Najlepsze nurkowania

Pestana Kruger Lodge

Mozambik


Wielką zaletą tego ośrodka jest jego położenie, jedynie 2 godziny drogi od Maputo i 5 minut drogi od wejścia Crocodile Kruger. Wszystko jest dobrze zorganizowane. Bardzo ładne baseny idealne do wypoczynku po dniu pełnym zabaw. Nie jest to jednak ośrodek, w którym można poczuć doskonale przyrodę. Przeznaczony jest on dla osób oczekujących lepszego standardu.

Wielką zaletą tego ośrodka jest jego położenie, jedynie 2 godziny drogi od Maputo i 5 minut drogi od wejścia Crocodile Kruger. Wszystko jest dobrze zorganizowane. Bardzo ładne baseny idealne do wypoczynku po dniu pełnym zabaw. Nie jest to jednak ośrodek, w którym można poczuć doskonale przyrodę. Przeznaczony jest on dla osób oczekujących lepszego standardu.


Położenie

Pomiędzy Nelspruit a granicą między Republiką Południowej Afryki a Mozambikiem, 50 km od Nelspruit i 150 km od Maputo (ok. 2 godzin jazdy w tym przekroczenie granicy). Najbliższe lotnisko to Nelspruit (KMIA), 1,5 godziny drogi. Ośrodek położony jest po prawej stronie Parku Krugera. Pokoje zwrócone są w stronę Crocodile River (południowa granica Parku), więc często można podziwiać zwierzęta z okien pokoju, lub z jednego z tarasów.


Wyposażenie

Duży luksusowy ośrodek z 74 pokojami. Znajduje się tu kilka basenów i 2 restauracje i jedna z azjatyckimi potrawami. Wejście do parku znajduje się 5 minut drogi od ośrodka. Pokoje wyposażone są w telefony. Wyżywienie Do dyspozycji są 2 restauracje, jedna z daniami kuchni południowo- afrykańskiej. Potrawy serwowane są zarówno z karty jak i z bufetu. W ośrodku można płacić kartami kredytowymi.
Cena na zapytanie
Nurkowanie

Mozambik oferuje jedne z najlepszych miejsc nurkowych w południowej Afryce. Miejsca nie są zatłoczone a morskie życie bardzo bogate i różnorodne. Można tu spotkać m. In. Manaty, rekiny wielorybie i żółwie. Warunki porównywalne są do tych na Karaibach i Wielkiej Rafie. Temperatura wody wynosi od 22ºC w zimie do 31ºC latem, a widoczność sięga od 5 do 35 metrów. W Ponto do Ouro jest 5 miejsc nurkowych. Można tu spotkać rekiny młoty i barakudy. Na wyspie Benguerra znajduje się rafa chroniąca wąski kanał między Bazaruto i Benguerrs z wieloma wspaniałymi miejscami nurkowymi. Znajdują się tu liczne miękkie i twarde korale, rybki rafowe, snappery.Kraj i ludzie

Mozambik położony jest w południowej Afryce, od wschodu graniczy z Oceanem Indyjskim, od południa z Republiką Południowej Afryki i Suazi od zachodu z Zimbabwe, Zambią, Malawi i Tanzanią od północy. Przez kraj przechodzi równoleżnik Koziorożca. Wybrzeże rozciąga się na długość 2600 km. Ludność to ok. 18 milionów osób w tym 16 różnych grup etnicznych. Religia: 40% chrześcijan (głównie na południu) 20% islam (na północnym wybrzeżu) 40% lokalne wierzenia


Pogoda i klimat

Klimat: Klimat jest ciepły przez cały rok, ale istnieje podział na dwie pory roku: suchą od kwietnia do listopada i deszczową od grudnia do marca. Temperatura waha się od 24º do 27º C podczas pory suchej i ok. 27º do 31º C podczas pory deszczowej. Opady wynoszą ok. 800mm/na rok. Nawet podczas pory deszczowej dni pozostają słoneczne. Burze przechodzą dosyć szybko. Mogą się zdarzyć porywiste wiatry w grudniu i styczniu. Temperatura wody: w styczniu 29º, kwietniu 27º, w lipcu 20-22º, w październiku 26º C.


Wjazd

Wizy są obowiązkowe i kosztują ok. 30 USD. Można je załatwić w Ambasadzie przed wyjazdem lub na lotnisku. Polecamy jednak zająć się tym jeszcze przed wyjazdem, gdyż na lotnisku czas oczekiwania może być znaczny.


Język

Językiem oficjalnym jest portugalski. Jest tu wiele lokalnych dialektów. Rzadko mówi się po angielsku lub francusku.


Waluta

Oficjalną walutą jest metical. Dolary i Euro można wymienić w bankach lub części sklepów. Korzystanie z karty kredytowej nie stanowi problemu. W Inhambane znajdują się 3 banki. Karty Maestro, Visa i MasterCard są akceptowane. Z bankomatu można pobrać za jednym razem maksymalnie 100 EUR dlatego zaleca się zabranie gotówki.


Wyjzad

Opłaty wyjazdowe z Inhambane do Johannesburga 20 USD z Inhambane do Joburg przez Maputo 15 USD.


Zdrowie

Ryzyko malarii występuje przez cały rok, należy stosować kuracje antymalaryczne. Poleca się spanie w moskitierze. Woda nie wszędzie jest zdatna do picia więc należy korzystać z mineralnej.


Prąd

Prąd ma 220 V, kontakty są takie same jak w Europie.

22 213 18 31