Najlepsze nurkowaniaTrasa rejsu Raja Ampat Equator - Pindito


Rejs ten pokazuje Państwu uroki obszaru Indopacyfiku. Niezniszczone krajobrazy o ogromne obszary korali dominują w tym miejscu o małej ludności. Załoga Pindito zbadała miejsca nurkowe wokół i w pobliżu równika. Rejs ten oferuje Państwu okazję zobaczenia niezbadanych terenów, na których tylko niewiele osób do tej pory nurkowało. Ilość wysp w tym rejonie jest ogromna. Na równiku blisko wyspy Kawe znajduje się mała wyspa Batu Jamur. Ten górzysty szczyt wystający z morza to raj dla fanów makro. Można tu zobaczyć ślimaki nagoskrzelne, liliowce a także większe zwierzęta jak napoleony, wargaczowate, mureny. Na północ od równika leży archipelag Waijag. Wiele różnych wysp oferuje wspaniałe ogrody koralowe i spotkania z rozmaitymi gatunkami ryb. Podczas nurkowania napotkać można także nurse shark. Na północnej wyspie Uraine w ogromnych jaskiniach odnaleźć można pokolcowate. Na północ od Waigeo znajdują się duże atole Asia, Aiu I Bud. Wspaniałe zbocza porośnięte ogrodami koralowymi. Północne zbocze Waigeo z ukrytymi zatokami I wystającymi skałami to jedno z najwspanialszych miejsc jakie można podziwiać podczas tego rejsu.

PROGRAM REJSU

Dzień 1. Odbiór z lotniska w Sorong przez naszą niemiecko- I angielskojęzyczną załogę. Krótki, prywatny transfer do portu i wejście na okręt. Kiedy już wszyscy goście znajdą się na pokładzie podany zostaje drink powitalny. Wtedy Pindito gotowe jest do drogi. Zostaną Państwo przedstawieni załodze i oprowadzeni po łodzi, by jak najszybciej mogli się tam Państwo poczuć jak w domu. Podczas tego rejsu czekają na Państwa wspaniałe krajobrazy z krystalicznie czystą wodą, samotne plaże, wycieczki lądowe i najlepsze nurkowanie.

Dzień 2. Jet Fam to pierwsza grupa wysp, do której dotrzecie po pierwszej nocy rejsu. Ten labirynt to zapowiedź tego, co zobaczą Państwo w ciągu najbliższych dni. Check dive odbywa się już na wspaniałych miejscach. Chcesz spotkać wobbegong shark? Albo przydacznię olbrzymią? Region Batu Burung ze swoimi wspaniały twardymi koralami sprawi, że Państwa serca zabiją mocniej. Innym miejscem nurkowym jest Dinding Mera: wspaniała czerwona ściana pełna miękkich korali i ślimaków nagoskrzelnych. Lub Warna Banyak, miejsce z relaksującymi nurkowaniami w prądach w kanale, gdzie podziwiać można korale w różnych kolorach. To tylko kilka z miejsc wokół Państwa.

Dzień 3. Kawe- to nasz kolejny cel, położony pośrodku a raczej nad równikiem. Jurang Dalam to wspaniałe miejsce o głębokości jedynie 8 metrów, które przyciąga sweetlips, okoniowate i glasfish. Bat fish i napoleony czują się tu świetnie tak samo jak w Batu Kiri i Hutam Hitam. Barbados Cadas to podzielne skały z przesmykiem oferujące miłą nurkową odmianę.

Dzień 4. i 5. Wajag to prawdziwa rajska wyspa na północy. Podczas różnych wypraw zodiakiem poprzez labirynt zdobędą Państwo wspomnienia, którymi nigdy nie przestaną się Państwo cieszyć. Pod wodą zobaczą Państwo przepiękne krajobrazy. Jamur Selatan, Jamur Tengan i Utara wyrastają z wody jak grzyby. W zależności od prądów można przy nich z łatwością nurkować. Przy odrobinie szczęścia prądy z Antarktyki przyniosą ochłodzenie wody a wraz z tym olbrzymie szkółki jackfish, tuńczyków i płaszczek. Tak powinno wyglądać każde nurkowanie.

