Najlepsze nurkowania

Turks & Caicos Explorer II

Turks i Caicos


Bardzo komfortowa łódź nurkowa, z wysokim standardem kabin należąca do floty Explorer Ventures.


Opis

Turks & Caicos Explorer II jest 37-metrową łodzią nurkową. Komfortowy jacht jest w całości wykonany z aluminium I należy do amerykańskiej floty nurkowej Explorer Ventures. Łódź wypływa w rejsy od maja do stycznia na safari nurkowe wokół wysp Turks i Caicos. Rejsy rozpoczynają się i kończą zawsze w soboty w Providenciales. Od połowy stycznia łódź pływa na Silver Banks na humbaki. Te rejsy zaczynają się i kończą w Puerto Plata w Republice Dominikany.


Wyposażenie

Statek posiada 10 kabin DBL i oferuje miejsce dla maksymalnie 20 gości. Każda z kabin posiada indywidualnie regulowaną klimatyzację. Dostępne są kabiny z podwójnymi, pojedynczymi lub piętrowymi łóżkami. Na górnym pokładzie znajduje się zadaszona przestrzeń, gdzie można posiedzieć i odpocząć. Na głównym pokładzie natomiast jest duży taras z leżakami, a także klimatyzowany salon, w którym są serwowane śniadania i kolacje, sprzęt TV/DVD i niewielką bibliotekę. Caribbean Explorer II oferuje wyżywienie w postaci 3 posiłków dziennie z przekąskami pomiędzy nurkowaniami. Ponadto, w cenę wliczone są napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Wyposażenie elektroniczne oraz standardy bezpieczeństwa na łodzi są na bardzo wysokim poziomie i są zgodne z miejscowymi regulacjami.


Nurkowanie

Na łodzi odbywa się do 5 nurkowań dziennie, w tym nurkowania nocne. Tygodniowe rejsy zawierają 5 ½ dni nurkowych. Pierwsze nurkowanie odbywa się w sobotę rano a ostatnie w piątek koło południa. Statek posiada dużą platformę nurkową z miejscem dla każdego nurka. Znajduje się tu kilka umywalek do płukania sprzętu, duży stół na sprzęt fotograficzny oraz prysznic ze słodką wodą. Za dodatkową opłatą jest dostępny nitroks.


Miejsca nurkowe

Krystalicznie czysta woda wokół Archipelagu Bahamów sprawia, że to miejsce to raj dla nurków. Kamienie wapienne filtrują wodę i sprawiają, że jest czysta i przejrzysta, a widoczność w niej sięga 50 do nawet 60 m. 700 wysp i tysiące bezimiennych wysepek tworzą sieć złożoną z lądów, głębin morskich, mielizn, raf, zatok i kanałów.

Humbaki w Silver Bank:

Silver Bank leży ok. 100 km od wybrzeży Republiki Dominikany. Grzbiety karaibskich raf są częstym miejscem pobytu arktycznych humbaków. Od stycznia do początku kwietnia zimuje tu nawet do 4000 humbaków. W sezonie Turks & Caicos Explorer organizuje tygodniowe rejsy do miejsc przebywania humbaków, gdzie można z nimi snorkować. W kwietniu, pod koniec sezonu organizowane są rejsy do Silver Banks, gdzie oprócz snorkowania, można też nurkować.


Naszym zdaniem

Bardzo komfortowa łódź nurkowa, z wysokim standardem kabin należąca do floty Explorer Ventures.


Cena od: 11174 PLN

(rejs 7 nocy w kabinie DBL, pełne wyżywienie, nurkowanie)Cena od 01.04.2016 do 31.12.2016 od osoby:
7 nocy w Stateroom DBL na dolnym pokładzie11174 PLN
7 nocy w Stateroom DBL na głównym pokładzie 12070 PLN
7 nocy w VIP Stateroom DBL12966 PLN

Dopłata do pokoju SGL 65%

Cena zawiera:
zakwaterowanie, pełne wyżywienie, napoje bezalkoholowe i lokalne alkohole, nurkowanie z butlą i balastem

Cena nie zawiera:
transferów, kolacji ostatniego dnia

DODATKOWE OPŁATY
Opłaty portowe i parkowe425 PLN
Opłata paliwowa (może ulec zmianie)560 PLN
transfer taksówką lotnisko-statek, w jedną stronę przy 2 osobach202 PLN

napiwki - oczekiwana przez załogę wartość - 10%-15% wartości ceny
Nurkowanie

Silver Banks to należący do Republiki Dominikany rezerwat waleni położony 100 km na północ od Dominikany i 100km na południowy wschód od Turks i Caicos. Znajduje się tu rafa koralowa rozciągająca się na obszarze 200km² tuż pod powierzchnią wody, na głębokości 18-30m. Miejsce to jest doskonale widoczne dzięki frachtowcowi Polyxeni, spoczywającemu tu częściowo ponad powierzchnią wody.

