Najlepsze nurkowania

Ferie nurkowe w Marsa Alam

Egipt - Marsa Alam | 27.01.2018 - 03.02.2018


STACJONARNY. Wycieczka przeznaczona jest dla nurków oraz osób towarzyszących, mile widziane całe rodziny. W programie nurkowanie w Zatoce Abu Dabbab z brzegu oraz wypłynięcia na nurkowanie z łodzi dziennej. Jest to świetna okazja do zawiązania nowych znajomości z polskimi nurkami.


Opis

Polska grupa Egipt Marsa Alam

termin 27.01 - 03.02.2018

wolnych miejsc 4

 

Zapraszamy na kolejny wyjazd nurkowy do Marsa Alam. Mniejsza liczba nurków oraz turystów pozwalaja odpocząć i zrelaksować się, a przepiękne rafy koralowe, w tym słynna Elphistone, gwarantują niezapomniane wrażenia. Obowiązkowym punktem w programie będzie wizyta na Dolphin House, który zamieszkują stada delfinów.

 

Egipt to znacznie więcej niż same świątynie piramidy, meczety i minarety, więcej niż bogowie i grobowce. Współczesny Egipt oferuje turystom nie tylko swoje dziedzictwo kulturowe, ale również jedne z najlepszych na świecie atrakcje dla nurków, surferów i maniaków słońca oraz pustyni.

Chyba każdy, nawet całkiem jeszcze nieopierzony nurek wie, że to właśnie Egipt oferuje położone najbliżej Europy światowej klasy miejsca nurkoweMarsa el Alam cieszy się szczególnym uznaniem wśród nurków gdyż jest to jedno z najbardziej dziewiczych miejsc do nurkowania w Egipcie, a zarazem najcieplejszy region tego słonecznego kraju. Rafy są tu w znakomitym stanie, a miejsca nurkowe dostępne są zarówno z brzegu, jak i z łodzi. 

Do wartych polecenia miejsc zdecydowanie należy Marsa Abu Dabbab - fantastyczne miejsce nurkowe, gdzie niemal gwarantowane są bliskie spotkania z ogromnymi zielonymi żółwiami, często spotykane są tu także ogończe. Koniecznie trzeba też zanurkować na Elphinstone, słynnej na całym świecie rafie.

 

Przelot: Warszawa lub Katowice

Program wyjazdu

1 dzień 27.01.2018: Wylot z Polski, przylot do Marsa Alam. Transfer do hotelu, zakwaterowanie.

2 dzień 28.01.2018: Niezbyt wczesnym rankiem, po nocnym wypoczynku oraz  śniadaniu przygotowanie sprzętu nurkowego, który następnie zostanie odebrany przez bazę i przetransportowany do zatoki Abu Dabbab.

Spacer plażą (ok 7 minut) do miejsca nurkowego. Po zarejestrowaniu się w bazie i wypełnieniu odpowiednich dokumentów zaczynamy pierwsze nurkowanie!  Łącznie wykonamy 2 nurkowania z brzegu.

3  dzień: 29.01.2018: Śniadania, spacer do zatoki  Abu Dabbab na kolejny dzień nurkowania. Po zakończonym dniu nurkowym odbieramy sprzęt i szykujemy go  na następny dzień nurkowy. Łącznie wykonamy 2 nurkowania z brzegu.

4 dzień - 6 dzień 30.01.2018 - 01.02.2018: Śniadanie, zbiórka w lobby hotelu. Transfer do portu. Rozpoczynamy nurkowania z łodzi dziennej. Przez trzy dni będziemy nurkować dwa razy dziennie. Każdego dnia odwiedzimy inne miejsce nurkowe. Bardziej zaawansowana grupa (minimum AOWD i 50 zalogowanych nurkowań) będzie miała okazję zanurkować na Elphinstone. 

7 dzień 02.02.2018: CZAS WOLNY. Dzień wolny możemy poświecić na dodatkowe atrakcje.

8 dzień 03.02.2018: Dzień powrotu do Polski. 

* program może ulec niewielkim zmianom względem godzin przelotów charterowych.

Hotel: Hilton Nubian Resort 5*

Hotel Hilton Nubian Resort  położony jest na rozległym terenie na wybrzeżu Morza Czerwonego tuż przy pięknej piaszczystej plaży z bezpłatnym serwisem (na terenie plaży znajduje się bar objęty All Inclusive) oraz dostępem do pobliskich raf i w pobliżu Zatoki Abu Dabbab, znanej ze spotkań z diugoniami i żółwiami
Pokoje w hotelu są bardzo eleganckie a profesjonalny personel dba w każdym szczególe aby Twój pobyt przebiegał bezproblemowo. 
 
