Najlepsze nurkowania

Celebes Explorer

Malezja


Jedyna łódka rejsowa obsługująca Sipadan. Łódź jest ok, ale coraz bardziej potrzebuje remontu. Naprawdę dla zapalonych nurków, którzy nie upatrują w rejsie romantycznej podróży na luksusowym jachcie.


Opis

Wygodny, długi na 29 metrów jacht motorowy wypływa zawsze w niedziele, środy i czwartki z Semporna lub Tawau do miejsc nurkowych w okolicy Semporna Marine Park. Trasy mogą zostać dostosowane do życzeń gości. W ofercie są 3, 4 ,5 ,6 i 7 dniowe wycieczki. Przyjazd możliwy jest w niedziele, środy i czwartki. Należy wcześniej pytać o wolne miejsca. Podatek na Sipadan Rząd Malezji wprowadził nowe rozwiązanie dotyczące odwiedzania wyspy Sipadan. Celem była jeszcze lepsza ochrona podwodnego świata w tych rejonach. Od 1 lipca 2006 roku dziennie tylko 120 turystów może odwiedzać Sipadan. Nurkowie i inni odwiedzający płacą dziennie 11,- US$ za wejście. Załoga Celebes Explorer będzie składała w Państwa imieniu wnioski o pozwolenie na odwiedzenie wyspy. Statek pływa na wyspę Sipadan z reguły w poniedziałki, wtorki, piątki i soboty. Ze względu na załatwianie tego pozwolenia już przy rezerwacji prosimy o podanie nam Państwa numeru paszportu, datę urodzenia i adres miejsca zamieszkania.

 

Uwaga

Łódka wymaga remontu- rezerwując ją należy brać pod uwagę pewne niedociągnięcia i niedogodności wynikające z eksploatacji łodzi. Nie wpływa to w żaden sposób na jakość obsługi jak i jakość nurkowań.

Jeżeli zależy ci na luksusowym rejsie - nie rezerwuj!


Wyposażenie

W ośmiu kabinach w zależności od obłożenia może przebywać od 16 do 22 gości. Wszystkie kabiny są klimatyzowane, mają prysznice i toalety. 2 kabiny z podwójnym łóżkiem, reszta z górnymi pojedynczymi a dolnymi podwójnymi łóżkami. Wygodny pokój wypoczynkowy ze sprzętem muzycznym i telewizorem oraz barkiem. Przestronny pokład do opalania zachęca do odpoczynku. Obfite i smaczne jedzenie to udane połączenie kuchni malezyjsko- indonezyjskiej z potrawami kuchni europejskiej. Za dopłatą dostępny jest komputer z łączem internetowym.


Nurkowanie

Z reguły prowadzone są 3 nurkowania dziennie i jedno nocne. W razie zapotrzebowanie możliwe są dodatkowe nurkowania. Nurkowania odbywają się głównie z dwóch dodatkowych łodzi. Przewodnicy bardzo chętnie spełniają życzenia gości. Załoga nastawiona jest na fotografię podwodną i bierze to pod uwagę przy podziale na grupy nurkowe.


Miejsca nurkowe

Te miejsca nalezą do najlepszych miejsc nurkowych na świecie. Sipadan słynie z bujnej rafy koralowej licznych ryb, jest jednym z najważniejszych miejsc lęgowych żółwia morskiego. Na Mabul, a zwłaszcza na Kapalai fanatycy makrofotografii znajdą dla siebie wiele ciekawych tematów i rzadkich okazów.

 

Program rejsu 7dni / 7 nocy:
1 dzień    Niedziela
Odbiór z lotniska, transfer do Semporny, check in na łodzi, 1-2 nurkowania przy Sempornie
2 dzień    Poniedziałek
2 - 3 nurkowania na Sipadan / Mabul
3 dzień    Wtorek
3 - 4 nurkowania na Sipadan / Mabul
4 dzień    Środa
3 - 4 nurkowania na Sipadan / Mabul
5 dzień    Czwartek
3 - 4 nurkowania na Sipadan / Mabul
6 dzień    Piątek
3 - 4 nurkowania na Sipadan / Mabul
7 dzień Sobota
2 - 3 nurkowania na Sipadan / Mabul (uwaga na zachowanie przerwy 24h przed planowanym lotem, możliwośc wykupienia programu bez nurkowania w Niedzielę), powrót do Semporny ok. 1730 - 1800
8 dzień    Niedziela
Transfer na lotnisko w Tawau

Naszym zdaniem

Jedyna łódka rejsowa obsługująca Sipadan. Łódź jest ok, ale coraz bardziej potrzebuje remontu. Naprawdę dla zapalonych nurków, którzy nie upatrują w rejsie romantycznej podróży na luksusowym jachcie.


