Najlepsze nurkowania



Najczęściej odwiedzane miejsca nurkowe podczas safari nurkowego w Egipcie


Miejsca nurkowe odwiedzane z Heaven Saphir

BIG HABILI

Na południowy- zachód od Small Habili leży „większy brat”. Ta długa na 300 metrów rafa porośnięta jest różnymi gatunkami korali i kończy się na głębokości 5, 7 metrów. Ponieważ prądy przebiegają z reguły w kierunku z północy na południe, na wschodnich i na zachodnim krańcu spotkać można różne gatunki rekinów (szare żarłacze, młoty) i manty. W płytkim obszarze (do 10 metrów) w południowej części spotkać można przy odrobinie szczęścia humphead parrotfish. W zachodniej części na głębokości od 30 do 50 metrów spotkać można gorgonie, które częściowo osiągają nawet wielkość ponad 2 metrów.

 

ELPHINSTONE

Długa na 700 metrów rafa Elphinstone leży na północ od Marsa Alam. Oferuje zapierające dech w piersiach nurkowania na ścianach z miękkimi koralami i dwoma podwodnymi płaskowyżami, gdzie spotkać można ogromne ilości rekinów.

 

EROUG EL RHADIR

Ta zewnętrzna rafa znajduje się 92 km na południowy- wschód od Ras Ghalib. Jej główna część sięga głębokości 200 metrów. Kształty tej rafy przypominają Dolomity. Jest tu bardzo dużo miękkich korali i są duże szanse na spotkanie żółwi i wielu gatunków ryb. Ze względu na częściowo silne prądy jest szansa na spotkanie dużych ryb, m.in. barakud, szarych rekinów rafowych, tuńczyków.

 

EROUG HEAVEN ONE

Ta rafa, leży około 190 km na południowy- wschód od Ras Ghalib, składa się z wielu pojedynczych bloków. Na zewnętrznych stronach (maksymalna głębokość 30 metrów) rosną miękkie korale w każdym kolorze i wielkości. Im bardziej się człowiek zagłębia w rafę (od 5 do 18 metrów) zanikają korale miękkie i pojawiają się twarde. Bloki rafy tworzą przejścia i małe dziury gdzie spotkać można ławice ryb i pola anemonów. Przy odrobinie szczęścia spotkać można małe białe żarłacze, które chowają się w różnych dziurach.

 

GOTA SATAIA

Na południowy wschód od Ras Ghalib, po ok. 183 km znajduje się najpiękniejszy ogród kamiennych korali na Morzu Czerwonym- Gota Sataia. Maksymalna głębokość to 25 metrów. Można tu podziwiać korale w najprzeróżniejszych kolorach i wielkościach. Pełno tu także różnych gatunków ryb.

 

ROCKY ISLANDS

Na południowy- wschód od Zabargad znajduje się długa na 400 metrów skalna płaszczyzna. Ze względu na wiatry północna strona nie jest za bardzo porośnięta. Południowa strona oferuje rafę na głęboko0ści 20-25 metrów wspaniale porośniętą koralami z dużym bogactwem ryb. Dużo tu także skalnych nawisów i dziur, gdzie występują czarne korale i gorgonie. Po zachodniej stronie spotkać można manty.

 

SHAAB MAKSOUR

Shaab Maksour oferuje kolejne nurkowanie na ścianach, lub nurkowanie w El Malahi z dużą ilością tunelów, jaskiń i przepływów.

 

SMALL HABILI

Ta rafa leży ok. 320 km na południowy- wschód od Ras Ghalib. Mimo ograniczonej wielkości, jej opłynięcie trwa około 20 minut, należy do jednego z najpiękniejszych miejsc na St. John’s. Ściana opada na ok. 30 metrów. Dach rafy leży całkowicie pod wodą na głębokości od 5 do 8 metrów i jest idealny do nurkowań. Pełno tu miękkich korali. Poza tym spotkać można szkółki barakud, tuńczyki, rekiny (młoty, szare żarłacze) a nawet manty.

WAHED

W pobliżu Big Habili znajduje się lekko owalna rafa, którą opłynąć można w 45 minut. Przy powierzchni znajduje się na niej wiele miękkich korali w różnych kolorach, również czarne korale. Na głębokości od 20 do 50 metrów znajdują się różne gorgonie. Dzięki północnym prądom we wschodniej i zachodniej części spotkać można duże ryby.