Dzień 6. Dotrzemy do Uranie następnego dnia. Olbrzymia jaskinia oczekuje na odkrycie. Proszę się nie martwić, klaustrofobia nie będzie problemem. Jaskinia jest duża jak katedra i można zobaczyć światło przedostające się przez różne otwory. Atmosfera jest niemalże mistyczna i bardzo spokojna, pełna fascynujących cieni. Śpiące na dnie jaskini rekiny wydają się nierealne- jest to naprawdę magiczne miejsce. Po tych wrażeniach przenosimy się do Batu Coquille. Ogromne skały wznoszą się z ziemi i wody i otoczone jest przez wiele mant i barakud, które uwielbiają to miejsce ze względu na prądy. Jeśli ktoś woli spokojniejsze miejsce nurkowe, może nurkować przy łodzi i oglądać ośmiornice i mandaryny.

Dzień 7. W Waigeo, Sel Pele mają Państwo szanse odwiedzić farmę pereł. W zależności od tego, gdzie znajduje się akurat produkcja mogą Państwo zostać zaproszeni do przyjrzenia się z bliska ich produkcji. Oczywiście będziemy nurkować zarówno przed jak i po wizycie na farmie. Najwspanialsze w tych miejscach są spotkania z pygmi seahorses. Te małe stworzenia ukryte są w gorgoniach w wielu możliwych kolorach: czerwonym, żółtym i pomarańczowym. Jedyne stworzenia oferujące więcej kolorów tęczy to ślimaki nagoskrzelne i pipe fish.

Dzień 8. Eagle Rock jest w pobliżu, a jest zupełnie inne od tego co widzieliście do tej pory. Samotne skały po środku morza warte są zrobienia jednego lub dwóch zdjęć. Wspaniała widzialność, białe plaże z ogrodami czarnych korali, sweetlips, batfish i różne rodzaje płaszczek to wyróżniki tego miejsca. A ponieważ jest to tak wspaniałe miejsce zarówno nad i pod wodą, wrócimy jeszcze do zatoki Sel Pele po południu.

Dzień 9. Wafak to czarny las Indonezji. Na głębokości ok. 30 metrów oczekuje na Państwa wspaniały ogród czarnych korali. Dzięki nitroksowi mogą Państwo spełnić swoje marzenia i zostać tam odrobinę dłużej. Zostaniemy pośrodku tych wysp i dla odmiany odbędziemy nurkowanie przy zachodzie słońca, by zobaczyć mandaryny i mimic octopus.

Dzień 10. Mansuar, odkąd odkryliśmy to miejsce pełne mant, nikt nie chce stąd już odejść, podczas gdy tuziny tych ogromnych czarnych stworzeń przelatują obok. Bardzie rozbudowany komentarz nie odda tego co Państwo tam przeżyją.

Dzień 11. Kri, odkąd dr. Allen pobił światowy rekord w liczeniu różnych gatunków, miejsce to stało się słynne. Michel Aw zrobił tu swoje najpiękniejsze zdjęcia i dlatego kończymy nasz rejs w tym niezwykłym miejscu. Te miejsca stanowią klasę dla samych siebie. Podczas powrotu do Sorong na pokładzie odbywa się kapitańska impreza. Nasz załoga będzie śpiewała tradycyjne piosenki i zatańczy Boco Boco.

Dzień 12. Sorong. Wreszcie dotarliśmy do końca rejsu. Organizujemy transfer powrotny na lotnisko w Sorong i pożegnanie. Mamy nadzieję, że znowu zagoszczą Państwo na Pindito.


Powiązane ofertyRejsy

Pindito

Wysoki standard pozostającej pod szwajcarskim kierownictwem łodzi, przyjazna załoga, doskonałe jedzenie, pierwszorzędne miejsca nurkowe gwarantują niezapomniany urlop. Rejsy na Pindito to od lat nasza ulubiona oferta.