Na terenie hotelu znajduje się restauracja oferująca duży wybór dań kuchni międzynarodowej w formie bufetu. Śniadania podawane są w godzinach 06:30 - 10:30, obiady 13:00 - 15:00, kolacja 18:30 - 22:30. W formule all inclusive goście mogą kosztować przekąsek między posiłkami, które serwowane są w wyznaczonych barach hotelu. All Inclusive obejmuje również napoje bezalkoholowe oraz lokalne napoje alkoholowe w godzinach 11:00 - 24:0 w wyznaczonym barze. 
 
Pokoje są bardzo zadbane i eleganckie. Posiadają indywidualnie sterowaną klimatyzację, telefon, tv satelitarną. Łazienki w pokojach posiadają wannę lub prysznic oraz toaletę. 
 
Dodatkowe wyposażenie pokoju:  zestaw do kawy i herbaty, sejf; za opłatą: internet, minibar (uzupełniany na zamówienie); bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; balkon lub taras (stolik i krzesełka); widok na basen za dopłatą.
 
Hotel dysponuje 4 basenami ze słodką wodą o powierzchni:  ok. 1600 m², ok. 435 m², ok. 305 m², ok. 200 m², gł. 1,2 m. Dwa są podgrzewane w sezonie zimowym. Dostępny jest również brodzik dla maluchów o powierzchni ok.  ok. 50 m², gł. 0,5 m. Wokół basenów rozstawione są bezpłatne leżaki, parasole oraz ręczniki.
 
Dla miłośników aktywnego wypoczynku do dyspozycji jest boisko do siatkówki plażowej, piłki nożnej plażowej, tenis stołowy, zajęcia aerobik, taniec brzucha, rzutki. Dla dzieciaków hotel prowadzi miniklub (4-10lat), minidisco oraz animacje.
 
Za opłatą goście hotelu mogą korzystać z centrum masaży.
 

 


Naszym zdaniem

STACJONARNY. Wycieczka przeznaczona jest dla nurków oraz osób towarzyszących, mile widziane całe rodziny. W programie nurkowanie w Zatoce Abu Dabbab z brzegu oraz wypłynięcia na nurkowanie z łodzi dziennej. Jest to świetna okazja do zawiązania nowych znajomości z polskimi nurkami.


Cena od: 3990 PLN

(przelot, zakwaterowanie, all inclusive, 4 nurkowania z brzegu + 6 nurkowań z łodzi, ubezpieczenie)TERMIN: 27.01.2018 - 03.02.2018
Cena za osobę dorosłą nurkującą
(dorosłą,pokój standardowy dwuosobowy)
3990 PLN
Cena za dziecko nurkujące
(dziecko 02 -13 r.ż., na dostawce w pokoju standardowym)
3075 PLN
Cena za osobę dorosłą nienurkującą
(dorosłą, pokój standardowy dwuosobowy)
2505 PLN
Cena za dziecko nienurkujące
(dziecko 02-13 r.ż.,na dostawce w pokoju standardowym dwuosobowym)
1590 PLN
Pokój jednoosobowy / dopłata585 PLN

Wyloty z Warszawy, Katowic

Cena zawiera:
- zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym w 5* hotelu Hilton Nubian Resort (lub o podobnym standardzie),
- wyżywienie All Inclusive,
- przelot charterowy z Polski,
- opieka rezydenta,
- ubezpieczenie turystyczne KL/NNW,
- transfery lotniskowe,
- dla osoby nurkującej pakiet 5 dni / 10 nurkowań (4 nurkowania z brzegu w Abu Dabbab, 6 nurkowań z łodzi dziennej, butla, balast, przewodnik) oraz opieka polskojęzycznego instruktora nurkowania przy grupie 10 uczestników nurkujących,
- fantastyczna atmosfera :)

Cena nie zawiera:
- wizy egipskiej 25 USD,
- opłata środowiskowa dla os. nurkujących 3 euro / dzień,
- dopłat do specjalnych wycieczek w ramach wykupionego pakietu nurkowego (np. Elphinstone lub Dolphin House), Lunch w bazie / na łodzi 35euro (5dni),
-inne życzenia np. nocne nurkowania, 3. nurkowanie, prywatny przewodnik, Nitrox, 15l butla, wypożyczenie sprzętu nurkowego,

Do wszystkich zakupów i płatności na miejscu w Egipcie doliczany jest 14% podatek od sprzedaży.

