Najlepsze nurkowania

BAHAMY - Wyprawa na Rekiny Tygrysie, Karaibskie, Manaty oraz zwiedzanie Florydy

Bahamy | 04.11.2017 - 20.11.2017


Bardzo bogaty program wycieczki na Florydę oraz nurkowanie z rekinami tygrysimi i karaibskimi na Bahamach


Opis

Zapraszamy na niesamowitą wyprawę na Florydę i Bahamy.

W programie nurkowanie z rekinami tygrysimi, rekinami karaibskimi, bullsharkami, nurkowanie na cudownych karaibskich rafach, wrak w pobliżu Grand Bahamas, nurkowanie z manatami oraz nurkowanie w Rainbow River lub w cenocie.

 

Plan Imprezy:

1 dzień

Wylot z Warszawy, Spotkanie na lotnisku w Miami, zakupy w sklepie, nocleg w Miami

2 dzień

Zwiedzanie Everglade: poranny spacer na ptaki oglądanie bagien, przejazd łodzią motorową po bagnach, ścieżka przyrodnicza. Nocne życie w Miami.

3 dzień

Wyjazd do Big Cypress Hills, kajaki 4-5 godzin. Po południu ścieżka przyodnicza. Przejazd do Naples nocleg w drodze do Tampy w typowym amerykańskim motelu

4 dzień

Poranek w Clear Water, ścieżka przyrodnicza obserwacja manatów, 2 godzinne jet ski safari

5 dzień

Przejazd do Cristal River Nurkowanie z Manatami snorkeling, nurkowanie w Rainbow River, nurkowanie w rzece w jaskiniach (ze sprzętem), przejazd do Orlando, zakupy w największym outlecie w Orlando, nocleg.

6 dzień

Zwiedzanie kompleksu Kennedy Space Center – cały dzień, nocleg w Orlando

7 dzień

Wyjazd do Miami, zwiedzanie Miami, ostatnie zakupy, przelot na Bahama, zakwaterowanie.

8 dzień

Dzień nurkowy: 2 poranne nurki dla 12 osób i nurkowanie z rekinami karaibskimi dla 6 osób

9 dzień 

Dzień nurkowy: wyprawa na rekina tygrysiego dla 6 osób oraz dla 6 osób nurkowanie poranne i 1 wieczorne

10 dzień

Dzień nurkowy: 2 poranne nurki dla 12 osób i nurkowanie z rekinami karaibskimi dla 6 osób

11 dzień

Dzień nurkowy: wyprawa na rekina tygrysiego dla 6 osób oraz dla 6 osób nurkowanie poranne i 1 wieczorne

12 dzień

Dzień nurkowy: dodatkowy dzień na wypadek zmiany rozkładu nurkowań spowodowanych przez warunki pogodowe

13 dzień

Dzień wolny przelot do Warszawy

Uwaga program jest ramowy i dopuszczalne są zmiany szczególnie jeśli chodzi o Florydę

 

Tydzień: Bahamy

Nurkowanie z rekinem tygrysim i karaibskim

Na Bahamach oferujemy zakwaterowanie w przepięknym hotelu na Grand Bahamas Viva Wyndham Fortuna Beach. Hotel jest  jest położony przy prywatnej plaży nad Oceanem Atlantyckim, 19 minut od centrum miasta Freeport na Bahamach. Hotel oferuje zakwaterowanie all inclusive, posiada 4 restauracje oraz 274 pokoje z przepięknym widokiem na okolicę.

Pokoje w Viva Fortuna Beach są klimatyzowane i dysponują balkonem z widokiem na ogród lub ocean. Każdy pokój posiada łazienkę i wyposażony jest w telewizor z dostępem do kanałów satelitarnych.

W restauracjach w ośrodku Viva – Junkanoo, Bamboo, Viva La Pizza i Viva Café – skosztować można lokalnych specjałów oraz dań kuchni międzynarodowej. Bar na plaży oferuje koktajle, którymi Goście mogą delektować się przy odkrytym basenie lub na plaży. Warto odprężyć się podczas masażu na plaży lub wstąpić do sauny. Zespół animatorów organizuje wieczorne występy rozrywkowe, tematyczne imprezy, dyskoteki oraz lekcje tańca.

W cenie hotelu zawarty jest pakiet all inclusive, który obejmuje wszystkie posiłki i przekąski, nielimitowane koktajle, napoje i wino, koktajl powitalny, nieograniczony dostęp do sprzętu do uprawiania niemotorowych sportów wodnych oraz codzienne zajęcia rekreacyjne. Goście obiektu Viva Wyndham Fortuna Beach All Inclusive mogą zadbać o kondycję fizyczną w siłowni. Ośrodek dysponuje kortem tenisowym i zapewnia usługi konsjerża, a także bezpłatne grupowe lekcje pływania kajakiem, windsurfingu i żeglarstwa oraz inne atrakcje.

