Najlepsze nurkowaniaMiejsca nurkowe Sharm el Sheikh


Północna część Morza Czerwonego

Nurkowanie w pobliżu Sharm el Sheikh rozpoczyna się od Ras Mohammed na czubku Synaju i biegnie na północ wzdłuż wschodniego wybrzeża aż do raf cieśniny Tiran w zatoce Aqaby. Większość nurkowań odbywa się w Parku Narodowym Ras Mohammed dlatego zabronione jest dotykanie korali i karmienie ryb. Nurkowanie wokół Synaju do gwarancja ekscytujących zanurzeń.

 

Jackson Reef

Najbardziej wysunięta na północ rafa Tiranu. Wrak Lary leży na północy. Nurkuje się na ściance obwodowej z licznymi skarpami i wąwozami. Spotkac tu można rekiny, żółwie oraz inne, nierzadkie tutaj, duże ryby a także dużą róznorodność korali, gąbek, obłoki trigger fish, masked puffers oraz banner fish. Przy odrobinie szczęścia latam, można natknąć się na rekina młota.

 

Thomas Reef

Miejsce to znajduje się pomiędzy rafami Gordon oraz Woohouse. Jest to mniejsza rafa ze ścianami wbijającymi się głęboko w dno, pokrytymi miękkimi koralami, gorgoniami oraz wielokolorowymi okazami ryb. Opłynięcie całej rafy możliwe jest nawet podczas jednego nurkowania. Wschodnia stroma ściana pokryta jest jasno oświetlonymi kolorowymi koralami. Zachodnia natomiast jest ciemniejsza i charakteryzują ją nawisy oraz jaskinie. Jest to nurkowanie w dryfie ze spotkaniami z trevallami oraz tuńczykami.

 

Ras Nasrani (9km north of Naama Bay)

Miejsce to jest osiągalne zarówno lądem jak i łodzią. Rafa opada z płytkiej zatoczki na ściane na głebokość ponad 60m. Jest tu bardzo wiele nawisów oraz jaskiń. Najlepsze nurkowania odbywają się pomiędzy big coral heads na płytszych obszarach. Jest to bardzo dobre miejsce by spotkać Spanish dancers oraz Coneshells na piaszczystym dnie.

 

White Knight

Ściana rafy opada na piaszczyste plateau na głębokości ok. 13 metrów, w samym centrum znajduje się wąwóz przez który można przepłynąć. Można tu spotkać trigger fish, groupers i manty.

 

The Gardens (na północ od Naama Bay)

Są to tak naprawdę 3 ogrody, bliższy, dalszy I najdalszy. Ten wysunięty najbardziej w morze to kolorowa rafa opadająca na głębokość 25 metrów. Na górze znajdują się pinakle wśród których często przepływają duże ryby. Ogród najbliższy lądu to idealne miejsce na nurkowanie nocne. Nastawcie się na spotkania z napoleonami, blue spotted stingrays, grey reef sharks.

 

Paradise

Północna część Ras Umm Sidd wypełniona jest miękkimi koralami I rybkami rafowymi.

 

Ras Umm Sidd

Południa część tego miejsca oferuje wspaniałe gorgonie. Plateau przepełnione jest życiem: są tu zarówno kolorowe rybki rafowe jak i manty oraz rekiny wielorybie.

 

Temple

W środku zatoki Ras Umm Sid znajduje się miejsce z wieloma pinaklami wśród których przepływają ośmiornice, spanish dancer, mureny.

 

Ras Ghazlani

Położone w północnej części Marsa Bareika miejsce, uznawane jest za jedno z najpiękniejszych na obszarze Ras Mohammed. Wspaniałe korale, pinakle i niezwykły krajobraz wyróżniają to miejsce. Wypatrujcie uważnie blackspotted pufferfish, malabar groupers, orleni.

 

Ras Za’atar

Najbardziej wysunięte miejsce na terenie Parku Narodowego Ras Mohammed, z małymi jaskiniami I nawisami dochodzącymi do łagodnego zbocza zatoki. Warto tu zanurkować ze względu na niezwykłe korale i gorgonie, malabar groupers, krewetki, barakudy, ostroboki i orlenie.

 

Jackfish alley

Na głębokości 5 metrów znajdują się małe groty pełne glass fish. Na południu jest kolejne miejsce z glass fish, szczególnie interesujące dla fotografów. Jeszcze dalej na południe położony jest piękny ogród koralowy, gdzie zobaczyć można stingrays, white tip reef sharks I titan trigger fish.

 

Ras Mohammed

Tak naprawdę jest tu wiele miejsc nurkowych. Ras Mohammed uważany jest za jeden z najlepszych obszarów nurkowych na świecie. Wspaniałe ściany, które zachwycą każdego nurka.

 

Shark Observatory

Nazwa nie jest zbyt adekwatna, gdyż miejsce to nie jest najlepsze do podziwiania rekinów. Jednak jest to fantastyczne nurkowisko. Wspaniała ściana pokryta miękkimi koralami z licznymi kanionami. Idealne miejsce do podziwiania trevally, ostroboków i żółwi. W południowej części znajduje się Anemone City.

 

Shark i Yolanda Reef

Jest to jedno z najbardziej znanych miejsc nurkowych w Egipcie. Nurkowanie zaczyna się na Shark Reef od badania pięknie porośniętej ściany. Na głębokości 30 metrów spotkać można barakudy, snapper i rekiny jedwabiste. Zbliżając się do Yolandy wpłyniecie na plateau znajdujące się na głębokości 15-25 metrów, gdzie gromadzą się skorpeny i stone fish. Poruszając się wzdłuż rafy dotrzecie do wraku Yolanda I jego nietypowego ładunku: muszli I toalet. Miejsce to szczególnie upatrzyły sobie większe ryby: tuńczyki, rekiny młoty. Należy uważać na silne prądy.


Powiązane ofertyBazy nurkowe

Emperor Divers Sharm El Sheikh

Egipt - Sharm el Sheikh

Jedna z najlepszych baz nurkowych w Sharm el Sheikh oferująca profesjonalnie zorganizowane nurkowania.

Red Sea Diving College - Sharm el Sheikh

Egipt - Sharm el Sheikh

Profesjonalnie prowadzona baza nurkowa oferująca jedne z najlepszych cen.

Sinai Divers / Werner Lau - Sharm el Sheikh

Egipt - Sharm el Sheikh

Profesjonalna baza organizująca nurkowania na najlepszych miejscach nurkowych w okolicy Sharm el Sheikh