Najlepsze nurkowania

Aqua Cat

Bahamy


A great opportunity to see the best dive sites in the Bahamas


Opis

Luksusowy statek nurkowy AquaCat zabiera nurków i osoby które nie nurkują do najpiękniejszych miejsc 365 wysp Exuma. Rejsy oraz safari nurkowe zaczynają się w soboty z Nassau i stanowią idealne uzupełnienie pobytu na wyspach.


Wyposażenie

Katamaran ma długość ok. 34 metrów długości i 11 metrów szerokości, osiąga prędkość 14 węzłów. 11 przestronnych dwuosobowych kabin, wyposażonych w prysznic, toaletę, suszarkę do włosów, lodówkę, miejsce do przechowywania rzeczy zapewnia miejsce dla 22 osób (prąd o napięciu 110 V). Dodatkowo na łodzi znajduje się duży salon z barem i miejscem do wypoczynku (telewizor, wideo, zestaw stereo), zadaszony pokład ze stołem gdzie serwowane są posiłki, pokład słoneczny z leżakami i barem oraz świetnie wyposażony pokład nurkowy.


Nurkowanie

Nurkowie mogą odbyć do 4 nurkowań dziennie z komfortowych szalup. Wyspy oferują wszystko co jest interesujące od płytkich ogrodów koralowych do nurkowań w prądach. Za dodatkową opłatą można nabić butle nitroksem (32%). Osoby, które nie nurkują mogą podczas pobytu na łodzi korzystać z kajaków, łowić ryby, nurkować z fajką, zwiedzać wyspy, odbyć kurs nurkowy. Pakiet all inclusive Pakiet zawiera 3 posiłki dziennie (poza piątkowym wieczorem), przekąski, owoce, napoje (wodę, napoje gazowane, piwo, wino I koktajle na bazie rumu), 4 nurkowania dziennie (poza piątkiem kiedy to odbywają się tylko 2 nurkowania) z butlą, balastem. Dodatkowo należy uiścić: opłaty portowe (85 USD), parkowe (10 USD), paliwowe (150 USD), napiwki (ok. 150 USD- odpowiada to przeciętnym napiwkom w USA, są one oczywiście dobrowolne). Kolejne możliwe opłaty to wypożyczenie sprzętu i kursy nurkowe


Miejsca nurkowe

Wyspy Bahama są rozrzucone na przestrzeni ponad 100 tysięcy mil kwadratowych u wybrzeży Florydy. Archipelag wysp posiada 2000 z pięknych białych piaszczystych plaż i krystalicznie czystą ciepłą wodę.

Park morski Exuma Cays

One of the main dive sites is the Exuma Cays marine park. This national park is the main diving area of ??the Bahamas, you can count on diving in good visibility. There are beautiful coral reefs covered with coral and sponge , Blue Holes, beautiful cliffs, caves, ship wrecks and turtles, barracuda and eagle rays, and many other fish. 


Naszym zdaniem

A great opportunity to see the best dive sites in the Bahamas


Cena od: 8095 PLN

(rejs 7 dni w kabinie czteroosobowej, wyżywienie pełne, transfery, nurkowania)Cena w terminie 01.01.2017-31.12.2017
7 nocy w kabinie DBL10415 PLN
7 nocy w kabinie DBL (trzyosobowej)8870 PLN
7 nocy w kabinie DBL (czteroosobowej)8095 PLN
Rabat dla kabiny 11-2320 PLN

dopłata do kabiny SGL 50%

Cena zawiera: zakwaterowanie, wyżywienie pełne (bez kolacji ostatniego wieczoru), napoje bezalkoholowe i lokalne piwa, transfery z/na lotnisko, nurkowanie z butlą i balastem

DODATKOWE OPŁATY
opłaty portowe, opłaty za nurkowanie i dopłaty paliwowe813 PLN
nitrox/ za tydzień (płatne na miejscu)672 PLN

oczekiwane napiwki - 10-15% ceny rejsu
Nurkowanie

Bahamy to archipelag ponad 700 wysp, na zachodnim Oceanie Atlantyckim, które oferują wszystko, czego tylko może zapragnąć nurek – niezbadane, bogate rafy koralowe, pionowe ściany skalne, wraki, tunele, jaskinie i podwodne studnie – Blue Holes. Wody są bardzo przejrzyste i oferują widoczność do 30 metrów, co pozwala podziwiać bujne rafy koralowe i urozmaicone życie morskie. Subtropikalny klimat zapewnia około 340 słonecznych dni w roku. Warunki do nurkowania są sprzyjające przez cały rok.

