Najlepsze nurkowania

Roatan Aggressor


Roatan Aggresor jest średniej wielkości łodziom. Zabiera pasażerów na rejs po Karaibach w pobliże wysp:  Roatan, Cayos Cochinos i Utila. Jest to idealny wybór na wakacje dla miłośników raf, ścianek rafowych i podwodnych gór, a także wraków. Roatan Aggresor posiada wiele udogodnień dla pasjonatów fotografii, dzięki czemu można bez przeszkód rozwijać swoją pasję.


Opis

Roatan Aggressor jest to nowa, 36-cio metrowa, motorowa łódź. Swobodnie może pomieścić 18 pasażerów i 6 osób z załogi.

Rejsy są planowane od soboty do soboty. Zakwaterowanie odbywa się w godzinach 3:30-6:00 po południu, a wykwaterowanie o 8:00 rano.  

Roatan Aggressor oferuje posiłki kuchni międzynarodowej i lokalnej.  Na śniadanie są podawane świeże owoce, płatki kukurydziane, gorące przystawki i świeże soki. Lunch jest w formie bufetu, natomiast kolacja jest serwowana pasażerom przy stołach. Do posiłków serwowane są soki, kawa, herbata, drinki bezalkoholowe, lokalne piwo i wino.


Wyposażenie

Roatan Aggressor swobodnie może pomieścić 18 pasażerów i 6 osób z załogi. Goście są zakwaterowani w dziewięciu kabinach na dolnym pokładzie. W części dziobowej znajduje się kabina Master z łóżkiem Queen Size. Po obu stronach korytarza rozmieszczonych jest 8 kabin (posiadają piętrowe łóżka podwójne i pojedyncze na górze). 

Każda kabina posiada prywatną łazienkę z prysznicem i klimatyzację.

Na głównym pokładzie, w środkowej części, znajduje się przestronny, klimatyzowany salon. Na rufie mieści się pokład nurkowy z bezpośrednim zejściem do wody. Znajdziemy tam też duży stół na sprzęt fotograficzny.

Na górnym pokładzie znajduje się pokład słoneczny z leżakami, jacuzzi i sprzętem stereo z wejściem na iPoda, a w zadaszonym miejscu wet bar.

Roatan Aggressor jest nastawiony na miłośników fotografii. Na pokładzie znajdziemy centrum fotograficzne z komputerem idealnym do edytowania zdjęć, a także duży stół na sprzęt.


Nurkowanie

Roatan Aggressor zabiera pasażerów w rejs po Morzu Karaibskim, okrążając wyspy Roatan, Cayos Cochinos i Utila. Na nurków czekają ścianki, płytkie rafy, spektakularne wraki i podwodne góry.

Wszystkie nurkowania odbywają się z łodzi macierzystej, z pokładu nurkowego znajdującego się na rufie. Dziennie oferowanych jest max 5 nurkowań, za wyjątkiem pierwszego i ostatniego dnia. Roatan Aggressor zapewnia balast i 12l butle. Jest możliwość zamówienia Nitroxu.

Temperatura wody waha się od 25odo 27oC.  Zalecamy zabranie pianek 3 mm, a w miesiącach zimowych- 5 mm.

 

- max 5 nurkowań dziennie ( za wyjątkiem pierwszego i ostatniego dnia)

- 12l  butle

- dostępny Nitrox


Miejsca nurkowe
Roatan Aggressor proponuje rejs na 7 nocy po Morzu Karaibskim, u wybrzeża Hondurasu, pomiędzy wyspami: Roatan, Cayos Cochinos i Utila. Podczas safari nurkuje się w miejscach:
 
Roatan
 
Mary’s Place – jedno z najsłynniejszych miejsc nurkowych na południe od Roatanu. Znajdziemy tam bujną rafę ze szczelinami i tunelami, co stwarza wiele świetnych okazji dla miłośników fotografii podwodnej.
 
Taviana’s Wall - idealne miejsce na nocne nurkowanie, podczas którego można zobaczyć m.in ośmiornice, kraby i homary
 
Wrak Aquila- wrak jest domem dla wielu strzępieli, niebieskich Parrot Fish i ogromnej zielonej mureny, która zawsze przypływa na powitanie nurków
 
Wrak Odyssey  - to największy wrak u wybrzeży Roatanu i jeden z większych na Karaibach. Mierzy ponad 91 m.
 