Pole golfowe Lucayan oddalone jest o 8 km od obiektu Viva Wyndham Fortuna Beach All Inclusive, a odległość od międzynarodowego lotniska Wielka Bahama wynosi 18 km.

 

Jesli chodzi o cześć nurkową to w planie wyjazdu jest też nurkowanie z rekinami tygrysimi i karaibskiemi na Bahamach. To niesamowita okazja by zobaczyć potężne rekiny tygrysie z odległości ok 1-2 metrów. Wrażenia są niezapomniane. Jest to jedno w nielicznych miejsc na świecie gdzie można z bliska przyglądać się rekinom tygrysim.

 

ALL INCLUSIVE PACKAGE FEATURES: Full breakfast/ lunch/ dinner, snacks, unlimited drinks, cocktails and wine, a la carte restaurants, welcome cocktail, unlimited non-motorized sports, taxes and tips, daily activities program, international entertainment staff, live nightly entertainment, theme parties, Disco, lounge/sport bar, dance classes, Zumba lessons, gymnasium and sauna, children’s program from 4 to 12 years old, chairs lounges and beach towels, free parking, nightly snacks and free Wi-Fi.

SPORTS INCLUDED IN ALL INCLUSIVE PACKAGE: Windsurfing*, kayaking*, sailing*, free diving trial in the pool, water polo, water aerobics, day and night tennis*, archery*, bicycling, snorkeling, gymnasium with instructor*, aerobics, stretching, beach soccer, trapeze with instructor, beach volleyball, bocce ball (on beach) and table tennis, basketball, billiard, paddle board* and paint ball**.

*Free group lessons.

**Minimum of participants required

 

 

 

Tydzień: Floryda

 

Dodatkową atrakcją będzie zwiedzanie Centrum Lotów Kennediego, przedzieranie się przez bagna Everglades, przemierzanie kajakami rozlewiskh Big Cyprus Hills, szaleństwo na skuterach wodnych, zakupy w Outletach w Orlando, oraz noc klubowa w Maiami.

 

Spać będziemy w typowo amerykańskim motelu!

Dodatkowo wasz kierowca - przewodnik będzie z Wami podczas wszystkich atrakcji, będzie razem z Wami przedzierał się przez mokradła a przy okazji będzie miał okazję trochę powymądrzać się na temat ekosystemów bagiennych. 

 

Płatności:

- zaliczka w wysokości 1000 USD

 

Tygodniowy program na Florydzie jest organizowany w trybie trampingowym czyli że uczestnicy płacą za wszystkie atrakcje sami a organizator zbiera jedynie pieniądze i kontroluje wydatki

Fundusz na tygodniowy program na Florydzie jest przewidywany na ok 1000 USD, który to koszt jest uwzględniony w cenie wycieczki, może jednak on być tańszy lub droższy w zależności od tego jakie hotele uda się zarezerwować:

Poszczególne składniki rozdzielają się tak:

- kajaki - 150 USD

- trekking big cypres hils - 50 USD

- wejścióka na Cape Canaveral - 50 USD

- manaty snurkowanie i nurkowanie w rzece - 100 USD

- 2 godziny jet ski w Crystal Water - 150 USD

- przewidywany koszty benzyna na osobę: 50 USD

- przewidywany koszt wypożyczenia i ubezpieczenia samochodu na osobę za tydzień: 150 USD

- suma na 7 nocy motel / hotelach za osobę:  250- 300 USD

- wizyta night life in Miami od 10 do 100 USD - w zależności od ilości drinków

- W programie Florydy należy uwzględnić również koszty jedzenia które uczestnicy sami sobie przygotowywują jedzenie lub żywią się w knajpach


Naszym zdaniem

Bardzo bogaty program wycieczki na Florydę oraz nurkowanie z rekinami tygrysimi i karaibskimi na Bahamach


Cena od: 11654 PLN

(Tygodniowy pobyt na Bahamach w hotelu ALL, transferem pakiet 7 nurkowań rafowych oraz 2 nurkowania z rekinami tygrysimi, 1 nurkowanie z rekinami karaibskimi; tygodniowy pobyt na Florydzie wg programu. )Bahamy dla osoby nurkującej 7 nocy/10 nurkowań w tym tigerbeach i caraibian shark

