Najlepsze nurkowania

BAHAMY - Oko Tygrysa | Wyprawa z Polakami

Bahamy | 28.02.2019 - 07.03.2019


0 WOLNYCH MIEJSC

Idealny wybór dla miłośników rekinów tygrysich, rekinów młotów oraz żarłaczy tępogłowych. Wyprawa odbywa się na pokładzie wygodnego statku, dzięki czemu odwiedzisz wiele różnych i odległych od siebie miejsc w północnej części Bahamów. 


Opis

Wyprawa 8 dni / 7 nocy

28.02 - 07.03.2019

0 miejsce wolne zapisy na  biuro@nurkowania.pl 

 

 

Zapraszamy na wyjątkowy rejs po Bahamach podczas, którego zanurkujesz z jednym z najpiękniejszych gatunków rekina - Rekinem Tygrysim oraz z Rekinami Młotami a także z byczym Rekinem Tępogłowym. 

 

Bahamy to idealny kierunek na relaksujący rejs nurkowy z zatykającymi dech w piersi nurkowaniami.  Są położone zaledwie 90km od wybrzeży Florydy i składają się z blisko 2500  maleńkich piaszczystych wysepek i 700 wysp tworzących liczne miejsca nurkowe. Ten niebieski karaibski klejnot jest przepełniony morskim życiem. Podczas rejsu nurkowego będziesz miał okazję  napotkać wiele gatunków żółwi, raj, koników morskich, delfinów i przede wszystkim licznych rekinów. To one są gwiazdami tych mórz.

Nurkowania na Bahamach są stosunkowo płytkie więc gdzie to tylko możliwe prowadzona jest polityka „open pool diving policy” oznaczająca, że możesz wykonać wielokrotne nurkowania w ciągu dnia pomiędzy 08.00 AM a 22.00 PM.

  

TOP MIEJSCA NURKOWE

Miejsca nurkowe podczas rejsów różnią się między sobą i są to nurkowania z rekinami na piaszczystym dnie ale także z rekinami na typowych rafach. Prądy nie są zbyt często spotykane podczas nurkowań na Bahamach jednak zalecane jest aby nurkowie  posiadali już pewne doświadczenie aby zapewnić maksymalną dawkę radości z nurkowania, w szczególności w miejscach z dziką przyrodą i zwierzętami. 

Na Bahamach należy spodziewać się tropikalnego klimatu z temperaturami wahającymi się od 25'C do 32'C na przestrzeni roku, z nieznacznie ochładzającymi się wieczorami. Temperatury wody w styczniu rozpoczynają się od 22'C do 28'C w sierpniu. Większość nurków czuje się komfortowo w mokrych skafanandrach / długich piankach o grubości 3 - 5mm.

 

Tiger Beach

Tiger Beach położona jest w pewnej odległości od zachodniego krańca wyspy Grand Bahama i jest najlepszym spotem na nurkowanie z rekinem tygrysim oraz cytrynami (lemon shark). Spotyka się je na płytkich, piaszczystych miejscach na głębokości 6-7m. Jest to wspaniała okazja dla fotografów podwodnych . Okazjonalnie pojawiają się tu rekiny młoty, nurse sharki, a także bull sharki ( rekiny tępogłowe).


Fish Tales
Kolejne wspaniałe miejsce gdzie można spotkań rekiny: lemon shark (cytryny), karaibskie rafowe (Carribbean reef shark), nurse sharki oraz tygrysie (tiger shark). Miejsce to jest położone bardzo blisko Tiger Beach ale trochę głębiej.

Lighthouse
Na zachodnim krańcu Grand Bahama znajduje się znakomite miejsce na spotkanie z rekinami. Spotkać tu można hammerheady (rekiny młoty), tiger shark (tygrysie rekiny), lemon shark (cytryny), a także bull shark (tępogłowe) pojawiają się jako patrolujący przybysze.