Cena od: 7337 PLN

(rejs 7 nocy w kabinie DBL, transfer, wyżywienie FB, nurkowanie)Cena od 01.04.2017 do 31.03.2018 od osoby:
7 nocy w kabinie DBL (6 dni nurkowych)7337 PLN
7 nocy w kabinie DBL (7 dni nurkowych)7915 PLN

Dopłata do kabiny jednoosobowej na zapytanie

Cena zawiera:
zakwaterowanie, wyżywienie FB, transfery z/ na lotnisko w Tawau, nurkowanie z butlą i balastem, opłaty portowe i pozwolenie nurkowe

DODATKOWE OPŁATY
Nitrox za nurkowanie, przy wcześniejszej rezerwacji51 PLN
Nurkowanie

Miejsca nurkowe wokół Borneo oferują właściwie wszystko, co porusza serca nurków. Różnorodność gatunków, duże ryby, żółwie, strome skały, wiele organizmów makro i dużo, dużo więcej, to wszystko zobaczy każdy, kto zdecyduje się nurkować wokół Borneo.

 

Bazy nurkowe w Malezji stoją na wysokim, międzynarodowym poziomie. Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, jak również adapter INT oraz świadectwo zdrowia. Przy odpowiednich kwalifikacjach można z reguły nurkować na własną rękę.

 

Na Sipadanie znajduje się komora dekompresyjna. Temperatura wody wynosi od 26°C do 29°C. Pianka o grubości od 3 mm do 5 mm powinna być wystarczająca.

 

Naszym zdaniem: Są tu wspaniałe nurkowania na bogatych rafach. Malezja oferuje wszystko, od nurkowań na stromych skałach z dużymi rybami do nurkowań wśród organizmów makro.

 

 Kraj i ludzie

Malezja składa się z regionów bardzo od siebie oddalonych geograficznie. Zachodnia Malezja, której stolicą jest Kuala Lumpur oraz wschodnia Malezja, położona na wyspie Borneo wraz ze stanami Sabah i Sarawak. Borneojest trzecią co do wielkości wyspą na kuli ziemskiej, jednak tylko czwarta jej część należy do Malezji. Mały Sułtanat Brunei oraz Indonezja dzielą między sobą pozostałą część wyspy. Sabah ze stolicą w Kota Kinabalu i wyspy Sipadan, Mabul oraz Layang Layang zlokalizowane są w północnej części Borneo. Góra Kinabalu, niedaleko Kota Kinabalu, zaprasza turystów na szczyt 4101 m nad poziomem morza otoczony tropikalnym lasem deszczowym, będący parkiem narodowym. Parki Narodowe i rezerwaty dla zwierząt ściągają wielu miłośników przyrody równie skutecznie jak piękne plaże i wyspy.Rejsy nurkowe

Właściciele Sipadan Mabul Resort organizuje rejsy na Scuba Explorer. Oferowane są różne wyprawy zaczynające się i kończące w Kudat lub Sandakan. Nurkowanie odbywają się w 9 niezniszczonych miejscach i na interesującym wraku.Wycieczki lądowe

Sabah oferuje nurkom również inne atrakcje poza nurkowaniem. Obok Kota Kinabalu znajduje się Park Narodowy z najwyższym szczytem w południowo- wschodniej Azji, Mt. Kinabalu. Organizowane są jednodniowe lub kilkudniowe wyprawy na górę. Można wtedy podziwiać piękną przyrodę. Rafting i odwiedzanie jaskiń, to kolejna interesująca propozycja na spędzenie wolnego czasu. Wyprawa nad rzekę Sepilok, to możliwość poczucia prawdziwej atmosfery lasów deszczowych. Najbardziej warta odwiedzenia jest jednak szkoła orangutanów.


Pogoda i klimat

Na Borneo panuje ciepły, tropikalny klimat z dużą wilgotnością powietrza, temperatury przez cały rok wahają się między 22°C w nocy a 34°C w dzień. Nie ma wyraźnego podziału na porę deszczowa i suchą, zawsze może dojść do mocnych opadów deszczu, jednak nie mają one wpływu na nurkowanie.


Wjazd

Wymaganym dokumentem jest paszport z okresem ważności przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego wylotu. Dla turystów z Europy przyznawana jest przy wjeździe darmowa wiza. Prosimy o skontaktowanie się z lokalną ambasadą lub konsulatem w kwestii wymagań dla danego kraju.Język

Językiem oficjalnym jest bahasa malezyjska. Wielu malezyjczyków posługuje się i rozumie po angielsku.Waluta

Walutą Malezji jest ringgit; 1MYR=1,04PLN. W wielu miejscach akceptowane są czeki podróżne i karty kredytowe. Często przy płaceniu kartą należy się spodziewać doliczenie kilku procent do ceny.Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia DAN na obejmującego wypadki nurkowe.Wyjazd

Opłata za wyjazd z kraju wynosi 40 ringgitów.Prąd

220V, konieczny jest amerykański adapter do kontaktów.Powiązane ofertyImprezy

Safari nurkowe na Sipadanie z przelotem - polska grupa - 23/04/2016

Malezja | 23.04.2016 - 30.11.-0001

Super wyprawa w polskim towarzystwie na łodzi Celebes Explorer. Doskonała okazja by zanurkować na Sipadanie oraz okolicznych rafach.

22 213 18 31
od 7337 PLN