Najlepsze nurkowania

Hawaje/USANurkowanie

Wszystkie wyspy hawajskie mają wulkaniczne pochodzenie co ma wpływ na wygląd świata podwodnego. Strome formacje skalne z ochłodzonej lawy z jaskiniami i zwisami oraz porośnięcia twardymi koralami wyróżniają podwodny świat. Bogactwo gatunków nie jest tak duże jak na Oceanie Indyjskim i Pacyfiku, jest tu jednak wiele endemicznych gatunków, żyjących jedynie w wodach na Hawajach. Ze względu na wyeksponowane położenie na środku Pacyfiku, spotkania z dużymi rybami są zawsze możliwe. W miesiącach zimowych zbierają się tu humbaki by wydać na świat młode. W większości baz nurkowych nurkuje się w systemie amerykańskim, dlatego dwa nurkowania następują szybko po sobie z dosyć ograniczoną głębokością i czasem nurkowania. Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, adapter INT i świadectwo zdrowia. Temperatura wody wynosi od 25ºC w lutym do 28ºC w październiku. Z reguły wystarcza pianka o grubości 5 mm. Najbliższa komora dekompresyjna znajduje się w Honolulu na Oahu. Naszym zdaniem: Jest to bardzo interesujące miejsce nurkowe ze względu na specyfikę podwodnego świata oraz na możliwość spotkania z dużymi rybami przez cały rok.


Kraj i ludzie

Hawaje składają się z 8 głównych wysp i paru małych wysepek, wszystkie są pochodzenia wulkanicznego i są oddalone o około 3700 od pacyficznego wybrzeża USA. Imponujące krajobrazy ze wspaniałymi plażami, aktywnymi wulkanami i tropikalnymi lasami deszczowymi oferują wspaniały kontakt z przyrodą. Wyspy żyją z turystyki i są od 1959 roku 50. stanem Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Na głównej wyspie Oahu żyje prawie 80% z 1,2 milionów mieszkańców.


Łodzie

Najlepszym pomysłem na udany odpoczynek na Hawajach jest rejs łodzią nurkową. Standard łodzi jest bardzo wysoki. Nurkowanie jest jednak bardziej relaksujące i nieobciążone tyloma regułami co nurkowanie z lądu.Odznaki

IATA - lotnicza kasa biletowa
doswiadczenie w branzy podróżniczo-nurkowej od 1999r.
gwarancja najnizszej ceny
honorujemy płatności kartami