Najlepsze nurkowania

Spirit of Freedom

Australia


Bardzo komfortowa łódź odwiedzająca najlepsze miejsca nurkowe Australii z bardzo dobrą obsługą.


Opis

Spirit of Freedom to nowoczesna i elegancka łódź wypływająca na nurkowania. Wypływa z Cairns w rejsy o różnej długości na Wielką Rafę Koralową i Morze Koralowe. Częścią rejsu jest przelot z Cairns na Lizard Island lub z Lizard Island do Cairns, podczas którego podziwiać można Wielką Rafę Koralową z lotu ptaka. W ofercie są 3 i 4 dniowe rejsy jak i trasa łączona trwająca 7 nocy. 3-dniowy rejs na Ribbon Reef zaczyna się lotem z Cairns do Lizard Island, a kończy w Cairns. 4-dniowy rejs na Morze Koralowe zaczyna się w Cairns i kończy przelotem z Lizard Islands do Cairns.


Wyposażenie

37- metrowa łódź oferuje wystarczającą ilość miejsca dla 26 nurków w 11 kabinach. Kabiny różnią się między sobą standardem i ceną, ale każda z nich wyposażona jest we własną łazienkę (prysznic i toaleta) oraz indywidualnie regulowaną klimatyzację. Na łodzi znajdują się kabiny: Ocean View Deluxe i odrobinę mniejsza Ocean View z oknem panoramicznym, położone na górnym pokładzie, 1 odrobinę większa Stateroom z dużym podwójnym łóżkiem, 6 kabin Standard z 1 podwójnym łóżkiem i 1 dodatkowym pojedynczym łóżkiem nad nim i 2 kabiny 4-osobowe na dolny pokładzie. Na łodzi znajduje się także duży salon z jadalnią. Posiłki są bardzo urozmaicone i przygotowywane przez znakomitego kucharza. Na pokładzie słonecznym każdy znajdzie miejsce dla siebie. Na pokładzie nurkowym jest wystarczająco miejsca również na sprzęt fotograficzny. Zadbano również o osoby cierpiące na chorobę morską. Dzięki elektronicznym stabilizatorem zachwiania statku ograniczone są do minimum.


Nurkowanie

Oferowane są 2-4 nurkowania dziennie głównie z pokładu nurkowego.


Miejsca nurkowe

Podczas rejsu 3-dniowego odwiedzane są miejsca na Wielkiej Rafie Barierowej aż do Cod Hole. W trakcie rejsu 4-dniowego nurkuje się na Morzu Koralowym i takich miejscach jak: Osprey Reef, Bougainville Reef.

MAPA TRAS Spirit of Freedom ZOBACZ


Naszym zdaniem

Bardzo komfortowa łódź odwiedzająca najlepsze miejsca nurkowe Australii z bardzo dobrą obsługą.


Cena od: 5359 PLN

(rejs 3 nocy w kabinie QUAD, pełne wyżywienie z napojami, nurkowanie, przelot widokowy nad Lizard Island)Cena za osobę w terminie 01.07.2020 - 31.03.2021

Rejs 3 noce
Kabina 4-osobowa5727 PLN
kabina DBL/TWIN6696 PLN
Kabina Ocean View DBL lub Stateroom DBL7741 PLN
Kabina Ocean View Deluxe DBL8336 PLN

Rejs 4 noce
Kabina 4-osobowa6904 PLN
kabina DBL/TWIN8038 PLN
Kabina Ocean View DBL lub Stateroom DBL9002 PLN
Kabina Ocean View Deluxe DBL9895 PLN

Cena za osobę w terminie 01.07.2019 - 30.06.2020

Rejs 3 noce
Kabina 4-osobowa5505 PLN
Kabina DBL/TWIN6474 PLN
Kabina Ocean View DBL lub Stateroom DBL7443 PLN
Kabina Ocean View Deluxe DBL8038 PLN

Rejs 4 noce
Kabina 4-osobowa6696 PLN
Kabina DBL/TWIN7811 PLN
Kabina Ocean View DBL lub Stateroom DBL8898 PLN
Kabina Ocean View Deluxe DBL9584 PLN

Przy rezerwacji combo rejsu 7 nocy obniżka ( ( 3 + 4 noce, dotyczy wyłącznie rejsów rozpoczynających / kończących się w poniedziałki)
-595 PLN

Cena zawiera:
zakwaterowanie, pełne wyżywienie, napoje bezalkoholowe, transfery lotniskowe, lot pomiędzy Lizard Island/ Cairn (tylko p rzy rejsie 7 nocy), nurkowanie z butlą i balastem