 

Fauna morska

Wśród bogactwa przedstawicieli morskiej fauny, prawie wszyscy nurkowie znajdą to, czego można oczekiwać po Bahamach. Przeważają Grupery – lokalne ryby występujące na Bahamach. Kiedy te podążają na tarło, zbierają się w ławicach liczących nawet setki tysięcy. Kilka razy w roku można doświadczyć także czegoś, co określane jest „marszem langusty”. Nurkowie maja też spore szanse zobaczyć małże, nagoskrzelne, delfiny, rekiny rafowe i żółwie morskie.

Zalecane uprawnienia nurkowe : Deep Diver, Enriched Air Diver, Wreck Diver, Cavern Diver

 

Nurkowanie w Nassau i Paradise Island

 

Jeśli szukasz doskonałych, przejrzystych miejsc nurkowych Nassau i Paradise Island będą doskonałym wyborem. Tutaj znajdziesz krystalicznie czyste, ciepłe wody,a w nich załamania skalne, które znajdują się bardzo blisko brzegu. Doświadczysz tu wszystkich rodzajów nurkowania – podwodnych studni i jaskiń, wraków historycznych a także odkryjesz niesamowite rafy, nurkowanie ścienne, doskonałe zarówno dla początkujących i doświadczonych nurków.

 

Nurkowanie z Rekinami

 

Najlepsze czego możesz doświadczyć nurkując z brzegu to karmienie rekinów. Jeśli kiedykolwiek chciałeś przeżyć niezapomniane nurkowania z niemal trzymetrowymi rekinami, Nassau jest najlepszym miejscem do realizacji tego przedsięwzięcia. Rozróżniamy dwa rodzaje nurkowań z rekinami - pierwsze to obserwacja karmienia rekinów z bezpiecznej odległości, drugie zaś to nurkowanie na ok. 16 metrów i obcowanie z nimi na wyciągnięcie ręki! Nurkowie wraz z instruktorem tworzą krąg wokół którego zbierają się rekiny pływając z nimi płetwa w płetwę.

 

Duże zwierzęta morskie

 

Bahamy słyną z różnorodności dużych zwierząt morskich - nie ma lepszych okazji by w jednym miejscu zobaczyć kilka gatunków rekinów, delfiny, żółwie morskie czy też manty.

 

 

Cat Island i Gray Excuma Cay

 

Nurkowie jaskiniowi odnajdą swoje Eldorado w takich miejscach jak Mermaid’s HoleBlue Holes przy Wielkiej Bahamie, czy przy Cat Island. Na terytorium Bahamów znajduje się ok. 5% raf koralowych świata. Spotkania z delfinami i rekinami są prawie pewne. Na Walker's Cay można wziąć udział w karmieniu rekinów, zaś na Little Bahama Bank spotkać dziko żyjące delfiny.

 

Miejsca nurkowe dostępne z łodzi

 

Mimo ogólnej dostępności miejsc nurkowych z brzegu, niektóre podwodne atrakcje Bahamów można doświadczyć tylko podczas nurkowego safari. Spoty nurkowe w okolicach wyspy Long Island, czy wraki takie jak Austin Smith Wreck są niedostępne bezpośrednio z brzegu. Nurkowie chcący obejrzeć wraki kutrów lub samolotów moga rozpoznać miejsca które znają już z sal kinowych. Nazywane "podwodnym Hollywood" spoty odwiedzane są niemal od początku światowej kinematografii - pierwszy podwodny film z 1915 roku realizowano właśnie w tych miejscach.

