Najlepsze nurkowania

Taka


Taka to dobrze wyposażona łódź z dobrym stosunkiem ceny do usługi. Załoga jest uprzejma i przyjazna. Taka to świetny wybór dla nurków, którzy chcą zanurkować na Wielkiej Rafie Koralowej.


Opis

Taka Ribbon Reef Explorer jest 30-metrowym statkiem oferującym rejsy do Wielkiej Rafy Koralowej trwające 4 noce. Rejsy rozpoczynają się i kończą w Cairns, wypłynięcia odbywają się zawsze w czwartki po południu.

 

Od czerwca do sierpnia na rafę przypływają płetwale karłowate, a Taka Ribbon Reef Explorer jest jednym z nielicznych statków, które mają pozwolenie na zabieranie gości na snurkowanie z tymi wspaniałymi zwierzętami.


Wyposażenie

Taka Ribbon Reef Explorer oferuje miejsce dla 30 gości w 13 klimatyzowanych kabinach. Na pokładzie górnym znajdują się kabiny o wyższym standardzie - 5 dwuosobowych kabin z podwójnym łóżkiem połączonym piętrowo z pojedynczym oraz 1 kabina Master z dużym podwójnym łóżkiem. Kabiny te oferują widok na morze, posiadają własne łazienki z prysznicem i WC, indywidualnie regulowaną klimatyzację oraz TV i odtwarzacz DVD, a także gniazdka elektryczne.

 

Na dolnym pokładzie znajdują się kabiny Budget - bez własnych łazienek. Jest to 5 kabin dwuosobowych oraz 2 kabiny czteroosobowe. Goście zakwaterowani w tych kabinach mają do dyspozycji 6 kabin prysznicowych z WC. Gniazdka elektryczne znajdują się w salonie.

 

Na pokładzie głównym znajduje się przestronny klimatyzowany salon, w którym serwowane są posiłki w formie szwedzkiego stołu. Jedzenie na łodzi jest smaczne i zróżnicowane. Serwowane są posiłki kuchni międzynarodowej z elementami kuchni australijskiej, włoskiej i chińskiej.

 

W salonie znajdują się ponadto wygodne fotele, bar, TV z DVD, biblioteczka. Za dopłatą istnieje możliwość skorzystania z komputera i Internetu.

 

Na łodzi znajduje się także pokład słoneczny z miejscami do siedzenia także w cieniu oraz pokład nurkowy. Łódź spełnia wszelkie niezbędne wymogi bezpieczeństwa.


Nurkowanie

Nurkowania odbywają się z pokładu nurkowego i poprzedzone są wyczerpującymi briefingami w języku angielskim. Nurkowanie odbywa się z przewodnikiem, istnieje także możliwość samodzielnego nurkowania w systemie partnerskim. Nurkowie z OWD mogą nurkować do 18 m, pozostali nurkowie do 30m, nurkowania trwają max. 60 minut. Dostępne są aluminiowe butle 12l.

 

Przy rejsach trwających 4 noce odbywa się z reguły 15 nurkowań w ciągu 3 dni, czyli dziennie odbywa się do 5 nurkowań, w tym nocne. Pokład nurkowy jest przestronny i każdy nurek będzie miał tu miejsce dla siebie i swojego sprzętu. Dostępne są także baseniki ze słodką wodą do płukania sprzętu. Za dopłatą dostępny jest nitrox.

 

Łódź oferuje także nurkowania nocne fluoro. Nurkuje się z latarkami świecącymi światłem UV, w którym ryby i korale wyglądają całkiem wyjątkowo. Na łodzi można wypożyczyć odpowiednie latarki.


Miejsca nurkowe

Podczas 5 dniowych rejsów łódź pływa w północny kraniec Wielkiej Rafy Koralowej, a także na słynne Cod Hole.

 

 

 

 


Naszym zdaniem

Taka to dobrze wyposażona łódź z dobrym stosunkiem ceny do usługi. Załoga jest uprzejma i przyjazna. Taka to świetny wybór dla nurków, którzy chcą zanurkować na Wielkiej Rafie Koralowej.


