Najlepsze nurkowaniaPrzed podróżą


Oferta dla Singla (Podróżowanie samemu)

Organizując swój wyjazd samodzielnie i podróżując samotnie mogą się Państwo spotkać z dodatkowymi opłatami, często dramatycznie potrafią podnieść koszt wyjazdu. Nasza oferta umożliwia redukcję takich dodatkowych kosztów do minimum. Nasi partnerzy rozumieją potrzeby "singli" dlatego jesteśmy w stanie zaoferować Państwu najlepsze warunki cenowe. W przypadku rejsów na łodziach nurkowych możemy pomóc w znalezieniu współlokatora do kabiny.    

 

Oferta dla całej Rodziny   

Posiadanie rodziny nie oznacza końca nurkowych wakacji. Jeżeli miejsce i ośrodek są odpowiednio dobrane, każdy będzie miał udane wakacje. Dla niemowlaków i młodszych dzieci, często można wynająć opiekunkę, dzięki czemu rodzice będą mogli spokojnie nurkować. Kiedy dzieci dorosną mogą zacząć wdrażać się w nurkowanie:    

  • Już od 5. roku życia dzieci mogą poznać podwodny świat podczas pływania po powierzchni ze sprzętem nurkowym.
  • Dla dzieci powyżej 8 lat możemy zaproponować program Bubblemaker, który nauczy je oddychania po wodą.
  • Dzieci powyżej 10 lat mogą wziąć udział w Junior Scuba Diver lub Junior Open Water, co umożliwi całym rodzinom wspólne nurkowanie  

Hotele które są wyjątkowo przyjazne dla rodzin z dziećmi oznaczamy ikonka przy hotelu. W takich ośrodkach mogą Państwo liczyć na dodatkowe atrakcje dla dzieci a nawet na lokalną opiekunkę.    

 

 

Oferta dla Grupy

Niezależnie czy organizują Państwo wyjazd dla klubu nurkowego, centrum, czy grupy przyjaciół jako specjaliści w podróżach nurkowych wiemy jak wiele trudu wymaga sprawne zorganizowanie wyjazdu grupowego. Na podstawie naszego doświadczenia, możemy zaoferować pomoc w bezproblemowym zorganizowaniu wyjazdu. W niektórych miejscach, w zależności od ilości podróżujących osób, istnieje możliwość zorganizowania darmowego wyjazdu dla przewodnika grupy.    

 

Gdy jesteś na diecie

Nasze hotele i łodzie nurkowe spełniają również wymagania w zakresie diety. Wystarczy zgłosić swoje wymagania w momencie rezerwacji na specjalną dietę, posiłki wegetariańskie. Proszę również zgłosić jeśli występuje uczulenie na określone potrawy.    

 

 

Nie nurkujące osoby towarzyszące

Dokonując przemyślanego wyboru możemy zapewnić wspaniałe wakacje również naszym nie nurkującym partnerom . Najlepszym wyborem są ośrodki, w których nurkowanie kończy się w okolicach lunchu tak, aby partnerzy mogli spędzać popołudnia razem. Jest to możliwe w wielu miejscach, w szczególności na Karaibach oraz w Afryce. Inną opcją jest wybór ośrodka oferującego wiele ciekawych rozrywek także poza nurkowaniem, np. spacery, pływanie z fajką, wizyty na siłowni czy w saunie, albo inne sporty wodne. Łodzie nurkowe nie są zwykle dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie nurkują ze sprzętem.Istnieją jednak takie miejsca, gdzie osoby te, będą miały zapewnione różne atrakcje - np. zwiedzanie wysp na Galapagos.

 

Warunki pogodowe a nurkowanie

Nurkowanie jest zajęciem w dużym stopniu uzależnionym od pogody. W wielu miejscach możliwe jest ono przez cały rok. Ponieważ pogoda może być czasem nieprzewidywalna, organizatorzy nurkowania mogą być czasem zmuszeni do zmiany trasy lub całkowitego odwołania nurkowań. Organizatorzy dokładają zawsze wszelkich starań, by odbyły się wszystkie wykupione nurkowania, jednak gdy jest to niemożliwe ze względu na pogodę, nie można oczekiwać żadnej refundacji.

 
Kombinacja wysp

Idealne połączenie wysp powinno zawierać takie miejsca, które są interesujące zarówno pod jak i nad wodą. Mogą należeć do tego samego kraju i być położone jedynie kilka kilometrów od siebie, a mimo to różnić się diametralnie. Przykładem mogą być wyspy na Tahiti, które częściowo są pochodzenia wulkanicznego, a częściowo są atolami koralowymi. W Malezji Sipadan jest wyspą pochodzenia wulkanicznego, Layang- Layang został stworzony przez człowieka, a Kapalai to zatopiona rafa. Na Filipinach zazwyczaj oferujemy kombinacje 2-3 hoteli na różnych wyspach. Przykłady można mnożyć, zachęcamy więc do skorzystania z naszego doświadczenia.

 

Wypożyczanie sprzętu

Pakiety nurkowe zawierają z reguły jedynie butle i balast. Opłaty za wypożyczenie sprzętu pobierane jest z reguły w miejscu pobytu w bazie, chyba że wypożyczenie sprzętu zostało zarezerwowane podczas rezerwacji wyjazdu. Proszę pamiętać, że komputery nurkowe mogą być trudno dostępne. Posiadanie i używanie pianki nurkowej polecane jest także w tropikalnych wodach.