REZERWACJA I PŁATNOŚCI
1. Blokada miejsca po wpłacie depozytu za uczestnika
2. Dopłata do pełnej kwoty najpóźniej do 22.12.2017
1200 PLN

Wpłaty można dokonać w biurze Najlepsze Nurkowania przy ul. Legionów 69 w Łodzi lub przelewem na konto:
Mbank: 29 1140 2017 0000 4802 0529 1960
Tytułem: MARSA ALAM 27.01 - 03.02.2018 / nazwisko uczestnika


UBEZPIECZENIE PODRÓŻY OD KOSZTÓW REZYGNACJI

Każdy uczestnik ma możliwość ubezpieczenia podróży od kosztów rezygnacji. Jest to ubezpieczenie w razie choroby lub zobowiązań zawodowych, dzięki któremu odzyskasz do 80% poniesionych kosztów imprezy. Składka jednorazowa to tylko 3%. Należy ją opłacić najpóźniej w ciągu 3 dni od rezerwacji, lub tego samego dnia jeśli do wyjazdu pozostało mniej niż 30 dni.
Nurkowanie

Nurkowanie w Egipcie to przede wszystkim Morze Czerwone, nurkuje się także w Morzu Śródziemnym, ale nie oferuje ono takiego bogactwa życia, jak Morze Czerwone. Podwodne życie Morza Czerwonego można krótko opisać jako piękne podwodne ogrody koralowe i bogactwo ryb. Można zaobserwować różne gatunki ryb rafowych, a także rekiny, manty, żółwie, delfiny, diugonie i ryby oceaniczne. Stan rafy, w porównaniu do innych miejsc, jest całkiem dobry. Warunki do nurkowania są znakomite przez cały rok. Widoczność jest zawsze dobra, jeśli nie doskonała. Miejsca nurkowe dostępne są z brzegu lub z łodzi, jednak aby zobaczyć klejnoty Morza Czerwonego konieczne jest skorzystanie z rejsów nurkowych (safari nurkowe, liveaboards), które trwają od 3 do 14 dni. Łodzie na całodniowe wyprawy, szczególnie te biorące udział w safari, są komfortowe. A to wszystko tylko o 4 godziny samolotem od Europy. Te wszystkie warunki sprawiły, że Egipt znalazł się na liście najbardziej uczęszczanych miejsc nurkowych na świecie. 

 

Nurkowie powinni posiadać swoje certyfikaty, logbooki, adaptery INT i świadectwo zdrowia. Temperatura wody waha się w granicach 20° do 29°C. W lecie najbardziej adekwatnymi piankami będą 5 milimetrowe, podczas reszty sezonu 7 mm kombinezon będzie zapewniał wystarczającą ochronę. Komory dekompresyjne znajdują się w Sharm el SheikhHurghadzieEl Gouna i Marsa Alam.

 

NURKOWANIE W MARSA ALAM

 

Marsa Abu Dabbab

To fantastyczne miejsce nurkowe dostępne z brzegu. Niemal gwarantowane są bliskie spotkania z ogromnymi zielonymi żółwiami, często można stracić rachubę jeśli próbuje się je policzyć. Równie często spotykane są guitar sharks, płaszczki ogończowate. Wielbiciele zdjęć makro będą zachwyceni, uważne oko dostrzeże tu pygmy pipehorses, igliczniowate (ghost pipefish), a nawet Hippocampus histrix. Znajdziesz też miękkie korale, wygładzone iglice, ławice barwenowatych, skorpenowatych i rai w każdym rozmiarze. Wszystko to na głębokości od 4 do 18 metrów.

 

Elphinstone

Słynna na całym świecie rafa Elphinstone jest klejnotem w koronie. Strome ściany i występujący prąd czynią to miejsce odpowiednim tylko dla doświadczonych nurków. Na wschodniej ścianie zanurkuj o poranku, a na zachodniej po południu, by słońce oświetlało korale. Wielkie wachlarze gorgonii i czarne korale skrywają tu przeróżne stworzenia, np. okryte złą sławą Oxycirrhites typus (longnose hawkfish). Nietrudno wypatrzyć tu także lucjanowate, duże barakudy i ogromne napoleony. Na północy i południu, w opadającej do 40 m głębi spotkać można manty, żarłacze srebrnopłetwe, młotowate, Carcharhinus amblyrhynchos.