Sugar Wreck
Jest to wrak stalowego jachtu o długości 110m, który zatonął około 100 lat temu transportując melasę. Obecnie zamieszkany jest przez zielone mureny i ogromne ławice snapperów, żółwie karetta (loggerhead turtle), ośmiornice oraz nurse sharki. Ponieważ zatonął on na płyciźnie sięgającej 6m miejsce to daje dużo czasu na eksplorację statku.

Bimini Islands
Wyspy Bimini są najbardziej wysuniętą na zachód grupą wysp należących do Bahamów. Położone są one na skraju podwodnego klifu opadającego na setki metrów w dół błękitu. Miejsce to znane jest spotkanie z rekinami młotami (hammerheads) i rekinami tępogłowymi (bull shark) w okresie styczeń – marzec. Bimini Road (ściana) opadająca na więcej niż 1300m w głąb morza. Wielu twierdzi, iż stanowi ona część „Zaginionego Miasta Atlantydy”. Znajduje się tu kilka wraków między innymi hiszpański galeon i zatopiony podczas II Wojny Światowej frachtowiec, które leżą na płyciznach południowego Bimini oraz North Cat cay.

WAŻNE: Flota Master nie praktykuje karmienia rekinów z ręki. W zamian oferuje nęcenie i wabienie rekinów do łodzi w postaci kosza ryb zawieszonego w wodzie i przyczepionego do jachtu, rozpuszczającego nęcący zapach dla rekinów.

Każdy gość statku odpowiada za własny profil nurkowania oraz posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia nurkowego dla wykonywanych przez niego nurkowań. Wymagane jest aby każdy nurek przestrzegał zasad nurkowania w ramach posiadanych uprawnień, stosował się do pomiarów i zaleceń swojego komputera nurkowego oraz przestrzeganie przystanku dekompresyjnych gdzie tylko to możliwe.

  

NURKOWANIE

Zwykle w trakcie 7 dniowego rejsu wykonywanych jest 18 do 20 nurkowań, natomiast w trakcie 10 dniowego rejsu możliwych jest nawet 30 nurkowań. 

Typowy dzień nurkowy to nawet 4 nurkowania, jednak ostatnie nurkowanie może zostać zamienione na nurkowanie nocne w zależności od miejsca kotwiczenia jachtu.  

Rozkład dnia podczas rejsu na Bahamas Master wygląda następująco:

- lekkie śniadanie, briefing
- 1. nurkowanie
- pełne śniadanie
- czas na relaks, briefing
- 2. nurkowanie
- lunch
- czas na relaks, briefing
- 3. nurkowanie
- przekąski
- czas na relaks, briefing
- 4. nurkowanie (tam gdzie to możliwe)
- kolacja

  

JACHT: BAHAMAS MASTER

Na jachcie znajduje się wspólna przestrzeń do relaksu na górnym oraz na głównym pokładzie. Na głównym pokładzie  znajduje się wewnętrzna loża  z wygodnymi siedzeniami i sofami oraz sprzętem TV/DVD. Na górnym pokładzie znajduje się przestrzenny, zewnętrzny bar oraz miejsce wspólnych posiłków oraz pokład słoneczny.

Sprzęt nurkowy przechowywany jest na tyłach głównego pokładu. Każdy z gości posiada przydzielone miejsce, w którym będzie mógł przez cały okres trwania rejsu przygotowywać oraz przechowywać swój sprzęt. Do dyspozycji są kuwety oraz schowki na maski, płetwy i inne osobiste rzeczy. Na środku pokładu nurkowego znajduje się duży stół fotograficzny. Wykorzystywany jest on również do przygotowywania sprzętu nurkowego przed nurkowaniem. Znajdziesz tutaj również przygotowane kuwety z wodą do przepłukiwania sprzętu po nurkowaniu.

Jacht posiada 8 dwuosobowych kabin w trzech standardach.

Kabina Deluxe - Statek posiada dwie kabiny w tym standardzie. Znajdują się one na górnym pokładzie z przodu jachtu. Posiadają podwójne łóżko oraz własną łazienkę.

