Najlepsze nurkowaniaTrasa rejsu Raja Ampat Misool - Pindito


Misool to region tysiąca wysp, które uformowały się w ciągu tysiąca lat tworząc wspaniały krajobraz. Wszędzie się mogą Państwo natknąć na jaskinie i groty. Odnajdą Państwo skały duże jak katedry, over hangs które poprawiają krajobraz tego wspaniałego regionu. Oczywiście widok ten będzie równie zachwycający pod wodą. Misool to takie miejsce na ziemi, gdzie spotkać można różnorodne gatunki ryb, twardych i miękkich korali, gąbek, ślimaków nagoskrzelnych, krewetek i krabów, cuttle fish i ośmiornic. Będą Państwo przepływać obok wobbegong shark I epaulet shark, które można odnaleźć tylko w rejonie Raja Ampat. Fotografowie i filmowcy odbędą tu nurkowania swojego życia jeśli chodzi o makro. Misool to jedno z miejsc z najwspanialszymi i najbardziej kolorowymi, a przede wszystkim niezniszczonymi rafami. Wszystkie możliwe gatunki korali tworzą wspaniały podwodny krajobraz. Nasza załoga odkrywa ten rejon od 1992 roku. Do 2001 roku byliśmy jedyną łodzią oferującą tu rejsy. Nikt nie zna lepiej tych miejsc niż my. Wszystkie wysepki, kanały, skały, jaskinie zbadaliśmy przez te lata. Jeżeli pogoda na to pozwala to warto również wybrać się na wyprawę po lądzie.

PROGRAM WYJAZDU

Dzień 1. Odbiór z lotniska w Sorong przez naszą niemiecko- i angielskojęzyczną załogę. Krótki, prywatny transfer do portu i wejście na okręt. Kiedy już wszyscy goście znajdą się na pokładzie podany zostaje drink powitalny. Wtedy Pindito gotowe jest do drogi. Zostaną Państwo przedstawieni załodze i oprowadzeni po łodzi, by jak najszybciej mogli się tam Państwo poczuć jak w domu. O 18:00 zostanie podana kolacja, podczas której spotkacie się z pozostałymi uczestnikami rejsu i rozpocząć rejs.

Dzień 2. Misool, po małym śniadaniu, pierwsze nurkowanie powinno się odbyć ok. godz. 8:00. Miejsce, które wybraliśmy jest ciche i relaksujące i stwarza okazje do przyzwyczajenia się do regionu. Po pierwszym check- dive serwowane jest druga część śniadania. O 11 odbywa się nurkowanie na miejscu zwanym „Vrenelies Gärtli”, na Pindito jest ono prawdziwą legendą. Nawisy skalne, groty, przesmyki, drop off, wszystko to pokryte wspaniałymi koralami, które sprawiają, że miejsce to jest tak wspaniałe. Lunch serwowany jest o 12:30, a do 15 jest czas na relaks, później powrót do „Vrenelies Gärtli”. Ponieważ miejsce to jest bardzo duże i urozmaicone możemy zaproponować tu kilka nurkowań. Po tym nurkowaniu jest jeszcze wystarczająco dużo czasu, by wybrać się na wycieczkę na zodiacu w celu podziwiania wspaniałego krajobrazu. Kolacja podana jest o godz. 18 a o 20 mogą się Państwo przygotować na ostatnie nurkowanie tego dnia.

Dzień 3. Pindito będzie kontynuowało swój rejs w kierunku południowym do grupy wysp nazwanych „Fabiajet”. Krajobrazy jak z obrazka i wspaniałe rafy oczekują na Państwa. Ilość korali, rozmaitych gąbek i rybek jest nie do policzenia. Pozwolimy sobie zaoferować Państwu więcej nurkowań w tym samym miejscu, ponieważ ma ono tyle do zaoferowania, że nie da się tego obejrzeć podczas jednego tylko zejścia pod wodę. Te masy ryb przepływających przez przepiękne ogrody koralowe stanowią niezapomniany widok, który na długo zapadnie w pamięć nawet najbardziej wymagającego nurka. Podczas podróży przez to niezwykłe miejsce spotkamy również takie organizmy makro jak ślimaki nagoskrzelne, koniki morskie, barramundi i wiele innych. Na nurkowanie nocne załoga Pindito wybrała miejsce spokojne, praktycznie bez prądów, płytkie gdzie podziwiać można niesamowite ilości ślimaków, pipe fish, cuttle fish, ghost pipe fish. Chcą Państwo zrobić zdjęcie? Nie ma problemu- to wszystko na Państwa czeka!

