Najlepsze nurkowaniaEgipt - Trasa Big Four z flotą Emperor


Pierwszego dnia zaczniemy nurkowanie od Ras Shona, miejsca oferującego spotkania z żółwiami i skorpenami, 2 nurkowanie i nurkowanie nocne to nurkowania na ścianach. Czasami na plateau zobaczyć można white tip reef sharks. Nocą udamy się w kierunku Rocky Island i Zabargad. Rocky to mała wyspa otoczona przez ściany. Na północnym krańcu często zobaczyć można rekiny młoty. Manty, grey reef sharks i whitetip reef sharks widywane są wokół całej wyspy. Wieczorne nurkowanie odbędzie się na zachwycających koralowych zboczach Zabargad.

Trzeciego dnia odwiedzimy wrak rosyjskiego statku handlowego, położonego na wschodniej stronie wyspy. Ten długi na 75 m, niezniszczony wrak stanowi świetną alternatywę dla nurkowania na rafie.

Jeżeli pogoda jest burzowa, udajemy się od razu na St. John's na dzień pełen przygód, miejsca oddalonego jedynie o godzinę płynięcia. Mamy możliwość zanurkować na Habili Ali i Habili Soraya. Różnorodność miejsc sięga od małych pinakli na Habili Gaffar, do płytkich ogrodów koralowych. Manty występują tu przez cały rok, a grey reef sharks patrolują miejscowe ściany. Groty i jaskinie stanowią idealny pomysł na popołudniowe nurkowanie. Nurkowanie nocne to możliwość zobaczenia hiszpańskich tancerek i polujących muren. Pierwsze nurkowanie czwartego dnia odbywa się na St. Johns, drugie w grocie, płytka rafa wypełniona grotami na głębokości 7 metrów idealnie nadaje się eksploracji.

Shaab Maksour oferuje kolejne nurkowanie na ścianach, a El Malahi z miriadami kanałów, grot i przepływów. Shiriniat na wyspie Wadi Gemal to płytka rafa pełna korali i morskiego życia. Wczesnym rankiem ruszamy do Elphinstone i jego zachwycających ścian pełnych miękkich korali i dwa podwodne plateau oraz spotkania z rekinami.

Czytaj więcej:

> Egipt - opis regionu

> Rejsy nurkowe w Egipcie

> Hotele w Egipcie

> Bazy nurkowe w Egipcie