Najlepsze nurkowaniaTrasa rejsu: Far South / Deep South na Maldives Aggressor II


Far South/Deep South

 

SOUTH MALE ATOL

Kandooma Thila- najlepsze miejsce nurkowe w South Male Atoll. Można tu zaobserwować rekiny rafowe szare, żarłacze grube i płaszczki. Północna strona rafy jest pokryta miękkimi koralowcami i jest schronieniem dla wielu ryb i żółwi zielonych.
 

VAAVU ATOL

Miyaru Kandu - jedno z punktów programu rejsu, którego nie można pominąć, ze względu na sporą liczbę rekinów rafowych szarych i żarłaczy grubych, a także płaszczek, napoleonów i tuńczyków. Widoczność sięga nawet do 36 m. Może się pojawić dość silny prąd.
 
Alimatha House Reef- jedno z lepszych miejsc na nocne nurkowanie na Malediwach. Każdej nocy nurkowie mają okazję zobaczyć niezliczone liczby rekinów wąsatych (nurse shark). Tego nie można przegapić.
 

MEEMU ATOL

Muli Corner  - tutejsza rafa jest rozsławiona przez rekiny, przypływające wraz z prądem, ale wielką atrakcją są również manty. Może wystąpić silny prąd, więc zalecane jest zanurzenie się od razu po wejściu do wody.
 

THAA ATOL

Whaleshark point - nie ma takiego wyjątkowego miejsca, które mogłoby zagwarantować spotkanie z rekinem wielorybim. Jednak tutaj można się na nie dość często natknąć. Jedną z metod na zwabienie tego rzadkiego olbrzyma jest oświetlenie silnym źródłem światła planktonu wieczorem. Rekin wielorybi, kiedy przypływa, często cieszy swoją obecnością przez wiele godzin. 
 

LAAMU ATOL

Fushi Kandu - jedno z bardziej spektakularnych miejsc, oferujące ekscytujące nurkowania z dużymi rybami. Jednak to miejsce nie jest rekomendowane dla mniej doświadczonych nurków, ze względu na silny prąd. 
 

HUVADHOO ATOL

Whaleshark Point - Huvadhoo Atoll jest znany z występujących tu największych ryb na świecie. Podobnie jak na Thaa Atolu nie ma pewności, że nurkowie zobaczą rekina wielorybiego, jednak można próbować go zwabić. Mając szczęście można się cieszyć jego widokiem nawet przez kilka godzin.
 
Maareha Kandu - wspaniałe miejsce dedykowane do wszystkich nurków, bez względu na poziom umiejętności. Wraz z prądem przypływają dziesiątki rekinów rafowych szarych, ale można spotkać także płaszczki i niezliczoną liczbę różnych gatunków ryb. 
 
Nilandhoo Kandu - wspaniałe miejsce nurkowe, którego absolutnie nie można pominąć. Nurkowie często mają szczęście obserwować tutaj rekiny rafowe szare, rekiny leopardzie, rekiny wąsate, ogromne barakudy, tuńczyki, płaszczki (eagle ray) i napoleony. Rekiny tygrysie także są tu często widywane.
 
Turtle City - wyjątkowe miejsce ze względu na liczbę żółwi zielonych, które można tu spotkać. Można tu odbyć bardzo przyjemne i proste nurkowania wzdłuż rafy. Jest to miejsce odpowiednie dla wszystkich nurków bez względu na poziom umiejętności.
 
Villigili Kandu - często można tu spotkać spore ławice rekinów szarych rafowych. Jednak trzeba uważać na niezwykle silny prąd. Używanie haków rafowych jest niezbędne.
 

FOAMMULAH ATOL

Foammulah south - Foammulah Atoll, inaczej niż inne atole, nie jest otoczony przez lagunę. Te wyjątkowe warunki stwarzają możliwość spotkania wielu wyjątkowych gatunków dużych ryb, tj. rekiny tygrysie, manty oceaniczne, tresher shark, rekiny młoty, szare rekiny rafowe i inne duże ryby. Niektórzy nurkowie może będą mieli szczęści spotkać legendarną mola mola. To wyjątkowe miejsce nurkowe, odznaczające się świetną widocznością, jednak trzeba uważać na silny i trochę nieobliczalny prąd. Nurkowie, podczas całego nurkowania, powinni uważnie śledzić na komputerze głębokość, a także ilość powietrza, aby bezpiecznie zakończyć nurkowanie. Pomimo trudnych warunków, na pewno będzie to pełna wrażeń przygoda.
 

ADDU ATOL

British Royalty Wreck - ten 128 metrowy tankowiec, jest największym wrakiem na Malediwach. Podczas II Wojny Światowej był dwukrotnie torpedowany, jednak zatonął dopiero w 1946r. Leży na dnie na sterburcie, na głębokości 33 m.
 
Maa Corner - Manty odwiedzają to miejsce rzez cały rok, co stanowi wyjątkową atakcję dla nurków. Ze względu na dość silny prąd zalecamy podczas obserwacji używanie haków rafowych. 

Powiązane ofertyRejsy

Maldives Aggressor II

Maldives Aggressor II zabiera pasażerów w rejs po Malediwach. Nurkowania na pewno dostarczą wielu emocji. Pod wodą można spotkać różne gatunki rekinów, majestatyczne manty, barakudy, tuńczyki. Szczęściarze zobaczą rekina wielorybiego, a może nawet rzadką mola mola.