Najlepsze nurkowaniaEgipt - Trasa Classic Cruise (flota Emperor), z Hurghady


Classic Cruise (from Hurghada)

 

Abu Nuhas - Giftun Island - Straits of Gubal - SS Thistlegorm - Ras Mohamed

 

Ten rejs oferuje coś dla każdego. Zaczyna się w Hurghadzie, z której płynie się na północ. Jest to połączenie nurkowań rafowych i na wrakach. Znana rafa w kształcie buta Shaab El Erg to wspaniały przykład oferowanych na tym rejsie raf. Jest to piękny ogród twardych korali. Istnieje możliwość spotkania delfinów. Abu Nuhas ma cztery znane wraki, m.in. Giannis D, Carnatic, wszystkie oferujące spektakularne nurkowania i bogactwo ryb. Nurkowania nocne mogą się odbyć w tym rejonie. Małe wraki o długości od 8 do 10 metrów tworzą wspaniałe nurkowania nocne z lionfish, skorpenami i moray eel.

Krótka podróż przez cieśninę Gubal i odwiedzą Państwo najbardziej znany wrak morza Czerwonego, Thistlegorm, statek wiozący ciężarówki i motory dla wojsk brytyjskich stacjonujących w północnej Afryce. Został on zatopiony przez niemiecką Luftwaffe i teraz leży na głębokości 30 metrów. W zależności od doświadczenia nurków, pogody i aktualnych warunków oferujemy tutaj również nocne nurkowanie. W pobliżu jest Park Narodowy Ras Mohamed, gdzie oferujemy ranne nurkowanie na rafie Shark, stromej ścianie opadającej w głębie. Park Narodowy Ras Mohamed jest z reguły granicą z której statki zawracają do Hurghady.

 

Uwaga: rekomendowane jest minimum 15 udokumentowanych nurkowań

Czytaj więcej:

Egipt - opis regionu

Rejsy nurkowe w Egipcie

Hotele w Egipcie

Bazy nurkowe w Egipcie


Powiązane ofertyRejsy

Emperor Elite

Egipt

Luksusowa łódź klasy Platinum.

Emperor Superior

Egipt

Luksusowa łódka o standardzie Gold Class 5*


Bazy nurkowe

United Divers - Safaga

Egipt - Safaga

Ta nieduża, niemalże rodzinna baza jest idealnym miejscem dla tych, którzy cenią sobie indywidualne podejście i kameralną atmosferę zarówno na łodzi jak i pod wodą .