Najlepsze nurkowaniaRelacja z pobytu: Asia Divers/ El Galleon


Opinia Konrada:

 

Podróż Filipiny już od dawna znajdowały się na mojej liście życzeń, ale daleka podróż mnie zniechęcała. Jednak wygrana w konkursie fotograficznym Schoener Tauchen ułatwiła decyzję: w tym roku lecę na Puerto Galera. Linie Emirate miały najlepsze połączenie a lot przebiegł spokojnie i przyjemnie.

Porada: jeżeli to możliwe zarezerwujcie wcześniej miejsca i odprawcie się online. Odcinek Dubai- Manila jest prawie zawsze całkowicie zarezerwowany, a na lotnisku w Manili są długie kolejki. Po przylocie do Manili, szybko zajął się nami kierowca z Asia Divers. Przejazd do Batangas trwał 3 godziny, następnie godzina promem wprost do hotelu El Galleon w Sabang- Puerto Galera.

Baza i nurkowanie Asia Divers to mała ale świetnie zorganizowana baza znajdująca się tuż przy hotelu El Galleon. Zostałam niezwykle miło przyjęta i mogłam prawie od razu zanurkować. Kierownictwo bazy bardzo dba o swoich gości. Generalnie człowiek musi tylko sam zanurkować, resztą zajmie się obsługa. Każdego dnia oferowane są 4 nurkowania, ale nurkowania nocne zdarzają się sporadycznie. Nurkuje się małych, typowych łodzi bangka. Dopłynięcia na miejsca trwają bardzo krótko, gdyż większość z nich znajduje się w odległości zaledwie 5 minut. Kilka miejsc znajduje się oczywiście dalej, ale wtedy należy się liczyć z zaledwie 15-minutową podróżą. W przypadku trochę dłuższych wypadów np. na Verde Island korzysta się z motorówki. Do tych wypłynięć pobierana jest niewielka opłata, ale na pewno warto skorzystać z okazji.

Badania wykazały, że w rejonie tym panuje niesamowita różnorodność biologiczna, jedna z największych na świecie. Zarejestrowano tutaj ponad 300 różnych gatunków korali. Nurkowanie jest więc wspaniałe. Bardzo piękne są także miejsca wokół Sabang, na których widać niestety ślady zniszczeń spowodowane tajfunem. Kto decyduje się na nurkowanie w tym rejonie musi lubić małe rzeczy. Pod woda spotkać można m.in. ghost pipe fish, frog fish, pygmy seahorses. Nurkuje się z reguły w małych grupach z przewodnikiem. Przy tworzeniu grup bierze się pod uwagę doświadczenie nurkowego, ilość zużywanego powietrza a także zainteresowanie (np. fotografia). Przewodnicy są bardzo mili, świetnie znają miejsca i przykładają dużą wagę do bezpieczeństwa. Bardzo podobała mi się duża elastyczność. Po każdym nurkowaniu można zdecydować, czy i kiedy chce się znowu zanurkować.

Hotel El Galleon to mały, przytulny ośrodek, odwiedzany głównie przez nurków. Kategorie pokoi bardzo się między sobą różnią. Nowsze pokoje Seaview są bardzo piękne i mają piękny widok, jednak w zależności od ich położenia, odległość od głównej części ośrodka może być stosunkowa duża, a wejście po stromych schodach trudne. Pokoje nad basenem są częściowo małe i jeszcze nie całkowicie odnowione. U mnie klimatyzacja chodziła tak głośno, że na noc musiałam ją wyłączać. Pokoje są jednak czyste, wyposażone w lodówkę i telewizor. W restauracji i barze można korzystać z bezpłatnego łącza WLAN. Jedzenie jest w porządku, obsługa może nie najszybsza ale za to bardzo miła. Podsumowanie Miły, mały ośrodek z bardzo dobrą bazą nurkową i świetnymi miejscami nurkowymi.

 

Konrad S.


Powiązane ofertyHotele

El Galleon - Puerto Galera

Filipiny - Mindoro i Luzon

Miły ośrodek z dobrym stosunkiem ceny do usługi. Położony jest na tyle daleko od Sabang, by gościom nie przeszkadzało życie nocne.


Bazy nurkowe

Asia Divers - Puerto Galera

Filipiny - Mindoro i Luzon

Dobra baza nurkowa pozwalająca odwiedzić wspaniałe miejsca nurkowe.