 

ZABARGAD

Trójkątna wyspa, której wierzchołek wystaje 235 metrów nad poziomem morza leży 46 km na południowy- wschód od Ras Banas. Znajdują się tu bloki korali tworzące różne nawisy i jaskinie. Występuje bogactwo gatunków ryb (mureny, płaszczki, crocodile fish), ale także kalmary, ślimaki nagoskrzelne. Po wschodniej stronie wyspy znajduje się ogród koralowy, zaś na zachodniej dobrze zachowany wrak frachtowca.

 

Przykładowa trasa rejsu Rocky Island - Zabargad - St. John's (z/do Ras Ghalib)

Dzień 1: początek rejsu Dzień 2: check dibe w Abou Dabab, 1, 2 nurkowania na rafie Elphinstone, przejazd na Rocky Islands, Zabargad Dzień 3: Rocky Island / Zabargad Dzień 4: Rocky Island / Zabargad. St. John’s Dzień 5: St. John’s, przejazd do Sataia Dzień 6: Shaab Masur, Gota Sataia, Shaab Osam, Shaab Heaven One, Shaab Claudio itd. I przejazd do Gezira Dahara Dzień 7: Shaab Sharm, Eroug El Rhadir itd. Rafa Elphinstone powrót do Ras Ghalib ok. 16.00 Dzień 8: koniec rejsu

 

Przykładowa trasa rejsu St. John’s

Dzień 1: Przyjazd Dzień 2: Check dive w Abou Dabab, 1 lub dwa nurkowania na Elphinstone, nocą podróż w kierunku St. John’s Dzień 3: St. John’s Dzień 4: St. John’s podróż do Sataia Dzień 5 i 6: np. Shaab Masur, Gota Sataia, Shaab Osam, Shaab Heaven One, Shaab Claudio itd. Podróż do Gezira Dahara Dzień 7: Shaab Sharm, Erug Rhadir ewentualnie rafa Elphinstone i powrót do Ras Ghalib około 16.00 Dzień 8: koniec rejsu


Powiązane oferty



Rejsy

Emperor Elite

Egipt

Luksusowa łódź klasy Platinum.

Ramadan 3

Wygodna łódź oferująca duży wybór tras w niewygórowanej cenie.  Posiadająca duże doświadczenie w obsłudze polskich nurków.

Emperor Superior

Egipt

Luksusowa łódka o standardzie Gold Class 5*

Emperor Asmaa

Egipt

Built for travelers and divers, a motor yacht that can take 20 people in 10 double cabins with bathrooms. The cabins and lounge are fully air-conditioned. There is a large solar and diving platform here

Golden Dolphin

Egipt

Jest to dobry statek nurkowy z odpowiednim stosunkiem ceny do usługi.

Golden Dolphin II

Egipt

Świetny statek nurkowy oferujący rejsy do najlepszych miejsc nurkowych Morza Czerwonego w przystępnej cenie.

Golden Dolphin III

Egipt

Świetny statek nurkowy oferujący rejsy do najlepszych miejsc nurkowych Morza Czerwonego w przystępnej cenie. Oferta ta jest szczególnie interesująca dla nurków technicznych ze względu na dostępny trymiks.

Grand Sea Serpent

Egipt

Grand Sea Serpent to bardzo luksusowy statek. Jeśli chodzi o serwis, komfort i bezpieczeństwo jest jednym z najlepszych na całym Morzu Czerwonym.

Sea Serpent

Egipt

Ten luksusowy statek oferuje mimo swojego wieku dużo komfortu, a dzięki wspaniałemu pokładowi nurkowemu, łódź spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających nurków.

Cassiopeia

Egipt

Cassiopeia to wygodny, duży statek w przyjazną załogą.

Miss Nouran

Egipt

Miss Nouran to statek z wysokiej półki, który dzięki dobremu stosunkowi ceny do usługi może śmiało konkurować z innymi.

Blue Planet 1

Egipt

Dobra, średniej klasy łódka z idealnym stosunkiem ceny do usługi

Blue Pearl

Egipt

Flota Blue Planet Liveaboard oferuje łódź, którą trudno porównać z żadną inną. Oferuje wspaniały komfort i znakomitą obsługę.

Sea Serpent Serena

Nowa łódź w katalogu floty Serpent Fleet. Idealna dla osób ceniących sobie niewielkie grupy nurkowe. Łódź o podwyższonym standardzie. Wykonuje praktycznie wszystkie trasy z Hurghady oraz Port Ghalib obejmujące Północ Morza Czerwonego, cieśninę Tiran, południe St. Johns, Fury Shoals a także bardziej wymagające rejony jak Wyspy Brothers, Daedalus oraz Elphinstone.