7 nocy Far North w 2019
Kabina 4-osobowa12740 PLN
Kabina DBL/TWIN14720 PLN
Kabina Ocean View DBL lub Stateroom DBL16771 PLN
Kabina Ocean View Deluxe DBL18160 PLN

DODATKOWE OPŁATY (aktual. styczeń 2019)
Przelot wewnętrzny dla rejsów Far North, około1191 PLN
Opłaty parkowe i portowe (25 AUD)71 PLN
Nitrox na rejs 3 noce (75 AUD)234 PLN
Nitroks na rejs 4 noce (105 AUD)327 PLN
Nitroks na rejs 7 nocy (180 AUD)561 PLN

Napiwki - oczekiwane przez załogę - 10% wartości rejsu

Spirit of Freedom zastrzega sobie prawo do naliczenia dopłaty paliwowej w przypadku wzrostu cen oleju napędowego.
Nurkowanie

Australia oferuje zarówno tropikalne wody na północy jak również wody stref umiarkowanych na południu i wokół Tasmanii. Dzięki temu różnorodność świata podwodnego jest jedyna w swoim rodzaju. Najlepsze miejsca nurkowe Queensland leżą na północnej rafie barierowej lub na morzu Koralowym i są osiągalne jedynie podczas kilkudniowych rejsów.

 

Wielka Rafa Barierowa

Nurkowanie w Australii możliwe jest przez cały rok jednak najlepsze warunki na Wielkiej Rafie Barierowej są od późnego sierpnia do wczesnego grudnia. 
 
Ribbon Reef to długie, cienkie wstęgi raf tworzące zewnętrze krawędzi Wielkiej Rafy Barierowej, położone w odległości 140km od Cairns. Rafy Ribbon Reef są szerokie na 450m i stanowią część Morskiego Parku Wielkiej Rafy Barierowe, są pokryte kolorowymi koralami porozdzielanymi pasami piaszczystych wąwozów będącymi idealnymi kryjówkami wielu morskich gatunków. Ribbon Reef są generalnie płytkimi miejscami nurkowymi gdzie rafy rozpoczynają się na głębokości 5m i sięgają do 15 - 20m wgłąb.   
 
Cod Hole
jak nazwa wskazuje jest miejscem, w którym spotykane są ogromne 60kg dorsze (cod - dorsz) z gatunku giant cod hole. Czeka was bliskie spotkanie z tymi okazami, gdyż są one już przyzwyczajone, że grupy nurków przynoszą dla nich pokarm. Karmienie zwabia też inne gatunki morskie takie jak rafowe groupery, lucjany, rogatnice, ostroboki, które próbują się załapać na wyżerkę.
 
Steve's Bommie jest jednym z legendarnych miejsc nurkowych. Jest wiele historii w zależności kto ją opowiada ale jedna z nich mówi, że Steve darzył to miejsce wyjątkowym uczuciem, więc gdy przedwcześnie odszedł to miejsce otrzymało jego imię. Na miejscu znajduje się pamiątkowa platkietka na głębokości 25m i zwykle jest ona miejscem rozpoczęcia nurkowania. To co można zobaczyć w  tym miejscu to akcje ławic, dużą rybę a także makro życie. Patrolujące barakudy, żarłacze białopłetwe a okazjonalnie płetwale karłowate (minke whale - głownie w czerwcu do lipca).
 

Zewnętrzna rafa koralowa leży w dużej części bardzo daleko od stałego lądu i osiągalna jest jedynie w ramach rejsów dużymi, szybkimi statkami. Zabierają one do 80 nurków i płyną zawsze w te same miejsca. Mniejsze łodzie mogą opłynąć jedynie miejsca wewnątrz rafy. Temperatura wody wynosi od 22ºC do 28ºC. Najlepsze miesiące na nurkowanie to okres od sierpnia do stycznia.

 

Wyspa Bożego Narodzenia

Otaczająca Wyspę Bożego Narodzenia rafa oddalona jest o jedynie parę metrów od wybrzeża i opada stromymi, pięknie porośniętymi skałami na wielką głębokość. Rafa jest we wspaniałym stanie, nie występuje tu zjawisko blaknięcia korali. Między listopadem a majem istnieją duże szanse spotkania rekinów wielorybich.

 

Wyspy Kokosowe

Nurkowania wokół Wysp Kokosowych to wspaniałe strome skały i ogrody koralowe. Dzięki wyeksponowane położeniu tej grupy wysp i ograniczonej pojemności bazy nurkowej fantastyczne nurkowania są tu zagwarantowane. Wyspy kokosowe znane są z tego, że przez cały rok można tu spotkać manty i rekiny rafowe.