 

Od 1998 r. Silver Bank posiada status rezerwatu waleni UNESCO i tylko trzy statki mogą pływać do tego wyjątkowego miejsca! Prawie 4000 humbaków spotyka się tutaj co roku od stycznia do kwietnia, by łączyć się w pary i wydawać na świat potomstwo.

 

Dozwolone tu jest snurkowanie pośród tych mierzących blisko 18 metrów i ważących do 60 ton waleni. Na każdej łodzi obecny jest biolog, a na pokładzie jednego z trzech statków, które zawsze przypływają tu jednocześnie, obecny jest także przedstawiciel rządu. Po odszukaniu wielorybów decyzję o tym, czy możliwe będzie dołączenie do tych wspaniałych zwierząt w wodzie, podejmują biolodzy i zależy ona od aktualnego zachowania waleni. Istnieje kilka rodzajów ich zachowań (rowdy groups - kiedy samce walczą o samicę, śpiewanie, spanie, zachowania matki z dzieckiem) i tylko niektóre pozwalają na towarzyszenie zwierzętom w wodzie i snurkowanie oraz uczestniczenie w zapierającym dech w piersiach spektaklu. Możliwe jest snurkowanie z waleniami przez dwie do trzech godzin, a nawet dłużej. Całe doświadczenie jest jak sen - wieloryby podpływają na niewielkie odległości, a młode są często jeszcze bardziej ciekawskie.Kraj i ludzie

Silver Bank to morski rezerwat należący do Republiki Dominikany. Leży on prawie w połowie drogi pomiędzy Dominikaną a Turks i Caicos.

 

Dominikanę zamieszkują hiszpańskojęzyczni Kreole, potomkowie dawnych kolonizatorów zmieszani z potomkami czarnych niewolników sprowadzanych do prac w latyfundiach ziemskich. Zdecydowana większość wyznaje katolicyzm. Mieszkańcy są niezwykle przyjaźni, uprzejmi i mili, zawsze chętnie pomogą zagubionemu turyście. Aby poznać ich temperament i styl życia, najlepiej wyznać się do regionalnej tawerny lub na bazar.Rejsy nurkowe

Rejsy do Silver Bank wypływają z Puerto Plata.


Pogoda i klimat

Na wyspie dominuje klimat zwrotnikowy gorący z dwoma porami deszczowymi: od maja do sierpnia i od listopada do grudnia. Opady trwają od pół godziny do godziny dziennie. Średnia liczba godzin słonecznych w ciągu dnia to 7 do 8. Wiatry znad morza łagodzą gorący i wilgotny klimat wybrzeża. Okres największych upałów to miesiące maj i październik. Temperatury dzienne wynoszą 30-35stopni C. W miesiącach zimowych (pora sucha) przeciętna temperatura w ciągu dnia wynosi 24-28st. C.


Wjazd

Od obywateli polskich nie wymaga się wizy wjazdowej; należy jednak okazać bilet powrotny oraz wystarczające środki finansowe na pokrycie kosztów deklarowanego pobytu. Należy wykupić na granicy kartę turystyczną (ok. 10-15 USD), która często jest już wliczona w cenę biletu lotniczego. Na terenie kraju można przebywać do 90 dni. Wymagany termin ważności dokumentu paszportowego - 6 miesięcy od daty przekroczenia granicy.Język

oficjalny: hiszpańskiWaluta

peso dominikańskie (DOP)

1 DOP = 0.0806 PLNUbezpieczenie

Brak szczegółowych regulacji w tym zakresie. Uznaje się bez zastrzeżeń ubezpieczenia amerykańskich towarzystw ubezpieczeniowych.Prąd

Napięcie: 110 V Potrzebny adaptor i transformator


22 213 18 31
od 11174 PLN