Kabina Premier - Statek posiada dwie kabiny w tym standardzie. Znajdują się one na dolnym pokładzie. Posiadają dwa osobne łóżka oraz własną łazienkę. 

Kabina Standard - Statek posiada cztery kabiny w tym standardzie. Znajdują się one na dolnym pokładzie. Współdzielą dwie łazienki z podgrzewaną wodą w prysznicu.

    

 


Naszym zdaniem

0 WOLNYCH MIEJSC

Idealny wybór dla miłośników rekinów tygrysich, rekinów młotów oraz żarłaczy tępogłowych. Wyprawa odbywa się na pokładzie wygodnego statku, dzięki czemu odwiedzisz wiele różnych i odległych od siebie miejsc w północnej części Bahamów. 


Cena od: 12988 PLN

(rejs 7 dni, kabina dwuosobowa z łazienką i klimatyzacją, pełne wyżywienie, nurkowanie)0 WOLNE MIEJSCE (KABINA STANDARD)

TERMIN WYPRAWY: 28.02 - 07.03.2019

Cena rejsu za osobę:
Kabina standardowa12988 PLN
Kabina deluxe16347 PLN
Przelot Warszawa - Freeport - Warszawa (wymagana wiza USA) - Przelot możesz zakupić samodzielnie albo skorzystać z naszej pomocy. Bilety wyceniamy w momencie rezerwacji. 3900 PLN

Cena zawiera: zakwaterowanie w dwuosobowej kabinie, pełne wyżywienie (śniadania, obiady, kolacje), nurkowanie (butla, balast, przewodnik).

Cena nie zawiera: przelotu, opłata wylotowa 18 BSD/os. opłat parkowych 100 USD, transferów pomiędzy Bahamas Master - lotniskiem Freport / hotelem Freeport, Nitrox 100 -150 USD / roundtrip , napoje alkoholowe, wypożyczenie sprzętu nurkowego, napiwki,ubezpieczenia turystycznego i/lub nurkowego, dodatkowych wycieczek np. :

DODATKOWE ATRAKCJE:
pływanie ze świniami - Exumas1276 PLN
safari jeepem na Grand Bahama439 PLN
Park Narodowy Lucayan & Wycieczka Kajakami 439 PLN
Offroad ATV, Ogród Tropikalny & Beach Break439 PLN

Ceny dodatkowych atrakcji i dopłat aktualna na 2017r. do 2019 r. mogą ulec zmianie.
REZERWACJA

Rezerwacja jest równoznaczna z wpłata wymaganych depozytów zgodnie z poniższych terminarzem.

1. Blokada miejsca w momencie rezerwacji

kabina deluxe 730 USD
kabina standardowa 580 USD

2. II rata w wysokości 50% ceny rejsu płatna na 6 miesięcy przed rozpoczęciem rejsu tj. do 28.08.2018

kabina deluxe 1825 USD
kabina standardowa 1450 USD

3. III rata - ostatnia w wysokości 30% ceny rejsu płatna na 3 miesiące przed rozpoczęciem rejsu tj. do 28.11.2018

kabina deluxe 1095 USD
kabina standardowa 870 USD

Rozliczenia umów następują wg. kursu dolara. Akceptujemy płatności w złotówkach lub w walucie.

Konto do wpłat w złotówkach Najlepsze Nurkowania: 29 1140 2017 0000 4802 0529 1960

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Zachęcamy do wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji. Składka wynosi 3% ceny rejsu i płatna jest w momencie rezerwacji tj. wpłaty pierwszego depozytu.
kabina deluxe490 PLN
kabina standardowa390 PLN
Nurkowanie

Bahamy to archipelag ponad 700 wysp, na zachodnim Oceanie Atlantyckim, które oferują wszystko, czego tylko może zapragnąć nurek – niezbadane, bogate rafy koralowe, pionowe ściany skalne, wraki, tunele, jaskinie i podwodne studnie – Blue Holes. Wody są bardzo przejrzyste i oferują widoczność do 30 metrów, co pozwala podziwiać bujne rafy koralowe i urozmaicone życie morskie. Subtropikalny klimat zapewnia około 340 słonecznych dni w roku. Warunki do nurkowania są sprzyjające przez cały rok.

