Najlepsze nurkowaniaRelacja z Indonezji - Selayar Dive Resort


Opinia Thomasa:

Przyjazd

Najpierw samolot z Frankfurtu do Singapuru liniami Singapore Airlines, następnie lot z Singapuru do Denpasar tymi samymi liniami. Noc na Bali w hotelu Santika Beach Resort- duży pokój, basen, bogata oferta Spa w przystępnych cenach i urozmaicone śniadanie. Przelot z Bali do Makassar liniami Garuda, 4-godzinna przejażdżka autem z Makassar do Bira, przy okazji istnieje możliwość podziwiania krajobrazów i ludzi. Następnie bardzo przyjemna 2-godzinna podróż łodzią wzdłuż fantastycznego wybrzeża Selayar.

Selayar Dive Resort

Ośrodek położony jest na prywatnej plaży i ograniczony jest z prawej oraz z lewej strony stromym wybrzeżem. Wszystkie bungalowy położone są bezpośrednio na plaży z odpowiednim odstępem od siebie. Część z nich wyposażona jest w klimatyzację, wszystkie posiadają wentylator, lodówkę, otwartą łazienkę z ciepłą i zimną wodą, miejsce do przechowywania aparatów fotograficznych, wiele kontaktów, taras z widokiem na morze, leżaki i hamaki. Bungalowy sprzątane są dwa razy dziennie, codziennie dostarczane są świeże ręczniki. Ponieważ resort leży w oddaleniu od cywilizacji, komórki nie mają zasięgu, nie ma też dostępu do internetu (jednak kto potrzebuje tego w czasie urlopu), w szczególnych wypadkach skorzystać można z telefonu satelitarnego. Ponieważ w okolicy nie ma dróg, nie ma też hałasu charakterystycznego dla aut. Ośrodek oferowany jest z wyżywieniem FB, jedzenie jest smaczne, woda jest bezpłatna, opłacić należy jedynie napoje (1,20 EUR) o napoje alkoholowe (po dwóch tygodniach zapłaciliśmy w sumie 110 EUR). Przez 5 nocy towarzyszyły nam żółwie, które składały jaja na plaży.

Nurkowanie

Oferowane są 2 nurkowania z łodzi dziennie i nieograniczone, całodobowe nurkowania na rafie przybrzeżnej, do której można dostać się z pomostu. Grupy nurkowe nie są zbyt duże, ponieważ maksymalnie 16 osób (tyle mieści ośrodek) dzielonych jest na 2 grupy. Pory nurkowań różnią się w zależności od prądów i pływów. Nurkuje się zawsze na ścianach na wschodniej stronie, a na miejsce można dotrzeć w ciągu 10 minut. Ponieważ nurkowanie odbywa się na terenie Parku Narodowego, nie widać śladów uszkodzenia raf dynamitem i można tu spotkać wiele ryb, m.in. makrele, tuńczyki, barakudy, rekiny szare, white tip reef sharks, orlenie i wiele organizmów makro. Także korale są bardzo piękne/ Sprzęt donoszony jest na łódź przez załogę, składany i rozkładany przez nich. Nie ma tu nitroksu.

Podsumowanie

Selayar - zawsze chętnie znowu, byliśmy tu już drugi raz i na pewno wrócimy. Miejsce to odpowiednie jest dla każdego, kto chce spędzić urlop z dala od tłumów. Jeden z gości skomentował to po prostu: nurkowanie jak kiedyś, zanim jeszcze powstało PADI. Bardzo dziękujemy firmie Schoener Tauchen za świetne zorganizowanie wyjazdu oraz całej ekipie z Selayar za wspaniały urlop.

 

Thomas T.


Powiązane ofertyHotele

Selayar Dive Resort - Pulau Selayar

Indonezja - Sulawesi

Niemiecki ośrodek prowadzony przez Jeanette i Joachima położony w idyllicznej scenerii plaży i lasu równikowego. Wspaniałe miejsce do wypoczynku, wylegiwania się na słońcu.


Bazy nurkowe

Selayar Dive Center - Pulau Selayar

Indonezja - Sulawesi

Wspaniale prowadzona baza organizująca nurkowania do najlepszych miejsc nurkowych rejonu