 

Bahama's SharksKraj i ludzie

Większość ludności Bahamów zamieszkuje wyspę New Providence. Posiadają najmłodszą wiekowo populację świata. Blisko 50% ludności nie przekroczyło 30 roku życia, a kolejnych 15% - 40 roku życia. Większość mieszkańców wyspy pracuje w branży turystycznej. Bahamczycy kochają wszystko to co wiąże się z wodami oceanu i są dumni ze swego wyspiarskiego pochodzenia. Bahamy stanowią “raj podatkowy” – nie obowiązują tu żadne formy podatków.Rejsy nurkowe

Na Bahamach skorzystać można z wielu rejsów nurkowych, wyruszających niemal z każdego portu. Przykładowo łódź Caraib Dancer wypływająca co sobotę z portu w stolicy kraju - Nassau, oferuje siedmiodniowe rejsy nurkowe obejmujące niemal cały archipelag. 

 

Należąca do floty Aggresor łódź oferuje safari obejmujące niemal wszystkie miejsca nurkowe dostępne z łodzi. 

Trasą rozpoczynaną przez spot Cathedral na rafie Dog Rocks, poprzez ściany Pillar Wall, wrak Austin Smith, przepływamy przez wyspy Exuma, zataczając krąg przy Long Island by dopłynąć do Cat Island z najlepszymi miejscami dla nurków jaskiniowych. Rejs kończą nurkowania przy wyspie Eluthera, gdzie można podziwiać najwspanialsze rafy Cave Rock.


Wycieczki lądowe

Poza stolicą Nassau większość Bahamów nie ma zbyt wiele do zaoferowania jeśli chodzi i wycieczki lądowe. Wartym odnotowania jest Resort Hotelowy Atlantis z ogromnym kasynem w środku. Najlepszym dla miłośników pieszych wycieczek rozwiązaniem będzie jednodniowa wycieczka na wyspę Exumas znajdującą się tylko godzinę drogi łodzią od Nassau. Z ciekawostek można spotkać tam wolno żyjące iguany. Dla zainteresowanych żeglugą morską ważnym miejscem do zwiedzania będzie z pewnością Muzeum Piractwa, które doskonale dokumentuje historię XVIII-wiecznych podbojów morskich.


Pogoda i klimat

Na Bahamach panuje klimat podrównikowy wilgotny oraz na w północnej części archipelagu klimat zwrotnikowy wilgotny.

Bahamy charakteryzują się dwiema porami roku - letnia wilgotna trwa od maja do listopada, a zimowa bezdeszczowa trwa od grudnia do kwietnia.

Temperatury powietrza zależna od pory roku:  zima i wiosna (od grudnia do maja): 18 - 25 ° C

Lato (czerwiec-sierpień): 24 - 33 ° C

Średnia roczna suma opadów atmosferycznych wynosi 1120 mm. Często występują cyklony tropikalne. 


Wjazd

Obywateli polskich obowiązują wizy. Paszport musi być ważny co najmniej przez 6 miesięcy od daty wjazdu. Konieczne może być również okazanie biletu powrotnego lub umożliwiającego dalszą podróż do innego kraju oraz środków finansowych na pokrycie kosztów pobytu. Przy wyjeździe pobierana jest opłata wyjazdowa w wysokości 15 dolarów.Język

Językiem urzędowym na Bahamach jest język angielski.Waluta

Walutą na Bahamach jest dolar bahamski, który dzieli się na 100 centów. 1 dolar bahamski równy jest 1 dolarowi amerykańskiemu (kurs stały). Dolar amerykański akceptowany jest również jako środek płatniczy.Wyjazd

Przy wyjeździe pobierana jest opłata wyjazdowa w wysokości 15 dolarów.Prąd

Gniazdka elektryczne mają standard taki jak w USA, napięcie w nich wynosi 120 V.


22 213 18 31
od 8095 PLN