Najlepsze nurkowania

Kanada i AlaskaNurkowanie

Nurkowanie w Brytyjskiej Kolumbii i na Alasce jest jedyne w swoim rodzaju, różnorodne i kolorowe. Są tu ogromne rozgwiazdy, kelp, wiele różnych ślimaków nagoskrzelnych, kolorowe anemony, duże pacyficzne ośmiornice, wilki morskie a czasem spotkać można również lwy morskie. Przy odrobinie szczęścia nurkowie mogą w pewnych miejscach spotkać żyjące normalnie w głębinach sześciopar jak również chimerokształtne. Obserwowanie humbaków, delfinów i orek jest nie tylko możliwe lecz należy do programu prawie wszystkich safari. Najlepsze pora na nurkowanie trwa od marca do maja, a później od sierpnia. Nurkowanie jest możliwe właściwie przez cały rok. Rejsy na Nautilus Explorer oferowane są od końca marca do połowy września. Temperatura wody wynosi od 5ºC do 10ºC, przeciętnie około 8ºC. Konieczne jest doświadczenie w nurkowaniu w suchym skafandrze. Widoczność waha się od 3 do 25 metrów, woda jest z reguły przejrzysta i tylko rzadko zostaje zanieczyszczona przez plankton.


Kraj i ludzie

Brytyjska Kolumbia ma powierzchnię 948.596 km² co sprawia, że jest trzecią co do wielkości prowincją Kanady. Jest to jedno z najbardziej lubianych miejsc urlopowych w Kanadzie. Szczególnie różnorodność krajobrazu czyni to miejsce tak chętnie odwiedzanym. Obok wielokilometrowego wybrzeża z zapierającymi dech w piersiach widokami, niezliczonych wysepek i zatoczek rozciągają się tu pasma Gór Skalistych i Nadbrzeżnych z wieloma jeziorami. Wybrzeże Pacyfiku otoczone jest wspaniałymi lasami. Brytyjska Kolumbia należy do wielu stref klimatycznych od wiecznego lodu na lodowcach, przez klimat lasów deszczowych w rejonie wybrzeża i umiarkowanego klimatu w centrum prowincji do klimatu pustynnego w południowej części prowincji gdzie napotkać można nawet kaktusy. Poza takimi miastami jak Vancouver i Victoria oferuje Brytyjska Kolumbia niepowtarzalną i częściowo jeszcze nienaruszoną naturę. Tutaj spełniają się marzenia o wypoczynku. Alaska, największy i najbardziej na północ wysunięty stan USA jest prawie całkowicie niezamieszkana. Przestrzeń i samotność sprawiają przygniatające wrażenie. W ponad 100 parkach stanowych podziwiać można wspaniałą, nietkniętą dziką przyrodę. Alaska to kraj z 5000 lodowców, 3000 rzek, wodospadami, fiordami, lasami, stepami, łąkami i 3 milionami jezior. Mount McKinley (6190 m) to najwyższa góra Ameryki Północnej. Świat zwierząt jest tu bardzo różnorodny. W lasach i tundrach żyją łosie, piżmowoły, renifery wilki i niedźwiedzie. Na wybrzeżu spotkać można walenie, delfiny, lwy morskie. Z ponad 400 gatunków ptaków żyjących na Alasce najważniejszym jest bielik amerykański. Największe miasto to Anchorage z około 225.000 mieszkańców.


Łodzie

Organizowane przez Nautilus Explorer rejsy oferują poza wspaniałymi nurkowaniami także możliwość poznania tej niesamowitej natury i kultury. Obserwowanie zwierząt (np. bieliki i niedźwiedzie), wycieczki kajakami i zwiedzanie indiańskiej wioski oraz przedstawienie kulturowe jak np. pierwsze narodowe tańce wypełniają program dnia.Odznaki

IATA - lotnicza kasa biletowa
doswiadczenie w branzy podróżniczo-nurkowej od 1999r.
gwarancja najnizszej ceny
honorujemy płatności kartami