Najlepsze nurkowaniaEgipt - Trasa Simply Magnificent (flota Emperor), z Marsa Ghalib


Simply Magnificent (wypływa z Marsa Ghalib)

Deadalus - Rocky - Zarbagad - St. Johns

 

Rafa Deadalus- również część Parku Morskiego, to duża, owalna rafa z latarnią. Jest ona najbardziej oddaloną od brzegu rafą egipskiej części Morza Czerwonego. Jej głębokie strome skały oferują wspaniale nurkowania. Są tutaj góry, dziewicze tereny, formacje twardych korali. Jest tu również duża szansa spotkania szkółek rekinów młotów i szarych żarłaczy rafowych. Bardziej na południe są spektakularne nawisy i głębokie ściany Rocky Islands pełne miękkich korali koralowych szczytów Zabargad. St. John’s to piękny system raf leżący około 40 km na północ od Sudanu i 20 k m na południe od Zabargad.

 

Uwaga: wymaga się przynajmniej 50 udokumentowanych nurkowań. Nurkowania nocne nie są tu możliwe. Są to wymagające nurkowania w prądach, więc nie jest to dobre miejsce dla niedoświadczonych nurków. Potrzebna jest długa nocna podróż  żeby dotrzeć do najbardziej oddalonych miejsc. Nurkowanie we wszystkich miejscach uzależnione jest od pogody. Ze względu na rozkład rejsu w niektórych miejscach możliwe są tylko dwa nurkowania w dzień i jedno w nocy.

 

UWAGA  Aby możliwe było zanurkowanie na tej trasie, egipskie prawo wymaga od nurków 50 zalogowanych nurkowań. Nurkowania nocne w Parku Morskim nie są możliwe. Są to wymagające nurkowania w prądach, więc nie jest to dobre miejsce dla niedoświadczonych nurków. Wszystkie nurkowania zależne są od warunków pogodowych. Ze względu na długie dystanse, w niektóre dni możliwe są 2 nurkowania dzienne i 1 nocne.

 

Czytaj więcej:

Egipt - opis regionu

Rejsy nurkowe w Egipcie

Hotele w Egipcie

Bazy nurkowe w Egipcie


Powiązane ofertyRejsy

Emperor Elite

Egipt

Luksusowa łódź klasy Platinum.