Cena zawiera (Bahamy):
-7 nocyw hotelu Viva Wyndham Fortuna Beach, wyżywnie allinclusive,
- 10 nurkowań z łodzi na przybrzeżnych rafach
- 2 nurkowania z rekinem tygrysim
- 1 nurkowanie z rekinem Karaibskim
- transfer z/do lotniska

Floryda wg programu

Cena zawiera (Floryda):
- objazdowa wycieczka Florydy wg programu zawartego w opisie
- Zwiedzanie Everglade
- Kajaki w Big Cyprus Hills
- Zwiedzanie Centrum Lotów Kennediego na Cape Canaveral
- nurkowanie z Manatami
- skutery wodne
- przemarsz przez bargna w Cyprus Hills National Park
- night clubbing Miami
- nurkowanie w Crystal River
- zakupy w outletach w Orlando
- zakwaterowanie 7 nocy w motelach i hotelach
- wypożyczenie samochodu
Koszty są przybliżone i mogą ulec zmianie

Cena nie zawiera:
-przelotów
- ubezpieczenia
Przeloty Warszawa - Bahamy - Floryda - Warszawa - cena orientacyjna3500 PLN
Nurkowanie

Bahamy to archipelag ponad 700 wysp, na zachodnim Oceanie Atlantyckim, które oferują wszystko, czego tylko może zapragnąć nurek – niezbadane, bogate rafy koralowe, pionowe ściany skalne, wraki, tunele, jaskinie i podwodne studnie – Blue Holes. Wody są bardzo przejrzyste i oferują widoczność do 30 metrów, co pozwala podziwiać bujne rafy koralowe i urozmaicone życie morskie. Subtropikalny klimat zapewnia około 340 słonecznych dni w roku. Warunki do nurkowania są sprzyjające przez cały rok.

 

Fauna morska

Wśród bogactwa przedstawicieli morskiej fauny, prawie wszyscy nurkowie znajdą to, czego można oczekiwać po Bahamach. Przeważają Grupery – lokalne ryby występujące na Bahamach. Kiedy te podążają na tarło, zbierają się w ławicach liczących nawet setki tysięcy. Kilka razy w roku można doświadczyć także czegoś, co określane jest „marszem langusty”. Nurkowie maja też spore szanse zobaczyć małże, nagoskrzelne, delfiny, rekiny rafowe i żółwie morskie.

Zalecane uprawnienia nurkowe : Deep Diver, Enriched Air Diver, Wreck Diver, Cavern Diver

 

Nurkowanie w Nassau i Paradise Island

 

Jeśli szukasz doskonałych, przejrzystych miejsc nurkowych Nassau i Paradise Island będą doskonałym wyborem. Tutaj znajdziesz krystalicznie czyste, ciepłe wody,a w nich załamania skalne, które znajdują się bardzo blisko brzegu. Doświadczysz tu wszystkich rodzajów nurkowania – podwodnych studni i jaskiń, wraków historycznych a także odkryjesz niesamowite rafy, nurkowanie ścienne, doskonałe zarówno dla początkujących i doświadczonych nurków.

 

Nurkowanie z Rekinami

 

Najlepsze czego możesz doświadczyć nurkując z brzegu to karmienie rekinów. Jeśli kiedykolwiek chciałeś przeżyć niezapomniane nurkowania z niemal trzymetrowymi rekinami, Nassau jest najlepszym miejscem do realizacji tego przedsięwzięcia. Rozróżniamy dwa rodzaje nurkowań z rekinami - pierwsze to obserwacja karmienia rekinów z bezpiecznej odległości, drugie zaś to nurkowanie na ok. 16 metrów i obcowanie z nimi na wyciągnięcie ręki! Nurkowie wraz z instruktorem tworzą krąg wokół którego zbierają się rekiny pływając z nimi płetwa w płetwę.

 

Duże zwierzęta morskie

 

Bahamy słyną z różnorodności dużych zwierząt morskich - nie ma lepszych okazji by w jednym miejscu zobaczyć kilka gatunków rekinów, delfiny, żółwie morskie czy też manty.

 

 

Cat Island i Gray Excuma Cay

 

Nurkowie jaskiniowi odnajdą swoje Eldorado w takich miejscach jak Mermaid’s HoleBlue Holes przy Wielkiej Bahamie, czy przy Cat Island. Na terytorium Bahamów znajduje się ok. 5% raf koralowych świata. Spotkania z delfinami i rekinami są prawie pewne. Na Walker's Cay można wziąć udział w karmieniu rekinów, zaś na Little Bahama Bank spotkać dziko żyjące delfiny.