 

Shaab Abu Dabab

Miejsca te charakteryzują się doskonałą widocznością, wspaniałym życiem podwodnym (z ukwiałami, napoleonami, żółwiami i rajami pośród barwnych korali), iglicami, a nawet małym wrakiem, Heaven One.Kraj i ludzie

Egipt to znacznie więcej niż same świątynie, piramidy, meczety i minarety, więcej niż bogowie i grobowce. Współczesny Egipt oferuje turystom nie tylko swoje dziedzictwo kulturowe ale również jedne z najlepszych na świecie atrakcje dla nurków, surferów i maniaków słońca oraz pustyni. Egipt poza Kairem i piramidami to przede wszystkim kurorty w El Gounie, Hurghadzie, Safadze, Marsa Alam, Hamacie, Tabie, Dahab i Sharm El Shaikh. Kurorty oferują hotele od 2-gwiazdkowych po 5-gwiazdkowe - położone w większości nad brzegiem morza lub w jego bezpośredniej bliskości.

 

Cywilizacja starożytnego Egiptu jest jedną z najstarszych cywilizacji, a jej kultura zaczęła formować się blisko 6 tysięcy lat temu. Przez tysiąclecia Egiptem rządzili faraonowie, a ludność żyła w zgodzie z naturalnymi zjawiskami przyrody, z których osią był Nil i jego życiodajne wylewy. Nie sposób też wyobrazić sobie Egiptu bez hieroglifów, obrazkowego pisma, którym posługiwali się starożytni. Niezwykle ważnym i charakterystycznym elementem kultury egipskiej było wielobóstwo - starożytni Egipcjanie czcili cały panteon bóstw. Niektórzy bogowie byli jednak ważniejsi od innych, chyba każdy słyszał o głównych bogach choć raz: o bogu słońca - Re czy bogu zmarłych - Ozyrysie. W wierzeniach starożytnych dusza istnieje także po śmierci, dlatego tak ważne było balsamowanie ciał oraz budowanie piramid - domów dla duszy. W późniejszych wiekach Egipt ulegał wpływom Hellenizmu, Chrześcijaństwa i kultury islamskiej, co stworzyło niezwykłą kulturową mieszankę.

 

Marsa Alam

To jedno z najbardziej dziewiczych miejsc do nurkowania w Egipcie znajduje się 260 km na południe od Hurghady. Baza noclegowa w postaci ekskluzywnych hoteli i prywatnych apartamentów jest dosyć uboga, jednak ze względu na fakt, iż tutejsze rafy są jednymi z najlepiej zachowanych w Egipcie, jest to ulubiony kierunek polskich wypraw na nurkowanie na rafach egipskich.Łodzie

W Marsa Alam nurkuje się zarówno z brzegu, jak i z łodzi. Wypływają stąd liveaboard'y (rejsy nurkowe, safari nurkowe), których typowymi trasami są:

 

Trasa Simply the Best

Trasa oferuje nurkowania w 3 najlepszych miejscach rejonu: Elphinstone, gdzie spotkać można white tip sharks, Brothers, które zachwycają bogactwem spotkań z morskimi stworzeniami oraz wrakami (Aida II i  Numidia) oraz Deadalus Reef z młotowatymi i żarłaczami rafowymi.

UWAGA Aby możliwe było zanurkowanie na tej trasie, egipskie prawo wymaga od nurków 50 zalogowanych nurkowań.

 

Trasa Południowa i St. Johns (South & St. Johns)

Podróż do najbardziej wysuniętych na południe raf, Fury Shoals i St. John. Kusi wspaniałymi ogrodami koralowymi i spotkaniami z mieszkańcami podwodnej krainy (ukwiały, gorgonie, czarne korale, Triaenodon obesus, błazenki - clownfish, żółwie, ustnikowate, tuńczyki, młotowate, żarłacze srebrnopłetwe, lucjanowate, barakudy, manty). Znajduje się tak także wrak prywatnej żaglówki, można zanurkować na stromych ścianach oraz w tunelach, idealnych dla początkujących nurków jaskiniowych.

UWAGA Aby możliwe było zanurkowanie na tej trasie, egipskie prawo wymaga od nurków 40 zalogowanych nurkowań.

 

Trasa Marsa Alam Mini Cruise

Niezależnie, czy jesteś początkującym, czy zaawansowanym nurkiem, i tak znajdziesz tu coś dla siebie. Podczas tego rejsu odwiedzisz takie miejsca jak Abu Dabab Reef, Shaab Sharm, Shaab Marsa Alam.

