Najlepsze nurkowaniaRelacja z Egiptu - Sharm El Sheikh


Opinia Tomka:

W kwietniu 2010 roku jeden z naszych Klientów dokonał rezerwacji za naszym pośrednictwem w bazie nurkowej Nautica w Sharm el Sheikh. Poniżej prezentujemy jego relację z tego wyjazdu. Baza nurkowa w Sharm el Sheikh - Nautica to dobrze wyposażone centrum. Kadra w Nautice  to bardzo przyjaźni, mili ludzie, po których widać że ich pasją jest nurkowanie. Pełen profesjonalizm !!! Rezerwując pakiet nurkowy w Polsce w Najlepszych Nurkowaniach miałem małe obawy czy wszystko na miejscu w Sharm będzie "OK" tzn. czy odbiorą mnie pierwszego dnia nurkowego w terminie, czy centrum nie okaże się jakąś porażką itp. Moje wszelkiego rodzaju obawy okazały się zbędne!

Zgodnie z ustaleniami Karolina z Nautica w Sharm el Sheikh, zaraz po moim przylocie do Egiptu przysłała mi sms-a z godziną przyjazdu busa do hotelu. Jak napisała tak się stało. Bus podjechał punktualnie pod hotel zabierając mnie na pierwszy dzień nurkowy. I tak było dokładnie przez kolejne 3 dni. Busy – czyste, klima działa i co ważne nie śmierdzi, polska muza na pokładzie :-) Łodzie, którymi pływaliśmy na nurkowania są dobrze przygotowane z miłą załogą i super smacznym lunch-em.

 Pierwszego dnia na rozruszanie i zaaklimatyzowanie się w błękicie Morza Czerwonego rafy Ras Mohammed  – niby to Park Narodowy ale nie zachwyca już swoim urokiem - rzecz gustu, ale jak na pierwsze nurkowanie zapoznawcze to idealne miejsce. Drugi dzień to godzinna wycieczka busem do Dahab'u, a tam BLUE HOLE i THE CANYON.Niesamowite miejsca nurkowe – pełne różnorodnego życia. Nie ma co opisywać, Ci którzy byli wiedzą co mam na myśli, Ci których tam nie było niech żałują. Trzeci dzień to rafy Tiran-u, Jackson Reef i Ras Ghamila. Nurkowanie w prądzie, które dość nas zmęczyło i wyziębiło – pierwszy raz zmarzłem w Egipcie pod wodą :-) Czwarty dzień to chyba najlepsze nurkowanie jak dotąd w moim życiu (choć nie było ich jeszcze aż tak wiele) – SS THISELGORM wrak statku zatopionego przez Niemców w 1941r. Niesamowite przeżycie – wrak doskonale zachowany z całym ładunkiem: motocykle, ciężarówki, broń, czołgi, działa przeciwlotnicze, wagony węglowe itp. Pierwszy nur dookoła wraku, drugi wewnątrz ładowni.

Przez 3 dni moim „partnurem” był Naser :-) Egipcjanin z bazy, po którym widać, że lubi to co robi, pomocny na każdym kroku, zawsze uśmiechnięty - NIESAMOWITY GOŚĆ :-) Potrafił rozluźnić nas, rozśmieszyć. Bardzo kontaktowa osoba i widać po nim, że po prostu mu się CHCE! To ON zorganizował większość czasu jaki spędziliśmy na nurkowaniach :-) Dzięki NASER jesteś THE BEST!!!Nic dodać nic ująć jeżeli Sharm el Sheikh z polskojęzycznym instruktorem nurkowania to tylko z NAUTICĄ :)

Tomasz „ARBUZ” Wolski


Powiązane ofertyBazy nurkowe

Red Sea Diving College - Sharm el Sheikh

Egipt - Sharm el Sheikh

Profesjonalnie prowadzona baza nurkowa oferująca jedne z najlepszych cen.

Nautica - Sharm el Sheikh

Egipt - Sharm el Sheikh

Nautica to nasza zaufana polska baza nurkowa, którą polecamy osobom wybierającym się na nurkowanie do Sharm el Sheikh. Ideala na zrobienie kursu postawowego OWD.

Emperor Divers Sharm El Sheikh

Egipt - Sharm el Sheikh

Jedna z najlepszych baz nurkowych w Sharm el Sheikh oferująca profesjonalnie zorganizowane nurkowania.

Sinai Divers / Werner Lau - Sharm el Sheikh

Egipt - Sharm el Sheikh

Profesjonalna baza organizująca nurkowania na najlepszych miejscach nurkowych w okolicy Sharm el Sheikh