Najlepsze nurkowaniaTrasa rejsu: Best of Maldives na Maldives Aggressor II


Best of Maldives:

 

MALE ATOLL

Lankan Beyru (Manta Point)- główną atrakcją są manty, ale bardzo prawdopodobne, że nurkowie zobaczą też rekiny rafowe, żółwie i napoleony. Nie jest to trudne miejsce nurkowe, chociaż może się pojawić niewielki prąd.
 
Rasfari Corner- duży, płytki płaskowyż (3-6 m pod powierzchnią) po zachodniej stronie Male Atoll, obrośnięty twardymi  koralowcami. Nurkowanie najlepiej zacząć na górze rafy, która jest chroniona przed prądem i po spędzeniu czasu z mantami można popłynąć dalej wzdłuż ścianki, która opada na 22m. 
 

SOUTH MALE ATOL

Kandooma Thila- najlepsze miejsce nurkowe w South Male Atoll. Można tu zaobserwować rekiny rafowe szare, żarłacze grube i płaszczki. Północna strona rafy jest pokryta miękkimi koralowcami i jest schronieniem dla wielu ryb i żółwi zielonych.
 
Rasdhoo Madivaru - nurkowania pomiędzy wyspą Rasdhoo i Madivaru obfituje w spotkania z rekinami rafowymi szaropłetwymi, żarłaczami grubymi (whiteip reef shark), płaszczkami i ogromnymi tuńczykami (dogtooth tuna). Nurkowie mogą mieć szczęście zaobserwować rekina młota. Może pojawić się silniejszy prąd, więc warto się zaopatrzyć w hak rafowy. 
 
 

NORTH ARI ATOL

Maaya Thila- w tym miejscu można odbyć jedno z lepszych nocnych nurkowań na Malediwach. Łatwo tu spotkać żarłacza grubego, płaszczki i mureny. W dzień także warto tu zanurkować. Koralowce wytworzyły tunel pełen kolorów i życia.
 
Fish Head- jedno z najpiękniejszych miejsc na atolu, którego absolutnie nie można pominąć, ze względu na niezwykłe bogactwo fauny i flory. Często można się tu natknąć na przepływające rekiny rafowe szare, ławice barakud i tuńczyków (dogtooth tuna), a na rafie na żółwie i mureny. Ze względu na silniejszy prąd zalecamy wzięcie haków rafowych.
 
Bathalaamaagaa Kanthila- długi, koralowy grzbiet opada stopniowo na 25 m. W tym miejscu są świetne warunki do obserwacji rekinów rafowych szarych,żarłaczy grubych (whiteip reef shark), muren i napoleonów.  Zalecamy zabranie haków rafowych ze względu na dość silny prąd. 
 
 

SOUTH ARI ATOL

Moofushi Kandu (Manta Point) - podczas nurkowania ma się nie niezwykłą okazję zobaczyć manty, które unoszą się na głębokości 12-22 m. Częstym gościem na tych wodach jest również żarłacz gruby.  Podczas obserwacji zalecane jest użycie haków rafowych. 
 
Kudarah Thila - Thila jest częścią strefy objętej ochroną i przez wielu nurków jest uważana za najpiękniejsze miejsce na atolu. Miłośnicy raf pczują się w tym miejscu jak w raju. Niezniszczona rafa oferuje obserwatorom przepiękne widoki miękkich koralowców, ławice niezliczonych, kolorowych ryb. Warto wziąć haki rafowe i latarki do podglądania podwodnego życia w małych jaskiniach.
 
Wrak Kudhimaa - jest to 45-cio metrowy wrak, który zatonął w 1998r. Leży na dnie na głębokości 27 m. Nurkując tutaj możemy zaobserwować różnorodne podwodne życie.
 
Maamigili Beyru - ulokowany na południowym krańcu Ari Atolu, w strefie, w strefie objętej ochroną. Jest to niezwykle proste miejsce nurkowe, ale niezwykle ekscytujące, ze względu na występowanie rekinów wielorybich ( występują tu przez cały rok).
 
 

VAAVU ATOL

Miyaru Kandu - jedno z punktów programu rejsu, którego nie można pominąć, ze względu na sporą liczbę rekinów rafowych szarych i żarłaczy grubych, a także płaszczek, napoleonów i tuńczyków. Widoczność sięga nawet do 36 m. Może się pojawić dość silny prąd.
 
Alimatha House Reef - jedno z lepszych miejsc na nocne nurkowanie na Malediwach. Każdej nocy nurkowie mają okazję zobaczyć niezliczone liczby rekinów wąsatych (nurse shark). Tego nie można przegapić.

Powiązane ofertyRejsy

Maldives Aggressor II

Maldives Aggressor II zabiera pasażerów w rejs po Malediwach. Nurkowania na pewno dostarczą wielu emocji. Pod wodą można spotkać różne gatunki rekinów, majestatyczne manty, barakudy, tuńczyki. Szczęściarze zobaczą rekina wielorybiego, a może nawet rzadką mola mola.