Najlepsze nurkowaniaEgipt - Trasa Famous Five Cruise (flota Emperor), z Hurghady


Famous Five Cruise (wypływa z Hurghady)

Rosalie Moller - Thistlegorm - Ras Mohamed - Brother Islands - Salem Express

 

Trasa zaczyna się w Hurghadzie, po czym prowadzi na północ, w stronę wyspyGubal Island i na rafę Abu Nuhas z jej słynnymi wrakami: Giannis D, Carnatic i 2 pozostałe, wszystkie oferują spektakularne nurkowania z bogatym życiem podwodnym. Eksploruj Rosalie Moller (statek siostrzany nieco bardziej słynnego Thistlegorm), który leży na głębokości od 30 do 50 m i jest w doskonałej kondycji. Chociaż widoczność nie zawsze jest dobra, wrak pokryty jest od dziobu po rufę glassfish, a dookoła pływają polujące na nie Pterois (lionfish). Wokół wraku żyją gatunki pelagiczne, takie jak tuńczyki, karanksy, ustniczek cesarski (Emperor fish) i wiele innych.

 

Krótka przeprawa przez Cieśninę Gubal i odwiedzamy słynny wrak Morza Czerwonego, SS Thistlegorm. Niesamowity brytyjski statek z czasów II Wojny Światowej z ładownią pełną uzbrojenia, ciężarówek Bedforda i motocykli, które miały być dostarczone oddziałom brytyjskim w Północnej Afryce. Statek został zatopiony przez Luftwaffe i leży na głębokości 30 m. W zależności od doświadczenia nurków oraz warunków pogodowych i nasilenia prądu, staramy się umożliwić nurkowanie nocne. Niedaleko leży Park narodowy Ras Mohamed, oferujący poranne nurkowanie na rafach Shark Reef i Yolanda Reef.

 

Brother Islands to szczyty dwóch podwodnych gór wyrastających z głębiny i oddalone są o około 60 mil od brzegu. Część Narodowego Parku Morskiego Wysp, trzy wyspy oferują zapierające dech w piersiach nurkowania na skałach i kalejdoskop różnych barw. Zachwycają różnorodnymi gatunkami podmorskich i pelagialnych zwierząt. Duże tuńczyki, okonie morskie (jack fish), lucjanusy, którym czasem towarzyszą rekiny młoty, silvertips, white tip sharks i manty. Nawet rzadki kosogon może być tu odnaleziony. Na północnym i południowym płaskowyżu Small Brother niemal na pewno spotkasz żarłacze rafowe.

 

Nurkowanie na wrakach jest również możliwe. Są tu wraki Aida II i Numidia. Oba są pięknie porośnięte miękkimi i twardymi koralami. Życie morskie obejmuje także wargacze i szare żarłacze rafowe.

 

Na koniec łódź wraca do Hurghady przez Safagę, gdzie można zanurkować na Panorama Reef lub słynnym wraku Salem Express.

 

UWAGA Aby możliwe było zanurkowanie na tej trasie, egipskie prawo wymaga od nurków 50 zalogowanych nurkowań. Nurkowania nocne w Parku Brothers nie są możliwe.

 

Czytaj więcej:

Egipt - opis regionu

Rejsy nurkowe w Egipcie

Hotele w Egipcie

Bazy nurkowe w Egipcie


Powiązane ofertyRejsy

Emperor Superior

Egipt

Luksusowa łódka o standardzie Gold Class 5*


Bazy nurkowe

United Divers - Safaga

Egipt - Safaga

Ta nieduża, niemalże rodzinna baza jest idealnym miejscem dla tych, którzy cenią sobie indywidualne podejście i kameralną atmosferę zarówno na łodzi jak i pod wodą .