Najlepsze nurkowania

Flying Seahorse

Tajlandia


Flying Seahorse to prosty statek nurkowy z bardzo osobistą obsługą. Jeśli ktoś chce zrobić tylko krótki rejs do najlepszych miejsc nurkowych Tajlandii w korzystnej cenie powinien wybrać tą łódkę.


Opis

Flying Seahorse to prosta, 24-metrowa łódź pozostająca pod niemieckim kierownictwem. Łódź została odnowiona w 2009 roku. Poza dłuższymi safari nurkowymi oferowane są też całkiem krótkie wycieczki, już od 1 nocy z dwoma nurkowaniami. W programie są 1-3 dniowe na wyspy Phi Phi, Hin Muang i Hin Daeng oraz 4-6 dniowe wypłynięcia na wyspy Similan i Richelieu Rock. Rejsy zaczynają się na wyspie Ko Lanta, na której Flying Seahorse jest pierwszym i na razie jedynym statkiem nurkowym.


Wyposażenie

Ten prosty statek oferuje miejsce dla 18 nurków w 9 kabinach. Na głównym pokładzie znajduje się 5 kabin, zaś na górnym pokładzie 4. 3 kabiny posiadają podwójne łóżka i 5 kabin z łóżkami piętrowymi. Na łodzi prąd dostępny jest przez 24 godziny, wszystkie kabiny mają wtyczki z prądem 220 Volt. Do dyspozycji gości i załogi są dwie toalety z prysznicem z ciepłą wodą. Na górnym pokładzie znajduje się otwarta wspólna przestrzeń, tutaj podawane są także posiłki. Serwowane są smaczne daniach kuchni tajskiej i międzynarodowej. Dostępne są tu także napoje: kawa, herbata i woda. W tylnej części głównego pokładu znajduje się kuchnia oraz pokład nurkowy, jest też miejsce do przechowywania i płukania sprzętu.


Nurkowanie

Nurkowania odbywają się głównie z platformy nurkowej. Po wyczerpującym intro nurkuje się w małych grupach z przewodnikiem. Doświadczeni nurkowie mogą nurkować poza grupą w systemie partnerskim. Dostępne są 12-litrowe aluminiowe butle z zaworami typu DIN i INT. Na łodzi istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu, należy jednak zgłosić to wcześniej. Dla certyfikowanych nurków dostępny jest bezpłatnie nitroks (30%). Podczas rejsów 2-dniowych można zrobić maksymalnie 6 nurkowań, podczas 4-dniowych, 14 nurkowań, podczas 5- dniowych 17 nurkowań, a podczas 7-dniowych do 23 nurkowań. Wszystkie rejsy zaczynają się w dniu wypłynięcia ok. Godz. 9 rano w przystani Saladan na wyspie Ko Lanta i kończą się ok. Godziny 17 ostatniego dnia.


Miejsca nurkowe

9 niezamieszkanych wysp Similan posiada wspaniałe piaszczyste plaże i położone są na zachodnim wybrzeżu. Ten Park Narodowy oferuje dwa różne miejsca nurkowe na wschodzie i zachodzie. Prawie wszystkie miejsca otoczone są z zachodu ogromne granitowe bloki. Uformowane przez to pasaże, jaskinie i przejścia stanowią idealne miejsca nurkowe. Na wschodzie znajdują się łagodnie opadające rafy z wspaniałymi twardymi i miękkimi koralami. Znaleźć tu można ok. 200 gatunków twardych korali o 350 miękkich oraz setki ryb. Do najbardziej niezwykłych rzeczy należą spotkania z rekinami leopardzimi i mantami. Richelieu Rock to najlepsze miejsce nurkowe na całych Andamanach. Położone jest na północny- wschód od Koh Tachai. Ta wolnostojąca skała widoczna jest na powierzchni jedynie przy niskim poziomie wody. Jest wspaniale porośnięta miękkimi koralami. Ze względu na swoje położenie stanowi wspaniałe cleaning station dla wielu ryb. Zobaczyć tu można między innymi ghost pipe fish, harlequin shrimp, barakud, makrele i ogończe. Przy odrobinie szczęścia natkniemy się także na rekiny wielorybie. Miejsca wokół Koh Tachai i Ko Bon znane są z występowania mant. Miejsca wokół Archipelagu Mergui w Birmie należą do najlepszych w południowo- wschodniej Azji. Piękne korale, rekiny szare, tuńczyki, orlenie, manty, barakudy i rekiny wielorybie pojawiają się tu dosyć często. Jednak czasami spada widoczność i nurkowania nie są już tak dobre.


