Najlepsze nurkowaniaTrasa rejsu: Best of Maldives na Maldives Aggressor II


Best of Maldives:
 
MALE ATOLL
Lankan Beyru (Manta Point)- główną atrakcją są manty, ale bardzo prawdopodobne, że nurkowie zobaczą też rekiny rafowe, żółwie i napoleony. Nie jest to trudne miejsce nurkowe, chociaż może się pojawić niewielki prąd.
 
Rasfari Corner- duży, płytki płaskowyż (3-6 m pod powierzchnią) po zachodniej stronie Male Atoll, obrośnięty twardymi  koralowcami. Nurkowanie najlepiej zacząć na górze rafy, która jest chroniona przed prądem i po spędzeniu czasu z mantami można popłynąć dalej wzdłuż ścianki, która opada na 22m. 
 
SOUTH MALE ATOLL
Kandooma Thila- najlepsze miejsce nurkowe w South Male Atoll. Można tu zaobserwować rekiny rafowe szare, żarłacze grube i płaszczki. Północna strona rafy jest pokryta miękkimi koralowcami i jest schronieniem dla wielu ryb i żółwi zielonych.
 
Rasdhoo Madivaru - nurkowania pomiędzy wyspą Rasdhoo i Madivaru obfituje w spotkania z rekinami rafowymi szaropłetwymi, żarłaczami grubymi (whiteip reef shark), płaszczkami i ogromnymi tuńczykami (dogtooth tuna). Nurkowie mogą mieć szczęście zaobserwować rekina młota. Może pojawić się silniejszy prąd, więc warto się zaopatrzyć w hak rafowy. 
 
 
NORTH ARI ATOLL
Maaya Thila- w tym miejscu można odbyć jedno z lepszych nocnych nurkowań na Malediwach. Łatwo tu spotkać żarłacza grubego, płaszczki i mureny. W dzień także warto tu zanurkować. Koralowce wytworzyły tunel pełen kolorów i życia.
 
Fish Head- jedno z najpiękniejszych miejsc na atolu, którego absolutnie nie można pominąć, ze względu na niezwykłe bogactwo fauny i flory. Często można się tu natknąć na przepływające rekiny rafowe szare, ławice barakud i tuńczyków (dogtooth tuna), a na rafie na żółwie i mureny. Ze względu na silniejszy prąd zalecamy wzięcie haków rafowych.
 
Bathalaamaagaa Kanthila- długi, koralowy grzbiet opada stopniowo na 25 m. W tym miejscu są świetne warunki do obserwacji rekinów rafowych szarych,żarłaczy grubych (whiteip reef shark), muren i napoleonów.  Zalecamy zabranie haków rafowych ze względu na dość silny prąd. 
 
 
SOUTH ARI ATOLL
Moofushi Kandu (Manta Point) - podczas nurkowania ma się nie niezwykłą okazję zobaczyć manty, które unoszą się na głębokości 12-22 m. Częstym gościem na tych wodach jest również żarłacz gruby.  Podczas obserwacji zalecane jest użycie haków rafowych. 
 
Kudarah Thila - Thila jest częścią strefy objętej ochroną i przez wielu nurków jest uważana za najpiękniejsze miejsce na atolu. Miłośnicy raf pczują się w tym miejscu jak w raju. Niezniszczona rafa oferuje obserwatorom przepiękne widoki miękkich koralowców, ławice niezliczonych, kolorowych ryb. Warto wziąć haki rafowe i latarki do podglądania podwodnego życia w małych jaskiniach.
 
Wrak Kudhimaa- jest to 45-cio metrowy wrak, który zatonął w 1998r. Leży na dnie na głębokości 27 m. Nurkując tutaj możemy zaobserwować różnorodne podwodne życie.
 
Maamigili Beyru - ulokowany na południowym krańcu Ari Atolu, w strefie, w strefie objętej ochroną. Jest to niezwykle proste miejsce nurkowe, ale niezwykle ekscytujące, ze względu na występowanie rekinów wielorybich ( występują tu przez cały rok).
 
 
VAAVU ATOLL
Miyaru Kandu - jedno z punktów programu rejsu, którego nie można pominąć, ze względu na sporą liczbę rekinów rafowych szarych i żarłaczy grubych, a także płaszczek, napoleonów i tuńczyków. Widoczność sięga nawet do 36 m. Może się pojawić dość silny prąd.
 
Alimatha House Reef- jedno z lepszych miejsc na nocne nurkowanie na Malediwach. Każdej nocy nurkowie mają okazję zobaczyć niezliczone liczby rekinów wąsatych (nurse shark). Tego nie można przegapić.