 

Standard nurkowań w Australii jeśli chodzi o bezpieczeństwo i wyposażenie jest bardzo wysoki. Należy zabrać ze sobą logbook, certyfikat i adapter do zaworów typu INT. Na Wielkiej rafie, wyspie Bożego Narodzenia, wyspach Kokosowych wystarcza z reguły pianka o grubości 3 do 5 mm. W zachodniej części Australii w zależności od miejsca i pory roku potrzebna jest pianka o grubości 7 mm z kapturem. Naszym zdaniem: Australia oferuje bardzo różnorodne nurkowania od tropikalnych wód do nurkowaniach w zimnych wodach.Kraj i ludzie

Australia jest najmniejszym a po Arktyce najbardziej oddalonym od Europy kontynentem. Ze swoją rozległością i pomnikami przyrody oferuje turystom uczucie przygody i wspaniałe przeżycia. Większość z 19 milionów mieszkańców ma europejskie korzenie. 60% mieszkańców żyje w 6 największych miastach. Około 1% mieszkańców stanowią Aborygeni.

Queensland w północno- wschodniej Australii to „słoneczny stan“. Ma wiele kilometrów plaż, bujne lasy deszczowe i wspaniałe miejsca do nurkowania. Wielka Rafa rozciąga się na długości ponad 2000 km wzdłuż wybrzeża Queensland i ze swoimi 2900 pojedynczymi rafami i 71 wyspami koralowymi stanowi największy park wodny świata.

 

Wyspa Bożego Narodzenia

Wyspa Bożego Narodzenia to górzysta wyspa wulkanicznego pochodzenia pokryta puszczą z endemiczną fauną i florą typową dla środka Oceanu Indyjskiego. Należąca do Australii wyspa o powierzchni 135 km² położona jest bliżej indonezyjskiej wyspy Jawa i osiągalna jest z Dżakarty w ciągu 1,5 godzinnego lotu. W centrum wyspy wydobywany jest fosforan, wysyłany później statkiem z portu. Ze względu na odizolowane położenie wyspa nie została jeszcze zalana masową turystyką. Większa część wyspy to teren chroniony. Do szczególnych spektaklów zalicza się wędrówka krabów, która odbywa się od końca listopada do początku grudnia. Ponieważ na wyspie nie ma ani autobusów ani taksówek turyści nie powinni liczyć na możliwość korzystnego wypożyczenia auta i zwiedzenia wyspy również ponad wodą. Jedynie autem można dotrzeć do wszystkich małych, urokliwych plaż i poznać uroki wyspy. Oba należące do Australii atole wysp Kokosowych to 27 mało znanych wysp środku Oceanu Indyjskiego, oddalone 2800 km na północny- zachód od Perth i 1000 km na południe od Jawy. Mieszka to około 800 osób. Tysiące palm kokosowych i wspaniałych plaż sprawia, że jest to prawdziwy raj. Do 1978 roku Wyspy Kokosowe były w prywatnych rękach, później zostały odkupione przez Australię, która włożyła wiele pieniędzy w poprawę infrastruktury. Za wiele luksusu nie należy tu jednak oczekiwać, nie ma aut do wypożyczenia, autobusów i taksówek, można jednak zwiedzić wyspy na rowerze. Z 27 wysp tylko dwie są zamieszkane, zabudowania turystyczne znajdują się na wyspie West. Do wyspy Home, drugiej z zamieszkanych wysp pływa kilka razy dziennie prom. Niezamieszkany Atol Północny był na krótko w centrum uwagi w 1914, gdy niemiecki okręt wojenny został zatopiony w bitwie morskiej przez własna załogę. Nasze zdanie:Australia oferuje niesamowitą różnorodność nurkowań, od wód tropikalnych do nurkowania w zimnych wodach: wszystko jest tu możliwe.Rejsy nurkowe

Rejs nurkowy jest z pewnością najlepszym sposobem na zwiedzenie miejsc nurkowych Wielkiej Rafy i Morza Koralowego. Wszystkie statki oferowane przez nas są statkami wyłącznie o charakterze nurkowym wyposażonymi w nowoczesny sprzęt zgodny z najnowszymi standardami bezpieczeństwa.Wycieczki lądowe

Niezależnie od tego czy chce się zakosztować życia w nowoczesnym mieście czy podróżować przez jedyne w swoim rodzaju krajobrazy odludzia, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Kontynent oferuje całą paletę cudów natury z których najbardziej znany to Ayer Rock, duży monolit w samym centrum kraju. Queensland ma również jako ląd dużo do zaoferowania. Warte zobaczenia są obszary lasu deszczowego (Cape Tribulation) z jedyną w swoim rodzaju fauną i florą. Wycieczki całodzienne do lasu deszczowego lub kilkudniowe wędrówki są tak samo możliwe jak wyprawy kanu czy rafting.