Naszym zdaniem

Flying Seahorse to prosty statek nurkowy z bardzo osobistą obsługą. Jeśli ktoś chce zrobić tylko krótki rejs do najlepszych miejsc nurkowych Tajlandii w korzystnej cenie powinien wybrać tą łódkę.


Cena od: 2806 PLN

(rejs 5 nocy w kabinie DBL, Similany)Cena od osoby w terminie 01.08.2015 - 31.12.2016
1 noc Południe lub Północ1513 PLN
5 nocy trasa Ko Lipe2806 PLN
5 nocy Similany3510 PLN
6 nocy Ko Lipe & King Cruiser3625 PLN
6 nocy Similany i Hin Daeng4214 PLN

Cena zawiera: zakwaterowanie w standardowej dwuosobowej kabinie, pe?ne wyżywienie (FB), woda, herbata, kawa, napoje bezalkoholowe, nurkowanie, butla, balast, Nitrox 32% dla certyf. nurka gratis.

Transfery
transfer z/na lotnisko w Krabi w jedną stronę od osoby (przy min. 2 osobach)132 PLN
transfer z/na lotnisko w Phuket w jedną stronę od osoby (przy min. 2 osobach)255 PLN

DODATKOWE OP?ATY, na miejscu

Opłaty parkowe za 1 noc (500 THB)

Opłaty parkowe za 5 nocy (1600 THB)

Opłaty parkowe za 6 nocy (2100 THB)
Nurkowanie

Tajlandia to przede wszystkim niesamowita różnorodność zarówno pod, jak i nad wodą. Najbardziej popularne miejsca nurkowe znajdują się na zachodniej stronie kraju na Morzu Andamańskim, wszystkie dostępne wyłącznie z łodzi. Wyspy Similan, niezamieszkałe i obdarowane białymi piaszczystymi plażami, dostępne są z Phuket podczas kilkudniowych wyjazdów i z Khao Lak podczas całodziennych rejsów lub safari nurkowych. Niektóre wyspy można odwiedzić w przerwie pomiędzy nurkowaniami, rajskie krajobrazy piaszczystych plaż w połączeniu z tropikalną roślinnością stanowią nie lada atrakcję.

 

 

Polecane miejsca nurkowe:

 

Similan Islands

W Podwodnym Parku Narodowym wysp Similan, zobaczyć możemy dwa typy terenów nurkowych:

Od strony zachodniej prawie wszystkie wyspy otoczone są olbrzymimi granitowymi blokami. Są to idealne miejsca nurkowe, gdzie zobaczyć można zarówno większe ryby typu rekiny czy manty jak i mnóstwo mniejszych gatunków.

Po wschodniej stronie wysp leżą łagodnie opadające rafy, gdzie znajdziemy piaszczyste dno pokryte blokami koralowymi, a na nich wielką różnorodność miękkich i twardych korali, mniejsze gatunki życia podwodnego typu makro jak i mureny, płaszczki czy żółwie.    Similany dają schronienie ok. 200 rodzajom korali kamiennych, ok. 350 rodzajom korali miękkich, setkom rodzajów ryb, z których kilka jest szczególnie popularnych nurkującym, jak np. rekin tygrysi czy manty.

 

Elephant Head Rock – jedno z najbardziej widowiskowych nurkowisk na całych Similanach. Nazwa miejsca pochodzi od nietypowego ułożenia ogromnych skał, które kształtem przypominają głowę słonia. Sceneria pod wodą to głównie strome ściany i piękne, ogromne, granitowe bloki, które tworzą tunele, przejścia i półki. Nurkując wokół nich mamy szansę na spotkanie płaszczek, żółwi, muren czy ławice większych ryb z gatunku sweetlips, snapper czy przy odrobinie szczęścia rekiny rafowe.

 

Anita’s Reef – to typowe dla wschodniej strony wysp Similan nurkowisko, z łagodnie opadającym piaszczystym dnem, gdzieniegdzie usianym kolorowymi blokami koralowymi. Nurkowanie zwykle odbywa się dryfując z prądem, a podziwiać możemy między innymi: skrzydlice, rogatnice, żółwie, węgorze czy płaszczki. Pomiędzy usłanymi miękkimi koralami blokami koralowymi spotkać możemy ślimaki nagoskrzelne, żabnice, kraby i krewetki.

