Najlepsze nurkowaniaMiejsca nurkowe: Forgotten Islands (Indonezja)


Zapomniany archipelag na Morzu Banda

Forgotten Islands obejmują archipelag wysp o powierzchni ok 50 000 m2 (okalających Morze Banda od południa). Jak sama nazwa obszaru wskazuje niewiele wiadomo o tym rejonie. To co istotne to fakt, że przez większość roku morze jest dosyć wzburzone utrudniając do nich dostęp, przez to tutejsze rafy są  praktycznie dziewicze.  Rejsy organizowane są w tym rejonie w okresie od października do listopada oraz od kwietnia do maja.

Ze względu na znaczną odległość Forgotten Islands od stałego lądu, niewielkie zaludnienie i małe natężenie rybołóswtwa sprawiają, że podwodna akcja zwierząt jest praktycznie pewna. Rezultatem jest również przepiękna niezniszczona działalnością człowieka rafa tętniąca życiem, udekorowana ogromnymi wachlarzami gorgonii i gąbkami, monumentalnymi twardymi koralowcami ze zdumiewającą liczbą i różnorodnością ryb.

Forgotten Islands leżą w najbardziej odległej części Banda Sea i jak morze to znane jest z podwodnej akcji i dużej liczby dużych ryb tak i tutaj należy się spodziewać "dużych" wrażeń.  Najbardziej wyjątkowymi reprezentantami wód opływających Forgotten Islands są białe tuńczyki (dogtooth tuna) oraz mobule.  Na większości miejsc nurkowych spotyka się ogromne ławice fusilierów i tysiące balist czerwonozębych (redtootg triggerfish). 

Po drugiej stronie tabeli rozmiarów znajdują się mandaryny (mandarifish) oraz endemiczny gatunek Ambon Scorpionfish.

Dosyć częstymi gośćmi są tu również ssaki z rzędu waleni. Łodzie safaryjne często zgłaszają spotkania z delfinami długoszczękimi (spinner dolphin),  orkami, melonogłowami wielozębnymi (melonheaded whale), pilotami (pilot whale), płetwalami błękitnymi (blue whale) oraz humbakami (humpback whale). 

Możesz być pewien, że podczas rejsów Forgotten Island spotkasz się z bardzo dużymi gatunkami morskimi i niezwykle kolorowym życiem rafowym.

 

Forgotten Islands Exploration 2013 from Michael Bode on Vimeo.


Powiązane ofertyRejsy

Amira

Amira is a comfortable dive and cruise ship with very good service and friendly crew. For lovers of colorful and diverse Indonesian landscapes, the Amira cruise is an excellent choice.

Ambai

According to us, a great diving boat. It's comfortable, and at the same time climatic.

Tambora

Tambora jest pięknym statkiem nurkowym z doskonałą obsługą. Podczas rejsów pływa w wiele miejsc nurkowych Indonezji m.in. Raja Ampat, Banda Sea, Triton Bay, Komodo, Borneo. Na każdej trasie nurkuje się w najlepszych miejscach.

Indo Aggressor

Komfortowy statek nurkowy z dużą ilością miejsca, miłą załogą, bardzo dobrym jedzeniem i zachwycającą obsługą.