Cena od: 12415 PLN

(rejs 7 nocy w kabinie QUAD, pełne wyżywienie, nurkowanie, transfery.)Cena w terminie 01.01.2016-31.12.2016 od osoby:
7 nocy kabina Master14712 PLN
7 nocy kabina DBL, pokład górny13163 PLN
7 nocy kabina DBL, pokład dolny10834 PLN
7 nocy kabina czteroosobowa9280 PLN
10 nocy kabina Master21018 PLN
10 nocy kabina DBL, pokład górny18801 PLN
10 nocy kabina DBL, pokład dolny15474 PLN
10 nocy kabina czteroosobowa13257 PLN

Cena w terminie 01.01.2017-31.12.2017 od osoby:
7 nocy kabina Master17847 PLN
7 nocy kabina DBL, pokład górny16298 PLN
7 nocy kabina DBL, pokład dolny13969 PLN
7 nocy kabina czteroosobowa12415 PLN
10 nocy kabina Master25497 PLN
10 nocy kabina DBL, pokład górny23280 PLN
10 nocy kabina DBL, pokład dolny19952 PLN
10 nocy kabina czteroosobowa17735 PLN

Cena zawiera: transfery, zakwaterowanie w kabinie, wyżywienie FB, nurkowanie z butlą i balastem.


Opłaty dodatkowe, płatne na miejscu:
opłata rafowa, za dzień (25 USD)112 PLN
nitrox, za butlę (10 USD)45 PLN
Nurkowanie

Rafy wokół Gizo i Uepi należą do najlepszych na świecie, nietknięte korale i duże ryby zachwycą nawet bardzo doświadczonych nurków. Wraki wokół Honiara, pozostałości po II wojnie światowej sprawiają, że wyspy Salomona należą do jednego z najlepszych miejsc do nurkowania wrakowego na Pacyfiku. Należy zabrać ze sobą certyfikaty, logbook, świadectwo zdrowia i adapter INT. Temperatura wody wynosi od 26ºC do 29ºC. pianka o grubości 3 do 5 mm w zupełności wystarczy. Naszym zdaniem Wyśmienite nurkowania na stromych skałach, nietknięte rafy i wiele wraków. Także spotkania z dużymi rybami są tu na porządku dziennym.Kraj i ludzie

Wyspy Salomona leżą między Papuą- Nową Gwineą a Vanuatu. Od 1978 roku jest to niepodległe państwo pozostające jednak w brytyjskiej Wspólnocie Narodów. Można się tu dostać samolotem z Australii w 3 godziny. Jest to najrzadziej odwiedzana wyspa na Pacyfiku. Poza tropikalna roślinnością Wyspy Salomona zachwycają turystów wspaniałymi rafami i prawie niezmienioną atmosferą.Rejsy nurkowe

Poza różnorodnymi miejscami nurkowymi dzięki rejsom nurkowym można osobiście doświadczyć uprzejmości mieszkańców Wysp Salomona. Rejsy Bilikiki Cruises należą do najbardziej interesujących.Galeria

Pogoda i klimat

Klimat jest ciepły i wilgotny. Pora deszczowa trwa od grudnia do kwietnia. Temperatura powietrza wynosi z reguły 28ºC- 32ºC. Najlepszy czas na podróż to miesiące od lipca do grudnia.


Wjazd

Dla gości z Europy środkowej dokumentem wymaganym przy wjeździe jest paszport ważny na przynajmniej 6 miesięcy od daty przylotu oraz bilet powrotny. Wiza turystyczna jest przyznawana na lotnisku. Jeśli podróż odbywa się przez Australię, może być wymagana również australijska wiza. Prosimy o upewnienie się w najbliższym konsulacie bądź ambasadzie o warunkach dotyczących państwa narodowości.Język

Językiem urzędowym jest angielski. Kolokwialnym językiem jest pidgin english. Ponadto na wyspach występuje wiele plemiennych języków.Waluta

Walutą kraju jest dolar Wysp Salomona. 1SBD=0,71PLN. Nigdzie na wyspie nie są honorowane karty kredytowe ani czeki podróżne. Warto posiadać przy sobie pewną ilość gotówki w dolarach amerykańskichUbezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od uszkodzenia lub utraty bagażu. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia na wypadek awaryjnego lotu do domu.Wyjazd

Przy wyjeździe nie są pobierane żadne opłaty.Prąd

240V, konieczny jest adapter.


22 213 18 31
od 12415 PLN