 

Koh Bon

Położony na północy Wysp Similan oferuje spektakularną stromą ścianę po południowo-zachodniej stronie wyspy i jest najlepszym miejscem w Tajlandii do podziwiania przepływających blisko mant

 

Koh Tachai

Wyspa położona 30 km na północ od Ko Bon oferuje dużą różnorodność twardych i miękkich korali. Koh Tachai znany jest z możliwości regularnego oglądania barakud czy mant

 

Richelieu Rock

Uznawane za najlepsze miejsce nurkowe całego Morza Andamańskiego, leży około 45 km na północ od Koh Tachai. Ta samotnie stojąca skała, która pojawia się jedynie przy niskim poziomie wody, strzeżona jest całkowicie przez różne rodzaje miękkich korali i oferuje jedyne w swoim rodzaju bogactwo ryb, wśród nich barakudy, krewetki, skorpeny, bat fish, duże ławice makreli, jak również ogończy. To miejsce nurkowe jest również często odwiedzane przez rekina wielorybiego.

 

Archipelag Merguii mielizny Birmy należą do najlepszych miejsc nurkowych południowej Azji. Znajdziemy tu bogactwo korali i różnorodność ryb: tuńczyków, mant, barrakud oraz rekinów wielorybich. Równie piękne miejsca nurkowe znajdziemy wokół wyspy Ko Lanta obfite w korale miękkie oraz w wiele kolorowych ryb rafowych osiedlonych w jej pobliżu. Na wielu rafach spotkać można rekiny tygrysie.

 

Miejsca nurkowe w Zatoce Tajlandzkiej może nie są tak pełne kolorów jak w Morzu Andamańskim, ale również tutaj przeżyć można piękne nurkowania. Najlepszym rejonem jest obszar raf wokół Koh Tao. Zaletą nurkowania w Zatoce jest fakt, że nurkowanie odbywa się w niej niezależnie od sezonu, podczas gdy odległe miejsca nurkowe na Similanach na zachodniej stronie Tajlandii dostępne są jedynie w tzw. porze suchej, czyli od mniej więcej listopada do kwietnia/maja.

 

Najlepszy czas na wyjazd: sezon na safari nurkowe na Similan Islands trwa od listopada do kwietnia.

Porady: Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, adapter INT . Temperatury wody wahają się pomiędzy 27°C a 30°C. Wystarcza pianka o grubości od 3 do 5 mm.

 

Komora dekompresyjna znajduje się w Phuket i Koh Samui

 

Według nas: Idealne w połączeniu z programami lądowymi. Najlepsze nurkowania możliwe są podczas safari.Kraj i ludzie

Obszar kraju graniczy na północy i zachodzie z Myanmar (Birma), na północnym-wschodzie z Laosem, na południowym-wschodzie z Kambodżą. Bangkok jest stolicą i jednocześnie największym miastem kraju. Tajowie stanowią przeważającą część społeczeństwa Tajlandii. Największą grupą mniejszości są Chińczycy - ok. 1%, z których wielu jest już obywatelami Tajlandii. Pozostałe grupy mniejszości to żyjący na południowych prowincjach Malezyjczycy, członkowie narodów górskich Północy jak np. obywatele Kambodży i uchodźcy wietnamscy na wschodzie kraju. Tajlandia, to kraj śmiechu. Turystę zachwycają widoki na szerokie piaszczyste plaże, lazurową wodę, zielone połacie pól i rzeczki wijące się przez tropikalne ściany. Tajlandia jest krajem spokojnym i jednocześnie bardzo przyjemnym do życia.

Bangkok będący stolicą kraju łączy te przeciwieństwa - codzienny chaos komunikacji i wzmożonego ruchu oraz miejsca ciszy w tamtejszych świątyniach. Bangkok stanowi również idealny punkt wyjścia dla całodziennych wycieczek oraz podróży po regionach tego fascynującego kraju.

Przepiękne plaże po zachodniej stronie Morza Andamańskiego lub wschodniej stronie zatoki zapraszają do pobytu. Sławne wyspy Phuket i Ko Samui oferują turystom różnorodne możliwości, wraz z hotelami odpowiadającymi wymaganiom standardów światowych.Rejsy nurkowe

Zabierają nurków do najlepszych miejsc nurkowych wokół Morza Andamańskiego. Łodzie nurkowe wypływają najczęściej z Khao Lak lub Phuket, a dostępne rejsy trwają zwykle od 4 do 8 dni. Podczas krótszych rejsów odwiedzić można: Wyspy Similan, Koh Bon, Koh Tachai, Richelieu Rock, a dłuższe rejsy dodatkowo zabiorą nas jeszcze do Surin Islands, Birma Banks i Archipelagu Mergui. Standard statków nurkowych w Tajlandii jest dobry, a jedzenie wyśmienite.Wycieczki lądowe