 

Wyspa Bożego Narodzenia

Wyspa Bożego Narodzenia oferuje pełne przygód podróże po dżungli przez łatwy do wędrówki las deszczowy, w którym nie ma żadnych jadowitych zwierząt. Możliwe jest tez zwiedzanie punktów widokowych, z których zobaczyć można bardzo rzadkie i tylko tu występujące rodzaje ptaków. Ponieważ na wyspie nie ma ani autobusów ani taksówek turyści nie powinni liczyć na możliwość korzystnego wypożyczenia auta i zwiedzenia wyspy również ponad wodą. Jedynie autem można dotrzeć do wszystkich małych, urokliwych plaż i poznać uroki wyspy. Na wyspach Kokosowych można wspaniale wypocząć. Istnieje możliwość wypożyczenia rowerów i zwiedzenia wyspy lub zorganizowania wycieczek na bezludne wyspy. Polecamy Państwu stronę naszego partnera Adventure Connection Australia www.aca-australia.com Znajdą tu Państwo wybrane oferty. Całodniowe lub kilkudniowe, w małych grupach, indywidualnie, podróże przez odludzia, poszukiwanie złota na tropikalnej północy wszystko dostosowane do Państwa życzeń. Chętnie zaplanujemy Państwu wspaniały urlop w Australii.Galeria

Pogoda i klimat

Podczas naszego lata w Australii panuje zima, wtedy w południowej części jest dosyć chłodno i często pada. W centralnej Australii, tropikalnych terenach na północy i północnym- wschodzie (Queensland) jest wtedy przyjemnie ciepło. Podczas australijskiego lata na południu jest przyjemnie ciepło, zaś w północnej części jest gorącą i wilgotność powietrza jest duża. Queensland ma z reguły tropikalny klimat z wyraźnie wydzieloną porą deszczową od stycznia do kwietnia. Przeciętna temperatura w dzień wynosi od 25ºC (czerwiec) do 30ºC (styczeń).

Wyspa Bożego Narodzenia ma tropikalny wilgotny klimat z cyklami suchymi i deszczowymi. Pora deszczowa pozostająca pod wpływem północno- zachodnich monsunów trwa od listopada do kwietnia. Pozostała część roku to południowo- wschodnie monsuny z suchą pogodą z małą ilością deszczu. Luty i marzec to z reguły miesiące z największymi opadami. Przeciętna temperatura w ciągu dnia wynosi od 22ºC (sierpień) do 28ºC (kwiecień).

Wyspy Kokosowe to również tropikalny klimat z suchą i deszczową porą. Pora deszczowa pozostająca pod wpływem północno- zachodnich monsunów trwa od listopada do kwietnia. Pozostała część roku to południowo- wschodnie monsuny z suchą pogodą z małą ilością deszczu. Luty i marzec to z reguły miesiące z największymi opadami. Przeciętna temperatura w ciągu dnia wynosi od 22ºC (sierpień) do 28ºC (kwiecień).


Wjazd

Dla większości mieszkańców Europy Środkowej wymagane są paszport i wiza. Prosimy skonsultować się z najbliższą placówką ambasady lub konsulatu Australii by otrzymać listę wymagań. Wiza jest również ważna na wjazd na Wyspę Bożego Narodzenia i Cocos Keeling należących do Australii. Zezwala ona na wielokrotny wjazd w czasie jej okresu ważności. Trwa on przeważnie 3 miesiące. Wwożenie jakichkolwiek produktów żywnościowych na teren Australii jest ściśle zabronione.Język

Angielski (australijski angielski), czasem nieco trudniejszy do zrozumienia od pierwotnego języka angielskiego dla ludzi spoza krajów anglojęzycznych.Waluta

Walutą obowiązującą jest dolar australijski (AUD). Zalecamy wzięcie dolarów amerykańskich w gotówce, jak również czeków podróżnych. 1AUD=3,26PLN (kurs z dn. 7.03.2013).Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia na wypadek awaryjnego lotu do domu.Wyjazd

Istnieje opłata lotniskowa w wysokości 38 AUD.Prąd

240/250V. Konieczny jest adapter do wtyczki australijskiej (I).


22 213 18 31
od 5359 PLN