Najlepsze nurkowania

Werner Lau - Aldiana (Cypr)

Europa


Werner Lau to gwarancja nurkowania z profesjonalistami w komfortowej i przyjaznej atmosferze. Ze względu na słabe prądy Cypr to świetne miejsce na pierwsze nury dla początkujących nurków oraz dla pasjonatów nurkowań wrakowych na jednym z największych wraków Morza Śródziemnego, Zenobii.


Opis

Centrum nurkowe położone jest w hotelu Aldiana Cyprus, pomiędzy miejscowościami Limassol i Larnaca, na południowo-wschodnim wybrzeżu Cypru. Baza leży bezpośrednio przy plaży. Zaledwie 4 km dalej leży wioska Alaminos.

 

Centrum jest wyposażone, jak wszystkie bazy Werner Lau, tak, by spełnić specjalne wymagania i życzenia nurków. W bazie dostępny jest sprzęt Scubapro: 60 jacketów, 30 automatów, 100 zestawów masek, płetw i fajek, 50 długich pianek 7 mm, 30 komputerów nurkowych i 10 latarek. Na wyposażeniu jest także 100 stalowych butli (5l, 8l, 10l, 12l i 15l z zaworami DIN i INT). Nitrox jest dostępny bezpłatnie dla osób posiadających certyfikaty.

 

Sprzęt nurków przechowywany jest w skrzyniach w centrum, a jego transportem na miejsce nurkowe zajmuje się załoga bazy.

 

Łodzie wyposażone są w tlen i apteczki pierwszej pomocy, a także w radio. Najbliższa komora dekompresyjna znajduje się w Larnace oddalonej o około 25 km.

 

Baza oferuje darmowy transfer z hoteli położonych w promieniu 20 km od Aldiana Cyprus - odbiera z hotelu Divine Coast oraz wiosek Mazotos, Alaminos i Anafotida.


Nurkowanie

Bezpośrednio przy bazie znajduje się rafa przybrzeżna. Jej głębokość to 3-8 m - świetnie więc nadaje się na nurkowania nocne i na stawianie pierwszych kroków nurkowych.

 

Dzięki osłoniętemu położeniu oraz skalistemu dnu morskiemu, widoczność sięga tu zazwyczaj 20 do 40 metrów.  Temperatura wody waha się pomiędzy 18 a 26°C od maja do lipca oraz od 26 do 28°C w sierpniu i wrześniu, a od października do grudnia spada od 24 do 17°C.

 

Baza Werner Lau oferuje wyprawy na nurkowanie na wraku Zenobia oraz na północnym Cyprze.

 

Wypłynięcia łodzią, w zależności od odległości od miejsca nurkowego, rozpoczynająsię o 8.30 lub 9.00 rano. Wszystkie lokalne miejsca położone są w odległości do 30 minut drogi łodzią. W pobliżu słynnego wraku Zenobia znajduje się Park Narodowy Cap Greco - położony 1,5 h drogi samochodem, a także północny Cypr - 2 godziny jazdy samochodem.

 

Wyprawy na Cypr Północny zaczynają się o 7 rano.


Miejsca nurkowe

Cypr zyskał popularność nurkową dzięki największemu chyba wrakowi Morza Śródziemnego - Zenobii, która zatonęła tutaj w roku 1980.Zenobia to Szwedzki transportowiec o imponującej długości 176 metrów. W 1980 r. załadowany w pełni statek wyruszył w swój pierwszy rejs do Syrii, jednak zatonął zaledwie 1400 m od zatoki Larnaca. Zenobia jest największym wrakiem Morza Śródziemnego i jest jednym z 10 najlepszych do nurkowania wraków na świecie.

 

Miejsca nurkowe Cypru niemal pozbawione są prądów, nadają się więc także dla początkujących nurków.


Naszym zdaniem

Werner Lau to gwarancja nurkowania z profesjonalistami w komfortowej i przyjaznej atmosferze. Ze względu na słabe prądy Cypr to świetne miejsce na pierwsze nury dla początkujących nurków oraz dla pasjonatów nurkowań wrakowych na jednym z największych wraków Morza Śródziemnego, Zenobii.


Cena od: 992 PLN

(pakiet 6 nurkowań z własnym sprzętem)Cena od osoby w sezonie 2017
1 nurkowanie z własnym sprzętem198 PLN
6 nurkowań z własnym sprzętem992 PLN
1 nurkowanie z wypożyczonym sprzętem274 PLN
6 nurkowań z wypożyczonym sprzętem1370 PLN
Kurs IAC / SSI / PADI Open Water Course1985 PLN
Kurs IAC / SSI Advanced Adventurer / PADI Advanced Course1796 PLN
Kurs Nitrox964 PLN

nitrox dla certyfikowanych nurków gratis

Dodatkowe opłaty, płatne na miejscu:
opłata certyfikacyjna (40 EUR)189 PLN
22 213 18 31
od 992 PLN