Najlepsze nurkowaniaNurkowanie w Belize


Położone między Meksykiem a Gwatemalą jest klejnotem wśród miejsc do nurkowania i idealnym miejscem dla każdego nurka do eksploracji, relaksu i romansu. Belize graniczy z Meksykiem od północy, Morzem Karaibskim od wschodu i Gwatemalą od zachodu i południa.

 
Belize ma wszystko, o co podróżnik mógłby prosić. Z ponad 400 wyspami, nieskazitelnie czystymi plażami z białym piaskiem i najdłuższą nieprzerwaną rafą koralową na zachodniej półkuli, Belize jest gwarantowanym światowej klasy miejscem do nurkowania. Oprócz słynnej Blue Hole, w zakresie nurkowania znajdują się również wspaniałe rafy koralowe, jest również szansa na akcję rekina wielorybiego. Pod turkusowymi wodami znajduje się tak bogate i ciepłe środowisko, a także doskonała widoczność, dzięki czemu nurkowanie tutaj jest łatwe nawet dla początkujących, i wystarczająco ekscytujące, aby zadowolić zaawansowanych nurków. Ponadto większość miejsc nurkowych jest mniej zatłoczona niż inne regiony oferujące podobny standard nurkowania.
 
Podczas wizyty w Belize koniecznie odwiedź Atol Turneffe i Lighthouse, podziwiaj kolorowe ściany oraz odkryj Half Moon Caye i gigantyczne szkarłatne gorgonie oraz liliowe gąbki z Quebrady.
 

Topowe miejsca nurkowe Belize

 

The Great Blue Hole

Great Blue hole to największa znana na świecie formacja przyrodnicza tego rodzaju, nic więc dziwnego, że została uznana za Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dziura ma okrągły kształt, średnicę ponad 300 metrów i głębokość 125 metrów i jest zdecydowanie obowiązkowym miejscem do zanurkowania dla każdego nurka rekreacyjnego. Zanurz się w ogromnych głębokościach i zobacz niezliczone gatunki życia morskiego, w tym ryby tropikalne i spektakularne formacje koralowe. Jeśli masz szczęście, możesz nawet zauważyć okazjonalnych gości niebieskiej dziury, takich jak nurse sharks i gigantyczne gruperyi i kilka rodzajów rekinów rafowych, takich jak rekin rafowy z Karaibów i rekin Blacktip.
 

Half Moon Caye

Po ekscytującym nurkowaniu w głąb słynnej Great Blue Hole wycieczka do Half Moon Caye jest idealnym miejscem na relaks i odpoczynek. Half Moon Caye to mała tropikalna wyspa, na której żyje wiele gatunków ptaków, takich jak głuptak czerwononogi. Jeśli nie jesteś zapalonym obserwatorem ptaków, na pewno spodobają ci się długie odcinki białych piaszczystych plaż otoczonych ciepłymi płytkimi wodami. Pobliskie płytkie rafy to także doskonała okazja do snorkelingu i kajakarstwa.
 

Ambergris Caye

Ambergris Caye to największa wyspa Belize, znana ze sportów wodnych, nurkowania i karaibskich plaż. Wyspa przyciąga najwięcej turystów w Belize, głównie ze względu na bliskość innych znanych miejsc do nurkowania, takich jak rafa Lighthouse, wyspa Turneffe, a także wielu doskonałych miejsc bezpośrednio przy Ambergris Caye.
 

Atol Turneffe

Atol Turneffe oferuje piękne nurkowania w dziesiątkach miejsc, a także przyjemne warunki morskie, dzięki czemu jest odpowiedni dla nurków na wszystkich poziomach. Tunreffe jest domem dla kwitnącego życia morskiego, urzekających formacji rafowych i niesamowitych miejsc do nurkowania. Około godziny jazdy łodzią od Caye Caulker, Atol Turneffe jest największym i najbardziej różnorodnym biologicznie atolem w Belize, domem dla ponad 500 gatunków ryb, 65 gatunków koralowców oraz setek gatunków ptaków morskich, ssaków i bezkręgowców. Atol rozciąga się na 54 kiloemtrów długości i 16 kilometrów szerokości. Jest słabo rozwinięty, a otaczające go wody i siedliska oceaniczne są nieskazitelne. Region atolu Turneffe, Belize, jest obowiązkowy dla wszystkich nurków.
 
 

Rezerwat Morski Hol Chan

Rezerwat Morski Hol Chan to pierwszy i najstarszy rezerwat morski w Belize, położony w pobliżu Ambergris Caye i Caye Caulker. Obejmuje około 18 km² raf koralowych, dna trawy morskiej i lasu namorzynowego. Zobaczysz tutaj mnóstwo płaszczek, cętkowanego homara, śpiącej papugorybyi, kraba pustelnika i mureny podczas polowania. W połączeniu z pobliską Shark Ray Alley, gdzie snorklerzy mogą pływać wśród grup rekinów i płaszczek, stanowi to jedną z najpopularniejszych wycieczek jednodniowych w Belize.
 

Placencia

Położona w południowej części Belize Placencia to niewielki, mniej odwiedzany raj. Wewnętrzna część caye oferuje doskonałe warunki do nurkowania i jest doskonałym miejscem dla początkujących nurków, aby doskonalić swoje umiejętności podwodne i uzyskać certyfikat. Dla bardziej zaawansowanych nurków zewnętrzna rafa Placencia ma wiele stromych ścian, które opadają na wielkie głębokości. Tutaj również znajduje się Mierzeja Gladden, gdzie masz szansę zobaczyć rekina wielorybiego. Placencia oferuje także wspaniałe tereny dzikiej przyrody, a także wiele wspaniałych ruin Majów. 
 

Co zobaczyć pod wodami Belize

W Belize jest tak wiele do zobaczenia, biorąc pod uwagę, że jest to dom dla drugiej najdłuższej barierowej rafy koralowej na świecie. Nurkowie zostaną powitani kwitnącym życiem morskim, od skrzętnie czyszczącego się kraba po olbrzymiego rekina wielorybiego. Spotkasz tu również wiele innych gatunków rai  i rekinów, w tym orlenie i płaszczki, nurse sharki oraz rekiny rafowe. Na pewno będziesz się świetnie bawić w Great Blue Hole, pływając z pelagikami, takimi jak ostroboki i karanksy. Możesz nawet zauważyć kilka niezwykłych gatunków ryb, takich jak indigo hamlet, występująca tylko w środkowo-zachodnim Atlantyku.
 

Jachty nurkowe:

Belize Aggressor III
Belize Aggressor IV
 

Porty wypłynięć

Zaokrętowanie: Belize City
Wyokrętowanie: Belize City
 

Jak się tam dostać

Najłatwiejszym i najpopularniejszym sposobem dotarcia do Belize jest lot na międzynarodowe lotnisko Philipa S. W. Goldsona (BZE) w Belize City. Istnieje pięć głównych amerykańskich linii lotniczych i pięć innych linii lotniczych, które latają do Belize.

Powiązane ofertyRejsy

Belize Aggressor III

Belize

Bardzo wygodny statek nurkowy z wysokim standardemz flota Aggressor pływający po wodach Belize

Belize Aggressor IV

Belize

Bardzo komfortowy, przestronny statek nurkowy ze wspaniałą załogą.