Najlepsze nurkowaniaRelacja z Filipin -Z dziećmi w Ananyana Beach Resort


Opinia Michaela:

Ananyana Beach

Swoim przyjaznym stosunkiem do rodzin chwali się wielu organizatorów turystycznych. Niestety na miejscu odnosi się z reguły wrażenie, że dzieci traktowane są jako przeszkadzający, niewygodni goście. A program animacyjny dla dzieci, który w prospekcie gwarantuje wolny od stresów urlop oznacza opiekę zazwyczaj do 10 do 14 za dodatkową opłatą. W niedziele nieczynne. A kierownictwo hotelu życzy miłego wypoczynku. Zupełnie inaczej jest na Filipinach, znanych ze swojego przyjaznego stosunku do dzieci, A w Ananyana Beach Resort jeśli chodzi o serwis i opiekę nad dziećmi nie można na nic narzekać. Dzieci szybko są akceptowane i przyłączane do hotelowej rodziny. Niania jest szybko organizowana i za niewielką opłatą troszczy się o dzieci, podczas gdy rodzice podziwiają podwodny świat. A jeśli nie uda się tak szybko załatwić niani, to kierownictwo pilnuje dzieci.

Miejsca nurkowe, które odwiedzane są podczas pół- i jedno- dniowych wycieczek stanowią prawdziwą śmietankę. Nurkuje się z reguły na wspaniałych ścianach. Czas nurkowania ograniczony jest zużywaniem powietrza. Przewodnicy pozwalają gościom samodzielnie decydować jak długo chcą obserwować różne cuda podwodnego świata (np. anemony, czy frog fish). Mają poza tym niesamowite oko, jeśli chodzi o znajdowanie wspaniałych rzeczy. Szybko znajdują ghost pipe fish, pygmy seahorse czy małe kraby i pokazują je gościom. Nurkowanie z fajką możliwe jest w wielu miejscach na płytkiej wodzie. Między nurkowaniami przewodnik chętnie znowu wskoczy do wody, by pokazać dzieciom piękno podwodnego świata. Bubblemaker oferowane jest dzieciom od 8 roku życia.

Ananyana ma bardzo otwarty układ. Centrum ośrodka stanowi gustownie urządzona restauracja i lobby. Kuchnia otwarta jest przez cały dzień i można się tam udać nawet poza wyznaczonymi posiłkami. Kuchnia oferuje, za odpowiednią ceną, potrawy kuchni międzynarodowej i lokalnej o podwyższonym standardzie, bogatą kartę win. Ananyana oferuje specjalnie dla rodzin „family suites”. Są one przestronniejsze niż pokoje standardowe i podzielone są na dwa piętra, tak by również rodzice mieli odrobinę prywatności. Zakwaterowanie w family suite jest korzystniejsze niż w dwóch pokojach standardowych. Nic nie przeszkadza miłemu rodzinnemu urlopowi. Niestety nawet w tym „rodzinnym hotelu pod palmami” jest powód do smutku. Ośrodek dysponuje jedynie dwoma Family Suite.

 

Michael Moxter


Powiązane ofertyHotele

Pura Vida Beach Resort - Dauin

Filipiny - Negros

Doskonały ośrodek idealny do wypoczynku dla nurków i nie tylko.

Alona Vida Beach Resort - Panglao

Filipiny - Bohol

Jest to niewielki, dobrze prowadzony szwajcarski ośrodek. Pokoje zlokalizowane są przy bardzo popularnej plaży Alona, gdzie wieczorem dostępna jest cała gama rozrywek. 


Bazy nurkowe

Sea Explorers Alona Beach

Filipiny - Bohol

Niezwykle profesjonalna baza nurkowa organizująca nurkowania na najlepszych miejscach wokół Boholu