 
 
Coco’s Sea Mount - piękne rafy zaczynają się już od 12 m pod powierzchnią. To miejsce nurkowe jest oddalone od brzegu Roatanu i Utila, więc nie dopływają tam łodzie oferujące jedynie jednodniowe wycieczki 
 
 
Utila
 
Black Hills -  ulubione miejsce wszystkich nurków: zachwycające, niezliczone ławice kolorowych ryb, żółwie i barakudy, a nawet można mieć szczęście spotkać rekina wielorybiego
 
Duppy Waters – coral garden zaczyna się już na głębokości 6 m i przechodzi w ściankę ginącą w błękicie wody.Można tu zaobserwować w dużej ilości płaszczki (Eagle Ray, Stingray), ośmiornice i ławice drobniejszych ryb
 
CJ’s Drop-off - jest to miejsce dla entuzjastów głębszych nurkowań. Licznie występują tu homary (Spiny Caribbean Lobsters) i mureny (Golden Tail Moray)
 
Raggedy Cay – to popularne miejsce nurkowe zaczyna się na 9 m i opada aż do 40 m. Łatwo tu spotkać majestatyczne płaszczki Eagle Ray i żółwie szylkretowe.
 
Old Bank - niezwykle urokliwe miejsce nurkowe, gdzie można zobaczyć żadkie koralowce Elkhorn Coral, a wzdłóż ścianki pływają kalmary (Caribbean Reef Squid)
 
Cannery Bank - nurkując tutaj ma się niepowtarzalną okazję podziwiać ryby pelagiczne. 
 
Jack Neil Point - idealny punkt na nocne nrkowanie: pełne życia rafy, ścianki i odsłonięte, piaszczyste miejsca. Można tu zobaczyć Large-eye Toadfish, Flying Gurnards i ośmiornice.
 
Wrak Halliburton - zatonął w 1998r. Leży na dnie na 30 m, ale zaczyna się już 20 m pod powierzchnią.  Powoli zaczęła go obrastać rafa i stał się domem dla wielu morskich stworzeń: większych jak mureny i mniejszych jak najeżki, czy Pipefish.
 
Hawksbill Bank – Roatan Aggressor jest jedną z niewielu łodzi, która odwiedza to miejsce. Wierzch podwodnej góry zaczyna się już na 12m i opada na 24m. Zbocza są licznie porośnięte osłonicami (Bluebell tunicates).  Licznie występują tu żółwie szylkretowe.
 
Cayos Cochinos
 
Toon Town - jest rajem dla miłośników makronurkowania. Pośród niebieskich osłonic (Bluebell tunicates) możemy dostrzec mnóstwo krabów, ślimaków i innych morskich żyjątek.
 
Pelican Point - podczas nurkowania możemy podziwiać wszystkie gatunki ryb żyjących na rafie jakie możemy sobie wyobrazić, włączając w to nefrytki, ryby ustnikowate, pokolcowate i parrotfish, a spoglądając poza rafę można dostrzec przepływające rekiny i barakudy. 

Naszym zdaniem

Roatan Aggresor jest średniej wielkości łodziom. Zabiera pasażerów na rejs po Karaibach w pobliże wysp:  Roatan, Cayos Cochinos i Utila. Jest to idealny wybór na wakacje dla miłośników raf, ścianek rafowych i podwodnych gór, a także wraków. Roatan Aggresor posiada wiele udogodnień dla pasjonatów fotografii, dzięki czemu można bez przeszkód rozwijać swoją pasję.


Cena od: 12966 PLN

(7 nocy, nurkowanie, pełne wyżywienie)Cena za osobę w terminie 01.01.2019 - 31.2019
10 nocy w kabinie dwuosobowej Twin18716 PLN
10 nocy w kabinie dwuosobowej Deluxe19164 PLN
10 nocy w kabinie dwuosobowej Master20060 PLN

Cena za osobę w terminie 05.01.2019 - 04.01.2020
7 nocy w kabinie dwuosobowej Twin12966 PLN
7 nocy w kabinie dwuosobowej Deluxe13413 PLN
7 nocy w kabinie dwuosobowej Master14309 PLN

Cena za osobę w terminie 04.01.2020 - 02.01.2021
7 nocy w kabinie dwuosobowej Twin13413 PLN
7 nocy w kabinie dwuosobowej Deluxe13861 PLN
7 nocy w kabinie dwuosobowej Master14757 PLN

Cena safari zawiera: zakwaterowanie w kabinie wg wybranego standardu, pełne wyżywienie w formie bufetu, kolacja serwowana przy stoliku, napoje, nurkowanie wg grafiku rejsu.

Dodatkowe opłaty:
opłaty portowe / parkowe (7 nocy / 125 USD)560 PLN
opłaty portowe / parkowe (10 nocy / 185 USD)829 PLN
transfer łódź / hotel Clarion (45 USD + podatek)202 PLN
22 213 18 31
od 12966 PLN