Zwiedzanie starych zabytków i monumentów minionych kultur przenoszą zwiedzających w inny czas. Lśniące złotem świątynie i pełne splendoru pałace spotkać można na terenie całego kraju. Północna Tajlandia i legendarny "Złoty Trójkąt" zwiedzić można podczas wycieczek objazdowych. Możliwa jest klasyczna prywatna wycieczka do najlepszych hoteli lub indywidualna trasa w małej grupie. Ludzie tam mieszkający są bardzo serdeczni i przyjaźni, trudno więc zapomnieć o tej wspaniałej przygodzie. Podróżowanie i zwiedzanie Tajlandii należy do dość łatwych zadań, różnorodność i dostępność wszelkiego rodzaju wycieczek czyni ten kraj bardzo interesującym. W zależności od zainteresowań możemy wybrać się na zwiedzanie niezliczonych świątyń, muzeów, trekkingi po lasach deszczowych i oglądanie wodospadów, zakupy nocne w Bangkoku, wycieczki lasem na słoniach czy odwiedziny licznych parków narodowych z ich atrakcjami takimi jak: oglądanie małp czy tygrysów, wyprawy kajakowe lub raj wspinaczkowy w Krabi.


Pogoda i klimat

Tropikalne powietrze z wysokim poziomem wilgotności. Dwa okresy pogodowe dominują na zachodzie Tajlandii. Od maja do października jest pora deszczowa, jest upalnie, parno i może bardzo dużo padać. Od listopada do kwietnia jest najsuchszy i najprzyjemniejszy czas, choć może być również bardzo upalnie. Po wschodniej stronie Zatoki Tajlandzkiej te dwie fazy klimatyczne zmieniają się co pół roku. W regionach gór na północy "Złotego Trójkąta" może nocami ochładzać się do punktu zamarzania. Tajlandia jest jednakże całorocznym celem podróży, także podczas pory deszczowej, gdzie krótkie intensywne ulewy przeplatają się z promieniami mocno świecącego słońca.


Wjazd

 

Od dnia 11 sierpnia 2011 posiadacze polskich paszportów mogą podróżować do Tajlandii w celach turystycznych do 30 dni pobytu bez konieczności ubiegania się o wizę. W sytuacji gdy granica Tajlandii będzie przekraczana drogą lądową z państw sąsiednich (Laos, Malezja, Kambodża i Birma) pobyt wynosi 15 dni. Gdy pobyt będzie przekraczał 30 dni bądź cel wizyty będzie inny niż turystyczny należy ubiegać się o wizę w Ambasadzie Królestwa Tajlandii.
 
Przekraczając granicę Tajlandii i korzystając ze zwolnienia wizowego należy posiadać:
- paszport ważny minimum 6 miesięcy w momencie wjazdu,
- bilety (lotnicze, kolejowe, autobusowe itp.) potwierdzające opuszczenie terytorium Tajlandii w ciągu 30 dni (15 dni jeżeli granica Królestwa Tajlandii przekraczana jest drogą lądową),
- środki finansowe na pobyt (10.000 Baht/osoba, 20.000 Baht/rodzina).

 

 

W Tajlandii obowiązują surowe sankcje za wykonywanie pracy bez urzędowego zezwolenia, nawet wobec zagranicznych przewodników turystycznych. Złamanie tego przepisu grozi karą więzienia lub deportacją.
Osoby o niedbałym i nieestetycznym wyglądzie mogą nie uzyskać zgody na wjazd.


Język

Językiem narodowym jest tajski, jednak w turystycznie dobrze zagospodarowanych rejonach można porozumieć się w języku angielskim.Waluta

Walutą narodową jest Baht. 1 EURO = 38,- Baht (stan na kwiecień 2002). Czeki podróżne najlepiej w dolarach oraz karty kredytowe są akceptowane w znacznym stopniu.Ubezpieczenie

Zalecamy ubezpieczenia: od odwołania wyjazdu, bagażu oraz zdrowotne na czas podróży. Nurkom zaleca się członkostwo w DAN-ie.Wyjazd

Podczas wyjazdu z Tajlandii pobierana jest opłata w wysokości Baht 500. Zapłata może nastąpić jedynie w walucie narodowej na lotnisku.Prąd

220 Volt, potrzebna międzynarodowa wtyczka.


22 213 18 31
od 2806 PLN