Najlepsze nurkowania

Werner Lau - Fuerteventura

Europa - Wyspy Kanaryjskie


Werner Lau to  gwarancja nurkowania z profesjonalistami, natomiast Fuerteventura to jeden z najpopularniejszych kierunków nurkowych wśród Polaków.


Opis

Centrum nurkowe położone jest w hotelu Aldiana Fuerteventura, tuż przy brzegu Oceanu Atlantyckiego na półwyspie Janida nieopodal niewielkiej wioski Morro Jable.

 

Centrum jest wyposażone, jak wszystkie bazy Werner Lau, tak, by spełnić specjalne wymagania i życzenia nurków. W bazie dostępny jest sprzęt Scubapro: 60 jacketów, 30 automatów, 100 zestawów masek, płetw i fajek, 50 długich pianek 5 mm, 30 komputerów nurkowych, 10 latarek, a także 3 podwodne aparaty fotograficzne. Na wyposażeniu jest także 100 stalowych butli (12l z zaworami DIN i INT). Nitrox jest dostępny bezpłatnie dla osób posiadających certyfikaty.

 

Sprzęt nurków przechowywany jest w skrzyniach w centrum, a jego transportem na miejsce nurkowe zajmuje się załoga bazy.


Nurkowanie

Nurkowanie na Fuerteventurze oznacza ławice dużych i małych ryb, barakud, makrel i tuńczyków. Występują tu także graniki, aniołowate (angel sharks), raje, mątwy, delfny, a nawet manty i rekiny wielorybie. Krajobraz stanowi głównie skaliste podłoże, rafy, nawisy skalne, jaskinie i groty - spotyka się tu mureny i conga, organizmy makro, ukwiały i wiele, wiele więcej. Latem można nawet nurkować z waleniami.

 

Temperatura wody waha się tu między 18 a 23°C, a widoczność sięga do 50 metrów, co sprawia, że Fuerteventura jest bardzo popularnym kierunkiem nurkowym. Na Fuerteventurze znajduje się wiele fascynujących miejsc nurkowych doskonałych zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych nurków, a nawet podwodnych fotografów.

 

Szczególne bogactwo ryb znajdziecie na południu Fuerteventury, na Morro Jable. Całkiem wyjątkowe jest miejsce Moray eel Reef - nurkowie znajdują tu wszystko, czego tylko zapragną.


Miejsca nurkowe

Bezpośrednio przy bazie znajduje się rafa przybrzeżna. Jej głębokość to 3-8 m - świetnie więc nadaje się na nurkowania nocne i na stawianie pierwszych kroków nurkowych.

 

Całodzienne wypłynięcia organizowane są z przestronnych, nowoczesnych zodiaków dostosowanych do potrzeb nurkowych. Łodzie odpływają bezpośrednio z plaży przy centrum nurkowym lub z przystani (zapewniony transfer samochodem).

 

Baza oferuje transfery na nurkowania z pobliskich hoteli. Podczas całodniowego wypłynięcia nurkuje się 2 razy. Baza oferuje także nurkowania nocne i nitrox.

 

Wypłynięcia łodzią, w zależności od odległości od miejsca nurkowego, rozpoczynająsię o 8.30 lub 9.00 rano. Wszystkie lokalne miejsca położone są w odległości do 30 minut drogi łodzią. Wyjątkiem jest "Salinas", położone na południe od lotniska. Miejsce to uważane jest za jedno z najpiękniejszych miejsc nurkowych Fuerteventury. Dopłynięcie tutaj zajmuje około 50 minut.


Naszym zdaniem

Werner Lau to  gwarancja nurkowania z profesjonalistami, natomiast Fuerteventura to jeden z najpopularniejszych kierunków nurkowych wśród Polaków.


Cena od: 898 PLN

(pakiet 6 nurkowań z własnym sprzętem )Ceny od osoby sezon 2017
1 nurkowanie z własnym sprzętem*180 PLN
6 nurkowań z własnym sprzętem*898 PLN
1 nurkowanie z wypożyczonym sprzętem**260 PLN
6 nurkowań z wypożyczonym sprzętem**1276 PLN

* baza zapewnia butlę z powietrzem i balast + pas balastowy

** wypożyczenie kompletnego sprzętu (maska, fajka, płetwy, buty, pianka, automat, jacket, butla, balast, pas balastowy) poza komputerem i bojką powierzchniową

* wszystkie nurkowania z własnym sprzętem obejmują butlę, balast i pas balastowy

**nurkowania z wypożyczonym sprzętem nie obejmują komputera nurkowego i boi
Kurs OWD (IAC)1867 PLN
Kurs Advanced (IAC)1607 PLN
Kurs Nitrox898 PLN

nitrox dla certyfikowanych nurków gratis

Powiązane ofertyHotele

Sentido Buganvilla

Europa - Wyspy Kanaryjskie

Komfortowy hotel z pięknym widokiem na ocean i szeroką piaszczystą plażę w Jandii – to idealne miejsce na aktywny wypoczynek dla całej rodziny.

Barcelo Jandia Playa

Europa - Wyspy Kanaryjskie

Zadbane ogrody, mnóstwo propozycji na spędzenie czasu, świetne animacje i międzynarodowa atmosfera gwarantują wspaniały wypoczynek. Pełen profesjonalizm i znajomość tego, co turyści lubią najbardziej.

Barcelo Jandia Mar

Europa - Wyspy Kanaryjskie

Znakomita wakacyjna atmosfera, lubiany za dobry serwis i dobrą kuchnię w ramach all inclusive. Do dyspozycji dwa duże baseny, brodziki dla dzieci, miniklub, kilka barów, restauracje i przyjemne centrum wellness z krytym basenem.

22 213 18 31
od 898 PLN