Najlepsze nurkowaniaRelacja z Filipiny - urlop w Alona Beach Resort


Opinia Karola:

Nasz urlop nurkowy na Bohol na Filipinach skończył się wczoraj i postanowiliśmy was od razu pochwalić. Jeśli chodzi o urlop: Transfer do Alona Palm Beach Hotel i z powrotem na lotnisko był pierwszej jakości. Wszystko się świetnie udało.

Alona Palm Beach Resort to prawdziwy hit. Wszystkie nasze oczekiwania zostały spełnione w 100%. W sumie 12 bungalowów jest naprawdę wystarczająco dużych i świetnie urządzonych w powierzchnie mieszkalną/ łazienkę. Klimatyzacja, wentylator na zewnątrz i w środku, telewizja satelitarna, czajnik, sejf- wszystko było dostępne. Bungalowy położone są w spokojnym miejscu w przestronnym kompleksie hotelowym. Wyżywienie było super, ale opłaca się również spróbować jedzenia bezpośrednio na plaży. Dostępny jest olbrzymi basen z leżakami, również znajdują się one na plaży, wszystko jest też bacznie obserwowane. Biała plaża leży bezpośrednio przy hotelu pod palmami, niczym wspaniały sen.

Jeśli chodzi o bazę Sea Explorers: Jako uczestnicy kursu OWD zostaliśmy bardzo miło powitani i natychmiast zaopatrzeni w cały brakujący sprzęt. Wszystkie pianki i jackety były w bardzo dobrym stanie. Następnego dnia odbyły się 2 nurkowania- my wykupiliśmy 10. ponieważ niemieckojęzyczny dive master Felix prowadził małą szwajcarską grupę na kursie OWD, został nam przydzielony dive master Alvin. Już nurkowanie sprawdzające było prawdziwym rarytasem, byliśmy zaskoczeni, że było aż tyle do obejrzenia.

Nurkowaliśmy w tych miejscach: - Kalipayan - Alona Beach - Bohol Beach Club BBC - Marine Sanctuary - Swiss Bamboo - Forrest Garden Balicasag Island - Gak-ang - Kalipayan - Ray Point - Arco Point Jako początkujący zobaczyliśmy podczas tych 10 nurkowań wszystko co można sobie życzyć, m.in. żółwie, skorpeny, rurecznicowate. Niestety nie znamy jeszcze wszystkich nazw ryb. Alvin pokazał nam wszystko co było do zobaczenia. Bardzo dobrze się nami opiekował. Załoga łodzi była bardzo pomocna przy ubieraniu i zsiadaniu z łodzi. Żaden z rejsów łodzią nie trwał dłużej niż 25 minut.

Dziękujemy za świetne porady. Na pewno skorzystamy jeszcze z waszych usług. Dla nas, początkujących był to wspaniały tydzień i chętnie wybralibyśmy się natychmiast w kolejną podróż.

Karol T.


Powiązane ofertyHotele

Alona Vida Beach Resort - Panglao

Filipiny - Bohol

Jest to niewielki, dobrze prowadzony szwajcarski ośrodek. Pokoje zlokalizowane są przy bardzo popularnej plaży Alona, gdzie wieczorem dostępna jest cała gama rozrywek. 


Bazy nurkowe

Sea Explorers Alona Beach

Filipiny - Bohol

Niezwykle profesjonalna baza nurkowa organizująca nurkowania na najlepszych miejscach wokół Boholu