 

Fauna morska

Wśród bogactwa przedstawicieli morskiej fauny, prawie wszyscy nurkowie znajdą to, czego można oczekiwać po Bahamach. Przeważają Grupery – lokalne ryby występujące na Bahamach. Kiedy te podążają na tarło, zbierają się w ławicach liczących nawet setki tysięcy. Kilka razy w roku można doświadczyć także czegoś, co określane jest „marszem langusty”. Nurkowie maja też spore szanse zobaczyć małże, nagoskrzelne, delfiny, rekiny rafowe i żółwie morskie.

Zalecane uprawnienia nurkowe : Deep Diver, Enriched Air Diver, Wreck Diver, Cavern Diver

 

Nurkowanie w Nassau i Paradise Island

 

Jeśli szukasz doskonałych, przejrzystych miejsc nurkowych Nassau i Paradise Island będą doskonałym wyborem. Tutaj znajdziesz krystalicznie czyste, ciepłe wody,a w nich załamania skalne, które znajdują się bardzo blisko brzegu. Doświadczysz tu wszystkich rodzajów nurkowania – podwodnych studni i jaskiń, wraków historycznych a także odkryjesz niesamowite rafy, nurkowanie ścienne, doskonałe zarówno dla początkujących i doświadczonych nurków.

 

Nurkowanie z Rekinami

 

Najlepsze czego możesz doświadczyć nurkując z brzegu to karmienie rekinów. Jeśli kiedykolwiek chciałeś przeżyć niezapomniane nurkowania z niemal trzymetrowymi rekinami, Nassau jest najlepszym miejscem do realizacji tego przedsięwzięcia. Rozróżniamy dwa rodzaje nurkowań z rekinami - pierwsze to obserwacja karmienia rekinów z bezpiecznej odległości, drugie zaś to nurkowanie na ok. 16 metrów i obcowanie z nimi na wyciągnięcie ręki! Nurkowie wraz z instruktorem tworzą krąg wokół którego zbierają się rekiny pływając z nimi płetwa w płetwę.

 

Duże zwierzęta morskie

 

Bahamy słyną z różnorodności dużych zwierząt morskich - nie ma lepszych okazji by w jednym miejscu zobaczyć kilka gatunków rekinów, delfiny, żółwie morskie czy też manty.

 

 

Cat Island i Gray Excuma Cay

 

Nurkowie jaskiniowi odnajdą swoje Eldorado w takich miejscach jak Mermaid’s HoleBlue Holes przy Wielkiej Bahamie, czy przy Cat Island. Na terytorium Bahamów znajduje się ok. 5% raf koralowych świata. Spotkania z delfinami i rekinami są prawie pewne. Na Walker's Cay można wziąć udział w karmieniu rekinów, zaś na Little Bahama Bank spotkać dziko żyjące delfiny.

 

Miejsca nurkowe dostępne z łodzi

 

Mimo ogólnej dostępności miejsc nurkowych z brzegu, niektóre podwodne atrakcje Bahamów można doświadczyć tylko podczas nurkowego safari. Spoty nurkowe w okolicach wyspy Long Island, czy wraki takie jak Austin Smith Wreck są niedostępne bezpośrednio z brzegu. Nurkowie chcący obejrzeć wraki kutrów lub samolotów moga rozpoznać miejsca które znają już z sal kinowych. Nazywane "podwodnym Hollywood" spoty odwiedzane są niemal od początku światowej kinematografii - pierwszy podwodny film z 1915 roku realizowano właśnie w tych miejscach.

