Najlepsze nurkowaniaNurkowanie na Wyspach Salomona


Po środku Oceanu Spokojnego znajduje się ukryty klejnot – Wyspy Saloma, które są częścią Trójkąrta Koralowego. Wyspy są miejscem najlepszych a zarazem najmniej odwiedzanych miejsc nurkowych na świecie. Jednym z powodu, dla których Salomony uznawane są za najlepsze miejsca nurkowe na świecie to różnorodność możliwośći od raf, przez wraki, duże zwierzęta, małe critter, jaskinie po plażę.

 
Pod wodą skrywana jest niebywała różnorodność życia morskiego, miejsc nurkowych i doświadczeń a to wszystko w odległości krótkiego lotu z Australii czy Fidżi. Miejsca te są nietknięte gdyż ich znaczna odległość sprawia, że pojawia się tu niewielu nurków czy rybaków stresujących ecosystem morski. Ze względu na niewiarygodne rafy, obfitość ryb i niewielką liczbę innych nurków Wyspy Salomona są miejscem wartym odwiedzenia. Znajdziesz tu wraki, kawerny, rozległe rafy, duże wachlarze koralowe, miękkie koralowce oraz dużo życia makro. Miejsce to obfituje w różnorodność gatunków twardych korali. Salomony ostro rywalizują wśród innych indo pacyficznych nurkowisk o miano najlepszych miejsc nurkowych ze względu na rafy koralowe, życie morskie oraz różnorodność. Co więcej, na dodatek, odwiedzając ten rejon masz możliwość odkrycia życia kulturalnego. Możliwości zanurkowania na Salomonach ograniczają się do wyboru spośród nielicznych ośrodków, baz nurkowych I jachtów nurkowych. 
 

 

Topowe miejsca nurkowe Wysp Solomonów

Lamassa
Jeśli dotrzesz do Lamassa na Wyspie Latangai to zarówno jest to furtka do Zatoki Kimbe jak i miejsce piękne ale niezwykle rzadko odwiedzane przez nurków. Ta wulkaniczna kaldera oferuje obrzar o dużej ilość przecięć I kawern. Kokopo leżące na wschodze Nowej Brytani oferuje wraki z okresu II Wojny Światowej. Obszar ten stanowił dużą bazę japońską i było strategicznym punktem na mapie wojennej. Wraki, samoloty i inne pojazdy spoczywają na dnie porośnięte rafami pełnymi ryb!
 

Rabaul

Port Rabaul został utworzony przez antyczną kalderę wlkaniczną która częściowo zapadła się tysiące lat temu, umożliwiając morzu dostęp do środka. Kaldera otoczona jest kilkoma mniejszymi wulkanami, które w większości są już wygasłe i nieczynne jednak we wrześniu 1994 r dwa z nich wybuchło jednocześnie. Pod wieczór możesz być świadkiem fantastycznych zachodów słońca oraz rozświetlonego w oddali przez lawę Tarvuvur.
 

Grupy wysp Fauro i Shortland

Te rzadko odwiedzane, piękne wyspy posiadające piaszczyste czarne plaże są furtką do Bougainville w Papui Nowej Gwinei. Podążając wzdłuż zachodniego wybrzeżą Bougainville dostrzeżesz, że obszar ten jest praktycznie nie odwiedzany przez turystów, co sprawia, że każde nurkowanie tu ma character eksploracyjny. 
 

Co zobaczyć pod wodą?

Na Wyspach Salomona zobaczyć można blisko 500 gatunków twardych I miękkich korali, które pokrywają blisko 5750 km kwadratowych raf na Salomonach.
Rafy absolutnie tętnią życiem poczynając na trigger fishach, przez zielone I pomarańczowe neonowe ślimaki I fantastycznie kolorowe wachlarze morskie po ławice ostroboków czy barakud oraz patrolujące szare rekiny rafowe. 
Realia podwodne Wysp Salomona to przede wszystkim obszary tarła I ścieżkimigracyjne dla 1000 gatunków ryb rafowych, delfinów, rekinów I sześciu z siedmu gatunków morskich żółwi.
 

Jachty nurkowe

Solomon PNG Master
Bilikiki
Coral Discoverer
 

Porty

Zaokrętowanie: Honiara
Wyokrętowanie: Honiara
 

Jak tu dotrzeć

Wszystkie loty docierają do międzynarodowego lotniska Jendersona, 11km na wschód od Honiara. Najłtawiej dotrzeć tu z Australii, Didżi, Papui Nowej Gwinei, Vanuatu. Jeśli lecisz z innych rejonów świata to twoim lotniskiem przesiadkowym będą Brisbane, Syndey, Nadi, Villa lub Port Moresby.
 
 
 
 
 

Powiązane ofertyRejsy

Bilikiki

Wyspy Salomona

Wspaniałe miejsca nurkowe w pierwotnym otoczeniu są podczas tych rejsów zagwarantowane.