Najlepsze nurkowania

HondurasNurkowanie

Najlepsze miejsca nurkowe Hondurasu znajduje się na karaibskiej stronie przy wyspach Bay. Grupa wysp zwana również Islas de Bahia oddalone są o 65 km od karaibskiego wybrzeża Hondurasu. Miejsca nurkowe wysp Bay mają wszystko co może interesować nurka, od stromych ścian opadających na głębokość 65 metrów przez płytkie ogrody koralowe aż do wraku statku handlowego Jago. Miejsca nurkowe wyróżniają się dobrą widocznością od 30 do 50 metrów. Poza ogrodami koralowymi są też typowe dla Karaibów porośnięcia z wieloma gąbkami i koralami. Szczególnie Utila jest znana ze swoich spektakularnych podwodnych gór, które sięgają z dna morskiego aż do głębokości kilku metrów poniżej poziomu morza. Działają one jak magnes na ryby, również rekiny są tu częstymi gośćmi. Od marca do maja i od września do listopada zatrzymują się tu rekiny wielorybie. Można je wtedy spotkać podczas nurkowania na głębokości 16 metrów. Szczególną atrakcja jest nurkowanie z delfinami, które oferowane jest w Anthonys Key Resort na Roatan.


Kraj i ludzie

Republika Hondurasu jest jednym z największych państw Ameryki Środkowej. Kraj składa się głównie z pasm górskich należących do pasma Kordylierów. Nas południu Honduras graniczy na długości 64 km z Pacyfikiem. Na północy na długości 600 km kraj ograniczony jest morzem Karaibskim. Tutaj żyje większość z 7 milionów mieszkańców Hondurasu. W pobliżu wybrzeża karaibskiego leżą wyspy Bay, które ze swoimi wspaniałymi plażami i kolorowymi rafami stanowią ulubione miejsce urlopowe wielu nurków. Kultura Hondurasu naznaczona jest hiszpańskimi korzeniami, mimo to ulubione miejsca turystyczne, jak np. ruiny miasta Copan, są pochodzenia indiańskiego. Zachód kraju, razem ze stolicą Tegucigalpa należy do terenów gdzie w I w. p. n. e. było królestwo Majów.


Programy


Język

Językiem urzędowym Hondurasu jest hiszpański, ale na Utili dominuje angielski. Także na łodzi językiem obowiązującym jest angielski.


Waluta

Lokalna waluta to lempira (HNL). 1 USD = około 19.000 HNL. Na wyspie można też bez problemu płacić dolarami.


Wyjzad

Przy wylocie obowiązuje opłata lotniskowa 25 USD oraz 5 USD podatku turystycznego.


Prąd

Gniazda w standardzie amerykańskim.Odznaki

IATA - lotnicza kasa biletowa
doswiadczenie w branzy podróżniczo-nurkowej od 1999r.
gwarancja najnizszej ceny
honorujemy płatności kartami