 

Miejsca nurkowe dostępne z łodzi

 

Mimo ogólnej dostępności miejsc nurkowych z brzegu, niektóre podwodne atrakcje Bahamów można doświadczyć tylko podczas nurkowego safari. Spoty nurkowe w okolicach wyspy Long Island, czy wraki takie jak Austin Smith Wreck są niedostępne bezpośrednio z brzegu. Nurkowie chcący obejrzeć wraki kutrów lub samolotów moga rozpoznać miejsca które znają już z sal kinowych. Nazywane "podwodnym Hollywood" spoty odwiedzane są niemal od początku światowej kinematografii - pierwszy podwodny film z 1915 roku realizowano właśnie w tych miejscach.

 

Bahama's SharksKraj i ludzie

Większość ludności Bahamów zamieszkuje wyspę New Providence. Posiadają najmłodszą wiekowo populację świata. Blisko 50% ludności nie przekroczyło 30 roku życia, a kolejnych 15% - 40 roku życia. Większość mieszkańców wyspy pracuje w branży turystycznej. Bahamczycy kochają wszystko to co wiąże się z wodami oceanu i są dumni ze swego wyspiarskiego pochodzenia. Bahamy stanowią “raj podatkowy” – nie obowiązują tu żadne formy podatków.Łodzie

Na Bahamach skorzystać można z wielu rejsów nurkowych, wyruszających niemal z każdego portu. Przykładowo łódź Caraib Dancer wypływająca co sobotę z portu w stolicy kraju - Nassau, oferuje siedmiodniowe rejsy nurkowe obejmujące niemal cały archipelag. 

 

Należąca do floty Aggresor łódź oferuje safari obejmujące niemal wszystkie miejsca nurkowe dostępne z łodzi. 

Trasą rozpoczynaną przez spot Cathedral na rafie Dog Rocks, poprzez ściany Pillar Wall, wrak Austin Smith, przepływamy przez wyspy Exuma, zataczając krąg przy Long Island by dopłynąć do Cat Island z najlepszymi miejscami dla nurków jaskiniowych. Rejs kończą nurkowania przy wyspie Eluthera, gdzie można podziwiać najwspanialsze rafy Cave Rock.


Programy

Poza stolicą Nassau większość Bahamów nie ma zbyt wiele do zaoferowania jeśli chodzi i wycieczki lądowe. Wartym odnotowania jest Resort Hotelowy Atlantis z ogromnym kasynem w środku. Najlepszym dla miłośników pieszych wycieczek rozwiązaniem będzie jednodniowa wycieczka na wyspę Exumas znajdującą się tylko godzinę drogi łodzią od Nassau. Z ciekawostek można spotkać tam wolno żyjące iguany. Dla zainteresowanych żeglugą morską ważnym miejscem do zwiedzania będzie z pewnością Muzeum Piractwa, które doskonale dokumentuje historię XVIII-wiecznych podbojów morskich.

Pogoda i klimat

Na Bahamach panuje klimat podrównikowy wilgotny oraz na w północnej części archipelagu klimat zwrotnikowy wilgotny.

Bahamy charakteryzują się dwiema porami roku - letnia wilgotna trwa od maja do listopada, a zimowa bezdeszczowa trwa od grudnia do kwietnia.

Temperatury powietrza zależna od pory roku:  zima i wiosna (od grudnia do maja): 18 - 25 ° C

Lato (czerwiec-sierpień): 24 - 33 ° C

Średnia roczna suma opadów atmosferycznych wynosi 1120 mm. Często występują cyklony tropikalne. 


Wjazd

Obywateli polskich obowiązują wizy. Paszport musi być ważny co najmniej przez 6 miesięcy od daty wjazdu. Konieczne może być również okazanie biletu powrotnego lub umożliwiającego dalszą podróż do innego kraju oraz środków finansowych na pokrycie kosztów pobytu. Przy wyjeździe pobierana jest opłata wyjazdowa w wysokości 15 dolarów.


Język

Językiem urzędowym na Bahamach jest język angielski.


Waluta

Walutą na Bahamach jest dolar bahamski, który dzieli się na 100 centów. 1 dolar bahamski równy jest 1 dolarowi amerykańskiemu (kurs stały). Dolar amerykański akceptowany jest również jako środek płatniczy.


Wyjzad

Przy wyjeździe pobierana jest opłata wyjazdowa w wysokości 15 dolarów.


Zdrowie

Szczepienia nie są wymagane; opieka medyczna jest na niezłym poziomie, choć na odległych wysepkach może być trudno dostępna. Z uwagi na tropikalny klimat konieczna jest właściwa ochrona przed słońcem.


Prąd

Gniazdka elektryczne mają standard taki jak w USA, napięcie w nich wynosi 120 V.

22 213 18 31
od 11654 PLN