 

Serwis sprzętu nurkowego

Wiele centrów nurkowych posiada ograniczone zasoby sprzętu,dlatego najlepiej zabierać własny sprzęt wszędzie, gdzie jest to możliwe, ew. proszę informować nas o chęci wypożyczenia sprzętu nurkowego w momencie rezerwacji pakietu nurkowego. Jeżeli biorą Państwo własny sprzęt należy sprawdzić czy był on ostatnio serwisowany lub czy jest w dobrym stanie, a jeśli jest to możliwe zabrać ze sobą przydatne części zapasowe (jak np. pasek od maski czy płetw, o-ring do automatu). Oferujemy pomoc w przeglądzie oraz profesjonalny serwis i doradztwo przy zakupie i wymianie sprzętu.

 

Odpowiedzialne podróżowanie

Zachęcamy do korzystania jedynie z takich baz lub łodzi, które prowadzą swoją działalność w oparciu o zasady ochrony środowiska. Prosimy, by byli Państwo odpowiedzialnymi nurkami doskonaląc swoje umiejętności, zdobywając wiedzę na temat środowiska i Państwa wpływu na nie.

 

Zdrowie i bezpieczeństwo

Nurkowanie to ekscytujące i wymagające zajęcie. Jeżeli stosują się Państwo do zasad jest ono całkowicie bezpieczne. Jednak gdy procedury bezpieczeństwa nie są przestrzegane, istnieje duże prawdopodobieństwa wystąpienia pewnych poważnych zagrożeń dla życia. Żeby móc bezpiecznie nurkować należy mieć dobrą kondycję oraz posiadać dobry stan zdrowia. Funkcjonowanie układu oddechowego oraz krwionośnego powinno być bez zarzutu. Osoby mające problemy z sercem, przeziębione, cierpiące na epilepsję, będące w ciąży, pozostające pod wpływem narkotyków lub alkoholu nie powinny nurkować. Jeżeli biorą Państwo jakieś lekarstwa powinni się Państwo skonsultować ze swoim lekarzem. Niewłaściwe używanie sprzętu nurkowego może doprowadzić do urazów. Zaleca się zachowanie 24 godzinnej przerwy pomiędzy ostatnim nurkowaniem a podróżą samolotem. Dotyczy to także pobytów na wysokości ponad 3000 m, należy więc bardzo uważać podczas pobytu w górzystych rejonach.    

 

Linie lotnicze

Organizujemy przeloty wieloma liniami również z lokalnych lotnisk. Prosimy o informacje z jakiego miejsca chcieliby Państwo wylecieć.    

        

Paszport i Wizy

Paszport powinien być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od momentu zakończenia podróży. Dopilnowanie tej sprawy jest zadbanie o posiadanie odpowiedniej wizy i paszportu. Jeżeli mają Państwo wątpliwości, prosimy o kontakt z odpowiednią ambasadą lub konsulatem           

 

Bagaż nurkowy

Cały sprzęt nurkowy musi się mieścić w limitach wyznaczonych przez linie lotnicze, z reguły jest to 20 kg. Bagaż podręczny ograniczony jest do 5 kg. Większość lotów transatlantyckich dopuszcza przewożenie dwóch bagaży, każdy po 23 kg. Regulacje różnią się między liniami. Zawsze podajemy Państwu aktualne informacje. Niektóre linie dopuszczają możliwość przewożenia dodatkowego bagażu nurkowego o ciężarze 10kg. Podczas lotów wewnętrznych używane są mniejsze samoloty, możliwe są więc ograniczenia bagażu nawet do 15 kg. Przewożenie cięższego bagażu możliwe jest jedynie po uiszczeniu odpowiedniej, ustalonej przez przewoźnika opłaty.           

 

Certyfikowani nurkowie

Jeżeli są Państwo nurkami posiadającymi certyfikaty prosimy pamiętać o zabraniu certyfikatu i logbooka. Jeżeli minęło dużo czasu odkąd nurkowali Państwo ostatni raz konieczne może być odbycie refresh dive, by przypomnieć sobie podstawowe zasady.       

     

Ubezpieczenie

W Najlepszych Nurkowań uważamy że bezpieczeństwo jest bardzo ważne. Dlatego ubezpieczenie turystyczne a dla nurków - nurkowe są u nas do obowiązkowe. Ze względu na specyfikę wyjazdów nurkowych polecamy również posiadanie ubezpieczenia, które pokryje ewentualne koszty związane z wypadkami nurkowymi (dopłata do ubezpieczenia lub ubezpieczenie DAN).   Więcej w dziale Ubezpieczenia.

 

Wymagania medyczne

Wszyscy nurkowie są proszeni przez centrum nurkowe o wypełnienie formularza medycznego. Jeżeli organizator nie jest przekonany o Państwa dyspozycji, będą Państwo musieli przejść badania medyczne. Może się to wiązać z dodatkowymi kosztami. Polecamy szczegółowe badania przed udaniem się na wakacje, a w szczególności, jeśli odpowiedzą Państwo twierdząco na któreś z pytań zawartym w Formularzu Medycznym.