejsy do Isle de Rhonde.


Miejsca nurkowe

Miejsca nurkowe zarówno na Atlantyku jak i na Karaibach oferują dla każdego odpowiednie przeżycia. Większość miejsc nurkowych znajduje się w południowej części Grenady. Podwodny świat jest bardzo różnorodny z kanonami, ogrodami koralowymi, stromymi ścianami i wrakami. Wiele nurkowań to nurkowania w prądach. Świat ryb jest bardzo bogaty a spotkania z rekinami, płaszczkami, barakudami i żółwiami nie należą do rzadkości. Najwspanialsze miejsce to wrak Bianca C, dawnego statku rejsowego, który jest jednym z największych wraków na świecie dostępnych dla nurków. Bianca C 30-45 metrów Bianca C była długim na 200 metrów statkiem rejsowym. Obecnie leży na dnie na głębokości 60 metrów. Na głębokości 35 metrów można spokojnie nurkować przy nadbudowie i basenie. Ze względu na wielkość statku nie można go całego obejrzeć podczas jednego nurkowania. Podczas każdego nurkowania istnieje możliwość odkrycia czegoś nowego. Nadbudowa została przełamana i cała rufa odpadła na stronę przed około 10 laty. 40 lat pod wodą przekształciło wrak we wspaniałą rafę z czarnymi koralami, gorgoniami i gąbkami. Ze względu na głębokość na jakiej się znajduje i silne prądy otaczające statek nurkowanie tu polecane jest tylko doświadczonym nurkom. San Juan 27 metrów Wrak 20- metrowej łodzi rybackiej znany jest również jak wrak rekin. Leży na dnie na głębokości 27 metrów. Podczas nurkowania często można spotkać szkółkę makreli, jest to znak, że wrak jest w pobliżu. Łódź zatonęła w 1975 roku. W 2004 roku huragan podzielił łódź na dwie części i przesunął o kilka metrów. Jednak nadal jest to jedno z najwspanialszych miejsc nurkowych na Grenadzie nie tylko ze względu na występujące tu nurse sharks, ale również na żółwie i orlenie.


Naszym zdaniem

Baza oferuje nurkowania na najlepszych miejscach Grenady, między innymi na wraku Bianca C


Cena od: 3229 PLN

(5 dni nurkowych z łodzi (do 10 nurkowań))Cena od 01.04.2017 do 31.07.2017 od osoby:
Pakiet nurkowy z 10 nurkowaniami3229 PLN

Nitroks 30% bezpłatny. W przypadku braku dostępności nitroksu nie przewiduje się zwrotu kosztów.

Cena od 01.01.2017 do 31.03.2017 od osoby:
Pakiet nurkowy z 10 nurkowaniami5374 PLN
Nurkowanie

   Miejsca nurkowe zarówno na Atlantyku jak i na Karaibach oferują dla każdego odpowiednie przeżycia. Większość miejsc nurkowych znajduje się w południowej części Grenady. Podwodny świat jest bardzo różnorodny z kanonami, ogrodami koralowymi, stromymi ścianami i wrakami. Wiele nurkowań to nurkowania w prądach. Świat ryb jest bardzo bogaty a spotkania z rekinami, płaszczkami, barakudami i żółwiami nie należą do rzadkości. Najwspanialsze miejsce to wrak Bianca C, dawnego statku rejsowego, który jest jednym z największych wraków na świecie dostępnych dla nurków. Bianca C 30-45 metrów Bianca C była długim na 200 metrów statkiem rejsowym. Obecnie leży na dnie na głębokości 60 metrów. Na głębokości 35 metrów można spokojnie nurkować przy nadbudowie i basenie. Ze względu na wielkość statku nie można go całego obejrzeć podczas jednego nurkowania. Podczas każdego nurkowania istnieje możliwość odkrycia czegoś nowego. Nadbudowa została przełamana i cała rufa odpadła na stronę przed około 10 laty. 40 lat pod wodą przekształciło wrak we wspaniałą rafę z czarnymi koralami, gorgoniami i gąbkami. Ze względu na głębokość na jakiej się znajduje i silne prądy otaczające statek nurkowanie tu polecane jest tylko doświadczonym nurkom. ...więcej o wrakach San Juan 27 metrów Wrak 20- metrowej łodzi rybackiej znany jest również jak wrak rekin. Leży na dnie na głębokości 27 metrów. Podczas nurkowania często można spotkać szkółkę makreli, jest to znak, że wrak jest w pobliżu. Łódź zatonęła w 1975 roku i teraz rybną puszką pełną rekiny wąsate każdej wielkości. W 2004 roku huragan podzielił łódź na dwie części i przesunął o kilka metrów. Jednak nadal jest to jedno z najwspanialszych miejsc nurkowych na Grenadzie nie tylko ze względu na rekiny wąsate ale również na żółwie i orlenie.Kraj i ludzie

Grenada to niezależne państwo w południowo- wschodniej części „Wysp ponad wiatrem”, należących do zachodnio-indyjskich wyspy. Wyspy te oddzielają Ocean Atlantycki od morza Karaibskiego. Grenada składa się z głównej wyspy o tej samej nazwie i południowego archipelagu Grenadyn. Najważniejszy port a jednocześnie stolica Grenady to Saint George’s. Wyspy są wulkanicznego pochodzenia. Pasma górskie przecinające Grenadę są w większości pokryte lasami deszczowymi. Poza produkcją muszkatołowca (1/4 światowej produkcji) gospodarka zyskuje coraz więcej na turystyce.


Pogoda i klimat

Klimat na Grenadzie jest wilgotny tropikalny. Przeciętna miesięczna temperatura to 28ºC, zmienia się ona tylko nieznacznie. Ze względu na wpływ pasatów na nadbrzeżnych nizinach opady osiągają ilość 1500 do 2000 milimetrów. Pora deszczowa trwa od czerwca do grudnia. Od połowy sierpnia do końca października mogą wystąpić tropikalne huragany


Powiązane ofertyHotele

Blue Horizons Grenada - Grand Anse Bay

Grenada

Komfortowy kompleks z apartamentami w pięknej okolicy, niedaleko od plaży. Idealny dla osób lubiących samodzielnie organizować pobyt lub rodzin z dziećmi.

22 213 18 31
od 3229 PLN