UWAGA Aby możliwe było zanurkowanie na tej trasie, egipskie prawo wymaga od nurków 20 zalogowanych nurkowań.

 

Trasa Simply Magnificent

Trasa oferuje nurkowania na dziewiczych terenach, wśród stromych skał, spektakularnych nawisów i gór, w otoczeniu formacji twardych korali. Jest tu również duża szansa spotkania ławic młotowatych i szarych żarłaczy.

UWAGA Aby możliwe było zanurkowanie na tej trasie, egipskie prawo wymaga od nurków 50 zalogowanych nurkowań.Programy

Egipt jest krajem nie tylko dla nurków. Każdego, kto interesuje się kulturą, zainteresują wycieczki, które odbyć można z El Gouny:

 

LUKSOR – DOLINA KRÓLÓW

Leżący nad Nilem Luksor był jednym z ważniejszych miast w antycznym świecie. Na wschodnim brzegu rzeki znajdują się Świątynie oraz Muzeum Luksorskie, a na zachodnim, poza świątyniami (np. Świątynia Hatszepsut) i słynnymi Kolosami Memnona, powstała tu ogromna nekropolia, tzw. Dolina Królów, gdzie w ponad 60 grobowcach pochowani są władcy starożytnego Egiptu. Grobowce wykute są w skałach i bogato zdobione, a największy ma ponad 100 m długości. W latach 20. XX w. odkryto tu nienaruszony grób Tutanchamona. Nazywany największym muzeum świata pod gołym niebem, Luksor został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

TAMA W ASUANIE

Ta długa na ponad 3 km Wysoka Tama (Wysoka Tama Asuańska, Wielka Tama Asuańska) jest jedną z 2 wybudowanych na Nilu zapór. Jej budowa trwała od 1960 roku przez blisko 11 lat. Przy jednym z końców Tamy znajduje się pomnik w kształcie kwiatu lotosu, upamiętniający pomoc finansową i wsparcie konstrukcyjne, jakie przy budowie zapory Egipt otrzymał od ZSRR. Tama Asuańska zapewniła możliwość regulacji poziomu wody na Nilu i zapanowania nad wylewami rzeki. Z materiału, jaki został użyty do jej budowy możliwe byłoby zbudowanie 17 piramid Cheopsa, a gdyby pękła, woda z jeziora Nasera zalałaby cały Egipt.


Galeria

Pogoda i klimat

Klimat Egiptu to śródziemnomorski na północy (umiarkowany w lecie i chłodny i deszczowy w zimie) do gorącego na południu, gdzie nie ma w ogóle deszczu a temperatury często przekraczają 50°C. Temperatury w tym regionie wahają się między 20°C a 40°C w ciągu roku. Niemniej jednak zimowe noce na pustyni potrafią być zimne.


Wjazd

Dla Europejczyków jedynym dokumentem wymaganym przy wjeździe jest paszport, ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty planowanego odlotu. Wizę (w cenie około 15 USD) można otrzymać na dowolnym lotnisku lub w porcie. W celu uzyskania bliższych informacji sugerujemy skontaktować się z najbliższym egipskim konsulatem bądź ambasadą lub w biurze egipskich linii lotniczych.


Język

Językiem oficjalnym jest język arabski ale w wielu miejscach turystycznych można się porozumieć po angielsku, niemiecku, rosyjsku bądź francusku.


Waluta

Lokalną walutą jest funt egipski, 1EL=100 piastrerów. (1EL = 1PLN). Polecamy wziąć gotówkę w postaci dolarów, EURO bądź czeki podróżne. Często można również płacić kartą kredytową


Ubezpieczenie

   Zalecamy: ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia na przeloty awaryjne w międzynarodowej organizacji (na przykład DAN) lub za naszym pośrednictwem turystyczne ze zwyżką za uprawianie sportów ekstremalnych, pokrywające koszty leczenia w komorze dekompresyjnej. Więcej o ubezpieczeniu nurkowym.


Wyjzad

Na dzień dzisiejszy nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty.


Zdrowie

Dla osób przylatujących z krajów europejskich, nie ma wymagań w kwestii szczepień. Dla osób przyjeżdżających z innych krajów, prosimy o skontaktowanie się z ambasadą bądź konsulatem Egiptu. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego


Prąd

220V, zalecamy wzięcie europejskiego adaptera do gniazdek.

22 213 18 31
od 3990 PLN