 

Bahama's SharksKraj i ludzie

Większość ludności Bahamów zamieszkuje wyspę New Providence. Posiadają najmłodszą wiekowo populację świata. Blisko 50% ludności nie przekroczyło 30 roku życia, a kolejnych 15% - 40 roku życia. Większość mieszkańców wyspy pracuje w branży turystycznej. Bahamczycy kochają wszystko to co wiąże się z wodami oceanu i są dumni ze swego wyspiarskiego pochodzenia. Bahamy stanowią “raj podatkowy” – nie obowiązują tu żadne formy podatków.Łodzie

Na Bahamach skorzystać można z wielu rejsów nurkowych, wyruszających niemal z każdego portu. Przykładowo łódź Caraib Dancer wypływająca co sobotę z portu w stolicy kraju - Nassau, oferuje siedmiodniowe rejsy nurkowe obejmujące niemal cały archipelag. 

 

Należąca do floty Aggresor łódź oferuje safari obejmujące niemal wszystkie miejsca nurkowe dostępne z łodzi. 

Trasą rozpoczynaną przez spot Cathedral na rafie Dog Rocks, poprzez ściany Pillar Wall, wrak Austin Smith, przepływamy przez wyspy Exuma, zataczając krąg przy Long Island by dopłynąć do Cat Island z najlepszymi miejscami dla nurków jaskiniowych. Rejs kończą nurkowania przy wyspie Eluthera, gdzie można podziwiać najwspanialsze rafy Cave Rock.


Programy

Poza stolicą Nassau większość Bahamów nie ma zbyt wiele do zaoferowania jeśli chodzi i wycieczki lądowe. Wartym odnotowania jest Resort Hotelowy Atlantis z ogromnym kasynem w środku. Najlepszym dla miłośników pieszych wycieczek rozwiązaniem będzie jednodniowa wycieczka na wyspę Exumas znajdującą się tylko godzinę drogi łodzią od Nassau. Z ciekawostek można spotkać tam wolno żyjące iguany. Dla zainteresowanych żeglugą morską ważnym miejscem do zwiedzania będzie z pewnością Muzeum Piractwa, które doskonale dokumentuje historię XVIII-wiecznych podbojów morskich.

Pogoda i klimat

Na Bahamach panuje klimat podrównikowy wilgotny oraz na w północnej części archipelagu klimat zwrotnikowy wilgotny.

Bahamy charakteryzują się dwiema porami roku - letnia wilgotna trwa od maja do listopada, a zimowa bezdeszczowa trwa od grudnia do kwietnia.

Temperatury powietrza zależna od pory roku:  zima i wiosna (od grudnia do maja): 18 - 25 ° C

Lato (czerwiec-sierpień): 24 - 33 ° C

Średnia roczna suma opadów atmosferycznych wynosi 1120 mm. Często występują cyklony tropikalne. 


Wjazd

Obywateli polskich obowiązują wizy. Paszport musi być ważny co najmniej przez 6 miesięcy od daty wjazdu. Konieczne może być również okazanie biletu powrotnego lub umożliwiającego dalszą podróż do innego kraju oraz środków finansowych na pokrycie kosztów pobytu. Przy wyjeździe pobierana jest opłata wyjazdowa w wysokości 15 dolarów.


Język

Językiem urzędowym na Bahamach jest język angielski.


Waluta

Walutą na Bahamach jest dolar bahamski, który dzieli się na 100 centów. 1 dolar bahamski równy jest 1 dolarowi amerykańskiemu (kurs stały). Dolar amerykański akceptowany jest również jako środek płatniczy.


Wyjzad

Przy wyjeździe pobierana jest opłata wyjazdowa w wysokości 15 dolarów.


Zdrowie

Szczepienia nie są wymagane; opieka medyczna jest na niezłym poziomie, choć na odległych wysepkach może być trudno dostępna. Z uwagi na tropikalny klimat konieczna jest właściwa ochrona przed słońcem.


Prąd

Gniazdka elektryczne mają standard taki jak w USA, napięcie w nich wynosi 120 V.

22 213 18 31
od 12988 PLN