Dzień 4. Dzisiaj Pindito skieruje się na wschód do “Wayl Batan”. Mała wyspa ze wspaniałymi, pełnymi życia rafami stanowi bardzo interesujące topograficznie miejsce. Nasi przewodnicy pokażą Państwu szkółki różnych ryb, pygmi seahorse, chyba, że po wielu innych nurkowaniach są Państwo na tyle doświadczeni, by samemu je dostrzec. Barakudy, batfish i snappers będą przepływały tuż obok Państwa. Światło słoneczne przedzierające się przez wodę i skały pokrywa kolorowe rafy i współtworzy niezapomniany widok. Nurkowanie nocne odbędzie się na tych samych miejscach co nurkowania dzienne, by mogli Państwo porównać jakie stworzenia pojawiają się tu nocą.

Dzień 5. Podróżujemy dalej na wschód do “Jef Pele”, gdzie spotkać można duże ławice tuńczyków, spanish shrimps i koników morskich wśród przepięknych raf.

Dzień 6. W nocy Pindito dotrze do Misool. Zaoferujemy Państwu wycieczką na zodiacu, która potrwa cały dzień. Wywierające wielkie wrażenie nagrobki należące do mieszkańców tego rejonu jest częścią naszego programu. Wyprawa ta zabierze nas w 20 km podróż po labiryncie wysp, gdzie przepływać będziemy przez kanały i doliny naszym szybkim zodiakiem. Odbędą Państwo spacery do jaskiń znajdujących się na lądzie i takich do których można się dostać jedynie zodiakiem, by zobaczyć małe nietoperze chowające się przed światłem słonecznym i śpiące w ciągu dnia. Ostatnia jaskinia do której wejdziemy to wielka katedra, do której można się dostać jedynie pieszo. Jeśli ktokolwiek uważa, że ten program jest zbyt wyczerpujący, może oczywiście zostać na pokładzie i wybrać się na nurkowanie (możemy zapewnić taką alternatywę, gdyż na Pindito dostępne są aż 3 zodiaki). Nurkowania odbędą się blisko miejsca, gdzie zacumowane będzie Pindito. Czasem widoczność jest słaba i panują silne prądy, ale pokusa zobaczenia tego co jest pod wodą jest równie silna jak w pozostałych odwiedzanych przez nas miejscach.

Dzień 7. Przeniesiemy się do „Fabiaj Jet”, gdzie będą Państwo znowu nurkować w zapierających dech w piersiach krajobrazach z różnorodną fauną i florą. Skały wyrastające z morza to idealne miejsce do nurkowania i podziwiania kolorowych raf.

Dzień 8. Dzisiaj w programie jest „Wagmab”. Strome skały, korale ścigające się mobulas, to najwspanialsze rzeczy, które Państwa dzisiaj spotkają. Po nurkowaniu o zachodzie słońca Pindito opuści rejon Misool i przeniesie się na północ.

Dzień 9. W rejonie wysp „Jet Fam” będą Państwo mieli okazje zobaczyć wobbegong i epaulet sharks, które występują jedynie w tym rejonie. Rafa, która wygląda jakby była ubrana na czerwono stanowi zapierający dech w piersiach krajobraz i sprawia, że Państwa marzenia nurkowe się spełnią.

Dzień 10. ”Dampeerstret”, kanał między wyspą Waigeo I Batanta daje Państwu szansę na spotkanie z mantami. 2 nurkowania odbędą się na zachód od wyspy Mansuar, gdzie czeka na Państwa ogromna ilość ryb I wspaniała rafa. Nurkowanie nocne odbędzie się na południowej stronie wyspy Mansuar, gdzie również odnaleźć można niezwykłe bogactwo gatunków, typowych dla tego rejonu.

Dzień 11. Przed powrotem do Sorong odbędą się jeszcze nurkowania na „Kri” i „Sardinriff”. W Sorong odbędzie się kapitańska impreza na pokładzie. Załoga będzie śpiewała tradycyjne piosenki i zatańczy Boco Boco.

Dzień 12. Sorong. Niestety musimy już zakończyć nasz rejs. Organizujemy transfer na lotnisko w Sorong i z żalem Państwa żegnamy. Mamy nadzieję, że znowu wezmą Państwo udział w rejsie na Pindito.


Powiązane ofertyRejsy

Pindito

Wysoki standard pozostającej pod szwajcarskim kierownictwem łodzi, przyjazna załoga, doskonałe jedzenie, pierwszorzędne miejsca nurkowe gwarantują niezapomniany urlop. Rejsy na Pindito to od lat nasza ulubiona oferta.